Vedení porostu pšenice.

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Duke » 08 čer 2019 17:42

tele píše:
Duke píše:Co pojedes za kombinaci? Ja strobilurin radeji nedam. V kombinaci s vysokymi teplotami mam obavy abych rostliny neustval... Letos vetsinou sled: EC 30 prochloraz 1L, EC 32 Hutton 0.6 L, EC 39 fenpropidin 0.4 L + epoxyconazol 0.8 L... no a ted do kvetu 0.5 L prochloraz + 0.5 tebuconazol...

Porost, krom lehce padli odspoda, cisty...

Msice hodne... Co tedy lepe nez pyretroid? Proteus?

Tak tohle mi přijde jako velký fungicidní úlet. Co je to za odrůdu, že je letos tak nemocná?

Reform. Rivero. Viriato. Po repce a po soje. Jedu kazdy rok 3 az 4 fungicidni zasahy do psenice. No nejdriv se jela sucha varianta, takze to vypadalo, ze v EC32 to bude posledni aplikace. Jine roky davam v teto fazi preventivne nizkou davku strobilurinu, ale v tom suchu jsem letos nechtel. Pak se preslo na mokrou variantu, kdyz zaplatpanbuh naprselo, tak jsem musel v EC 39 resit padli a dele ucinkujici strobilurin jsem opet nechtel dat, protoze v pude je sucho a staci par dni a kytky jsou bez vody. Takze sel ten morfolin s azolem. A konecne do kvetu pojedu tebukonazol a prochloraz. Dle zprav NU Agraru se ocekava vysoky tlak fusarii...

Ulet to podle mne neni. Nikdy se nejela extra jizda jen kvuli fungicidnimu zasahu. A v souctu cen pripravku to neni zadna tragedie.

No a konecne, vzdy to jde udelat jinak a lepe :D[/quote]
Aby bylo jasno, s filozofií problém nemám, má to logiku. Letos byl po většinu vegetace nízký tlak chorob a já mám většinu porostů na 1 zásahu kvalitním nebo 1,5 zásahu kombinací azol, morfolin a strobilurin. Odrůdy jako Baaracuda nebo Apostel letos na řadě míst ještě na fungicid čekají. Tlak fusárií je silně lokální záležitost, ohlídej si hlavně Rivero, to je na ně extrémně citlivé. U něj bych zvážil aplikaci Topsinu jako pojistku na snížení hodnoty DON. Jinak letos asi nejlépe ekonomicky vyšla snížená dávka Priaxoru díky cenové politice BASF, ovšem aplikovat vždy preventivně![/quote]+

Priaxor byl ještě před sezónou pro mne jasná volba (cena/spektrum a délka účinku), ale pak jsem od této strobilurinové varianty kvůli suchu raději upustil. Rivero pohlídám, díky za upozornění - Topsin je stabilně na skladě...

Příspěvekod tomous » 10 čer 2019 16:42

Dotaz. Fungicid Osiris do klasu lepší ráno za rosy (teď jsou celkem velký aby to nesteklo) nebo večer?

Příspěvekod tele » 10 čer 2019 18:55

tomous píše:Dotaz. Fungicid Osiris do klasu lepší ráno za rosy (teď jsou celkem velký aby to nesteklo) nebo večer?

Za mě večer.

Příspěvekod tomous » 10 čer 2019 20:25

Skrz riziko stečení z listů?

Příspěvekod tele » 10 čer 2019 22:29

tomous píše:Skrz riziko stečení z listů?

Popálení konečků listů a pluch v klasu.

Příspěvekod tomous » 11 čer 2019 05:32

Ok.dík

Předchozí

Zpět na Obilniny