Sazeče brambor

Příspěvky: 51
Registrován: 07 říj 2012 13:52
Bydliště: Ivančicko

Sazeče brambor

Příspěvekod kolda91 » 09 dub 2015 22:44

Dobrý den,
nikde jsem nenašel téma ohledně sazečů brambor, tak bych se chtěl zeptat, jaké máte zkušenosti s různými druhy sazečů. Konkrétně bych se chtěl zeptat na sazeče vyrobené v Agrostroji Prostějov, a ač vím, že polské výrovky nejsou moc oblíbené, tak bych chtěl vědět vaše zkušenosti s Bometem/Akpilem? Ceno nového polského je totiž na úrovni použitého českého.
Děkuji za vaše odpovědi
„Národ, který ničí půdu, ničí sebe.“ Franklin D. Roosevelt

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Sazeče brambor

Příspěvekod bold » 10 dub 2015 07:31

český agrostroj mám doma víc jak 20 let. Ročně dělá v průměru pouhé 2ha avšak na jaře odkryju plachtu, namažu, hodím na traktor a jedu sázet.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Sazeče brambor

Příspěvekod Mr.Equable » 10 dub 2015 21:27

u nás více méne taky tak funguje. Zapřáhnout, namazat, poupravit a posvařovat co upadlo. Vysázet a zaparkovat. já pamatuju 8-10let.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 51
Registrován: 07 říj 2012 13:52
Bydliště: Ivančicko

Re: Sazeče brambor

Příspěvekod kolda91 » 11 dub 2015 19:03

Ještě bych se chtěl zeptat, na co si dát hlavně pozor při koupi Agrostoje? Dnes nám s ním jeden soukromník sázel a ptal sem se, kde na to kupuje nd a bylo mi řečeno, že se na to nic nekupuje a vše se opravuje doma. Z toho sem uvážil, že na tom moc věcí, až na ty packy co chytají brambory, není závažná porucha.
„Národ, který ničí půdu, ničí sebe.“ Franklin D. Roosevelt

Uživatelský avatar
Příspěvky: 147
Registrován: 06 kvě 2007 21:00
Bydliště: ostrava Stará Bělá

Re: Sazeče brambor

Příspěvekod fortschritt » 18 dub 2015 21:23

Mám Akpila za 14 000Kč,ročně sázím 2Ha, r.v. 2004, absolutně bez jediného problému... Namažu řetězy, zapnu a jedu... všechny misky původní.... za ty prachy by ročně zasadil i 10ha. jezdím na redukovanou 4. Pakliže bych někomu mohl doporučit něco z Polských sazečů, tak jedině Akpil, či Bomet... ostatní mají kvalitu pod psa, neheldě na to,že misky jsou atyp a nejdou sehnat.
co se plazí neuteče

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Sazeče brambor

Příspěvekod miki » 19 dub 2015 17:53

Mám doma Akpila. Vypadá dost ligricově v porovnání s Agrostrojem, ale jsme s ním spokojeni. Oproti Agrostroji je s ním možno sázet mnohem menší sadbu. Máme ho skovaný pod střechou.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Sazeče brambor

Příspěvekod skacel99 » 26 čer 2015 10:26

Máme sazeč od Agrozetu a je to jak psal Bold. Na jaře se vytáhne,namaže,vymění se 1 packa a jede se.Jedinej problém,kterej se musí sledovat je stav gumna spodku zásobníku - když se roztrhají,malá sadba propadává dolů.Máme ho cca 5 let a jednou jsme to už řešili. Když je sadba naopak příliš velká,občas to fixluje,protože packa bramboru nenabere,nebo zůstává viset v zásobníku. Ale to je pouze,pokud sázíme to,co nám zbyde ve sklepě co nesníme,takže brambory třeba kolem 10 cm

Uživatelský avatar
Příspěvky: 21
Registrován: 24 bře 2006 20:14
Bydliště: Všestary

Re: Sazeče brambor

Příspěvekod Vondra » 29 čer 2015 11:32

Chtěl bych se vás zeptat, jak a čím připravujete půdu pro sázení brambor. Jestli to po orbě stačí dvakrát přejet kultivátorem. Nebo je lepší pořídit rotavátor za traktor a půdu pořádně "našlehat".

Díky za odpovědi.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Sazeče brambor

Příspěvekod skacel99 » 29 čer 2015 11:53

Můj názor je ten,že rotavátorem úplně rozbiješ půdní strukturu a bude se ti to hrozně slívat.
Stejně tak bych to nevláčel,nedej bože nesmykoval před kultivátorem,zbytečný utužení.
Děláme to 2x kultivátorem,jednou nakoso a podruhý po řádkách.. Hluboko jak to jenom jde,takže cca 20 cm - 30 cm.Kooperujeme se známým,co má nějaký 4m kultivátor na pevných slupicích,pružnejma to tak hluboko většinou nejde.
Pokud máš kloudnej sazeč,kterej dobře zahrnuje,je podle mě lepší mít trochu hroudy,ale načechráno od kultivátoru,než půdu rozbitou na prach,která se hned při prvním větším dešti slije a roztečou se řádky.

Zpět na Setí a sadba ostatních plodin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků