kvalita navesu fliegl

Příspěvky: 25
Registrován: 10 říj 2007 18:55
Bydliště: Stepankovice

kvalita navesu fliegl

Příspěvekod Haro » 28 lis 2007 21:36

Uz dlouho me s..e kvalita a vse kolem fliegla 288 co loni koupily.Vim ze by mi to melo byt jedno ale kdyz s tim clovek dela,stara se o to a neustale neco prosakuje,praska a upadava tak....Jak jste na tom vy ostatni?

Příspěvky: 208
Registrován: 02 pro 2006 15:53
Bydliště: Čížkovice 83

Re: kvalita navesu fliegl

Příspěvekod Martin Hruška » 21 pro 2008 22:06

Firma Fliegel prodala letos dost vozů s výtlačným čelem. Zajímalo by mne taky jaké jsou zkušenosti z praxe?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Re: kvalita navesu fliegl

Příspěvekod Polci » 22 pro 2008 10:00

K této problematice bych chtěl pouze něco málo z praxe. Odváželi od nás v této sezóně různé návěsy fliegel. S menšími a jednoduššími (tuším, že fox 140 a Asw 248) byla poměrně spokojenost. So se týká velkých 3 osých(2x) a 2 osých(1x), tak jsem na ně neslyšel od obsluhy skoro dobré slovo... Gumy a disky praskaly,netěsnilo to, prosakovaly písty, praskaly rámy, stříhaly se šrouby na nápravách... Všechno to byly letos nové návěsy. Asi také nestíhali, podobně jako firma Claas, tak šla kvalita do :arrow:

Příspěvky: 221
Registrován: 13 pro 2006 18:10

Re: kvalita navesu fliegl

Příspěvekod chomyz » 23 pro 2008 15:25

to Polci: zajímavá informace z praxe díky, jsem velmi dalek cokoli hanit pokud s tím nemám vlastní nebo důvěryhodné zkušenosti, také mě tahle otázka dost zajímá, protože mi připadá že v galeriích na FW se objevuje obrovské množství těchto vozů v poslední době. Celkem mě zaráží, jak moc se tu tyhle Fliegly s výtlačným čelem chytly, neb přece jen je to specifický produkt s určitými omezeními a také vyšší cenou oproti klasické sklopce, ale zdá se, že Fliegl vyloženě sází na tento směr. Klasické sklopky Fliegl ať už návěsy či přívěsy se nabízí na netu za hodně zajímavé ceny tak nevím jestli je to už nižší cenová (a kvalitativní) kategorie nebo že mají ceny sklopek výrazně nižší proti výtlačňákům. Pokud vím tak v ČR nabízí Fliegly 2 rozdílné sítě - Agrifair a Toko, které má vyšší ceny a co jsem sledoval tak má ve svých specifikacích dražší komponenty - hlavně na podvozku. Jestli ty "sypačky" jsou ty levnější verze s komponenty pro využití u německých soukromníků nebo jestli nevydrží žádné z těch provedení?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 117
Registrován: 22 pro 2008 22:01
Bydliště: Plzeň-sever

Re: kvalita navesu fliegl

Příspěvekod pfernet » 24 pro 2008 14:18

V nasi firme mame dva tandemove tristrane sklapece TDK na 12 tun a co se tyka spokojenosti tak je to tak na pul.Jizdi vlastnosti jsou na skvele urovni stejne tak i sklapeni a manipulace (treba v seniku) ale jako problem se jevi netesnost pistu na aretaci zadni napravy a pneumatiky na kterych jsme zjistili ze jsou flastrovany jiz od vyrobce ktery je udajne vyrabi jako testovaci gumy pro letadla a pak jim da jen novy kabat aby vypadali.Taky cena odpovida kvalite naves stal jen sedesat procent ceny navesu od PRONARU ktery maji ve vedlejsi firme

Příspěvky: 208
Registrován: 02 pro 2006 15:53
Bydliště: Čížkovice 83

Re: kvalita navesu fliegl

Příspěvekod Martin Hruška » 25 pro 2008 16:07

Problém je asi v tom, že jste si objednali vůz s protektorovanými pneu. Některé firmy ze západu Německa tyto gumy mají v ceníku gum na prvním místě u takto malých vozů. Šéf asi hodně šetřil a nekoukal na dal쨚í věci jako je servis a záruka.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 117
Registrován: 22 pro 2008 22:01
Bydliště: Plzeň-sever

Re: kvalita navesu fliegl

Příspěvekod pfernet » 26 pro 2008 01:04

zaruka byla rok coz je dost malo ale vse co jsme zatim resily tak bylo v ramci pripojisteni a jak byla provedena oprava tak krome pneumatik zadne problemi nebili A Dekuji za objasneni asi to tak je KDO SETRI MA ZA TRI A NEBO HOV..O

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5
Registrován: 14 pro 2006 21:49
Bydliště: Praha- východ

Re: kvalita navesu fliegl

Příspěvekod Fendťák » 03 led 2009 21:58

já si na Fliegla nemůžu stěžovat máme ASW 288 na měchách, hydr. posuvný náprávy, pres. ventil,klasické čelo, rozmetadlo a překládací čelo a vše funguje naprosto skvěle. teď jste teda trochu vyplašili s tím praskáním rámu ale snad to nebude náš případ. máme ho od prodejce HZT zatím ve OK a výtlačný čelo je super na jámě bez problémů složím kdekoliv, obilí taky super do kulny kde je problém sklopit torchu větší vlek tak já jsem bez problému. rozmetání hnoje taky výborný žádný řetězy kam se dostane kamen a schodího z rolny nebo přetrhne nic takovýho nehrozí, nechci ho tady vychvalovat do nebe, ale zatím jsem s ním spokojen :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 13
Registrován: 08 kvě 2008 19:49

Re: kvalita navesu fliegl

Příspěvekod Kydla » 05 led 2009 22:32

no tak my máme 2 Fliegly a nemůžeme si stěžovat (http://www.farmweb.cz/index.php?page=view_image&id=Njc3WDE3MDNYMTg0MTY=#skok a http://www.farmweb.cz/index.php?page=view_image&id=Njc3WDcxNTJYNzU0NTI=#skok). vedle v podniku mají 1 a taky jsou s ním spokojení (http://www.farmweb.cz/index.php?page=view_image&id=Njc3WDEyNTE5WDEzNTMyOQ==#skok). občas dělá problém se trefit do pouzdra, kulíky co jsou na "vratech". jediný vážnější problém, který nastal u našeho i sousedního Flieglu byl ten, že praskla oj a ještě prasklo jedno listové péro na nápravě, jsme s ním spokojeni, doporučil bych každému...
Naposledy upravil Kydla dne 14 čer 2009 22:28, celkově upraveno 1

Příspěvky: 208
Registrován: 02 pro 2006 15:53
Bydliště: Čížkovice 83

Re: kvalita navesu fliegl

Příspěvekod Martin Hruška » 06 led 2009 14:44

Jen jedna technická poznánka. Na oji je zákázáno cokoliv svářet!!! Vše by se mělo vyměnit.

Příspěvky: 208
Registrován: 02 pro 2006 15:53
Bydliště: Čížkovice 83

Re: kvalita navesu fliegl

Příspěvekod Martin Hruška » 06 led 2009 18:42

Evropské dopravní předpisy říkají to, že každá část oje a náprav má mít své číslo. U oje je koule nebo agrohák označen a má mít štítek s parametry, to samé platí o samotné oji.
To co jsem slyšel není sranda. Každý dobrý výrobce dopravní techniky se snaží řešit problémy takovézo části výměnou. Zažil jsem něco podobného u jedné firmy ,kterou jsme začali zastupovat a převzali jsme starší stroje, kde na jedné serii asi 3 strojů praskala oj taky. Výrobce zesílil materiál a bezplatně vyměnil oj . To považuji za solidní.

Příspěvky: 7
Registrován: 01 dub 2009 18:42

Re: kvalita navesu fliegl

Příspěvekod Mozek » 10 čer 2009 20:05

No u nás máme teď už třetí rok tridem fliegla. A problémy? No když to bylo nový asi po 2 měsicích začali ucházet kola pak i praskat okolo patek. Nyní už jsou všechny vyměněný protože to člověk nevěděl kde to bouchne. A hlavně když to bouchlo tak by to dokázalo někoho pěkně pošramotit. Na nápravách ze zatím střihli 3 šrouby ale jinak vše fůnguje k naprosté spokojenosti.

Příspěvky: 6
Registrován: 29 led 2009 10:11

Re: kvalita navesu fliegl

Příspěvekod myhal7800 » 29 kvě 2010 13:41

Zdravím měl bych dotaz na plachtu na návěs flieglu ASW 270 , před zhruba měsícem mě ji namontovali , nedávno jsem měl jet pro kukuřici a tak jsem tam dal lanky ty tři jak se dávaj když máte vést sypký materiál no a ta lanka překáží temu mechanizmu na tu plachtu aby se to zavřelo ta plachta ty háčky jak jezdí po stranách návěsu tak se šprajcnou o to lanko (o matku,skoušel jsem zkrátit závit a stejně se to zam zachití) prostě když tam jsou lanka tak tu plachtu nezadělám tak jsem se chtěl zeptat jestli stím někdo nemáte skušenost?Jinak zavolám servisu ale to radči něco vymyslím sám, předem díky .

Zpět na Vleky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků