Přeměna pole na sad

Příspěvky: 2
Registrován: 24 led 2013 15:54

Přeměna pole na sad

Příspěvekod Yokohama » 24 led 2013 16:06

Zdravím všechny, nejsem zemědělec ale vlastním rodinný statek, který od 50. let nefunguje. Mám za humny pole asi 0,8 ha. Moje představa byla taková, že tam založím sad i přes veškerej výsměch v rodině. Chci to víceméňě pro vlastní potřebu s tím, že až stromy odrostou, tak bych tam vyhnal ovce aby to spásali. Ovšem dnes sem slyšel názor, že pokud mám pole pod 1 ha, tak musím pěstovat přibližně stejné plodiny jaké pěstují sousedi, čili JZD. Nevím kde tuhle informaci hledat, tak se chci zeptat tu jestli někdo neporadí. Díky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Přeměna pole na sad

Příspěvekod farmářJH » 24 led 2013 18:19

???
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Přeměna pole na sad

Příspěvekod farmářJH » 24 led 2013 18:20

neznám jedinné legislativní opatření, které by ti to přikazovalo. Klidně sázej stromy.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Přeměna pole na sad

Příspěvekod Martis » 24 led 2013 19:25

Také mám sad asi 0.2 ha a nijak vedený není , je vedle cesty a dle katastru patří k TTP vedle sadu. Takže o tvém tvrzení ni cnevím, ale můžu se mýlit.
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 2
Registrován: 24 led 2013 15:54

Re: Přeměna pole na sad

Příspěvekod Yokohama » 24 led 2013 20:08

Díky za reakce. No jeden nejmenovanej člověk do mně valil infomace, že když mají lidi vedle obilí nebo kukuřici, tak se musím držet podobné plodiny. Myslel jsem hned, že je to blbost ale jak říkám, nic o tom zatím nevím tak se ptám. :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Přeměna pole na sad

Příspěvekod bold » 24 led 2013 21:38

listina základních práv a svobod.......kua chlapi.....Článek 11
(1) Každý má právo vlastnit majetek. Vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu. Dědění se zaručuje.
(2) Zákon stanoví, který majetek nezbytný k zabezpečování potřeb celé společnosti, rozvoje národního hospodářství a veřejného zájmu smí být jen ve vlastnictví státu, obce nebo určených právnických osob; zákon může také stanovit, že určité věci mohou být pouze ve vlastnictví občanů nebo právnických osob se sídlem v České a Slovenské Federativní Republice.
(3) Vlastnictví zavazuje. Nesmí být zneužito na újmu práv druhých anebo v rozporu se zákonem chráněnými obecnými zájmy. Jeho výkon nesmí poškozovat lidské zdraví, přírodu a životní prostředí nad míru stanovenou zákonem.
(4) Vyvlastnění nebo nucené omezení vlastnického práva je možné ve veřejném zájmu, a to na základě zákona a za náhradu.
(5) Daně a poplatky lze ukládat jen na základě zákona.
bod 1, je to moje a fertik bod 4, pokud neporuším zákon tak si můžu dělat co chci. pokud zákon poruším tak by mně měl být prokázán úmysl-takže klidně saď :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Setí a sadba ostatních plodin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků