Genie

Příspěvky: 138
Registrován: 18 pro 2006 15:32
Bydliště: Liptákov

Genie

Příspěvekod claas celtis 456 » 28 srp 2010 01:47

Zdravím,
setkal jste se někdo s touto značkou manipulátorů?

Příspěvky: 138
Registrován: 18 pro 2006 15:32
Bydliště: Liptákov

Re: Genie

Příspěvekod claas celtis 456 » 10 zář 2010 19:04

To vůbec nikde nejezdí? Je to sice stroj s hydropojezdem, ale na malou farmu na manipulaci s balíky a nakládání obilí a za u cenu se mě jeví jako dobrá volba ca vy na to ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Genie

Příspěvekod K10 » 11 zář 2010 22:57

Nakládat obilí?Loni nám tady nabízeli manipulátor Genie s mechanickým rozvaděčem,po naložení 5-ti kamionů sem myslel že mi umřela ruka :D ,cena také není vše,chvála bohu za Manitou jejich LSU.

Příspěvky: 138
Registrován: 18 pro 2006 15:32
Bydliště: Liptákov

Re: Genie

Příspěvekod claas celtis 456 » 11 zář 2010 23:36

No ono u nás je těch kamionů za celý rok tak 10 a na nakládání používáme HONa a tam je komfort ovládání minimální, jde o to obměnit stroje a při našem využití se to pohodlí dá oželit. Z textu vyplývá, že jste s manipůlátorem jezdil, zajímalo by mě jaký to byl typ a nějaké provozní zkušenosti? Jestli jste za tu chvíli něco pochytil, krom té bolavé ruky. :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Genie

Příspěvekod K10 » 12 zář 2010 01:33

Typ přesně nevím,měl dosah 7 metrů a nosnost okolo 3 tun,zdálo se mi že v něm byl dost slabý motor,údajně 100 koní,ale na silážní jámu nebo k haldě hnoje na poli bych ho asi nevzal natož tahat s ním vlek,pojezd a hydraulika se mi zdála dost surová,prostě skok sem,skok tam(s plošinou s lidma na ní bych to nechtěl radši ani vidět :shock:,ale to mohlo být špatným nastavením zámků konkrétního stroje),ale možná již mají nové modely,nevím TEREX nesleduji(kdo to vlastně dováží?).
Obecně u manipulátorů o pohodlí nelze mluvit(s Manitou 845 při přejezdu 6cm prahu do haly to pěkně zamává o přejezdech po horší silnici ani nemluvím a to má odpružené rameno),jde především o efektivitu práce,je rozdíl když má např.obsluha celý den skládat bedny na brambory s mechanickým rozvaděčem který zvládá současně pouze jednu funkci,nebo s proporcionální hydraulikou s třemi funkcemi současně.
Takže před koupí takového stroje je nutné se hluboce zamyslet co vše s ním budu chtít dělat a podle toho přizpůsobit výběr nejen konkrétního modelu ale také výbavy dodávané za příplatek,mluvím z vlastní zkušenosti,koupily jsme Manitou 741 v základní konfiguraci jako náhradu za ŠT-180N původně na nakládaní kamionů,s mašinou naprostá spokojenost,ale:
-nová sečka,vaky s osivem,vlek... :arrow: dokoupit komplet vzduch.brzdový systém
-siláž,nahrnávání,přehřívání motoru... :arrow: dokoupit otočný větrák chladiče
-ořezávač větví a náletů,není vývod na pohon hydromotoru... :arrow: do toho již nejdem,šílená darda :mrgreen:
Vše dodatečně dokoupené vyjde dvakrát dráž než přímo objednané na novém stroji.

Příspěvky: 138
Registrován: 18 pro 2006 15:32
Bydliště: Liptákov

Re: Genie

Příspěvekod claas celtis 456 » 12 zář 2010 10:31

Podle těch údajů by to měl být přesně ten, o kterém uvažujeme. Ješta by mě zajímalo jaké tam byly kola jestli 20 nebo 24 palců? O tahání vleku neuvažujeme, protože hydropojezd by tím dost trpěl. Ale to ovládání pojezdu mě zaráží,vždyť by to mělo být plynulé, ale mohlo to být způsobené tím, že stroj byl nový, nebo ne?
Jinak dováží to Some JH.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Genie

Příspěvekod K10 » 12 zář 2010 13:31

Kola určítě co největší půjdou,malá se v terénu dost zakládají a ve spojením se slabším motorem je to problém,ale pokud se bude jezdit po tvrdu tak je to jedno,my jsme měli na Manituech vždy 460/70 R24 a při nakládaní u haldy hnoje na poli jsme sousedům vždy záviděli na katroši osmadvacítky :),ten pojezd je pouze můj subjektivní názor ve srovnání s naší hydromechanikou...

Příspěvky: 138
Registrován: 18 pro 2006 15:32
Bydliště: Liptákov

Re: Genie

Příspěvekod claas celtis 456 » 12 zář 2010 20:21

Hydromechanika od Manitou a JCB je asi špica, ale s cenou je to někde jinde, přemýšleli sme o starším stroji těchto značek, ale přeci jenom u Genie je lákavá záruka 4 roky kdy se jezdí a nemusíte se prakticky o nic starat, kdežto u ojetin je to sázka do loterie.

Zpět na Nakladače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník