polske sejacky

Příspěvky: 29
Registrován: 13 úno 2008 21:20

polske sejacky

Příspěvekod tipclub » 30 říj 2015 23:05

ma niekto skusenosti s polskymi sejackami napr. Bomet alebo Agromasz?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: polske sejacky

Příspěvekod fortschritt » 04 lis 2015 15:43

Ahoj,

jak již jsem jednou psal. Polsko je země neomezených možností, zemědělské stroje tam vyrábí co druhý domek, takže je potřeba dobře vybírat!!! Letos jsem byl donucen koupit si novou mašinu, takže jsem chtěl zkousit Agromash, Bomet, Pottinger a Poznaniak od Unia-Group.. První vypadl Agromash, sel jsem hektar, servis man z Polske ho nastavil na 200Kg/H dle tabulek... výsevek byl 260Kh/Ha, laboroval nad tím 3Ha, nakonec stroj odvezli..... Takže nedoporučuji! Pak jsem měl možnost u kamaráda vidět Bometa... selo to dobře,akorát nefungovaly kolejové řádky... Pak mi hoši pujčili Pottingera... ten byl The Best,ale cena byla natolik kosmická, že jsem z toho upustil.

Jako poslední jsem zkoušel Poznaniaka od Unia... Mohu Vám říct, užasná mašina, výsevek na 1kg přesně, práce suprová, ovládání jednoduché.. chlapci přijeli, předali, ukázali.. pivka dovezli... Když to srovnám s Pottingerem, tak práce stejná, né-li lepší.. byl jsem se podívat i na jeden kus,co běhá 6let.. pán říkal,že žádný problém s ND,servis funguje.. seje řepku, mák, len a obilí. Cena mě velmi překvalipa. Za verzi ve 3 metrech, disková, vyšla na 170 000Kč bez DPH
co se plazí neuteče

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: polske sejacky

Příspěvekod Bartuc » 23 lis 2015 23:33

mozem sa spytat aky model? sejete v kombinacii? napr. s rot. branami? inac nas poznaniak ma uz cez 20r. :D vysevok stale dodrziava, len ta udrzba a zasobnik su nekonkurencieschopne... :twisted:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: polske sejacky

Příspěvekod fortschritt » 24 lis 2015 22:49

Bartuc píše:mozem sa spytat aky model? sejete v kombinacii? napr. s rot. branami? inac nas poznaniak ma uz cez 20r. :D vysevok stale dodrziava, len ta udrzba a zasobnik su nekonkurencieschopne... :twisted:


Seju s holou mašinou, jelikož mám kompaktor. zásobník 550l, záběr 3m.Dá se dokoupit i zásobník 900l, čili na vak. Co se vám nedaří na údržbě? Já zatím jen dle návodu mazal, zatím nic víc. Rád se poučím
co se plazí neuteče

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: polske sejacky

Příspěvekod Bartuc » 06 pro 2015 21:57

mame rok vyroby 1991... s tou udrzbou nic hrozneho (hlavne financne... :D ) to nie je, mam skor na mysli opotrebenie vekom, r. 2004 kompletna vymena plastovych semenovodov za kovove (z dovodu praskania plastu) odvtedy drobnosti,dvakrat pruzinka v prevodovke tiez asi koli veku,najviac mam problem so zasobnikom na cca 160kg osiva :mrgreen: cize asi 150l...no a momentalne je na nej podpisany zub casu... pruziny pod davkovacmi, kolieska, povybijane drziaky, aktualne defekt a objavila sa prva dierka v zasobniku... :D proste potrebuje povenovat, inac je to nezmar za dobry peniaz, najviac som prekvapeny z pomerne presnej davky, v nastaveni je trochu posun oproti tabulke, ale kazdy rok navazim, nastavim a sejeme... pozrel som si video novej, rocnik 2015, vyzera ze stare hriechy ma vychytane... to skor ja sa budem tak o rok pytat vas a nakoniec sa rozhodnem...

Zpět na Setí obilí a řepky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků