HORSCH CO4

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

HORSCH CO4

Příspěvekod bold » 03 bře 2014 14:45

Zdar chlapi. Máte někdo tento stroj, popřípadě aspoň zkušenosti. Vlastním tento stroj cca od minulého podzimu, a tak se chci zeptat čím ho taháte a s jakou spotřebou. Mám na tom duety a přijde mně že jde dost těžko, 160koní toho má plné zuby, a dokonce i NH155 TM toho měl dost a dal max 10km/h. Jinak jsem max spokojen, nastavím výsevek a sedí skoro přesně. Namazat, zkontrolovat opotřebení dlátek a nevím o nějakém problému (kromě toho že se mně povytáhl konektor z počítače čímž mně vyděsil že něco vyhořelo)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: HORSCH CO4

Příspěvekod chose » 04 bře 2014 00:16

Čau já mám sprintera 4m širokýho s přihnojením na pevný hnojiva. Tahám ho NH TM155 a když je naplněnej hnojivem (dva vaky po 600kg ) a osivem (dva vaky po 500 kg ) + nějaký zbytky na dně sečky, tak toho má do kopce dost. Po rovině a z kopce jedu okolo 12km/h a do mírnýho kopce okolo 10km/h a do největšího kopce co tu mám okolo 8 km/h. Ta rychlost záleží taky jestli jedu po kypření, který není tak slehlý (většinou na podzim) a nebo po přípravě jokerem (nyní na jaře příprava po podzimním kypření). Spotřebu jsem nějak přesně neměřil.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: HORSCH CO4

Příspěvekod bold » 04 bře 2014 08:04

radličky máš počítám taky duety, spodní desky máš plast s křidýlkama nebo ocelové?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: HORSCH CO4

Příspěvekod bold » 04 bře 2014 20:06

Ještě bych tě poprosil, nějaká dobrák vyměnil ventilátor a já bych potřeboval vědět kde je čidlo otáček. Páč kabel je ale čidlo nikoliv. Předpokládám dokoupení snímače a dopojení, avšak nevím kde je umístěno a jak funguje.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: HORSCH CO4

Příspěvekod chose » 04 bře 2014 22:23

Mám tam čelní pěch z pneu, radličky duet 16ks a spodní desky ocelový.
Čidlo na snímání otáček ventilátoru mám umístěný pod krytem, který zabraňuje vniknutí větších předmětů do ventilátoru (ten kryt z děrovanýho plechu) a je nastavený ke šroubům co drží tu "turbínu" k unašeči od hydromotoru, jsou tam dva šrouby.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: HORSCH CO4

Příspěvekod bold » 05 bře 2014 08:09

kolik vydrží ty ocelové desky?
To čidlo je tedy nad šrouby a počítá tedy 2x na jednu otáčku- pokud jsou tam dva šrouby. :? :?:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: HORSCH CO4

Příspěvekod chose » 05 bře 2014 16:42

Ty desky nevim , já jsem je zkoušel na radu jednoho kolegy navařovat odřízlym kouskem z opotřebovanýho křídla z podmítače, ale ty desky se dají normálně obracet. Ted na jaro mám sít asi 48 ha jarního ječmene a mám kompletně nově osazený celý radličky, tak pak můžu říct o kolik se opotřebí.
Je to tak, čidlo počítá 2x na jednu otáčku, nastavuje se to myslím v počítači kolik impulsů je na otáčku ventilátoru.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: HORSCH CO4

Příspěvekod bold » 05 bře 2014 20:58

dík moc, já mám už jarní ječmen za sebou nějakých 35ha. Nepředpokládám že to na deskách půjde nějak poznat.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: HORSCH CO4

Příspěvekod bold » 02 říj 2014 13:14

Buclík píše:

bold píše:super aspoň nějaké vzdělání, avšak umím přihnojit pod patu pouze tekuté.


Co máš za sečku s jakou roztečí řádků ? Co s ní všechno seješ?

Jak jsi jistě poznal tak mám horsch co4 , což seje páskově s možností přihnojení pod patu. Seju s tím většinou obiloviny (pšenice,ječmen,špalda,oves,žito) tento rok jsme s tím seli i řepku. Lze s tím set i kukuřici avšak není to přesný stroj, takže kukuřici seju přesným strojem.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 7
Registrován: 19 bře 2014 22:51

Re: HORSCH CO4

Příspěvekod nh8010 » 22 lis 2014 23:17

Zdravím,
mohu vám říci své postřehy. Máme v podniku CO6. Já osobně s ním jezdím už 12 let, starý je od roku 2001. Letos jsem s ním zasel +/- 1500 ha. 500 ha řepky a 1000 ha pšenice. Opotřebení ocelových plasů je podle toho do jaké půdy a jak dobře připravené seješ. Letos jsem musel měnit plasy většinou z důvodo toho, že v černavě, kde bylo docela dost větších hrud a přeschlých, se spíš urazily, protože to byl děsnej driblink. Ale pokud je poměrně jemněji připraveno, tak nevidím větší problém. Zadní pěch mám ještě po staru plněn vzduchem. Pokud vím, že jedu do sít do mokra, tak většinou plním na 1,5 atm. Jsou měkčí a lépe se hlína vymačkává. Pokud je sucho dávám 1,8 - 2,0 atm. Já vidím v radličkovém secím stroji výhodu v tom, že pokud propálím nějakou sakra vydatnou mokřinu, tak je to chvíli zamamlaný, ale postupně se to vyčistí a stále frčím dál. To, co jsem už za ta léta přebrodil, a za mokra zasel, no neumím si v tom představit diskový secí stroj. Někde tady kousek od nás vyrazili za mokra diskovou, ujeli 500 metrů a podle jejich vyprávění 4 hodiny myli. Tak takové problémy se mně vyhýbají.
Tímto nechci hanit jiné výrobce je to můj postřeh a zkušenost za ta léta setí.

Zdravím a přeji hodně zdaru při výběru stroje.

Zpět na Setí obilí a řepky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků