Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2010 20:15

Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvekod Davegr » 21 úno 2012 18:10

Zdravím, mam dotaz co je podle vás lepší na nakladání hnoje, zda vidle s přidržovačem anebo lopata s přidržovačem? Bude to na čelním nakladači a použival bych je na nakladaní hnoje jak na zpevněném hnojišti u stáje a take na polním hnojišti, tudíš nezpevněném

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvekod neznalek » 21 úno 2012 18:16

Davegr píše:Zdravím, mam dotaz co je podle vás lepší na nakladání hnoje, zda vidle s přidržovačem anebo lopata s přidržovačem? Bude to na čelním nakladači a použival bych je na nakladaní hnoje jak na zpevněném hnojišti u stáje a take na polním hnojišti, tudíš nezpevněném


čistě na hnůj asi lepší vidle, ovšem stejně dobře poslouží i lopata, kterou vyuzijes i jinak, nehlede na to, že po ni to ude přecejen uklizenejsi 8)

Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2010 20:15

Re: Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvekod Davegr » 21 úno 2012 18:20

No pravě o to se mi jedná protože kdybych měl vidle tak si na ple budu muset vozit aji lopatu abych to pořadně vybral a pokud budu nakladat nějaky řitčí hnuj (třeba vepřoví) tak mi to vidlema zase propadne

Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2008 08:01
Bydliště: plzeňsko

Re: Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvekod Lukáš Tříska » 22 úno 2012 00:05

Hlubokou podestýlku obyčejnou lopatou budeš špatně nabírat, páč ten hnůj neutrhneš. Já jsem na podzim koupil multilopatu o šíři 190 cm http://www.trac-lift.cz/index.php?view= ... vni-naradi , na nakládání z betonu nemá chybu . Na polním hnojišti jsem ji ještě nezkoušel , když to nepůjde tak budu nakládat drapákovými vidlemi
síla sílu zmáhá

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvekod neznalek » 22 úno 2012 10:39

Lukáš Tříska píše:Hlubokou podestýlku obyčejnou lopatou budeš špatně nabírat, páč ten hnůj neutrhneš. Já jsem na podzim koupil multilopatu o šíři 190 cm http://www.trac-lift.cz/index.php?view= ... vni-naradi , na nakládání z betonu nemá chybu . Na polním hnojišti jsem ji ještě nezkoušel , když to nepůjde tak budu nakládat drapákovými vidlemi


Však se tu taky bavíme o lopatě s přidržovačem...http://www.smscz.cz/zemedelske-stroje/c ... di/lopaty/ drapáková lopata s přidržovačem...dvojmetrovku mám já, je teda težší, ale postačuje na vše od hnoje, ,balíků, obilí, sněhu, zeminy a klád (mám sundavací bočnice)

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvekod Jarek » 22 úno 2012 20:54

Davegr píše:Zdravím, mam dotaz co je podle vás lepší na nakladání hnoje, zda vidle s přidržovačem anebo lopata s přidržovačem? Bude to na čelním nakladači a použival bych je na nakladaní hnoje jak na zpevněném hnojišti u stáje a take na polním hnojišti, tudíš nezpevněném


Mám oboje.Lopata posbírá do čista.Ale více toho naberu do vidlí.A nemusím tolik tlačit do hromady.Leze to tam o hodně lehčeji.A pokud máš obyč. lopatu tak bych šel do vidlí s přidržovačem a zbytek bych dočistil obyč. lopatou..A co se týče hluboké podestýlky tak tam jednoznačně vidle.

Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2010 20:15

Re: Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvekod Davegr » 23 úno 2012 17:08

No ja hlubokou podestylku nemám z vepřína to vyhavžím každy den a hovězí mam take uvazane takže ta lopata popřípadě vidle by byli čistě na nakladaní hnoje z hnojiště u vepřína a na poli na rozmetadlo. A mohl by mi někdo říct kolik tak stojí vidle s přidržovačem a kolik lopata s přidržovačem zaběr kolem 170-180 cm?

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvekod Jarek » 23 úno 2012 19:33

Kupoval jsem drapákové vidle 1.7m za 32 000 a lopata 1.9m za 39 000.Jsou to ceny bez DPH.Jsou to humpolecké.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvekod neznalek » 23 úno 2012 19:49

ta moje SMSkova dvojmetrovka stala 63tis... ale je to 3 v 1 da se rict

Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2010 20:15

Re: Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvekod Davegr » 23 úno 2012 20:36

Dík chlapy za informace a tak teď musím pouvažvat, ale stejně mi se více zamlouvá ta lopata s přidržovačem

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvekod medulin » 23 úno 2012 20:42

Vidle se daj použít na nosení kmenů, vaků, palet a já s nimi nosím dva balíky bez poškození. Hnojiště vymetou že tam zůstane na kolečko a to vždy rozhrnu lopatu mám a prakticky nepoužívám. Problém je u řídkého matroše u mích se nechá řešit přidáním hřebíku a viděl jsem i vidle kam se nechá pro tyto případy dát dno.

Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2010 20:15

Re: Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvekod Davegr » 23 úno 2012 21:04

No mě se právě jedna o ten řítký hnuj jelikoš mam prasata tak tam je toho řítkeho vcelku dost a to aji když stelu

Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2008 08:01
Bydliště: plzeňsko

Re: Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvekod Lukáš Tříska » 24 úno 2012 00:37

Já jsem dal za humpoleckou multilopatu o šíři 1,9 m loni v listopadu asi 35tis bez DPH. Na nakládání hl. podestýlky ze stáje raději používám multilopatu páč nerejpu špicema v betonu.
síla sílu zmáhá

Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2010 20:15

Re: Vidle s přidržovačem nebo lopata s přidržovačem

Příspěvekod Davegr » 25 úno 2012 09:56

To je taky pravda s těmi špicemi další plus pro lopatu s přidržovačem

Zpět na Nakladače

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků