Začátečník

Příspěvky: 1
Registrován: 21 dub 2011 20:18
Bydliště: Chrudim

Začátečník

Příspěvekod Jiry » 21 dub 2011 20:32

Zdravím,
Mám políčko o rozměrech 1 000m2 a chtěl bych začít s nějakým pěstováním. Jsem úplný začátečník, takže ani nevím, co a jak k tomu všemu potřebuji. Rád bych Vás tedy požádal o radu a možná pomoc. Určitě by mě zajímalo s čím mám začít.
Děkuji

Příspěvky: 12
Registrován: 24 dub 2011 21:57

Re: Začátečník

Příspěvekod deere-hanys » 24 dub 2011 23:15

tak co se tyče starosti o rostlinky tak je nejlehčí nějaka obilovina(pčenice,ječmen,oves,..) tam budeš mit ale problem se sklizní kdy ti bude muset přijet kombajn.....

pak by se daly třeba brambory....když svolaš rodinu tak těch 1000m2 by se dalo jak zasadit tak sklidit ručně....předpokladam že nebudeš mit postřikavač tak budeš muset chodit pravidelně sbirat mandelinky,....hrozí napadení plísní......

jakože ja bych asi do toho nešel kvuli takovemu kousku.... je to vice prace než užitku....

kdyžtak tak pisni.....rad ti odpovim....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 73
Registrován: 29 pro 2010 22:52

Re: Začátečník

Příspěvekod Petr.J » 26 dub 2011 20:56

Já být tebou, tak bych šel do zeleniny...jak zmiňoval kolega, tak nejlepší by byly brambory, pak třeba cokoliv co by jsi stihl ještě ted zaset...ale obilnin a olejnin bych se asi vyvaroval, pač zaplatíš mnohem víc za setí a sklizen, než kolik z toho můžeš vytěžit...být tebou, tak do toho rozhodně jdu, nemáš co ztratit na takovém kousku a dobře se tam odreáguješ :)

Příspěvky: 12
Registrován: 24 dub 2011 21:57

Re: Začátečník

Příspěvekod deere-hanys » 26 dub 2011 21:25

už sem mu psal do zprav...idealně by měl zeleninu,ovoce....nejlepe s certifikatem BIO...češi na to začinaji slyšet....
a nebo to zatravnit a mit tam stadečko oveček...klidně taky v BIO....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Začátečník

Příspěvekod farmářJH » 27 dub 2011 18:36

brambory, ale tam se má střídat stanoviště, jinak pokud se v okolí rozjíždí pravidelné farmářské trhy, nebo je domluva v zelenině, či nějaké hospody tak dělat různou zeleninu.Hodně ruční práce,ale dá se.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Zpět na Setí a sadba ostatních plodin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník