Vaše výnosy

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod citrusek » 23 led 2015 07:13

Není se čeho bát, každý začínal od nuly. Ze začátku jsem z toho měl taky hlavu jak balón a dnes už je to v pohodě i když učím se pořád. Jediné co jsem si nechal dělat službou, tak bylo desikování řepky, protože ta Ladoga je dost vysoká a už nad ni nedostanou ramena od postřikovače. Kolik si u vás bere služba za jeden hektar bez chemie?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Mr.Equable » 23 led 2015 10:09

mam takový pocit, že 300kč/ha.tak snad časem docílím lepších výnosů.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod citrusek » 23 led 2015 14:21

Pokud si budeš stříkat sám, tak se vlezeš do 100 kč na hektar a na každé aplikaci máš 200 kč ušetřených. Při tvých 80 ha máš postřikovač za jednu sezonu zaplacený.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod bold » 23 led 2015 14:56

já taky začínal z ničeho. Ještě že jsem měl kolegu který v té době dělal daleko víc hektarů a byl nápomocen radou kdy co a jak. Teď je to snažší, oslovíš firmy nabízející chemii a oni ti budou porost hlídat, posílají i na mail výskyty škůdců a chorob s ideálním termínem aplikace. Je to jednoduché, kolik dáváš do chemie? Já zhruba 200 na cca 50ha, a tady je už sakra poznat termín ideální aplikace.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Mr.Equable » 23 led 2015 18:20

Tak do chemie dávam podobné peníze. Musím se tomu začít více věnovat. Takhle to moc nejde. Když zbydou finance, tak popřemýšlím, co pořídit.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Rolník74 » 24 led 2015 08:09

bold píše:já taky začínal z ničeho. Ještě že jsem měl kolegu který v té době dělal daleko víc hektarů a byl nápomocen radou kdy co a jak. Teď je to snažší, oslovíš firmy nabízející chemii a oni ti budou porost hlídat, posílají i na mail výskyty škůdců a chorob s ideálním termínem aplikace. Je to jednoduché, kolik dáváš do chemie? Já zhruba 200 na cca 50ha, a tady je už sakra poznat termín ideální aplikace.

Tak to je zajímavý,já loni 80tis. na 20ha :D :D

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 16 úno 2015 16:17

Je to hodně o tom,co za chemi používáš a v jaké míře. V dnešní době všichni dělají všechno,ale ceny jsou dost odlišné. Jinak na 200 ha nám to dělá zhruba 1 000 000,- ročně.
Pokud se kvůli poradenství osloví firma prodávající chemii,je jasný,že se Vám o pozemky víceméně postarají. Problém ale vidím spíš v tom,že vám budou tlačit přípravky ne podle ideálního použití,ale podle ceny a čeho se zrovna potřebují zbavit a ještě pouze od firem,které zastupují. Pokud se jedná o někoho známého,který na Vás nepotřebuje rejžovat,je to OK. Ale za mě je lepší postup je mít dobré vstahy s agronomy v okolních podnicích a různě si sdělovat poznatky,radit se a nakupovat chemii u více dodavatelů,protože každý má něco.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod bold » 16 úno 2015 16:25

kurnik to je zajímavé... ona ta chemie vypadá že je skoro stejná cca 5000,- /ha :lol: 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 16 úno 2015 16:31

U nás to hodně naskáče tím,že děláme cca 40 ha máku. Ten,aby se dal rozumně sklidit musí být absolutně čistej,což je kvantum chemie + ještě desikace. Loni navíc věčný boj s plísní makovou.
Snažíme se náklady na chemii snižovat protože se zjistilo třeba u blýskáčka,že je jedno jestli se řepka řeší jednou,nebo 5x. Stejně jsou kraje sežraný

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Buclík » 27 črc 2015 07:46

Řepka Arsenal 3,7t/ha, pšenice Bohemia 5,5, Tobak 7,5 při stejné agrotechnice, sousedních pozemcích a 185kg dusíku bez polehnutí. Celkem zklamání, čekal jsem u řepky 4,5 a pšenice o 2t výš. A tím že jsme od lotoška zrušili jarní ječmen a dali místo něho na podzim pšenici, tak ekonomicky zatím naše nejlepší žně ze čtyř žní(začínáme). Jsem si vědom chyb - aby nám nepolehlo dali jsme v EC 29 1,5 l CCC jak je psáno na obalu a zlikvidovali tak nechtěně třetinu odnoží, takže Bohemia i Tobak jen 600 klasů a přitom výšku měli 105 a 85 cm, jak uvádí ÚKZÚZ bez krácení. Tady je každý rok na jaře sucho, takže na Tobak a Rebell, co letos zasejeme navalím v únoru 150kg dusíku v močovině a ještě dám v březnu 25kg N v LAD nebo DAM a pak ještě 25kg N na kvalitu. A budu to kropit 3D smáčedlem k držení vlhkosti a něčím na podporu kořenového systému. A na krácení kašlu, akorát bych zlikvidoval odnože. A to by bylo aby nebylo 10 tun z hektaru příští žně !!!

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 27 črc 2015 08:37

Včera jsme poprvé vjeli do pšenice. Vykusovaly se kousky,kde to šlo. Z 11 hektarů zatím průměr 7,7 t/ha. 1/3 byla Bohemia a 2/3 genius. Bohužel dusíky vycházejí na hraně,takže pokud bude pršet,předpokládám u zbytku pád do krmné. Paradox je ten,že když se na jaře měřilo N testerem,ukazovalo to o 40 kg víc,než bylo potřeba :roll: Takže poslední várka ledku přišla pouze na zlomek pozemků
Co jsme včera mlátili,tak vlhkost 12,5-14,5 dusíky 11,8 - 13 a objemovka 800-850. Zrno je vcelku zralý (nebo spíš uschlý)všude,ale sláma absolutně živá a mokrá. Byl to spíš pokus,ale výnos mě zatím mile překvapil,na to že se dělaly řidčí a zaschlejší porosty

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod neznalek » 27 črc 2015 11:28

Jarní ječmen Wiebke 4,3 t/ha. Pšenice Smaragd na nejhorším pozemku 3,5 t/ha. Dál uvidím, zbývá Tobak a Golem v opoznání lepší kondici. V noci skráplo, poslední solidní déšt byl někdy na konci dubna 20mm.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 27 črc 2015 11:53

Hele s tou vodou je to u nás to stejný. Poslední pořádná voda byla na jaře hned po zasetí.Od té doby jedna bouřka 10 mm,jinak zřídka 5mm déšť,dnes poprvé asi po měsíci

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 27 črc 2015 15:12

Buclík píše:Řepka Arsenal 3,7t/ha, pšenice Bohemia 5,5, Tobak 7,5 při stejné agrotechnice, sousedních pozemcích a 185kg dusíku bez polehnutí. Celkem zklamání, čekal jsem u řepky 4,5 a pšenice o 2t výš. A tím že jsme od lotoška zrušili jarní ječmen a dali místo něho na podzim pšenici, tak ekonomicky zatím naše nejlepší žně ze čtyř žní(začínáme). Jsem si vědom chyb - aby nám nepolehlo dali jsme v EC 29 1,5 l CCC jak je psáno na obalu a zlikvidovali tak nechtěně třetinu odnoží, takže Bohemia i Tobak jen 600 klasů a přitom výšku měli 105 a 85 cm, jak uvádí ÚKZÚZ bez krácení. Tady je každý rok na jaře sucho, takže na Tobak a Rebell, co letos zasejeme navalím v únoru 150kg dusíku v močovině a ještě dám v březnu 25kg N v LAD nebo DAM a pak ještě 25kg N na kvalitu. A budu to kropit 3D smáčedlem k držení vlhkosti a něčím na podporu kořenového systému. A na krácení kašlu, akorát bych zlikvidoval odnože. A to by bylo aby nebylo 10 tun z hektaru příští žně !!!

Gratujiju Ti k velice slušným výnosům! Trošku si ujasni souvislosti. Bohemka sype nejvíc při hustotě do 500 klasů/m2 ( je to klasovka ) a těžko ji můžeš porovnávat s Tobakem co se výše výnosu týká. Jestli jsi si CCC zlikvidoval odnože, tak si nech patentovat super přípravek za 100 Kč/ha. Ty odnože Ti bezesporu sundalo sucho, na které jsi si celé jaro stěžoval. A když nebudeš krátit na cca 200 kg N/ha, tak se připrav na to, že to budeš mít před žněma placatý.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tele » 27 črc 2015 15:20

neznalek píše:Jarní ječmen Wiebke 4,3 t/ha. Pšenice Smaragd na nejhorším pozemku 3,5 t/ha. Dál uvidím, zbývá Tobak a Golem v opoznání lepší kondici. V noci skráplo, poslední solidní déšt byl někdy na konci dubna 20mm.

Ten Smaragd nedělej, je vyloženě do těžkých jílovitých půd a sucho vůbec neumí. Jestli děláš pšenice od VP, vyzkoušej Grizzlyho, ten to v suchu dává :wink:

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod citrusek » 27 črc 2015 15:54

Buclík píše:Řepka Arsenal 3,7t/ha, pšenice Bohemia 5,5, Tobak 7,5 při stejné agrotechnice, sousedních pozemcích a 185kg dusíku bez polehnutí. Celkem zklamání, čekal jsem u řepky 4,5 a pšenice o 2t výš. A tím že jsme od lotoška zrušili jarní ječmen a dali místo něho na podzim pšenici, tak ekonomicky zatím naše nejlepší žně ze čtyř žní(začínáme). Jsem si vědom chyb - aby nám nepolehlo dali jsme v EC 29 1,5 l CCC jak je psáno na obalu a zlikvidovali tak nechtěně třetinu odnoží, takže Bohemia i Tobak jen 600 klasů a přitom výšku měli 105 a 85 cm, jak uvádí ÚKZÚZ bez krácení. Tady je každý rok na jaře sucho, takže na Tobak a Rebell, co letos zasejeme navalím v únoru 150kg dusíku v močovině a ještě dám v březnu 25kg N v LAD nebo DAM a pak ještě 25kg N na kvalitu. A budu to kropit 3D smáčedlem k držení vlhkosti a něčím na podporu kořenového systému. A na krácení kašlu, akorát bych zlikvidoval odnože. A to by bylo aby nebylo 10 tun z hektaru příští žně !!!


Nesmíte čekat zázraky. Každý se namlsal na loňských rekordních výnosech a teď si myslí, že to tak bude každý rok a najednou není. Bylo sucho a to dalo porostům dost zabrat. To chcete naprat do pšenice v únoru 150 čistého N? To vám přeju vítr do plachet. A pak to ještě nezakrátit. Já mám v Tobaku asi 175 kg N a krátil jsem ho moddus+ccc a i tak je na části pole lehlý. V pšenici Nordika mám okolo 130 kg N, krácena stejně jak Tobak a taky na pár místech lehlá. U té Nordiky jsem se modlil, aby nepřišel nějaký pořádný liják, jinak by lehla komplet, je dost vysoká.
Teď k těm výnosům. Zatím mám sklizenou pouze řepku. Odrůda Ladoga, výnos okolo 3,2t, na jednom poli 3,5q. Pšenici jsem teprve začal, tak výnos ještě nevím. Dnes tady trochu sprchlo, tak stojím. Co jsem se ptal agronoma z místní akciovky, tak na řepce měli průměr taky těch 3,2t a pšenice 7 až 8 tun, ale bylo pole kde bylo 9,5t. Ječmeny u nás ještě nejsou zralý.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Buclík » 27 črc 2015 18:40

citrusek píše:
Buclík píše:Řepka Arsenal 3,7t/ha, pšenice Bohemia 5,5, Tobak 7,5 při stejné agrotechnice, sousedních pozemcích a 185kg dusíku bez polehnutí. Celkem zklamání, čekal jsem u řepky 4,5 a pšenice o 2t výš. A tím že jsme od lotoška zrušili jarní ječmen a dali místo něho na podzim pšenici, tak ekonomicky zatím naše nejlepší žně ze čtyř žní(začínáme). Jsem si vědom chyb - aby nám nepolehlo dali jsme v EC 29 1,5 l CCC jak je psáno na obalu a zlikvidovali tak nechtěně třetinu odnoží, takže Bohemia i Tobak jen 600 klasů a přitom výšku měli 105 a 85 cm, jak uvádí ÚKZÚZ bez krácení. Tady je každý rok na jaře sucho, takže na Tobak a Rebell, co letos zasejeme navalím v únoru 150kg dusíku v močovině a ještě dám v březnu 25kg N v LAD nebo DAM a pak ještě 25kg N na kvalitu. A budu to kropit 3D smáčedlem k držení vlhkosti a něčím na podporu kořenového systému. A na krácení kašlu, akorát bych zlikvidoval odnože. A to by bylo aby nebylo 10 tun z hektaru příští žně !!!


Nesmíte čekat zázraky. Každý se namlsal na loňských rekordních výnosech a teď si myslí, že to tak bude každý rok a najednou není. Bylo sucho a to dalo porostům dost zabrat. To chcete naprat do pšenice v únoru 150 čistého N? To vám přeju vítr do plachet. A pak to ještě nezakrátit. Já mám v Tobaku asi 175 kg N a krátil jsem ho moddus+ccc a i tak je na části pole lehlý. V pšenici Nordika mám okolo 130 kg N, krácena stejně jak Tobak a taky na pár místech lehlá. U té Nordiky jsem se modlil, aby nepřišel nějaký pořádný liják, jinak by lehla komplet, je dost vysoká.
Teď k těm výnosům. Zatím mám sklizenou pouze řepku. Odrůda Ladoga, výnos okolo 3,2t, na jednom poli 3,5q. Pšenici jsem teprve začal, tak výnos ještě nevím. Dnes tady trochu sprchlo, tak stojím. Co jsem se ptal agronoma z místní akciovky, tak na řepce měli průměr taky těch 3,2t a pšenice 7 až 8 tun, ale bylo pole kde bylo 9,5t. Ječmeny u nás ještě nejsou zralý.


My jsme se loni nenamlsali, výnosy jsme měli horší než letos. Začínáme, měli jsme teprve čtvrté žně. A nečekáme zázraky, ale chceme reagovat na místní podmínky a ty jsou - březen, duben, květen sucho. To nám granule ledku regeneračního, produkčního a kvalitativního hnojení nebo DAM leží na poli netknuté ještě v červnu. Proto dám příště těch 150kg N(pokryje 6t/ha výnosu) v MOČOVINĚ!!! už v únoru, abych dostal ten dlouhodobý dusík do vlhka do půdy a rostliny ho postupně čerpaly až do konce května. Půdy jsme převzali dle Elpisu totálně vykradený bez prvků a s pH 5,6, takže příští týden vápníme nejjemněji mletým vápencem z Vrchlabí, má 40% MgCO3 a 5O% CaCO3. Dáme 2t/ha a za čtyři roky znova, ty prachy za dopravu do okresu Třebíč obětujeme. Vešeré slámy drtíme a zaoráváme. Tady dostáváme cenné rady a až pochopíme jejich mechanismus účinku, tak je aplikujeme a pozorujeme vliv a vyhodnocujeme počet klasů a výnos. Zajímá mne výnos toho vašeho Tobaku až ho sklidíte. Kolik u něho máte klasů na m2 ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod winis » 27 črc 2015 18:53

Zatím máme sklizený jen jarní ječmen Xanadu 6,6 tuny z hektaru a Ozimou řepku Marathon, Linus a Witt, vše desikované, celkem 3,7 t/ha. Linus a Marathon srovnatelný, Witt trochu slabší. Z kombajnu vypadal Linus v našem přísušku o trochu lépe.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Rolník74 » 29 črc 2015 13:39

Tak Včera řepka Vísby,ze 6ha celkem 211,50q.Ihned prodáno za 980,-!!

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Buclík » 29 črc 2015 15:20

V podstatě letos úspěch - nadprůměr.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 29 črc 2015 18:25

Rolník74 píše:Tak Včera řepka Vísby,ze 6ha celkem 211,50q.Ihned prodáno za 980,-!!

Pujde přes desítku.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Rolník74 » 30 črc 2015 06:09

rsv píše:
Rolník74 píše:Tak Včera řepka Vísby,ze 6ha celkem 211,50q.Ihned prodáno za 980,-!!

Pujde přes desítku.

Tady už byla a tento týden klesla. Lepší než loni za 810,-!!!

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 30 črc 2015 22:13

Tak určitě!!!!!!!!!!!!

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod citrusek » 31 črc 2015 22:04

Buclík píše:
citrusek píše:
Buclík píše:Řepka Arsenal 3,7t/ha, pšenice Bohemia 5,5, Tobak 7,5 při stejné agrotechnice, sousedních pozemcích a 185kg dusíku bez polehnutí. Celkem zklamání, čekal jsem u řepky 4,5 a pšenice o 2t výš. A tím že jsme od lotoška zrušili jarní ječmen a dali místo něho na podzim pšenici, tak ekonomicky zatím naše nejlepší žně ze čtyř žní(začínáme). Jsem si vědom chyb - aby nám nepolehlo dali jsme v EC 29 1,5 l CCC jak je psáno na obalu a zlikvidovali tak nechtěně třetinu odnoží, takže Bohemia i Tobak jen 600 klasů a přitom výšku měli 105 a 85 cm, jak uvádí ÚKZÚZ bez krácení. Tady je každý rok na jaře sucho, takže na Tobak a Rebell, co letos zasejeme navalím v únoru 150kg dusíku v močovině a ještě dám v březnu 25kg N v LAD nebo DAM a pak ještě 25kg N na kvalitu. A budu to kropit 3D smáčedlem k držení vlhkosti a něčím na podporu kořenového systému. A na krácení kašlu, akorát bych zlikvidoval odnože. A to by bylo aby nebylo 10 tun z hektaru příští žně !!!


Nesmíte čekat zázraky. Každý se namlsal na loňských rekordních výnosech a teď si myslí, že to tak bude každý rok a najednou není. Bylo sucho a to dalo porostům dost zabrat. To chcete naprat do pšenice v únoru 150 čistého N? To vám přeju vítr do plachet. A pak to ještě nezakrátit. Já mám v Tobaku asi 175 kg N a krátil jsem ho moddus+ccc a i tak je na části pole lehlý. V pšenici Nordika mám okolo 130 kg N, krácena stejně jak Tobak a taky na pár místech lehlá. U té Nordiky jsem se modlil, aby nepřišel nějaký pořádný liják, jinak by lehla komplet, je dost vysoká.
Teď k těm výnosům. Zatím mám sklizenou pouze řepku. Odrůda Ladoga, výnos okolo 3,2t, na jednom poli 3,5q. Pšenici jsem teprve začal, tak výnos ještě nevím. Dnes tady trochu sprchlo, tak stojím. Co jsem se ptal agronoma z místní akciovky, tak na řepce měli průměr taky těch 3,2t a pšenice 7 až 8 tun, ale bylo pole kde bylo 9,5t. Ječmeny u nás ještě nejsou zralý.


My jsme se loni nenamlsali, výnosy jsme měli horší než letos. Začínáme, měli jsme teprve čtvrté žně. A nečekáme zázraky, ale chceme reagovat na místní podmínky a ty jsou - březen, duben, květen sucho. To nám granule ledku regeneračního, produkčního a kvalitativního hnojení nebo DAM leží na poli netknuté ještě v červnu. Proto dám příště těch 150kg N(pokryje 6t/ha výnosu) v MOČOVINĚ!!! už v únoru, abych dostal ten dlouhodobý dusík do vlhka do půdy a rostliny ho postupně čerpaly až do konce května. Půdy jsme převzali dle Elpisu totálně vykradený bez prvků a s pH 5,6, takže příští týden vápníme nejjemněji mletým vápencem z Vrchlabí, má 40% MgCO3 a 5O% CaCO3. Dáme 2t/ha a za čtyři roky znova, ty prachy za dopravu do okresu Třebíč obětujeme. Vešeré slámy drtíme a zaoráváme. Tady dostáváme cenné rady a až pochopíme jejich mechanismus účinku, tak je aplikujeme a pozorujeme vliv a vyhodnocujeme počet klasů a výnos. Zajímá mne výnos toho vašeho Tobaku až ho sklidíte. Kolik u něho máte klasů na m2 ?


Dnes jsem dělal Tobak, pole o rozloze 1,9 ha. Jedna vlečka 92q vyšla potravina, druhá vlečka 76q vyšla krmná a ještě tam byl bunkr a něco. Když je plný bunkr, tak tam je přes 25q. Když to spočítám, tak mi vyjde výnos přes 103q/ha, což je u mě rekord. Klasy na m2 jsem nepočítal. Pak jsem ještě začal druhé pole o rozloze 2 ha a tam je o dost slabší, počítám že nepůjde přes 80q/ha. Přitom obě pole stejně vedené, stříkané a hnojené ve stejný den, jenom to druhé pole bylo seto asi o týden později.
Výnos řepky po vyčištění je 291q z 9 ha, tj. 32q/ha. Cena 1000 kč za metrák, tak jsem ji hned prodal. U nás je cena krmné pšenice 3750 za tunu, potraviny 4000 za tunu a ječmen zatím nevím.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod tomous » 01 srp 2015 06:58

Ahoj. Je vidět,že ti tam padla nějaká voda. O takovejdhle výnosech si asi nechám jen zdát. Já se snad zejtra nebo v pond.pustím do ječmenů.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Rolník74 » 01 srp 2015 09:41

Tak mám taky hotovo,na moje poměry rekordně brzo,nikdy jsem ještě neměl k poslednímu červenci po žních!! Takže řepka z 6ha 211,5 v čistým krát 980,- a pšenice z 13 ha jsem navozil 730q do výkupu z toho bylo asi 150q dusík pod 13 a zbytek nad 13 a jedna fůra dokonce 13,9 ale už vozili taky přes 15!!Vše ihned prodáno,ta ačková je za 425.Doma jsme nechal zatím cca 130q pšenice.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 02 srp 2015 06:57

Včera jsme pokračovali ve pšenici - trocha Bohemie a zbytek Genius. Sláma je stále živá,ale mlátit to celkem jde. Z 10 ha průměrný výnos 9,2 t/ha,všechno do potraviny. Vlhkost mezi 13-14%,objemovka 800-840,dusíky 12,5-13,7.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod Buclík » 02 srp 2015 13:40

Skácel 99: Zřejmě dostatek (spodní)vody.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod rsv » 02 srp 2015 18:21

Buclík píše:Skácel 99: Zřejmě dostatek (spodní)vody.

Spíš to vidim na strobiluriny.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Vaše výnosy

Příspěvekod skacel99 » 02 srp 2015 20:58

Dobré výnosy i při letošním suchu můžou být i těmi růstovými regulátory. Někde se údajně provádí výzkum,podle něhož rostliny ošetřované regulátory výrazně lépe snášejí sucho

Dneska jsme omlátili nejhorší pozemek - cca 15 ha nejhoršího slíňáku. Předplodina ozimá pšenice,na podzim to díky mokru nešlo zapodmítat,tak se to přeoralo,lavice se trochu roztrhali radličkovým kypřičem a selo se vyloženě do bláta Rapidem. 320 k traktor měl se 6m mašinou co dělat.
Odrůda Bohemia,objemovka 810,vlhkost 12-13%,dusíky 12,5-13 a výnos 5,8 t/ha,takže taky spokojenost.

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků