setí meziplodin

Příspěvky: 5
Registrován: 04 dub 2011 13:08

setí meziplodin

Příspěvekod zentos » 16 úno 2014 09:12

Hledám tady zkušenosti se setím meziplodin při podmítce. Měl jsem klasický jetelák na radličkovým podmítači ale tam kde se při podmítce půda nesypala a dělala hroudy, hořčice špatně vzcházela a nerostla. Rostla jen v krajích kde byla přihozená další jízdou. A takových půd mám polovinu...
Teď řeším jestli koupit el. secí stroj a sít před radličky, kde se ale obávám, že se může osivo zakypřit moc hluboko, vzcházet pomalu, vůbec nebo někdy třeba už jako plevel. Spolehat se na to, že vyplave se mi moc nezdá. Navíc bych chtěl zkusit směsku hořčice, rychlý přes. žito a třeba i pelušku, takže to už se vyplatí jistota a přejet to sečkou. Takže si říkám, jestli není výhodnější zasít sečkou i tu hořčici, aby jistě, rychle vzešla a byl pořádný porost. Cena hořčice je taky už jinde než před lety...
Dík za příspěvky.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: setí meziplodin

Příspěvekod tele » 16 úno 2014 17:40

Já si myslím, že každý, kdo chce založit opravdu kvalitní meziplodinu nakonec dojde k tomuto systému: kvalitní hluboká příprava - kvalitní výsev směsky z minimálně 5 druhů ( variabilní prokořenění ) - mělké zapravení zelené hmoty na podzim. To je základ hlubokého prokořenění a vysokého výnosu biomasy a zároveň zdroj živin pro produkci kvalitního humusu 8)

Zpět na Setí a sadba ostatních plodin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků