vlek 8t

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: vlek 8t

Příspěvekod Jarda X » 28 led 2014 20:51

Koupil jsem 9t vlek, co si myslíte o tom, když na něm budu dělat novou podlahu a přitom bych prodloužil korbu s 5m na 5,3m, nebude to o hubu při STK, je to určitě zásah do konstrukce, nebude to pro mě pak znamenat, že to nemá co dělat na silnici? Díky za každý názor.

Příspěvky: 56
Registrován: 27 pro 2008 23:09

Re: vlek 8t

Příspěvekod buchyn » 28 led 2014 22:21

to nevim ale jeste jsem na STK nezazil ze by merili korbu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: vlek 8t

Příspěvekod bold » 29 led 2014 09:48

jakýkoliv zásah do konstrukce je dle zákona nepřípustný. Na druhou stránku 30cm asi opravdu přeměřovat nebudou. Pokud ovšem dojde k dopravní nehodě a protistrana se z toho bude chtít nějak dostat tak může použít tento fakt, nevím jak by se k tomu postavila pojišťovna. Ale to jsou čistě moje dedukce.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: vlek 8t

Příspěvekod poulm » 29 led 2014 12:09

Na STK mají za úkol kontrolovat údaje z TP jestli se shodují se skutečností.
Pokud ten vlek např. koupíš a bude mít korbu po GO s platnou STK, tak by mělo být vše v pořádku.
Ikdyž jako majitel za ten vlek odpovídáš, tak už je na prokazování, zda jsi o nesrovnalostech věděl nebo ne.

Jinak pouhých 30cm se dá dohnat jinak,třeba upravenou vyklápěcí bočnicí,která bude zajištěná v šikmé poloze a bude držet balík proti vykoulení.
Viděl jsem i jiné dobrodruhy,co na tvrdo prodloužili korbu o 1,5m,aby tam mohli dát další dva balíky, no a mnoho dalších vynálezů,jako podvozky z maringotek atd. atd.
Ale je to jak píše bold, v případě průseru se protistrana chytá každé blbiny a u většiny starší zemedělské techniky se vždy najde něco neoriginálního.
Je potřeba si zvážit rizika s výsledkem.
Každopádně se vše čímdál víc zpřísňuje,takže je nanejvýš dobré mít vše v cajku tak jak má být.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: vlek 8t

Příspěvekod Jarda X » 29 led 2014 21:07

Právě to řeším kvůli těm balíkům, když to prodloužím dám tam o tři více, a zas si říkám, že ze tří stran zavřeny vlek je pořád lepší na silnici než když je tam povezu a budu mít otevřeny všechny strany. Zase pokud se něco stane na silnici, tak mám u sebe jen malý techničák a tam rozměry korby nejsou. Ale strach z toho, že se vše stále zpřísňuje mě od toho odrazuje. Tak zatím díky za vaše názory.

Příspěvky: 97
Registrován: 05 bře 2007 15:49

Re: vlek 8t

Příspěvekod svec » 30 led 2014 18:42

A co nic neprodlužovat jen udělat vypouklé vanty jako má např pronar tim dostaneš ovalitu dopředu tech 15 cm a dozadu taky.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: vlek 8t

Příspěvekod Jarda X » 30 led 2014 22:07

Jen mám dost lesa a dřevěná čela asi nevypoulím, ale je to také zajímavý nápad. No budu se ještě nějaký čas rozhodovat jestli to risknout prodloužit nebo nikoliv a nechat jak to je a zmenšit třeba rozměr balíků a spotřebovávat více balícího materiálu. Jinak ještě jeden dotaz jak silnou tu podlahu udělat, to co tam je teď je fakt papír, jak silný plech požíváte na podlahu?

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: vlek 8t

Příspěvekod tomous » 31 led 2014 07:50

3mm,ale 4mm nic nezkazíš. Záleží co na něm všechno budeš vozit. Já dával všude 3mm

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: vlek 8t

Příspěvekod Jarda X » 31 led 2014 22:10

Také jsem si říkal, že minimálně ty 3mm by to chtělo. Ještě zkusím zjistit kolik je rozdíl v ceně 3mm a 4mm a rozhodnu se.

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: vlek 8t

Příspěvekod Brano » 01 úno 2014 00:00

Napadla mi taká vec...ako je to potom s návesmi a prívesmi, ktoré majú výmenné systémy? Pretože tam by najpr. výška bola určite iná pri rôznych nadstavbách. Či by sa to nedalo aj pri tejto 8t.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: vlek 8t

Příspěvekod poulm » 01 úno 2014 10:44

Traktorové nosiče nástaveb,traktorové nosiče kontejnerů a přepravní podvozky vyrobené do r.2001 do dnes mohou jezdit bez SPZ a TP:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: vlek 8t

Příspěvekod farmarpetr » 01 úno 2014 20:10

poulm píše:Traktorové nosiče nástaveb,traktorové nosiče kontejnerů a přepravní podvozky vyrobené do r.2001 do dnes mohou jezdit bez SPZ a TP:


Ahoj,

Máš tohle nějak ověřený, případně, kde to je v zákonech?
Chci pořizovat traktorový kontejnerový nosič. Nové stojí pro mě nereálný balík a ty starší jsou právě většinou bez SPZ.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: vlek 8t

Příspěvekod tomous » 01 úno 2014 21:20

Jarda X píše:Také jsem si říkal, že minimálně ty 3mm by to chtělo. Ještě zkusím zjistit kolik je rozdíl v ceně 3mm a 4mm a rozhodnu se.

Čau bral jsem plechy z Fery z Nového Veselí,ale dá se sehnat plech na celou podlahu v kuse.



Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: vlek 8t

Příspěvekod poulm » 03 úno 2014 07:09

Musím si na to dát zase nějaký večer a prostudovat si to znovu a hlavně jestli není někde zase nějaká novela, tak jak je poslední dobou zvykem to 10x za rok změnit.
Já si to pročítal jak jsme koupili starý traktorbagr Ostrowek a taky ho máme bez SPZ.
Ale je nutné,aby pracovní stroje bez SPZ,i nesné či tažené, měly aspoň typový průkaz,je to něco takového jako starý malý papírový TP či podobná kartička.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Předchozí

Zpět na Vleky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků