Pottinger Terrasem C6

Příspěvky: 2
Registrován: 02 pro 2014 19:41

Pottinger Terrasem C6

Příspěvekod JirkaB » 02 pro 2014 19:46

Zdravím, přemýšlím o secí kombinaci a sečka Pottinger se mi docela zamlouvá. Máte ji někdo, jaké s ní máte zkušenosti, jak po ni vypadají porosty řepky, s jakým traktorem to taháte atd? Budu vděčný za jakýkoliv názor, ať z orebných, tak bezorebných technologií. Přeci jen není to malá investice tak bych se rád rozhodl dobře. Díky za každou radu a názor!

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Pottinger Terrasem C6

Příspěvekod tele » 02 pro 2014 20:51

JirkaB píše:Zdravím, přemýšlím o secí kombinaci a sečka Pottinger se mi docela zamlouvá. Máte ji někdo, jaké s ní máte zkušenosti, jak po ni vypadají porosty řepky, s jakým traktorem to taháte atd? Budu vděčný za jakýkoliv názor, ať z orebných, tak bezorebných technologií. Přeci jen není to malá investice tak bych se rád rozhodl dobře. Díky za každou radu a názor!

V jednom podniku ji máme od léta novou. Porosty nevypadají špatně, ať řepka či obiloviny. Bohužel ji majitel objednal s přihnojením a je těžká jako prase. Agregace s 936 je v kopcích nutnost, bohužel pak chybí v přípravě. Moje připomínky: od začátku technické problémy s výsevním válečkem, servis od dodavatele naprosto tragický, široká kola pěchu se hůř čistí za mokra a výrobce nedodává ucpávky do rozdělovací hlavy.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Pottinger Terrasem C6

Příspěvekod neznalek » 02 pro 2014 21:23

mám zkušenost jen s R3...kolega Tele to popsal ale správně. Robustní - ale strašně težká, na muj vkus složitá a ve vlhkých podmínkach téměř nepoužitelná. Určitě by bylo ideální si ji dopředu zapůjčit a vyzkoušet.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 32
Registrován: 05 zář 2010 10:28

Re: Pottinger Terrasem C6

Příspěvekod Jocker » 06 pro 2014 21:21

Souhlasím s hmotností stroje, ale po roční zkušenosti, hlavně dvou vlhčích podzimech v těžších půdách bezkonkurenční stroj, kde je hmotnost a hydraulický přítlak naopak výhodou!

Příspěvky: 2
Registrován: 02 pro 2014 19:41

Re: Pottinger Terrasem C6

Příspěvekod JirkaB » 07 pro 2014 20:56

Díky za vaše názory a zkušenosti! Joker chci se zeptat kolik ha s tím ročně děláš a v čem to taháš? A jakou provádíte přípravu před sečkou?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 32
Registrován: 05 zář 2010 10:28

Re: Pottinger Terrasem C6

Příspěvekod Jocker » 08 pro 2014 20:41

pro JirkaB odpověď na SZ

Zpět na Setí obilí a řepky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků