Vedení porostu pšenice.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 04 srp 2020 13:15

pawell89 píše:Děkuji ja si to myslel ,že ji tu nikdo z uživatelu nebude dělat . Tak to možna dopadne že po máku pujde ozimák a bude to vyřešené.

Jen dej pěkně po máku pšenici, dávat ječmen je barbarství.[/quote]

Tyto slova jsem slyšel už doma....... Mistni Zd davaji po maku vždy i na pěknych poli ozimak, ale vynosově letos byli stejně jako když jsem ja měl ozimak po pšenici.[/quote]
Pšenice může po máku vyskočit až o 0,7 t. Je škoda tento potenciál nevyužít.

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod houmi » 06 srp 2020 09:14

Ahoj, byť už to tady v minulosti padalo, chtěl bych požádat o radu s výběrem čistě C pšenice. Velice teplý rajon, suchý (běžné srážky leden - červenec 80-150mm,) nadmořská výška 190 mnm. Půdy hlinitopísčité - kamenité s vyšším pH 7-7,5, cca 30cm ornice, poté čistý písek.. Pšenice se mi tu nedaří tak ještě jeden pokus s C s předpokladem, že bude lepší.. Mám zálusk na LG Mocca, Frisky, WPB Calgary .. je jich víc. Vyzkouším i C Hybrid. OZ samozřejmě doporučují ty jejich, ale zkušenost je k nezaplacení.. Předem děkuju za rady M.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tomous » 06 srp 2020 16:12

Grizzly

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 20 srp 2020 12:44

Tak pšenice celkově dala 6,74 t/ha. Hnojení N celk. 130-140 kg, plus pár kg v močovině přes list. Lokalita Moravské Budějovice, střední půdy.
Frisky 6,5 a na druhym poli 7,2, víceméně vše krmná. Viriato + Rebell vše potravina a výnos celkem 6,88 t/ha. Taky se sklízely poslední týden v červenci, kdežto frisky až po 10.srpnu po velkých srážkách. Jsem ale spokojenej, letos mám celkovej výnos rekordní (začal jsem bohužel až v té etapě suchých let :mrgreen: ).
Letos budu set Viriato a Frisky, nemůžu na ni říct půl slova, dobrá odrůda.

Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2021 17:29

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Esac » 06 bře 2021 15:29

Zdravím tak co už jste vyjeli s hnojivy i do pšenic ?
Pozemky 300 m.n.m po obilnině, vojtěšce, sláma zaoraná bez dusíku na rozklad ale aplikováno 30 t hnoje ! Půda půlka pěkná, půlka těžší
Mám pšenice Imposanto, Julii setí 28 října, jak se říká správně zamazaný :lol: seto 3,5 3,8MKS ze strachu že to bude řidina. Ještě v prosinci to mělo jednu malou odnož, tak sem si hned objednal ledek. No ted se mi to nezdá, na metru 250-350 rostlin Julie 2 odnože děla 3tí, Imposanto 1-2 a jarní určitě ještě udělá. Tak asi ještě s tím ledkem počkám aby se to nezahustilo ještě víc ..?? Navíc ta předpověď je taky všelijaká...

Jak jste na tom ostatní ?

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 07 bře 2021 15:43

Já s pšenicemi zatím neblbnu jak někteří. :D Jsou (na rozdíl od řepek) po zimě spíš lepší než před zimou a navíc má pořád ještě mrznout přes noc. Zatím plánuju hnojit někdy za 10 dní - LAD 27. Dávku mezi 100-150 kg na ha. Mám letos naseto Viriato a to je dost odnožený z podzimu, a Frisky a ta odnožuje ještě v polovině dubna, takže to nehodlám přehušťovat. Letos budu zkoušet cca 6 ha pšenice hnojit pouze Alzonem, půjde v něm veškerej dusík, co plánuju. 8)
Jinak Viriato 2-3 odnože, Frisky 0-1 odnož. Na podzim pouze herbicid+pyretroid. Letos všechny pšenice po obilnině.

Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2021 17:29

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Esac » 15 bře 2021 14:46

Tak menší aktualizace:
Nakonec mi to nedalo a ještě jsem před těmi srážkami přeci jen hnojení udělal. Do silnějších porostu po 100 kilech, kde to bylo slabší tak 130 kg LAV27. Od té doby každý den nějaké srážky 2-3 někdy 5 milimetrů. Takže sem rád, že jsem dal dávku menší a zároveň vůbec nějakou, protože tento týden vypadá že se do pole zase nedostaneme. Každý druhý den nějaká srážka a teploty sotva nad nulou. Začínám mít obavy o setí jařin :roll: :|
Další plán asi bude do 10ti dnů jet s další dávkou LAV dávky asi stejné, a pak až bude sloupkovat zbytkovej dusík. Také bych se tam už rád dostal s herbicidem, nechci moc krmit ten bordel .... rozrazil jak kdybych ho nasel a přitom roky skoro nebyl vidět. Ale počasí je proti nám... :mrgreen:
Ještě přemýšlím jestli nejet nejdřív s nějakou stimulací CCC a mikro. + mě hodně zaujalo od Energenu, na stimulaci kořenů Fulhum mate to někdo odzkoušené ? A taky bych chtěl prvně začít používat Bor prý to má také dobré výsledky.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 15 bře 2021 17:34

Jak máš pšenici hustou aspoň odhadem ? Nebo kolik jsi sel výsevek v milionech nebo aspoň v kg/ha ? Kolik dáváš celkově kg N ? Osobně bych ten druhý dusík nechal až víc ke sloupkování, abys hnojil klas a né odnože, ale samozřejmě nevím, kdy vám u vás začíná pšenice sloupkovat, záleží samozřejmě na lokalitě, odrůdě a datu výsevu .. :wink:

Jinak já se tento týden chystám teprve regenerovat ledkem. A tu stimulaci také plánuju, podle teplot buď jednu až s CCC někdy na začátek dubna. Nebo dva přejezdy a ten první teď ještě v březnu - močovinu, fosfor, možná mikroprvky (B, Mn, Cu, Zn) a možná právě Fulhum. Dával jsem ho zatím jen jednou, na zkoušku a nic vypovídajícího zatím nemám. :) Jinak mikroprvky zatím nepoužívám, doposud pouze Bór a to hlavně do řepek a loni jsem přidával ke krácení do pšenic cca 0,2-0,3 deci/ha. Řekl bych, že to stéblo ještě o něco zpevní, takže s borem počítám určitě. Loni jsem Frisky krátil jen s CCC+bór. Ten zbytek mikro se ještě uvidí, tam asi jen na malé části výměry a budu pozorovat rozdíl oproti kontrole, protože se to nezdá, ale když to člověk přidává pravidelně, tak to do peněz leze slušně. :mrgreen:
S CCC určitě počkej, než skončí mrazíky.

Příspěvky: 4
Registrován: 03 bře 2021 17:29

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Esac » 20 bře 2021 19:19

No psal jsem většinu o 3 příspěvky víš. Seto 4MKS, vzešlo to ruznorodě, průměr asi 300 rostlin, v průměru po 2 odnoží. Takže 1000 klasů vychazí + tvoří se jarní, ale odnože nevyrovnaný slabý. Takže asi příjemná rezerva do sucha.
Hnojit chci 160kg, všechno v LAVu. A s postřikama dávám 5-10 kg močoviny(záleží kolik bude nutných vstupů) takže 180 kg tam snad dostanu. Zatím mám naaplikovano jen 30 kg N, takže 130 zbývá a v jedný dávce se mě to moc dávat nechce, nebo v tom problém nevidíš ? Zahušťovat to nechci to máš pravdu, ale trochu se bojím aby pak duben květen nebyl suchej a já nazustal na 30 kg :mrgreen:
Měl sem si blbec nakoupit močovinu a byl by klid :roll:

No s těmi mikroprvkami máš pravdu, stačí se podívat do ceníku a jdou na mě mdloby :mrgreen: Já právě dosud jedu bez toho a výnosy v době vlahy nad 7tun byly, v posledních letech je to 5,5-6 ale to přikládám nedostatku vody. V sousedním podniku jedou těžkou intenzitu přes 200kg N, mikroprvky na list, 3 fungicidy a výnosy dříve 8-9 tun. Teď jsou za 8t hoooodně radi. No když to sečteš zbyde jim z těch 2 tun pár korun, a to nepočítám amortizaci postřikovače a práci. Bohužel já jsem handicapován na službařský postřikovač, takže jedu fakt když musím. Určitě jiná situace by byla s dostatkem vody no to by šli přes 10 jak prd.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 21 bře 2021 14:23

Vidím to stejně jako ty. Popravdě letos chci ty mikroprvky a trochu vyšší intenzitu právě zkusit, protože v půdě je přecejen vyšší zásoba vody, než jak jsme byli zvyklí. V posledních letech jsem jel střední intenzitu, cca 130-140 kg N, jedno krácení, 1-2 fungicidy (listy+klas) podle odrůdy a výnosy byly 6-7 tun. Kromě extra suchého roku 2017, to to bylo 2-5, průměr někde kolem 4 t/ha.

Jinak 130 kg N bych osobně nedával naráz ani v močovině. Leda v nějaké stabilizované. Radši ve 2 aplikacích po třeba týdnu nebo dvou. Kdyby bylo sucho, je to jiná situace ..

K mému "příběhu": 19.3. jsem regeneroval pšenice, hnojivo LAD, dávka 160 kg/ha, takže nějakých 40 kg N. Přes noc pořád mrazíky, ale nové kořínky se už dělají. Na části výměry aplikován Alzon neo, dávka 330 kg/ha, takže komplet všechen dusík v jedné dávce, cca 150 kg N. Tam je v plánu už jen postřikovač, tak jsem zvědav. Je to jak na části později seté Frisky, která má nyní 3 listy, tak na Viriatu s 2-3 odnožemi. Pokud vydrží předpověď, jak je teď, tak je v plánu cca za týden jet první postřik právě do té Frisky (nikdy jsem toto neprováděl) a to stimulaci močovina, cukr (vyzkouším :mrgreen: ), fosfor+draslo, Fulhum 0,25 a možná nějaké ty mikroprvky, spíš ale jen bór a mangan v malých dávkách, komplex s Mn, Cu a Zn nechám na později. Cca 2 týdny po tomto bude v plánu něco podobného akorát i s CCC. 8)

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod kas » 21 bře 2021 19:02

S tím Fulhumem pozor, pokud nemáte precizně vyřešené plevelu z podzimu. Raději bych kontaktoval obchoďáka a zkonzultoval to. Vím, že mě na to kdysi upozorňovali.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 22 bře 2021 14:32

Dík za připomínku. Plevele mám pošéfené z podzimu (Cougar Forte nebo Trinity) a zatím to vypadá velmi dobře, nikde nic. Ale popravdě pořád trochu počítám s tím, že tam možná bude v průběhu vegetace potřeba Starane nebo tak něco na opravu, pokud bude i dál tak vlhko.

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod kas » 22 bře 2021 18:17

Psal jsem to i pro kolegu ESAC, protože zmiňoval že bude teď na jaře řešit herbicid. Přijde mi, že spousta zemědělců (nevztahujte to na sebe, myslím to obecně) nemá zvládnutou základní agrotechniku a investuje pod tlakem obchoďáků do drobností, viz. cukr, energeny a pod. Neříkám, že to nefunguje, při maximální intenzitě to asi má nějaký smysl, ale mnohdy jdou ty peníze směrovat lépe (základní hnojení, organika, meziplodiny, pH, ...) a vždy je co zlepšovat.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 23 bře 2021 15:52

Naprosto souhlasím. Pokud prostě není vyřešen P a K v půdě, pH a obecně alespoň nějaká přijatelná struktura půdy a kvalita založení porostu, tak prostě tyhle věci zvýší výnos naprosto minimálně. Mě třeba v posledních letech každý rok limitovala jednoznačně voda, tudíž jsem používal (a to jen někde) energen 3D plus dohromady s jinými postřiky a jinak nic. Ale protože letos mám porosty vcelku dobře založené a vidím tam potenciál, i kvůli tomu, že je zatím dost vody v zásobě, tak letos chci zkusit právě i tu vyšší intenzitu. A ceny komodit hrají také ve prospěch této cesty. Každopádně tu "nadstandartní" péči budu aplikovat jen na části výměry a alespoň bude co porovnávat. 8)

Jinak před lety byly dostupné výsledky z těch soutěží pěstebních technologií z Kroměříže (loni jsem to za boha už nikde nenašel) a tam prostě ekonomicky jednoznačně vyhrály technologie stylu: herbicid, hnojení N, příp.trochu S, fungicid, insekticid, případně 2.fungicid podle roku a hotovo. Energen měl pomalu dvakrát více přejezdů, náklady na ty sračičky už raději ani nepočítám, a ve výsledku končil na spodních příčkách s ekonomikou. Nicméně je zase důležité, že prostě v okolí Kroměříže se urodí tak jako tak, takže jinde ta dražší technologie fungovat může, proto to chci vyzkoušet. Také to bude rok od roku a popravdě právě tohle jaro mě přijde, že ty stimulační aplikace smysl mít budou, když vidím jak se ty porosty (především řepky) trápí.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 19 dub 2021 11:34

Tak co, jak máte pšenice daleko ? Já 11.4. dával první produkční dávku 200 kg LAD (před hlášeným deštěm, konečně) a zároveň jsem tam zajel s 15 kg močoviny + 0,7 CCC a na zkoušku s mikroprvkama (0,7 L mikrokomplexu od Babiše + 0,2 L bóru) na srovnání odnoží. Fáze tak 29, 30 ještě ne. Tohle je teda Viriato sety 23.9. Frisky bude ještě min. 2 týdny odnožovat.
Ale počasí mě teď už fakt štve, potřeboval bych trochu zahustit řepky a pořád mrazíky. Už teď jsou porosty dost opožděny. :(

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Bartuc » 02 kvě 2021 19:31

Rebell siaty 25.9. dnes fáza 33, klas má 1 cm. S pomocou počasia rastie a nestihli sme ho zakrátiť. Včera sme opravovali buriny Staranom f. Myslíte že môžem ešte vojsť s modusom? Momentálne je na 125 kg N.
19.2. 130 kg moč. a 5.4. 200 kg LAD, zvyšok 30 kg v močovine cez list...

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 02 kvě 2021 22:02

Rebell z mé zkušenosti určitě je poléhavější odrůda, ale na 125 kg N bych úplně strach neměl. Kolik jsi chtěl moddusu dávat ? 0,1 ? Leda bys měl dobré půdy a čekal 6 tun+
A jinak popravdě nevím jak to přesně je, ale od určité délky klasu se myslím do porostu s moddusem opět může a nemělo by to ničemu vadit. Jen zjistit od kolika cm. Určitě to zde najdeš na předešlých stránkách. :wink:

K mému příběhu:
28.4. Regulace Viriata - BBCH 31-32 -> 10 kg močovina, 6 kg hořká sůl, 0,25 L moddus, 0,6 Mirage (prochloraz na paty), 0,3 L bóru a 0,2 L 3D smáčedla.
29.4. Hnojení 2.produkční dávka jak do Viriata, tak do Frisky, která pomalu končí odnožování - DASA 220 kg/ha. Celkově mám všude 140-150 kg N, ale letos zatím počítám i s hnojením na kvalitu cca 30 kg N. Snad na to bude voda. :mrgreen:

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Bartuc » 03 kvě 2021 12:44

Vôbec si nie som istý - hlavne kvôli aktuálnej dĺžke stebla medzi kolienkami. Výnos očakávam okolo 6 t. Mám strach z vody a predpovede, otázka znie či risknúť poškodenie / skrátenie klasu alebo poľahnutie. Podarilo sa mi tam vojsť s 0,6 céčkom a bórom okolo fázy 30. Rozmýšľam nad aplikáciou 0,2 modus a 0,5 CCC, možno v kombinácii s fungi, hneď ako počasie dovolí... Ináč veľká perióda začína práve od veľkosti klasu okolo 1 cm, čiže je to na hrane. Určite to tu niekde bude, ale vlákno celkom slušne nabralo na objeme :mrgreen:

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 03 kvě 2021 13:08

To sice nabralo, ale někde to určitě je. Hledej prostě v jarních datumech nebo vyloženě zkus vyhledávač a třeba "velká perioda" nebo "pšenice krácení/regulace" apod. :) Jestli bylo CCC s bórem ve 30, tak mě popravdě 0,2 moddus + 0,5 CCC přijde zbytečně moc na 125 kg N, ale samozřejmě nevím, jaké máš půdy, zkušenosti atd. Já jsem loni krátil jen 0,1 moddus + 0,5 CCC + 0,3 boru a všechno včetně Rebella stálo a to loni voda od května byla. CCC před krácením nebylo. Celkově bylo v Rebellu 170 kg N a nasypal slabších 7 tun v potravině.

Příspěvky: 146
Registrován: 03 dub 2009 14:13

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod w690i » 03 kvě 2021 22:00

Zdravím, chlapi chci se zeptat mohu namíchat Corello 125g, Mustang 0,6 s regulátorem růstu (CCC) 1l a hořkou solí 5kg? Máte někdo zkušenosti?

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod houmi » 04 kvě 2021 17:28

aram píše:Tak co, jak máte pšenice daleko ? Já 11.4. dával první produkční dávku 200 kg LAD (před hlášeným deštěm, konečně) a zároveň jsem tam zajel s 15 kg močoviny + 0,7 CCC a na zkoušku s mikroprvkama (0,7 L mikrokomplexu od Babiše + 0,2 L bóru) na srovnání odnoží. Fáze tak 29, 30 ještě ne. Tohle je teda Viriato sety 23.9. Frisky bude ještě min. 2 týdny odnožovat.
Ale počasí mě teď už fakt štve, potřeboval bych trochu zahustit řepky a pořád mrazíky. Už teď jsou porosty dost opožděny. :(


Mohu se zeptat, jaký bor jsi k mikrokomplexu přidal? Zkoušel jsem také přidat bor, ale sráželo se mi to..

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod kas » 04 kvě 2021 18:11

Bór se sráží skoro se vším a zvlášť Bortrac od Yary. Se Zinkem a Manganem bych si ho dát netroufl, ale asi záleží na formulaci látek a na množství přípravku.
Někteří prodejci uvádějí orientační tabulky mísitelnosti.

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod houmi » 05 kvě 2021 09:28

kas píše:Bór se sráží skoro se vším a zvlášť Bortrac od Yary. Se Zinkem a Manganem bych si ho dát netroufl, ale asi záleží na formulaci látek a na množství přípravku.
Někteří prodejci uvádějí orientační tabulky mísitelnosti.


Bortrac jsem s mikrokomplexem lovochemie zkoušel a lehce se to srazí. Sice jen trochu zmléční, nic se neucpe ale reaguje to spolu.. Nevím, jestli mikroprvky budou fungovat, když tankmix byť jen lehce zreaguje a srazí se..

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod houmi » 05 kvě 2021 09:30

Stálo by za to vytvořit samostatné téma na možné a naopak nemožné tankmixy listovek.. Co vy na to?

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 05 kvě 2021 16:51

houmi píše:
aram píše:Tak co, jak máte pšenice daleko ? Já 11.4. dával první produkční dávku 200 kg LAD (před hlášeným deštěm, konečně) a zároveň jsem tam zajel s 15 kg močoviny + 0,7 CCC a na zkoušku s mikroprvkama (0,7 L mikrokomplexu od Babiše + 0,2 L bóru) na srovnání odnoží. Fáze tak 29, 30 ještě ne. Tohle je teda Viriato sety 23.9. Frisky bude ještě min. 2 týdny odnožovat.
Ale počasí mě teď už fakt štve, potřeboval bych trochu zahustit řepky a pořád mrazíky. Už teď jsou porosty dost opožděny. :(


Mohu se zeptat, jaký bor jsi k mikrokomplexu přidal? Zkoušel jsem také přidat bor, ale sráželo se mi to..

Myslím, že šlo o Bormax, ale 100% si teď jistý nejsem.
Každopádně se mi při této aplikaci postřikovač pomátl a začal lítat tlak. Myslel jsem že to je zanesenými filtry, protože zrovna jen na tuhle aplikaci jsem měl jinou močovinu, po které zůstalo hodně bordelu v sítku, tak jsem myslel, že jsem to zanesl tímhle. Pak jsem je vyčistil a nějak to už dodělal, ale nebylo to pořád úplně ono. Pak jsem měl rozdělané 2 hlavy čerpadla a tam vpohodě. Další postřiky s čistší močovinou taktéž už vpohodě. Tak to jste mě teď nasadili brouka do hlavy, jestli to nebylo tím mikro+bórem dohromady. :D

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod houmi » 05 kvě 2021 17:28

Když posloucháte třeba pana Říhu, nebo energeňáky, tak pořád opakují a zdůrazňují aplikaci mikroprvků spolu s borem a fosforem. Chtělo by upřesnit jaké konkrétní tankmixy těchto prvků jsou kompatibilní.. Jet třeba do ozimého ječmene v jarním odnožování 2 - 3x kvůli listovkám se mi vůbec nechce a hlavně nestíhám..

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 05 kvě 2021 18:00

Jako když jsem to míchal v postřikovači, tak se žádný problém nejevil, že by v přimíchávání to teklo třeba hůř, to ne.

No, já ty jejich (energenu) rady beru s velkou rezervou. Podle jejich technologie by měl člověk 2 krát více přejezdů postřikovačem. :mrgreen: Ale letos na jednom poli zkouším nadstandardní péči a zatím je tam rozdíl pouhým okem vidět přecejen je (ještě aby ne). Nicméně bych si tipl, že rozdíl ve výnosu nebude tak velký, aby se to zaplatilo, ale to uvidíme. Jedná se o pole s odrůdou Frisky a oproti kontrole, kde kromě hnojení nebyla žádná aplikace, proběhly na ošetřené části zatím tyto aplikace:
1) 30.3.: močovina 10 kg, cukr 3 kg, PK Sol 3,5 L, Fulhum 0,25 a magnan 0,5 L. voda 190 l.
2) 10.4.: močovina 13 kg, cukr 3,5 kg, PK Sol 3,5 L, CCC 0,5 L, Fulhum 0,25 L, Mn 0,5 L. voda 190 l.
Za cca týden až dva je na pořadu dne krácení, podle hustoty půjde kombinace moddus+ccc nebo jen moddus. Na ošetřenou je v plánu přidat mikro a bór. 3D půjde všude. Ale jinak plánuju kupit to jejich mořidlo na osivo až příští rok budu čistit pšenici. Především v jařinách věřím, že to udělá hodně muziky za málo peněz.

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod vik » 28 kvě 2021 10:42

Zdravím je dobrý nápad smíchat Zypar a DAM 390 podle agromanuálu lze,ale jeden mě zase tvrdí že ne.Mam v plánu 1l zyparzu a 150kg DAMu 390. Je to do pozdně seté pšenice ozimé.díky za rady

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 28 kvě 2021 12:02

Dával jsem před týdem Zypar na opravu. Samotný.
Kolega ve vesnici vím, že pravidelně dělává třeba Hurricane v damu. Osobně bych DAM s herbicidem nemíchal. Především kvůli tryskám. Buď dostane pšenice ranu jak z herbicidu tak z damu, nebo bude účinnost herbicidu dost malá když to půjde přes damovy trysky. Ale je to můj osobní pohled, osobní zkušenosti nemám.

Příspěvky: 69
Registrován: 16 lis 2012 23:56
Bydliště: Opavsko

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod georget91 » 29 kvě 2021 04:17

Já dávám skoro všechny herbicidy v obilninách s DAMem, konkrétně do pšenice taky v dávce 150 kg/ha a nikdy nebyl problém. Jedu na normální trysky v dávce 300l/ha. Porost nebyl skoro nikdy popálen, max. v přestřicích. Neaplikuji za prudkého slunka nebo rosy. Možná pšenka dostává na frak, ale očima to nebylo nikdy pozorovatelné.

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků