Vaše výnosy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod winis » 09 zář 2015 09:20

S výsevkama taky bojuju, 20 let se to tu dělá na 200 kilo ke konci září, sakum prásk, když se seje dřív tak se ubere o 20 kilo když se seje později tak se 20-50 přidá. Nějaký mks hts se neřeší, hlavně aby to bylo na zimu hustý kdyby to mělo vymrznout, což se nám stalo asi jednou u Kodexu, ale Kodex, že...

Jinak pokud bych dodržel technologii podle doporučení šlechtitele tak pokud začnu sít 17.9. a budu sít zhruba 7-10 dní tak: Avenue 3 MKS, Fakír 3,5 MKS a Golem 3,5 MKS. Praha-Západ, 390 m.n.m.. Pod patu Rapidem 100 kg močoviny všem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod bold » 09 zář 2015 09:53

Tady se to taky neřešilo (mimo pár vyjímek) Tady se dává rovněž 200kg +- Já praktikuju 180 horschem s přihnojením pod patu. Tento rok poprvé dělám ozimák, tak jsem zvědav jak si příroda poradí :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 09 zář 2015 10:11

To slýchávám pořád, že dřív se nedělalo tohle, nedělalo tamhle... Ano, dřív se to opravdu nedělalo. Je třeba si uvědomit, že je jiná doba. Máme lepší genetiku, lepší šlechtění, lepší stroje, lepší hnojiva, více vědomostí a znalostí. V podstatě na každém rohu se někde něco zkouší, k dispozici jsou kvanta výsledků a studií, tak proč se pořád schovávat do ulity a být tak konzervativní? Máme k dispozici tohle forum, kde je si myslím spousta perel, jen si je najít, případě položit dotaz a zpravidla týž den znám odpověď. Ale zpátky k setí. Snažím se mít hotovo mezi 15.9-20.9. výsevek 3 MKS teď Lear, dřív Mulan. snažím se sít mělce, optimálně 2cm, abych si neutopil odnožovací uzel a podpořil odnožování brzy na podzim. Do sklizně chci mít 800 klasů na metr. Takže celou dobu vedu porost na jednu hlavní a 2,5 silné odnože. Tzn. snažím se pohybovat mezi 1000 - 1200 rostlinami a nechávám si tam menší rezervu na přísušek, protože ta rostlina fyziologicky cca 200 rostlin shodí sama. Když nemám požadovaný počet, zahušťuju CCC, když mám naopak přehoustlý porost, přidám k Moddusu zhruba v 31 0,5 Sunagreenu. Když mám slabý plevelný odnože, který to nemaji šanci dotáhnout, dávám Sunagreen automaticky.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tomous » 09 zář 2015 10:22

Já seju kolem 2q ke konci září. Letos mám v plánu-Mulan cca 160kg někdy kolem 20.9. V 1.listu trinity+něco na přenašeče pak 0,5l ccc+měď,mangan,zinek+přenašeči. Cca 550-600mnm. Dělám něco špatně?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod bold » 09 zář 2015 13:59

No jak bych to zaomaleně řekl.......... Abych nikoho neurazil, tak to vezmu na sebe. Jak nejspíše šlo poznat tak nejsem v oboru rostlinek vzdělán. Lépe mně jde technika- zde jsem jako ryba ve vodě. Jelikož mně otec předával hospodářství ne zrovna za ideálních podmínek a opravdu nezvládnul předat všechny zkušenosti, tak jsem v tom zezačátku neskutečně plaval, byl jsem rád že poznám ječmen od pšenice 8) . Nyní si připadám jak holub který si stavěl hnízdo (pěkná pohádka z knihy diamantová sekera) a předpokládám že nebudu sám. Prostě čerpám informace ze všech zdrojů a snažím se je aplikovat do svých podmínek. Moderní postupy jsou soubor postupů, kde jeden navazuje na druhý a vynechání něčeho, nedonese ten kýžený efekt.
Jsou zde tři varianty pěstování. Začnu od té nejvyšší. Zde se využívají nejmodernější metody a poznatky. Tato varianta je náročnější na technologické vybavení (starou sexkou opravdu nezaložím porost stejně jak nejnovějším strojem), znalosti (když neznám fáze BBCH či DC tak těžko vím kdy přesně hnojit) a rovněž vyšší počáteční investice (hnojení jde do peněz a o chem.přípravcích ani nemluvím) (ano v důsledku nejvyšší zisk)
Další varianta je střední úroveň pěstování (v této kategorii se nachází většina menších zemědělců a proto je zde mnoho podkategoriií) Zde se aplikují některé metody z vyšší třídy (pořízení staršího stroje vybaveného novější technologií, či dosahujíc výborných parametrů (výměna sexky za horsch s přihnojením pod patu)) Znalosti jsou potřeba střední :) a rovněž náklady na chemii se drží v nižší hranici.
Nuž a poslední varianta jsou klasičtí venkovští záhumenkáři, tito jedou v zažitých kolejích, neřeší moc chemii, spíše se snaží sehnat odolnější odrůdy. Jsou velmi nenároční na technologie a rozsah setí +- 20kg na ha moc neřeší.
Tímto jsem opravdu nechtěl nikoho urazit a ani v nejmenším jsem nechtěl hatit podle mně dobrý nápad s uvedením způsobu setí. Jsou zde jak úplní amatéři (mnohdy školou povinní) tak i odborníci na slovo vzatí, kteří nejsou skoupí pomoci radou (nebudu jmenovat, neb bych mohl někoho opomenout). Tudíž tyto informace budou zajisté přínosem pro toho, kdo o ně má zájem. Pro ostatní to bude spousta neznámého a možná to někoho přiměje k sebevzdělání, aby vlastně pochopil o čem se tu píše.
Tudíž bych poprosil hned v počátku uvést úroveň pěstování popřípadě cílený výnos.
Osobně to řeším poněkud nestandartně- beru tu samou odrůdu co místní podnik dosahující velmi dobrých výsledků a pak provádím prachsprostou špionáž a kopirajt :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 09 zář 2015 14:24

Tak s tím kopírováním to máme stejně :D Respektive ani ne tak kopírování,jako vzájemná porada s místním agronomem. On pomůže v tom,taťka zase v tom...
Cílený výnos podle hnojení je cca 7 t/ha. Každopádně je vidět,že změna technologie setí přinesla zhruba tunu výnosu navíc a vlastní kombajn zhruba půl tuny navíc. Poslední 2 roky teda zvedáme hnojení,aby i při vyšších výnosech vycházely dusíky.Ale furt to není ono,letos sice vyšlo do potraviny 99%,ale většina byla dosti na hraně s dusíky kolem 12%. Letos to vycházelo myslím 180 kg N/ha

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Rolník74 » 09 zář 2015 15:39

Ještě přidám,že jsou důležitý polni dny.Tam jsem nacerpal taky hodně poznatků.Jenom mě zaráží výše popsány rozdíl v seckach. U mě by to mohlo být třeba tím,že mám poslední dva roky taky extra výnosy a poslední dva roky používám Cambridge které jsme předtím neměl. Ale zase sousedi co mají vaderstad tak nekouli vůbec,protože ty pneumatiky na konci odvádí super práci za sucha a ten co má pottingera tak zakuluje a nemá problém sít za mokra.Já sel loni něco nově pneusejem a po staru privatem a zdálo se mě po privátu lepší...letos jsem se pustil sám do řepky a je venku a vypadá dobře,sel sem 3,8kg Corteze.Dneska sprchlo, tak půjdu postříkat Max raptorem. Rostlinky jsou zatím oproti loňsku krásné nepozrane od drepcika!!!

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 09 zář 2015 16:13

Při setí pnmeusejem bez přípravy u nás neexistovalo,že by se na podzim něco nezaválelo. Na ozimy totiž z důvodu nedostatku času neořeme,takže se všechno seje do podmítek. Po koupení mašiny s přípravou je rozdíl razantní,jak jsem psal,asi tuna. Navíc odpadá válení,takže menší náročnost na naftu i čas. Navíc například po maku vůbec nechystáme,jenom se to jednou podmítne radličkami po sklizni,pak se už rozvnou seje s hlouběji puštěnou přípravou.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Buclík » 09 zář 2015 16:53

Bold to krásně uvedl. Já bych jen přidal, jako začátečník důchodce, že tchán, do vítězného Února sedlák říkával, že největší brambory měl obvykle nejhloupější sedlák. Chci tím říci, že někdy se vše sejde jinak, než co tomu sedlák dává. Přesto je důležité vzdělání, praxe a zkušenosti - výsledky na konkrétních pozemcích. A výnos přeci nezačíná setím. Jde o sled plodin za sebou, znalost vlastností půdy, její přizpůsobování pěstovanýmm plodinám,využívání dešťovyých srážek - vertikální zpracování půdy, tvorba seťového lůžka a také setí. Líbí se mi nové sečky, ale tvrdím, že po rozhození a zapravení hnojiva lze výborně zasít i se starou sečkou v dobrém stavu. Ale dá to podstatně víc práce. Má začínající zásada je ve dvou bodech - zlepšovat vlastnosti půdy a dosahovat z takového pozemku maximální zisk.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 09 zář 2015 17:57

Základ dobrého setí je dobré předchozí zpracování. Pokud je dobře nachystáno,dá se zaset čímkoliv. Secí kombinace tohle výrazně usnadňují a hlavně zrychlují.Proto jsme šli touhle cestou. Za dobrých podmínek se seje dobře se vším,ale dobrá sečka se pozná až v těch špatných podmínkách.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 193
Registrován: 25 led 2007 22:46
Bydliště: HK

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod jaris » 09 zář 2015 19:14

děkuji za objasnění, 3,5 - 4 jsem dal jen příklad, právě, že jsme dříve taky seli 200kg, bodkovou sečkou a od loňska jsme seli diskovkou a těch 200kg byl nesrovnatelnej rozdíl jako po bodkový, něco jak psal skacel, tak to chci leteos udelat rošku moderněji, hts asi na vaku napsaná nebude že? 2cm hloubka není to málo? a kor letos v suchejch podmínkách?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 09 zář 2015 20:39

Trošku přispěji: časný výsev 10.9. do optimálně připravené půdy, předplodina řepka, odrůda Tobak, 1,8 MKS/ha x 45 kg MKS = cca 90 kg/ha, hloubka výsevu 3 cm na vodu. Herbicid v 1 listu společně s insekticidem, dle potřeby další pyretroid na křísy, v EC 25 CCC, mikro, pyretroid, fungicid na CHPS. Porost půjde do zimy ve 150 r/m2, 4-6 odnoží na rostlinu. Kolem 20.9 výsevek 2,5 MKS/ha, 30.9. 3 MKS/ha. Víc bych nesel :mrgreen:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 09 zář 2015 20:40

rsv píše:To slýchávám pořád, že dřív se nedělalo tohle, nedělalo tamhle... Ano, dřív se to opravdu nedělalo. Je třeba si uvědomit, že je jiná doba. Máme lepší genetiku, lepší šlechtění, lepší stroje, lepší hnojiva, více vědomostí a znalostí. V podstatě na každém rohu se někde něco zkouší, k dispozici jsou kvanta výsledků a studií, tak proč se pořád schovávat do ulity a být tak konzervativní? Máme k dispozici tohle forum, kde je si myslím spousta perel, jen si je najít, případě položit dotaz a zpravidla týž den znám odpověď. Ale zpátky k setí. Snažím se mít hotovo mezi 15.9-20.9. výsevek 3 MKS teď Lear, dřív Mulan. snažím se sít mělce, optimálně 2cm, abych si neutopil odnožovací uzel a podpořil odnožování brzy na podzim. Do sklizně chci mít 800 klasů na metr. Takže celou dobu vedu porost na jednu hlavní a 2,5 silné odnože. Tzn. snažím se pohybovat mezi 1000 - 1200 rostlinami a nechávám si tam menší rezervu na přísušek, protože ta rostlina fyziologicky cca 200 rostlin shodí sama. Když nemám požadovaný počet, zahušťuju CCC, když mám naopak přehoustlý porost, přidám k Moddusu zhruba v 31 0,5 Sunagreenu. Když mám slabý plevelný odnože, který to nemaji šanci dotáhnout, dávám Sunagreen automaticky.

Tak by to mělo vypadat :wink:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 09 zář 2015 20:41

tomous píše:Já seju kolem 2q ke konci září. Letos mám v plánu-Mulan cca 160kg někdy kolem 20.9. V 1.listu trinity+něco na přenašeče pak 0,5l ccc+měď,mangan,zinek+přenašeči. Cca 550-600mnm. Dělám něco špatně?

Když to bude 160 kg, tak je to ok :wink:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 09 zář 2015 23:21

jaris píše:děkuji za objasnění, 3,5 - 4 jsem dal jen příklad, právě, že jsme dříve taky seli 200kg, bodkovou sečkou a od loňska jsme seli diskovkou a těch 200kg byl nesrovnatelnej rozdíl jako po bodkový, něco jak psal skacel, tak to chci leteos udelat rošku moderněji, hts asi na vaku napsaná nebude že? 2cm hloubka není to málo? a kor letos v suchejch podmínkách?

Je otázka... Někdo to uvádí, někdo ne. Btw zas tolik práce to neni napočítat 3x do tisíce a přehrabat semínka. Já to počítám ikdyž uvedeno to je. To pak prostě dělá ten rozdíl... To dělat nebudu, to je zbytečný, nikdy jsem to nedělal, na co? Má cenu se pak s takovým člověkem vůbec bavit?

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 09 zář 2015 23:23

tele píše:Trošku přispěji: časný výsev 10.9. do optimálně připravené půdy, předplodina řepka, odrůda Tobak, 1,8 MKS/ha x 45 kg MKS = cca 90 kg/ha, hloubka výsevu 3 cm na vodu. Herbicid v 1 listu společně s insekticidem, dle potřeby další pyretroid na křísy, v EC 25 CCC, mikro, pyretroid, fungicid na CHPS. Porost půjde do zimy ve 150 r/m2, 4-6 odnoží na rostlinu. Kolem 20.9 výsevek 2,5 MKS/ha, 30.9. 3 MKS/ha. Víc bych nesel :mrgreen:

Co dodat... Já si třeba myslim, že tohle je značka ideál. :) Kdy bude den otevřených dveří? Kdy a kam se můžem zastavit? Přece nebudeme čekat na video od EGT :lol:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 09 zář 2015 23:24

Buclík píše:Bold to krásně uvedl. Já bych jen přidal, jako začátečník důchodce, že tchán, do vítězného Února sedlák říkával, že největší brambory měl obvykle nejhloupější sedlák. Chci tím říci, že někdy se vše sejde jinak, než co tomu sedlák dává. Přesto je důležité vzdělání, praxe a zkušenosti - výsledky na konkrétních pozemcích. A výnos přeci nezačíná setím. Jde o sled plodin za sebou, znalost vlastností půdy, její přizpůsobování pěstovanýmm plodinám,využívání dešťovyých srážek - vertikální zpracování půdy, tvorba seťového lůžka a také setí. Líbí se mi nové sečky, ale tvrdím, že po rozhození a zapravení hnojiva lze výborně zasít i se starou sečkou v dobrém stavu. Ale dá to podstatně víc práce. Má začínající zásada je ve dvou bodech - zlepšovat vlastnosti půdy a dosahovat z takového pozemku maximální zisk.

Jak a čím zlepšuješ vlastnosti půdy?

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod chose » 09 zář 2015 23:31

jaris píše:děkuji za objasnění, 3,5 - 4 jsem dal jen příklad, právě, že jsme dříve taky seli 200kg, bodkovou sečkou a od loňska jsme seli diskovkou a těch 200kg byl nesrovnatelnej rozdíl jako po bodkový, něco jak psal skacel, tak to chci leteos udelat rošku moderněji, hts asi na vaku napsaná nebude že? 2cm hloubka není to málo? a kor letos v suchejch podmínkách?

Na vaku to většinou není, ale co beru cetifikovaný osivo já, tak je na dodáku většinou HMKS a někdy jen HTS podle dodavatele.

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod chose » 09 zář 2015 23:36

Je otázka... Někdo to uvádí, někdo ne. Btw zas tolik práce to neni napočítat 3x do tisíce a přehrabat semínka. Já to počítám ikdyž uvedeno to je. To pak prostě dělá ten rozdíl... To dělat nebudu, to je zbytečný, nikdy jsem to nedělal, na co? Má cenu se pak s takovým člověkem vůbec bavit?[/quote]

Napočítat to problém asi nebude, ale přesně to zvážit, když není přesnější váha.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 09 zář 2015 23:44

rsv píše:
tele píše:Trošku přispěji: časný výsev 10.9. do optimálně připravené půdy, předplodina řepka, odrůda Tobak, 1,8 MKS/ha x 45 kg MKS = cca 90 kg/ha, hloubka výsevu 3 cm na vodu. Herbicid v 1 listu společně s insekticidem, dle potřeby další pyretroid na křísy, v EC 25 CCC, mikro, pyretroid, fungicid na CHPS. Porost půjde do zimy ve 150 r/m2, 4-6 odnoží na rostlinu. Kolem 20.9 výsevek 2,5 MKS/ha, 30.9. 3 MKS/ha. Víc bych nesel :mrgreen:

Co dodat... Já si třeba myslim, že tohle je značka ideál. :) Kdy bude den otevřených dveří? Kdy a kam se můžem zastavit? Přece nebudeme čekat na video od EGT :lol:

Tak to není problém, na něco se podívat. Letos mám o jednu velice zajímavou lokalitu víc. Ten Tobak je jenom příklad, kolega na to nemá koule :mrgreen: Já začnu sít až kolem 20.9. ( Mulan, Avenue, Viriato, Golem, Genius ), bohužel mám jako předplodinu pouze obiloviny, takže to dřív nepůjde. Ten čas do výsevu využiju k odstranění utuženého podorničí :wink:

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Buclík » 10 zář 2015 08:29

rsv:Zatím zaoráváním veškeré narostlé slámy a vápněním DOLOMITICKÝM vápencem.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Rolník74 » 10 zář 2015 10:56

tele:Taky budu dávat letos viriato,po pšenici,východní svah,380mn,budou toho nakonec čtyři ha,maličko jsem roztahl řepku.Už mám naorano,zoral jsme to najednou s repkou a sít budu příští víkend.Ještě se chci zeptat,jaký máte názor na prasečí kejdu,mam možnost mít za cenu dopravy.Doprava je cca 20km otocka a platím pouze projetou naftu.Dal bych ji příští týden na vydrol řepky a hned zaoral a sel Pannonii. Chci dát 40m3 na ha,aplikovat to budou hadicema z 20m3 lejty.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod bold » 10 zář 2015 12:45

u kejdy dej pozor na následné plevele, aneb co dovezou k prasátkům, páč pokud krmí bordelem, tak se ten bordel ocitne u tebe na poli.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 10 zář 2015 20:23

Rolník74 píše:tele:Taky budu dávat letos viriato,po pšenici,východní svah,380mn,budou toho nakonec čtyři ha,maličko jsem roztahl řepku.Už mám naorano,zoral jsme to najednou s repkou a sít budu příští víkend.Ještě se chci zeptat,jaký máte názor na prasečí kejdu,mam možnost mít za cenu dopravy.Doprava je cca 20km otocka a platím pouze projetou naftu.Dal bych ji příští týden na vydrol řepky a hned zaoral a sel Pannonii. Chci dát 40m3 na ha,aplikovat to budou hadicema z 20m3 lejty.

Zajímal bych se o aktuální rozbor ( hlavně N ), u prasečí kejdy dost kolísá sušina a tím i obsah živin. Aplikoval bych množství odpovídající 60 kg N/ha. Cokoliv, co seženeš za půldarma, je super :mrgreen: To Viriato dávám pouze z nouze, moc jelenů a daňků, osinatý pšenice mě serou :twisted:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 11 zář 2015 12:33

Buclík píše:rsv:Zatím zaoráváním veškeré narostlé slámy a vápněním DOLOMITICKÝM vápencem.

A fosfor s draslíkem řešíš jak?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 11 zář 2015 21:00

tele píše:Trošku přispěji: časný výsev 10.9. do optimálně připravené půdy, předplodina řepka, odrůda Tobak, 1,8 MKS/ha x 45 kg MKS = cca 90 kg/ha, hloubka výsevu 3 cm na vodu. Herbicid v 1 listu společně s insekticidem, dle potřeby další pyretroid na křísy, v EC 25 CCC, mikro, pyretroid, fungicid na CHPS. Porost půjde do zimy ve 150 r/m2, 4-6 odnoží na rostlinu. Kolem 20.9 výsevek 2,5 MKS/ha, 30.9. 3 MKS/ha. Víc bych nesel :mrgreen:

Takže dnes jsem se stavil za kolegou, už má naseto 25% výměry pšenice, Tobaku při MKS 40 a výsevku 2,5 MKS seje 100 kg/ha. Nejspokojenější je obsluha sečky, na jedno naplnění zaseje 30 ha :lol:

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Rolník74 » 13 zář 2015 13:16

Zajímal bych se o aktuální rozbor ( hlavně N ), u prasečí kejdy dost kolísá sušina a tím i obsah živin. Aplikoval bych množství odpovídající 60 kg N/ha. Cokoliv, co seženeš za půldarma, je super :mrgreen:
Aktuální rozbor není,ale dřívější rozbory měli 5%dusík a 2,5%fosfor a draslík. Takže v 20m3 cisterne by mělo být 100kg dusíku.Přijde to na podmítku řepky pod Pannonia.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 13 zář 2015 20:10

Rolník74 píše:Zajímal bych se o aktuální rozbor ( hlavně N ), u prasečí kejdy dost kolísá sušina a tím i obsah živin. Aplikoval bych množství odpovídající 60 kg N/ha. Cokoliv, co seženeš za půldarma, je super :mrgreen:
Aktuální rozbor není,ale dřívější rozbory měli 5%dusík a 2,5%fosfor a draslík. Takže v 20m3 cisterne by mělo být 100kg dusíku.Přijde to na podmítku řepky pod Pannonia.

Takže dvacku na ha, něco uteče :wink:

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tomous » 13 zář 2015 21:03

Mě vozí sračky zadarmo. O rozbor jsem se nezajímal. Dávám to na strnisko kde poházím hořčicu na zel.hnojení a hned za nima to pojezdím diskama. Hořčica valí slušně,takže nějakej dusík tam je.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 14 zář 2015 07:12

tomous píše:Mě vozí sračky zadarmo. O rozbor jsem se nezajímal. Dávám to na strnisko kde poházím hořčicu na zel.hnojení a hned za nima to pojezdím diskama. Hořčica valí slušně,takže nějakej dusík tam je.

Kolik děláš řepky? Jak často ji dáváš?

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků