Vedení porostu pšenice.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 19 bře 2020 00:03

Ano, pšenice mám řekl bych slušné, na regeneraci šlo 100 kg ledku, protože byly od podzimu dost odnožené, takže jsem to nechtěl nějak krmit. Ledek se totiž letos objednával dohromady pro 3 soukromníky jeden kamion, takže cenově jsme se dostali na úroveň granulované močoviny (v Kč/kg N), takže proto mám toho ledku :D
Nevěděl jsem totiž, že zbytek produkční dávky na jaře (u mě cca 100-120 kg) lze aplikovat v jedné dávce močoviny :oops: . Myslel jsem, že je lepší to podělit na 2 dávky, tudíž posledních x let vždycky dávám jednou ledek a jednou Ureas, protože do loňska pro mě byla obyč granulovaná močovina nedostupná. DAM jsem dlouho nedával do vegetace, byla to jen jedna z možností, tu už jsem stejně ale vyloučil kvůli tryskám. Ale od loňska se celkově víc sžívám s močovinou. Teď pod ječmen i rozházená obyč prilovaná, poprvé. Sice po 12 metrech ale vyšlo to pěkně :mrgreen: Příští rok (na letošní jsem nestihl objednat) chci zkusit na jednom poli vedení takové, že v době regeneračního hnojení tam dám tu s inhibitorem nitrifikace či ureázy, ne Ureu stabil, ale Alzon/Ensin, teď nevím přesně co je bez síry. :mrgreen: Protože jak to tak vypadá, budou problémy s vláhou i v půlce března :(
Dusík na podzim řeším Amofosem, abych udržoval v půdách fosfor, jednou za 4 roky chodí draselná sůl.

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Bartuc » 05 dub 2020 11:10

Ako to u vás vyzerá s chorobami? U nás plošne vystrája u pšeníc braničnatka a v jačmeni hrdze... Do pšenice by sme mali aplikovať 0,7 Zamir + 0,2 atlas + 0,5 CCC + 0,2 TPE + 10 kg moč. Čo na to hovoríte? Veľa toho ani neviem vymyslieť, lebo dodanie prípravkov je veľmi obmedzené... Pšenička je Rebel v EC 32, 130 mnm, momentálne cca 140 kg N a 850 klasov.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 05 dub 2020 16:04

Bartuc píše:Ako to u vás vyzerá s chorobami? U nás plošne vystrája u pšeníc braničnatka a v jačmeni hrdze... Do pšenice by sme mali aplikovať 0,7 Zamir + 0,2 atlas + 0,5 CCC + 0,2 TPE + 10 kg moč. Čo na to hovoríte? Veľa toho ani neviem vymyslieť, lebo dodanie prípravkov je veľmi obmedzené... Pšenička je Rebel v EC 32, 130 mnm, momentálne cca 140 kg N a 850 klasov.

Napříč podniky nemám jediný porost, kde bych momentálně uvažoval o aplikaci byť jednosložkového fungicidu. Důvodem je sucho a nikde není kalamitní stav na bázích. Přidej si k té aplikaci mix mikro a bude to ok.

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Bartuc » 05 dub 2020 18:01

Čo znamená kalamitný stav? Máme komplet napadnuté spodné listy (žlté s miestami pikníd), vrchné listy zelené, relatívne bez napadnutia, špičky trochu popálené od mrazu a močoviny... 3 týždne nepršalo a dážd zatiaľ v nedohľadne... alebo máme s aplikáciou počkať?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 05 dub 2020 20:31

Bartuc píše:Čo znamená kalamitný stav? Máme komplet napadnuté spodné listy (žlté s miestami pikníd), vrchné listy zelené, relatívne bez napadnutia, špičky trochu popálené od mrazu a močoviny... 3 týždne nepršalo a dážd zatiaľ v nedohľadne... alebo máme s aplikáciou počkať?

Odpověděl sis sám! Paty jsou všude na první vrstvě pletiv, braničnatka a padlí se dá kontrolovat i po napadení.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 06 dub 2020 17:35

Zdravím, tele potřeboval bych se jen ujistit, zda je možná tato aplikace a nebude to příliš. :mrgreen: 0,1 moddus, 0,5 CCC, 10 kg močoviny, 3 kg Krista MKP (1,5 kg P2O5 + K), 5 kg HS, 0,2-0,3 L Bóru a 0,2 3D smáčedlo. Když by bylo potřeba, je možné přidat ještě pyretroid ? To vše ve 200 L vody.
PS: prvně půjdu prohlídnout porosty samozřejmě, ale Viriato na krácení je už teď, podle hustoty možná dám 1 CCC, místo toho modusu. Rebell ten bude nejspíš také, tam dám možná 0,2 Moddusu+0,5 CCC, tak jestli může být i tak ?? A jinak na jedno pole vyzkouším místo 3D dát Fulhum, protože je tam slabší pšenice. 8) Frisky ta na krácení ještě nebude, tam půjde sólo výživa.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 06 dub 2020 22:27

aram píše:Zdravím, tele potřeboval bych se jen ujistit, zda je možná tato aplikace a nebude to příliš. :mrgreen: 0,1 moddus, 0,5 CCC, 10 kg močoviny, 3 kg Krista MKP (1,5 kg P2O5 + K), 5 kg HS, 0,2-0,3 L Bóru a 0,2 3D smáčedlo. Když by bylo potřeba, je možné přidat ještě pyretroid ? To vše ve 200 L vody.
PS: prvně půjdu prohlídnout porosty samozřejmě, ale Viriato na krácení je už teď, podle hustoty možná dám 1 CCC, místo toho modusu. Rebell ten bude nejspíš také, tam dám možná 0,2 Moddusu+0,5 CCC, tak jestli může být i tak ?? A jinak na jedno pole vyzkouším místo 3D dát Fulhum, protože je tam slabší pšenice. 8) Frisky ta na krácení ještě nebude, tam půjde sólo výživa.

Při kombinacích nemíchám P a Mg. S Moddusem opatrně, teď dost krátil mráz a určitě bude sucho.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 06 dub 2020 23:34

Ok díky, tak to bych dal jen ten fosfor. Ano, jsem si toho vědom, proto to fakt přizpůsobím až budu na poli, ale potřeboval jsem se zeptat dopředu kvůli objednání prášků :) Jinak já poslední roky krátím většinou čistým moddusem, většinou bylo potřeba odhazovat odnože, u viriata jsem to trochu loni přehnal, proto si to tam ohlídám.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 07 dub 2020 17:21

aram píše:Ok díky, tak to bych dal jen ten fosfor. Ano, jsem si toho vědom, proto to fakt přizpůsobím až budu na poli, ale potřeboval jsem se zeptat dopředu kvůli objednání prášků :) Jinak já poslední roky krátím většinou čistým moddusem, většinou bylo potřeba odhazovat odnože, u viriata jsem to trochu loni přehnal, proto si to tam ohlídám.

N, P, B, Cu, Mn je dobrá kombinace na rozjezd po mrazech.

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Bartuc » 08 dub 2020 08:40

Vedeli by ste mi pomôcť s identifikáciou tohto žltnutia? https://bartuc.rajce.idnes.cz/Rebel_2020-04-07/
Jedná sa o jeden z vyššie zmienených rebelov: EC cca 32, 130 mnm, momentálne cca 140 kg N a 850 klasov. Konkrétne rastliny na fotkách sú z parcelky 2 ha, je vzhľadovo najmenšia a najžltšia zo všetkých pšeníc ktoré máme... Na žltých listoch a v nekrózach nevidno piknidy typické pre braničnatku, alebo je to len iné štádium?

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod houmi » 08 dub 2020 16:36

aram píše:Ok díky, tak to bych dal jen ten fosfor. Ano, jsem si toho vědom, proto to fakt přizpůsobím až budu na poli, ale potřeboval jsem se zeptat dopředu kvůli objednání prášků :) Jinak já poslední roky krátím většinou čistým moddusem, většinou bylo potřeba odhazovat odnože, u viriata jsem to trochu loni přehnal, proto si to tam ohlídám.


Mám vyzkoušeno že kristalon (žlutý 40% P2O5) se s hořkou solí nesráží..

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 08 dub 2020 20:54

houmi píše:
aram píše:Ok díky, tak to bych dal jen ten fosfor. Ano, jsem si toho vědom, proto to fakt přizpůsobím až budu na poli, ale potřeboval jsem se zeptat dopředu kvůli objednání prášků :) Jinak já poslední roky krátím většinou čistým moddusem, většinou bylo potřeba odhazovat odnože, u viriata jsem to trochu loni přehnal, proto si to tam ohlídám.


Mám vyzkoušeno že kristalon (žlutý 40% P2O5) se s hořkou solí nesráží..

Žlutý kristalon je gut. Díky za info.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 08 dub 2020 20:56

Bartuc píše:Vedeli by ste mi pomôcť s identifikáciou tohto žltnutia? https://bartuc.rajce.idnes.cz/Rebel_2020-04-07/
Jedná sa o jeden z vyššie zmienených rebelov: EC cca 32, 130 mnm, momentálne cca 140 kg N a 850 klasov. Konkrétne rastliny na fotkách sú z parcelky 2 ha, je vzhľadovo najmenšia a najžltšia zo všetkých pšeníc ktoré máme... Na žltých listoch a v nekrózach nevidno piknidy typické pre braničnatku, alebo je to len iné štádium?

Dost useté. Předplodina? Byl glyfosát před setím?

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Bartuc » 08 dub 2020 21:12

Hej s hlbkou sejby proste každý rok maturujeme... ináč sa snažíme do 2 cm. Tuto na fotkách trošku skresľujú aj uschnuté spodné / staré listy. Konkrétne tento pozemok - predplodina bol 1 rok úhor, čiže rastliny čo zem dala, zmulčované, zaorané, pripravené a rebel. Glyfosát nebol. Pred tým pán točil iba pšenicu a jačmeň, relatívne jednoducho obrábal... Ešte rozmýšľame nad poškodením mrazom minulý týždeň (teploty v noci dvakrát po -4), ale nezdá sa mi že horné listy majú poškodené špičky a spodné žltnú a schnú komplet...

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 10 dub 2020 15:30

Bartuc píše:Hej s hlbkou sejby proste každý rok maturujeme... ináč sa snažíme do 2 cm. Tuto na fotkách trošku skresľujú aj uschnuté spodné / staré listy. Konkrétne tento pozemok - predplodina bol 1 rok úhor, čiže rastliny čo zem dala, zmulčované, zaorané, pripravené a rebel. Glyfosát nebol. Pred tým pán točil iba pšenicu a jačmeň, relatívne jednoducho obrábal... Ešte rozmýšľame nad poškodením mrazom minulý týždeň (teploty v noci dvakrát po -4), ale nezdá sa mi že horné listy majú poškodené špičky a spodné žltnú a schnú komplet...

Přijde mi to jako inhibice rostlin a kořenů díky vysokému objemu organické hmoty z předplodiny, nedostatku dusíku a díky třeba půdnímu škraloupu i nedostatku kyslíku. Nezdá se mi to jako nemocné.

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Bartuc » 10 dub 2020 20:04

Udržíme to do žní klasickým vedením, alebo máme urobiť niečo špeciálne? Ináč k tým koreňom, keď vidím aké korene vyťahujú niektorí zo zeme vo videách na nete, ide ma ma rozdrapiť a závidím. Bohužiaľ na morenie osiva nemám zatiaľ dosah. Tieto na fotkách sú trochu strhané, lebo som ich iba vytiahol zo zeme, ale perfektné ani zďaleka nie sú...

Příspěvky: 103
Registrován: 19 lis 2007 18:26

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod ja.zeze » 10 dub 2020 21:27

tele píše:
Bartuc píše:Hej s hlbkou sejby proste každý rok maturujeme... ináč sa snažíme do 2 cm. Tuto na fotkách trošku skresľujú aj uschnuté spodné / staré listy. Konkrétne tento pozemok - predplodina bol 1 rok úhor, čiže rastliny čo zem dala, zmulčované, zaorané, pripravené a rebel. Glyfosát nebol. Pred tým pán točil iba pšenicu a jačmeň, relatívne jednoducho obrábal... Ešte rozmýšľame nad poškodením mrazom minulý týždeň (teploty v noci dvakrát po -4), ale nezdá sa mi že horné listy majú poškodené špičky a spodné žltnú a schnú komplet...

Přijde mi to jako inhibice rostlin a kořenů díky vysokému objemu organické hmoty z předplodiny, nedostatku dusíku a díky třeba půdnímu škraloupu i nedostatku kyslíku. Nezdá se mi to jako nemocné.


Takhle mi téměř pravidelně zežloutne pšenice po vojtěšce, podzim a začátek jara OK a cca půlka dubna běhěm týdne naráz zežloutne zvlášť na místech s lehčí půdou. Nerozumím tomu.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 10 dub 2020 22:07

Bartuc píše:Udržíme to do žní klasickým vedením, alebo máme urobiť niečo špeciálne? Ináč k tým koreňom, keď vidím aké korene vyťahujú niektorí zo zeme vo videách na nete, ide ma ma rozdrapiť a závidím. Bohužiaľ na morenie osiva nemám zatiaľ dosah. Tieto na fotkách sú trochu strhané, lebo som ich iba vytiahol zo zeme, ale perfektné ani zďaleka nie sú...

Dohnojil bych na konečnou dávku N, regeneraci mix mikro + NP + 3 D smáčedlo

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 10 dub 2020 22:08

ja.zeze píše:
tele píše:
Bartuc píše:Hej s hlbkou sejby proste každý rok maturujeme... ináč sa snažíme do 2 cm. Tuto na fotkách trošku skresľujú aj uschnuté spodné / staré listy. Konkrétne tento pozemok - predplodina bol 1 rok úhor, čiže rastliny čo zem dala, zmulčované, zaorané, pripravené a rebel. Glyfosát nebol. Pred tým pán točil iba pšenicu a jačmeň, relatívne jednoducho obrábal... Ešte rozmýšľame nad poškodením mrazom minulý týždeň (teploty v noci dvakrát po -4), ale nezdá sa mi že horné listy majú poškodené špičky a spodné žltnú a schnú komplet...

Přijde mi to jako inhibice rostlin a kořenů díky vysokému objemu organické hmoty z předplodiny, nedostatku dusíku a díky třeba půdnímu škraloupu i nedostatku kyslíku. Nezdá se mi to jako nemocné.


Takhle mi téměř pravidelně zežloutne pšenice po vojtěšce, podzim a začátek jara OK a cca půlka dubna běhěm týdne naráz zežloutne zvlášť na místech s lehčí půdou. Nerozumím tomu.

Po vojtěšce je za sucha nízký výnos díky deficitu srážek

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod winis » 11 dub 2020 22:00

Ahoj, mám takovýto TM: 10% Yara UreaS, KombiPhos, Coptrac, Zintrac, BorSTART, CCC a 3D, popřípadě ještě Mantrac. Vidí někdo v této kombinaci riziko že by se to mohlo zdrcnout a proč? Osobně mám zkušenost, že pokud nahradím Kombiphos Kristou MKP a přidám fulhum, tak se to zdrcne, ale proč jsem zatím nepřišel. Díky za názory.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 11 dub 2020 23:00

V pátek jsem aplikoval na Viriato (BBCH 31) a Rebell (30) TM: 10 kg močovina, 3 kg Krista MKP(1,5 kg P2O5, 1 kg K2O), 0,1 Fixator (trinex.), 0,5 CCC, 57,5 g CU, 45 g B, 150 g Mn a 0,2 3D a vpohodě, nic se nesrazilo :wink:
Jinak report: porosty poškozeny mrazem nejsou, vrchních 10-15 cm je už znát sucho, pod tím naštěstí ještě nějaké zbytky vláhy jsou, ale v těchto teplotách to dlouho nevydrží. Snad něco prchne v to pondělí, i když jestli něco, tak to bude do 5 mm, takže hovno :( Trinexapac ethyl jsem ke krácení radši přidal, protože Viriato je vývojově dál a Rebell je fakt dost hustej a navíc má rád řidší porost ke sklizni (klasovka, vyzkoušeno), a navíc je určitě jedna z těch poléhavějších odrůd. Plán na hnojení je cca 150 kg N, zatím ale naaplikována jen první produkční dávka, cca 40 kg N ještě zbývá :( Frisky stále odnožuje, na krácení ještě není, počkám jestli prchne a podle toho buď postříkám nebo počkám na regulaci. Každopdáně super odrůda už od pohledu a má znatelně lepší kořeny než zmíněné 2 odrůdy, mohu doporučit :mrgreen:

Příspěvky: 12
Registrován: 24 pro 2011 20:37

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Roman7512 » 12 dub 2020 08:53

tele píše:
Bartuc píše:Hej s hlbkou sejby proste každý rok maturujeme... ináč sa snažíme do 2 cm. Tuto na fotkách trošku skresľujú aj uschnuté spodné / staré listy. Konkrétne tento pozemok - predplodina bol 1 rok úhor, čiže rastliny čo zem dala, zmulčované, zaorané, pripravené a rebel. Glyfosát nebol. Pred tým pán točil iba pšenicu a jačmeň, relatívne jednoducho obrábal... Ešte rozmýšľame nad poškodením mrazom minulý týždeň (teploty v noci dvakrát po -4), ale nezdá sa mi že horné listy majú poškodené špičky a spodné žltnú a schnú komplet...

Přijde mi to jako inhibice rostlin a kořenů díky vysokému objemu organické hmoty z předplodiny, nedostatku dusíku a díky třeba půdnímu škraloupu i nedostatku kyslíku. Nezdá se mi to jako nemocné.

Aj ja mám taký istý porast. Nestretol som sa stým ešte.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 12 dub 2020 13:17

winis píše:Ahoj, mám takovýto TM: 10% Yara UreaS, KombiPhos, Coptrac, Zintrac, BorSTART, CCC a 3D, popřípadě ještě Mantrac. Vidí někdo v této kombinaci riziko že by se to mohlo zdrcnout a proč? Osobně mám zkušenost, že pokud nahradím Kombiphos Kristou MKP a přidám fulhum, tak se to zdrcne, ale proč jsem zatím nepřišel. Díky za názory.

Já už z Yara hnojiv používám pouze molytrac, jsou oblasti, kdy se běžná kombinace díky Coptracu nedá vyaplikovat díky zasranému filtru. Proto se vůbec neodvážím tuto kombinaci komentovat.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 12 dub 2020 13:21

aram píše:V pátek jsem aplikoval na Viriato (BBCH 31) a Rebell (30) TM: 10 kg močovina, 3 kg Krista MKP(1,5 kg P2O5, 1 kg K2O), 0,1 Fixator (trinex.), 0,5 CCC, 57,5 g CU, 45 g B, 150 g Mn a 0,2 3D a vpohodě, nic se nesrazilo :wink:
Jinak report: porosty poškozeny mrazem nejsou, vrchních 10-15 cm je už znát sucho, pod tím naštěstí ještě nějaké zbytky vláhy jsou, ale v těchto teplotách to dlouho nevydrží. Snad něco prchne v to pondělí, i když jestli něco, tak to bude do 5 mm, takže hovno :( Trinexapac ethyl jsem ke krácení radši přidal, protože Viriato je vývojově dál a Rebell je fakt dost hustej a navíc má rád řidší porost ke sklizni (klasovka, vyzkoušeno), a navíc je určitě jedna z těch poléhavějších odrůd. Plán na hnojení je cca 150 kg N, zatím ale naaplikována jen první produkční dávka, cca 40 kg N ještě zbývá :( Frisky stále odnožuje, na krácení ještě není, počkám jestli prchne a podle toho buď postříkám nebo počkám na regulaci. Každopdáně super odrůda už od pohledu a má znatelně lepší kořeny než zmíněné 2 odrůdy, mohu doporučit :mrgreen:

Riziko aplikace je na Tobě, ale je vidět, že jsi si to dobře promyslel. Na Frisky netlač, ta se udělá sama. Kořeny budou mít teď 14 dnů pěknou šichtu :mrgreen:

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 12 dub 2020 13:56

tele píše:
winis píše:Ahoj, mám takovýto TM: 10% Yara UreaS, KombiPhos, Coptrac, Zintrac, BorSTART, CCC a 3D, popřípadě ještě Mantrac. Vidí někdo v této kombinaci riziko že by se to mohlo zdrcnout a proč? Osobně mám zkušenost, že pokud nahradím Kombiphos Kristou MKP a přidám fulhum, tak se to zdrcne, ale proč jsem zatím nepřišel. Díky za názory.

Já už z Yara hnojiv používám pouze molytrac, jsou oblasti, kdy se běžná kombinace díky Coptracu nedá vyaplikovat díky zasranému filtru. Proto se vůbec neodvážím tuto kombinaci komentovat.

Tak to docela koukám, já měl Yaru za špičkového výrobce právě :mrgreen: Já od nich tedy do postřiků používám akorát Bortrac a letos poprvé to MKP. Mangan a měď jsem dával od lovochemie. Takže asi zůstanu jen u toho bóru. Ten je od yary hrozně hustý, když jsem měl ještě postřikovač bez autoregulace podle pojezdové rychlosti, tak to s dávkou dost zahýbalo :mrgreen: ale teď už je to ok, filtr nebo trysky mě to ale naštěstí nikdy nezasralo, i když chápu, že já toho oproti podniku nastříkám totální prd (výměra 32 ha) :D

To "netlačení na Frisky" myslíš jako vynechat regulaci nebo tu výživu teď v suchu ? :)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 12 dub 2020 19:41

aram píše:
tele píše:
winis píše:Ahoj, mám takovýto TM: 10% Yara UreaS, KombiPhos, Coptrac, Zintrac, BorSTART, CCC a 3D, popřípadě ještě Mantrac. Vidí někdo v této kombinaci riziko že by se to mohlo zdrcnout a proč? Osobně mám zkušenost, že pokud nahradím Kombiphos Kristou MKP a přidám fulhum, tak se to zdrcne, ale proč jsem zatím nepřišel. Díky za názory.

Já už z Yara hnojiv používám pouze molytrac, jsou oblasti, kdy se běžná kombinace díky Coptracu nedá vyaplikovat díky zasranému filtru. Proto se vůbec neodvážím tuto kombinaci komentovat.

Tak to docela koukám, já měl Yaru za špičkového výrobce právě :mrgreen: Já od nich tedy do postřiků používám akorát Bortrac a letos poprvé to MKP. Mangan a měď jsem dával od lovochemie. Takže asi zůstanu jen u toho bóru. Ten je od yary hrozně hustý, když jsem měl ještě postřikovač bez autoregulace podle pojezdové rychlosti, tak to s dávkou dost zahýbalo :mrgreen: ale teď už je to ok, filtr nebo trysky mě to ale naštěstí nikdy nezasralo, i když chápu, že já toho oproti podniku nastříkám totální prd (výměra 32 ha) :D

To "netlačení na Frisky" myslíš jako vynechat regulaci nebo tu výživu teď v suchu ? :)

Hnojiva jsou kvalitní, ale je problém s formulací - oxidová forma, při určité kvalitě vody nepomůže ani okyselení jíchy. Na jižním plzeňsku, berounsku, v severních Čechách atd. Netlačit znamená, že když jí pomůžeš ccc a mikro, tak se vede téměř sama při různé hustotě porostu k pěknému výnosu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod winis » 13 dub 2020 11:10

tele píše:
winis píše:Ahoj, mám takovýto TM: 10% Yara UreaS, KombiPhos, Coptrac, Zintrac, BorSTART, CCC a 3D, popřípadě ještě Mantrac. Vidí někdo v této kombinaci riziko že by se to mohlo zdrcnout a proč? Osobně mám zkušenost, že pokud nahradím Kombiphos Kristou MKP a přidám fulhum, tak se to zdrcne, ale proč jsem zatím nepřišel. Díky za názory.

Já už z Yara hnojiv používám pouze molytrac, jsou oblasti, kdy se běžná kombinace díky Coptracu nedá vyaplikovat díky zasranému filtru. Proto se vůbec neodvážím tuto kombinaci komentovat.


Ano, coptrac a cerone mě jednou pěkně vyškolilo. Vodu používám dešťovou. A ano, také jsem už několikrát přemýšlel o změně, ale nějak je pro mě dodavatelsky, cenově i aplikačně ta yara nejpříznivější, ale musí se to občas holt hlídat a nepřekombinovat.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 13 dub 2020 19:27

tele píše:Netlačit znamená, že když jí pomůžeš ccc a mikro, tak se vede téměř sama při různé hustotě porostu k pěknému výnosu.

Super, díky za info, to je dobrá zpráva. Loni dala nejspíš stejně jako Viriato při stejném vedení, ale nebylo to průkazné, tak uvidíme letos.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 13 dub 2020 20:12

aram píše:
tele píše:Netlačit znamená, že když jí pomůžeš ccc a mikro, tak se vede téměř sama při různé hustotě porostu k pěknému výnosu.

Super, díky za info, to je dobrá zpráva. Loni dala nejspíš stejně jako Viriato při stejném vedení, ale nebylo to průkazné, tak uvidíme letos.

Za sucha na horší lokalitě Viriato seřeže :mrgreen:

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 13 dub 2020 23:14

Ok :mrgreen: Já mám viriato a ještě pár let mít budu, protože jsem zvolil filozofii mít jednu max 2 odrůdy na pár let a neměnit je, protože vím, co od nich čekat a jak je vést. Ustupuju od Rebella a chtěl jsem mít jednu ranou před řepku (viriato) a jednu pozdní (frisky), protože víceméně každý rok svědčí počasí více těm a jiný rok těm, takhle to sedne alespoň něčemu. Viriato navíc i v suchu drží super objemovku, takže je šance na potravinu i bez velkého snažení a frisky v příznivějším roce také vpoho udělá potravinu. S tím měl rebell právě problémy skoro pořád. Ale jinak na viriato nemůžu říct půl slova. Stačí pohlídat fungicid na listy a mít dostatečnou hustotu a je supr, před lety ještě dost doporučovaná do sucha, ale podle Macha na lepší půdy, tak asi mám trochu lepší než jsem čekal :D :D

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků