Vaše výnosy

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 02 srp 2015 21:37

skacel99 píše:Dobré výnosy i při letošním suchu můžou být i těmi růstovými regulátory. Někde se údajně provádí výzkum,podle něhož rostliny ošetřované regulátory výrazně lépe snášejí sucho

Dneska jsme omlátili nejhorší pozemek - cca 15 ha nejhoršího slíňáku. Předplodina ozimá pšenice,na podzim to díky mokru nešlo zapodmítat,tak se to přeoralo,lavice se trochu roztrhali radličkovým kypřičem a selo se vyloženě do bláta Rapidem. 320 k traktor měl se 6m mašinou co dělat.
Odrůda Bohemia,objemovka 810,vlhkost 12-13%,dusíky 12,5-13 a výnos 5,8 t/ha,takže taky spokojenost.

Zkus se o těch regulátorech rozepsat trochu víc. Klidně SZ.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod neznalek » 02 srp 2015 22:29

Posekáno. PO tragickém Smaragdu byl ještě GOLEM 4.3 t/ha a Tobak, ten ještě nemám spočítán, ale nástřel někde kolem 8 t/ha. Je zajímavé pozorovat rozdíl mezi odrůdami ve stejných podmínkách a stejné agrotechnice. Ještě jeden poštřeh z letoška mám, pšenice totálně bez dusíku 7-9, u krmné sem to nikdy neřešil, ale letos nás s tim překvapili na přejímce :roll:

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod citrusek » 03 srp 2015 05:45

Já jsem včera dosekal pšenici a už jenom 12 ha ječmene a mám po žních. Tobak na druhém poli vyšel jako potravina a dal nakonec 95q/ha, i když na to ze začátku nevypadal a čekal jsem, že nepůjde přes 80. Pšenice Nordika na 7,3 ha poli dala přes 90q/ha, na druhém 3 ha poli dala 70q/ha, ale to je nejhorší pole co mám, a nikdy tam nebylo tolik.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 03 srp 2015 06:41

rsv píše:Zkus se o těch regulátorech rozepsat trochu víc. Klidně SZ.

Nic moc o tom nevím. Jenom jsem o tom kdysi někde něco málo četl a momentálně nemám čas hledat víc informací. Údajně se pokusy na tohle téma jedou už delší dobu v Německu a něco málo je prý na jižní Moravě. Bylo to o tom,že měli parcelu zakrytou laminátovou krytinou a rostliny ošetřené regulátory sucho snášely lépe.
Nicméně u nás se toto potvrdilo,včerejší pozemek byl zkracován pouze jednou a malou dávkou,protože byl od jara slabý a různě se prosíval jarkou. Ostatní pšenice se zkracovaly tuším 3x různými přípravky

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Rolník74 » 03 srp 2015 07:54

Chlapi měl jste někdo letos Pannonii? Tady v okolí jim vyšla suprove a je osinata a já potřebuji něco mezi dva lány repek a tohle by mohlo prasata trochu skrabat ☺Taky chci zkusit prvně Julii a po podzimní meziplodine pokud bude počasí, tak chci nasit v listopadu Granny. Jinak na poli nedělám nic,protože se svojí technikou se stejně nechytám a tak budu čekat na déšť a jestli nepřijde,tak kašlu na řepku a budou pouze pšenice.

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod pawell89 » 03 srp 2015 08:09

Rolník74 píše:Chlapi měl jste někdo letos Pannonii? Tady v okolí jim vyšla suprove a je osinata a já potřebuji něco mezi dva lány repek a tohle by mohlo prasata trochu skrabat ☺Taky chci zkusit prvně Julii a po podzimní meziplodine pokud bude počasí, tak chci nasit v listopadu Granny. Jinak na poli nedělám nic,protože se svojí technikou se stejně nechytám a tak budu čekat na déšť a jestli nepřijde,tak kašlu na řepku a budou pouze pšenice.

Ja jsem Pannonii neměl ale známy co jsem mu odvažel ji měl a šla mu tak 65q ale nevyšla na potravinu a pak jsem ji odvažel jeste od jednoho a tomu sla podobně ale vysla mu na potravinu ,zvěř ji do té osinaté pšenice nesla ,ale maji vypozorovano kde je po obilovině že je hodně špatny vynos , ja měl matchball a sla mi tak 35q a to dostala vse vcas a měla cca 200kg N,ale tohle sucho ji zmařilo

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Rolník74 » 03 srp 2015 10:50

Známému vyšla letos luxusně a po pšenici.Ale on jede nejvyšší intenzitu.Zkusím ji na 5ha a uvidíme ...

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 03 srp 2015 22:20

Rolník74 píše:Chlapi měl jste někdo letos Pannonii? Tady v okolí jim vyšla suprove a je osinata a já potřebuji něco mezi dva lány repek a tohle by mohlo prasata trochu skrabat ☺Taky chci zkusit prvně Julii a po podzimní meziplodine pokud bude počasí, tak chci nasit v listopadu Granny. Jinak na poli nedělám nic,protože se svojí technikou se stejně nechytám a tak budu čekat na déšť a jestli nepřijde,tak kašlu na řepku a budou pouze pšenice.

Na šustech a kamení jde o jednu z nejlepších raných pšenic ( jinde bych ji nedělal ), jediná nevýhoda - nelze po obilovině. S kvalitou problém není :wink:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 03 srp 2015 23:17

Rolník74 píše:Chlapi měl jste někdo letos Pannonii? Tady v okolí jim vyšla suprove a je osinata a já potřebuji něco mezi dva lány repek a tohle by mohlo prasata trochu skrabat ☺Taky chci zkusit prvně Julii a po podzimní meziplodine pokud bude počasí, tak chci nasit v listopadu Granny. Jinak na poli nedělám nic,protože se svojí technikou se stejně nechytám a tak budu čekat na déšť a jestli nepřijde,tak kašlu na řepku a budou pouze pšenice.

Zkus ještě zvážit Annie, místo Julie.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 03 srp 2015 23:21

skacel99 píše:
rsv píše:Zkus se o těch regulátorech rozepsat trochu víc. Klidně SZ.

Nic moc o tom nevím. Jenom jsem o tom kdysi někde něco málo četl a momentálně nemám čas hledat víc informací. Údajně se pokusy na tohle téma jedou už delší dobu v Německu a něco málo je prý na jižní Moravě. Bylo to o tom,že měli parcelu zakrytou laminátovou krytinou a rostliny ošetřené regulátory sucho snášely lépe.
Nicméně u nás se toto potvrdilo,včerejší pozemek byl zkracován pouze jednou a malou dávkou,protože byl od jara slabý a různě se prosíval jarkou. Ostatní pšenice se zkracovaly tuším 3x různými přípravky

Tak to jo, já to pochopil tak, že máš osobní zkušenost. Pokud má regulátor vliv na kořenovou soustavu, tak se to projeví každopádně kladně. Já už bych třeba nekupoval osivo bez M-Sunagreenu. Za těch pár korun co to stojí.. Zvyknul jsem si na nízký a mělký výsevky, pokud možno do 15.9. (pšenice) a vcelku to vychází.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod medulin » 03 srp 2015 23:27

Výnos u nás, oz.ječmen 65q, pšenice bodyček 77q, frisky 74q, tobak 72q, řepka rohan na hlíně 40q na písku překvapil 35q, jarní ječmen sebastian písek jižní svah 44q, hlína a rovina 69q průměr 54q, peluška 26q. Výnos překvapil co sledujem srážky od 1992 je to nejchudší rok, na pastvinách už od června krmíme a letošní senáže budou v září zkrmené.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 04 srp 2015 00:31

medulin píše:Výnos u nás, oz.ječmen 65q, pšenice bodyček 77q, frisky 74q, tobak 72q, řepka rohan na hlíně 40q na písku překvapil 35q, jarní ječmen sebastian písek jižní svah 44q, hlína a rovina 69q průměr 54q, peluška 26q. Výnos překvapil co sledujem srážky od 1992 je to nejchudší rok, na pastvinách už od června krmíme a letošní senáže budou v září zkrmené.

Co tě vedlo k výběru frisky? Letos, co jsem měl možnost vidět, tak jednoznačně nejnáchylnější odrůda snad na všechno. Měla nějakou speciální agrotechniku? Kolik fungicidů?

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 04 srp 2015 06:46

Včera 15 ha Cimrmanovy ranné (která teda vůbec není ranná) :roll: Porost hustý jako prase,sláma stále dost živá. Končili jsme v 0:30 :lol: Předplodina řepka,vlhkost 12-14%,objemovka 840,dusíky 13,5 a výnosově to vychází odhadem kolem 9 t/ha. Dneska se bude dodělávat druhá půlka pole. Zatím jsou letošní žně vyloženě milé překvapení,na to sucho,výnosy a relativně malé nahnojení - celoplošně máme zhruba 180 kg N.
Akorát kombajn s tím má co dělat - při množství slámy a její vlhkosti absolutně nestíhají vytřasadla.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 04 srp 2015 09:11

rsv píše:
Rolník74 píše:Chlapi měl jste někdo letos Pannonii? Tady v okolí jim vyšla suprove a je osinata a já potřebuji něco mezi dva lány repek a tohle by mohlo prasata trochu skrabat ☺Taky chci zkusit prvně Julii a po podzimní meziplodine pokud bude počasí, tak chci nasit v listopadu Granny. Jinak na poli nedělám nic,protože se svojí technikou se stejně nechytám a tak budu čekat na déšť a jestli nepřijde,tak kašlu na řepku a budou pouze pšenice.

Zkus ještě zvážit Annie, místo Julie.

Annie je bezesporu kvalitní pšenice, bohužel chybí výnos - 2014 něco přes 7 t/ha, letos 6,4 t/ha.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Rolník74 » 04 srp 2015 09:18

Annie je bezesporu kvalitní pšenice, bohužel chybí výnos - 2014 něco přes 7 t/ha, letos 6,4 t/ha.
Tím chceš říct říct,že prostě nemá výnos v genech?Taky jsem ji zvažoval hlavně kvůli osinata,ale v selgen mě tlačí do Julie .Tu Pannonii dám po repce, je tam kus kamení a kus lepšího, tak uvidím.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod medulin » 04 srp 2015 13:12

rsv píše:
medulin píše:Výnos u nás, oz.ječmen 65q, pšenice bodyček 77q, frisky 74q, tobak 72q, řepka rohan na hlíně 40q na písku překvapil 35q, jarní ječmen sebastian písek jižní svah 44q, hlína a rovina 69q průměr 54q, peluška 26q. Výnos překvapil co sledujem srážky od 1992 je to nejchudší rok, na pastvinách už od června krmíme a letošní senáže budou v září zkrmené.

Co tě vedlo k výběru frisky? Letos, co jsem měl možnost vidět, tak jednoznačně nejnáchylnější odrůda snad na všechno. Měla nějakou speciální agrotechniku? Kolik fungicidů?


Byly zmatky při objednávce osiva a frisky šlo jako náhrada za tobak. Žádná speciální agrotechnika nebyla 2x fungicid, předplodina řepka. Na stejném poli s tobakem se mi celou vegetaci jevil lepší zdravější. Ještě nevím jeho parametry ale tobak 11dusíky 806g/l.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 04 srp 2015 16:24

Rolník74 píše:Annie je bezesporu kvalitní pšenice, bohužel chybí výnos - 2014 něco přes 7 t/ha, letos 6,4 t/ha.
Tím chceš říct říct,že prostě nemá výnos v genech?Taky jsem ji zvažoval hlavně kvůli osinata,ale v selgen mě tlačí do Julie .Tu Pannonii dám po repce, je tam kus kamení a kus lepšího, tak uvidím.

Obecně jsou osinatky méně výnosné. Annie má ještě problém s padlím. Kdybych dělal 1000 ha pšenic, nasel bych jí na 50 ha a použil k doladění kvality u nějaké chlebovky na hraně, jinak mi to nedává smysl :wink:

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Rolník74 » 06 srp 2015 08:28

tele píše:
Rolník74 píše:Annie je bezesporu kvalitní pšenice, bohužel chybí výnos - 2014 něco přes 7 t/ha, letos 6,4 t/ha.
Tím chceš říct říct,že prostě nemá výnos v genech?Taky jsem ji zvažoval hlavně kvůli osinata,ale v selgen mě tlačí do Julie .Tu Pannonii dám po repce, je tam kus kamení a kus lepšího, tak uvidím.

Obecně jsou osinatky méně výnosné. Annie má ještě problém s padlím. Kdybych dělal 1000 ha pšenic, nasel bych jí na 50 ha a použil k doladění kvality u nějaké chlebovky na hraně, jinak mi to nedává smysl :wink:

Tak nad tím dva dny badam a nakonec asi zkusím sehnat Viriato. Ještě jsem s osivarem nemluvil,jestli je vůbec k mání, ale pokud bude tak půjde na 5ha mezi les a řepku. Po řepce půjde Pannonia a po meziplodine, kterou budu muset zaorat až 1.11.podle počasí epos nebo Granny buď na podzim nebo na jaře. Jenom nevím,jestli vůbec zaseju Corteze, protože předpověď počasí nemá chybu...

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 06 srp 2015 12:48

Rolník74 píše:
tele píše:
Rolník74 píše:Annie je bezesporu kvalitní pšenice, bohužel chybí výnos - 2014 něco přes 7 t/ha, letos 6,4 t/ha.
Tím chceš říct říct,že prostě nemá výnos v genech?Taky jsem ji zvažoval hlavně kvůli osinata,ale v selgen mě tlačí do Julie .Tu Pannonii dám po repce, je tam kus kamení a kus lepšího, tak uvidím.

Obecně jsou osinatky méně výnosné. Annie má ještě problém s padlím. Kdybych dělal 1000 ha pšenic, nasel bych jí na 50 ha a použil k doladění kvality u nějaké chlebovky na hraně, jinak mi to nedává smysl :wink:

Tak nad tím dva dny badam a nakonec asi zkusím sehnat Viriato. Ještě jsem s osivarem nemluvil,jestli je vůbec k mání, ale pokud bude tak půjde na 5ha mezi les a řepku. Po řepce půjde Pannonia a po meziplodine, kterou budu muset zaorat až 1.11.podle počasí epos nebo Granny buď na podzim nebo na jaře. Jenom nevím,jestli vůbec zaseju Corteze, protože předpověď počasí nemá chybu...

Viriato znám pouze z doslechu, určitě patří mezi výnosnější osinatky.

Příspěvky: 22
Registrován: 17 bře 2014 19:58

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod farmarJD » 06 srp 2015 15:48

tele píše:
rsv píše:
Rolník74 píše:Chlapi měl jste někdo letos Pannonii? Tady v okolí jim vyšla suprove a je osinata a já potřebuji něco mezi dva lány repek a tohle by mohlo prasata trochu skrabat ☺Taky chci zkusit prvně Julii a po podzimní meziplodine pokud bude počasí, tak chci nasit v listopadu Granny. Jinak na poli nedělám nic,protože se svojí technikou se stejně nechytám a tak budu čekat na déšť a jestli nepřijde,tak kašlu na řepku a budou pouze pšenice.

Zkus ještě zvážit Annie, místo Julie.

Annie je bezesporu kvalitní pšenice, bohužel chybí výnos - 2014 něco přes 7 t/ha, letos 6,4 t/ha.


Zdravím, pánové
mohu poprosit o radu. potřebuji na příští rok rannou pšenici jako předplodinu pro řepku. myslel jsem Avenue, ale to je krmná, takže bych chtěl nějakou potravinu s vysokým výnosem i kvalitou a nepoléhavou. Region Vysočina cca 580 m.n.m.
předem díky za Vaše tipy.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 06 srp 2015 17:11

Zdravím, pánové
mohu poprosit o radu. potřebuji na příští rok rannou pšenici jako předplodinu pro řepku. myslel jsem Avenue, ale to je krmná, takže bych chtěl nějakou potravinu s vysokým výnosem i kvalitou a nepoléhavou. Region Vysočina cca 580 m.n.m.
předem díky za Vaše tipy.[/quote]


Výše zmíněná Pannonia nebo Bodyček ( špatný zdravotní stav, extrémně poléhavý, poměrně výnosný ), Avenue má problém s pádovkou, nesmí zmoknout. Nebo nasít kolem 10.9. Rumor a bude ke sklizni taky včas.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 07 srp 2015 06:58

Zdravím. Jak jste na tom letos s ječmeny?
My jsme do nich vjeli předevčírem a je to vyloženě bída. Evidentně je u nich limitující faktor voda,protože na spodních částech kopců,v různých dolinách a polích s lepšími vláhovými podmínkami jsou výnosy pěkný,ale sebemenší kopec je vyloženě bída. Dusíky vůbec nevychází,jsme rádi za 10,2 a to vyjde tak každá 5. fůra. Včera jsme měli rekord 8,2%. Výnosově se to po včerejšku zlepšilo,ale 1. 15 ha pole 55q,po včerejšku a trošku lepších pozemcích jsme se dostali na průměr 66q. Myslel jsem si,že jsme to na jaře zamazali,ale evidentně to není hlavní problém

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod winis » 07 srp 2015 08:15

Do ječmene šlo 110 kg amofosu při setí a 300 kg ledku v prvnim listu, t1 delaro s cereastart, t2 hutton, mustang, axial. Setí 7. beřezna. V 31 par deci stabilanu a na praporec stabilan 0,1 + cerone 0,3 ale z hlavy nevim přesně. Výnos 6,67 tuny a dusíky 11-11,5.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 07 srp 2015 10:15

winis píše:Do ječmene šlo 110 kg amofosu při setí a 300 kg ledku v prvnim listu, t1 delaro s cereastart, t2 hutton, mustang, axial. Setí 7. beřezna. V 31 par deci stabilanu a na praporec stabilan 0,1 + cerone 0,3 ale z hlavy nevim přesně. Výnos 6,67 tuny a dusíky 11-11,5.

Toho dusíku je málo před setím, chce to alespoň 90 Kg :) Močovina zn. ideál.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 08 srp 2015 06:58

Včera 10 ha ječmenů - průměr 82q a dusíky vyšly,takže spokojenost,ale jako celek jsou ty ječmeny nic moc.

Jarní pšenice 7 ha - výnos šílenej - předplodina ozimá pšenice,seto do velkého kopce,jiho-východně orientovaného s těžkou červenicí. Selo se vyloženě do bláta,už na podzim tam byl problém s podmítkou,ale orat se nesmí,je to erozní svah. Vscházelo to pěkně,ale sucho a slunce udělalo svoje a bylo to absolutně spálený.Pod kopcem opět porost pěknej. Dalo to 36q,ale při parametrech vlhkost 10,5% ,N 14,5, objemovka 796,takže to šlo alespoń na osivo.

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod karfík » 16 srp 2015 07:50

Potřeboval bych poradit ohledně pšenice FRISKY. Mám v plánu ji nasít, v katalogu UKZUZ a i na stránkách LG je popsána dost dobře s tím, že pokud by se jí člověk opravdu intenzivně věnoval tak udělá potravinu s velmi vysokým výkonem. Ale zaráží mě citace 3.srpna od RSV, že náchylnější pšenici letos neviděl. Tak nevím. Má s ní někdo praktickou zkušenost, podobně jako MEDULIN?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 16 srp 2015 10:30

karfík píše:Potřeboval bych poradit ohledně pšenice FRISKY. Mám v plánu ji nasít, v katalogu UKZUZ a i na stránkách LG je popsána dost dobře s tím, že pokud by se jí člověk opravdu intenzivně věnoval tak udělá potravinu s velmi vysokým výkonem. Ale zaráží mě citace 3.srpna od RSV, že náchylnější pšenici letos neviděl. Tak nevím. Má s ní někdo praktickou zkušenost, podobně jako MEDULIN?

Nesej to, ušetříš si v případě tlaku rzi hodně starostí. Jako náhradu máš mraky výnosných odrůd - Tobak, Matchbal, Gordian ...

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod karfík » 16 srp 2015 21:25

Tak to nějak nechápu co píše UKZUZ o FRISKY. Středně odolná proti napadení rzí plevovou a odolná proti napadení rzí pšeničnou. Dle provok. testů odolná proti rzi travní. Máš s ní praktickou zkušenost, případně jsi ji někde viděl v terénu?

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 16 srp 2015 21:40

karfík píše:Tak to nějak nechápu co píše UKZUZ o FRISKY. Středně odolná proti napadení rzí plevovou a odolná proti napadení rzí pšeničnou. Dle provok. testů odolná proti rzi travní. Máš s ní praktickou zkušenost, případně jsi ji někde viděl v terénu?

Já jí viděl nejednou a za tím, co jsem psal výše si stojím. Na pole bych si jí nedal ani zadarmo.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 16 srp 2015 22:44

karfík píše:Tak to nějak nechápu co píše UKZUZ o FRISKY. Středně odolná proti napadení rzí plevovou a odolná proti napadení rzí pšeničnou. Dle provok. testů odolná proti rzi travní. Máš s ní praktickou zkušenost, případně jsi ji někde viděl v terénu?

Např. v Nabočanech, u Trio-D a na všemožných jiných polních dnech naprosto nejtragičtější odrůda vzhledem k napadení rzí plevovou. Dokonce lidé od LG/Nickerson pod tlakem napadení slibovali stažení z katalogu, ale jak je vidět, osivo je namnožené, je třeba ho blbcům prodat :mrgreen: Nevěř firemním kecům a snaž se získat co nejvíc informací z praxe.

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků