Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 03 kvě 2015 19:38

rsv píše:Tele tak to klobouček! Jinak pšenka podle mého gusta. 800 klasů, značka ideál. Loni jsem měl Seladona na 450 klasech v kombajnu a popral se s tim dobře chlapec. Šel přes 9.

Do cíle ještě daleko, spočítáme to po sklizni :wink:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 03 kvě 2015 19:47

Rolník74 píše:Takže nakonec mám kombinaci SportakHF,Hutton a talius.Choroby zatím nejsou,tak čekám...
Co se týká řepky,tak kvete cca 1/4 porostu.Ohledně fungicidu v řepce se mě nechce investovat do Amistaru Xtra,tak se chci zeptat na nějakou levnější variantu na hlízenku.Každý koho se zeptám,tak jenom odpoví,že amistar je nejlepší a stříkají ním.Blýskáček zatím v normě,tak¨že to vypadá,že nyní už půjdu s polu s fungicidem mospilanem nebo byscayou na bejlomorku.

Dával jsem prochloras+karben flo, Bumper super+Pictor, Amistar Xtra+Bumper super, solo Pictor nebo Amistar Xtra, azoxystrobin+prochloras. Účinek zhruba odpovídá ceně :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod bold » 04 kvě 2015 08:36

kurnik chlapi tady je to samý chemický Álí :lol: :lol: :lol: Já dával na rozjezd husar active+ bumper super+retace +modus a myslím si kolik jsem tam narval chemie :-) Teď mně čekají ještě ječmeny (mustang forte+ bumper super+ modus) a pak další kolo , nuž ale kvalit některých přispěvovatelů nedosáhnu, neb mé znalosti z oblasti rostlinolékařství jsou omazené a tento obor jest pro mně těžce naučitelný 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 04 kvě 2015 10:32

bold píše:kurnik chlapi tady je to samý chemický Álí :lol: :lol: :lol: Já dával na rozjezd husar active+ bumper super+retace +modus a myslím si kolik jsem tam narval chemie :-) Teď mně čekají ještě ječmeny (mustang forte+ bumper super+ modus) a pak další kolo , nuž ale kvalit některých přispěvovatelů nedosáhnu, neb mé znalosti z oblasti rostlinolékařství jsou omazené a tento obor jest pro mně těžce naučitelný 8)

Vole, to jsou kombinace za několik let nazpět v řepce :mrgreen:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod bold » 05 kvě 2015 08:45

:lol: :lol: :lol: Nuž přehršel divných názvů ve mně vyvolal afekt na chemii kterýžto mám od dob základní školy :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 9
Registrován: 06 bře 2015 18:57

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod M.a.r.v.i.n » 05 kvě 2015 09:45

Vazeni, tohle vlakno je genialni. Pro cloveka jako jsem ja, ktery byl chemiickou ochranou a hnojenim nepoliben, je to skoro Salamounova studnice moudrosti:-). Mohu Vas poprosit o udrzeni aktualnich informaci az do zni. Pokud byste se nestydeli pochlubit i s vysledky zni, bylo by to uplne idealni. Chapu ze se z toho neda vychazet plosne, protoze kazde pole je jine, ale kdyz je pocatecni stav informovanosti nulovy, je alespon od ceho se odrazit. Dekuji.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 05 kvě 2015 22:11

M.a.r.v.i.n píše:Vazeni, tohle vlakno je genialni. Pro cloveka jako jsem ja, ktery byl chemiickou ochranou a hnojenim nepoliben, je to skoro Salamounova studnice moudrosti:-). Mohu Vas poprosit o udrzeni aktualnich informaci az do zni. Pokud byste se nestydeli pochlubit i s vysledky zni, bylo by to uplne idealni. Chapu ze se z toho neda vychazet plosne, protoze kazde pole je jine, ale kdyz je pocatecni stav informovanosti nulovy, je alespon od ceho se odrazit. Dekuji.

Hlavně se vzdělávej, ať nám stačíš :mrgreen:

Příspěvky: 9
Registrován: 06 bře 2015 18:57

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod M.a.r.v.i.n » 05 kvě 2015 22:15

No zavedenym agronomum budu stacit tezko:-). Jake tituly ke vzdelani doporucujete? Tedy krome jinde jiz uvadene knihy Psenice apod, ktere mam objednane.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 06 kvě 2015 12:55

M.a.r.v.i.n píše:No zavedenym agronomum budu stacit tezko:-). Jake tituly ke vzdelani doporucujete? Tedy krome jinde jiz uvadene knihy Psenice apod, ktere mam objednane.

Cokoliv, potřebuješ základy. Pak si to dáš do souvislostí. Hnojení, zakládání porostů, odrůdy, technologie, aplikace atd. Na internetu i v knihovnách je toho dost. Nejhorší je, když chce poradit zemědělec z leknutí, který nemá žádný základ :(

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod Buclík » 06 kvě 2015 17:01

M.a.r.v.i.n píše:No zavedenym agronomum budu stacit tezko:-). Jake tituly ke vzdelani doporucujete? Tedy krome jinde jiz uvadene knihy Psenice apod, ktere mam objednane.

Kolik máš hektarů v jakých výměrách v které oblasti ? Chceš se tím živit ?

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod Rolník74 » 07 kvě 2015 07:17

Rolník74 píše:Takže nakonec mám kombinaci SportakHF,Hutton a talius.Choroby zatím nejsou,tak čekám...
Co se týká řepky,tak kvete cca 1/4 porostu.Ohledně fungicidu v řepce se mě nechce investovat do Amistaru Xtra,tak se chci zeptat na nějakou levnější variantu na hlízenku.Každý koho se zeptám,tak jenom odpoví,že amistar je nejlepší a stříkají ním.Blýskáček zatím v normě,tak¨že to vypadá,že nyní už půjdu s polu s fungicidem mospilanem nebo byscayou na bejlomorku.

Chci se zeptat,k té "trojkombinaci" mám dát jaké smáčedlo?Může být Trend?Mám ho doma nebo mám koupit nějakou jinou speciálku?Dnes večer nebo zítra po ránu jdu na to!Zatím se sem tam objevilo padlí,jinak čisté!!Včera napršelo 20mm.
Taky jsem včera navštívil letošní první polní den.Počasí nemělo chybu :D ,ale všichni to vydrželi celý tři hodiny,protože to bylo zajímavý!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 30 srp 2011 16:25
Bydliště: Krakonošovo

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod Agronom » 07 kvě 2015 11:55

tele píše:Přidávám fotky Vanessy, předplodina řepka, 500 m.n.m., výsev 17.9. 120 kg/ha ( cca 2,7 MKS ), počet rostlin 180-200, počet odnoží 3,5-4, podzim fungicid + CCC + mikro, jaro zatím 130 kg N, před 10 dny krácení v EC 30 kombinací CCC+mepiquat+prohexadione + mikro, příští týden kombinace fungicid+mikro. Kvalita fotek není top, namastil jsem to v rychlosti :mrgreen: Fotky se nahrály v opačném pořadí, tohle fórum je fakt předpotopní :lol: Čtěte od spodu


Proč jsi použil Medax? ...ja kratil nektere porosty stejne (CCC+Medax v EC 30), jen me zajimaji Tvoje duvody pro pouziti drazsiho Medaxu... diky...

Příspěvky: 9
Registrován: 06 bře 2015 18:57

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod M.a.r.v.i.n » 07 kvě 2015 17:30

Buclík píše:
M.a.r.v.i.n píše:No zavedenym agronomum budu stacit tezko:-). Jake tituly ke vzdelani doporucujete? Tedy krome jinde jiz uvadene knihy Psenice apod, ktere mam objednane.

Kolik máš hektarů v jakých výměrách v které oblasti ? Chceš se tím živit ?


Je to 20ha orné rozdělené na čtyři pole po zhruba pěti hektarech. Z toho 5 je ve svahu, takže si nejsem jistý, jestli by se to dalo použít na pole nebo spíš jen louka nebo pastvina. Pak jsou u toho nějaké menší rybníky a ještě ucelených 15ha lesa. Nadmořská výška asi 350mnm ve středočeském kraji. Té rozlohy je málo, což mě trochu trápí. Nicméně živit mě to nebude... Akorát nemám moc plán, co s tím.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 07 kvě 2015 17:51

Rolník74 píše:
Rolník74 píše:Takže nakonec mám kombinaci SportakHF,Hutton a talius.Choroby zatím nejsou,tak čekám...
Co se týká řepky,tak kvete cca 1/4 porostu.Ohledně fungicidu v řepce se mě nechce investovat do Amistaru Xtra,tak se chci zeptat na nějakou levnější variantu na hlízenku.Každý koho se zeptám,tak jenom odpoví,že amistar je nejlepší a stříkají ním.Blýskáček zatím v normě,tak¨že to vypadá,že nyní už půjdu s polu s fungicidem mospilanem nebo byscayou na bejlomorku.

Chci se zeptat,k té "trojkombinaci" mám dát jaké smáčedlo?Může být Trend?Mám ho doma nebo mám koupit nějakou jinou speciálku?Dnes večer nebo zítra po ránu jdu na to!Zatím se sem tam objevilo padlí,jinak čisté!!Včera napršelo 20mm.
Taky jsem včera navštívil letošní první polní den.Počasí nemělo chybu :D ,ale všichni to vydrželi celý tři hodiny,protože to bylo zajímavý!!

Já dávám 3D, ale asi je to jedno :wink: Kdes byl na polním dni?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 07 kvě 2015 17:56

Agronom píše:
tele píše:Přidávám fotky Vanessy, předplodina řepka, 500 m.n.m., výsev 17.9. 120 kg/ha ( cca 2,7 MKS ), počet rostlin 180-200, počet odnoží 3,5-4, podzim fungicid + CCC + mikro, jaro zatím 130 kg N, před 10 dny krácení v EC 30 kombinací CCC+mepiquat+prohexadione + mikro, příští týden kombinace fungicid+mikro. Kvalita fotek není top, namastil jsem to v rychlosti :mrgreen: Fotky se nahrály v opačném pořadí, tohle fórum je fakt předpotopní :lol: Čtěte od spodu


Proč jsi použil Medax? ...ja kratil nektere porosty stejne (CCC+Medax v EC 30), jen me zajimaji Tvoje duvody pro pouziti drazsiho Medaxu... diky...

Nechtěl jsem přijít o odnože a protože Vanessu nemám ošahanou, tak jsem chtěl mít jistotu krácení a zesílená stébla. Pro info: stejně spolehlivě letos krátila i kombinace CCC+etefon v řídkých porostech s dostatkem světla :wink:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 07 kvě 2015 17:57

M.a.r.v.i.n píše:
Buclík píše:
M.a.r.v.i.n píše:No zavedenym agronomum budu stacit tezko:-). Jake tituly ke vzdelani doporucujete? Tedy krome jinde jiz uvadene knihy Psenice apod, ktere mam objednane.

Kolik máš hektarů v jakých výměrách v které oblasti ? Chceš se tím živit ?


Je to 20ha orné rozdělené na čtyři pole po zhruba pěti hektarech. Z toho 5 je ve svahu, takže si nejsem jistý, jestli by se to dalo použít na pole nebo spíš jen louka nebo pastvina. Pak jsou u toho nějaké menší rybníky a ještě ucelených 15ha lesa. Nadmořská výška asi 350mnm ve středočeském kraji. Té rozlohy je málo, což mě trochu trápí. Nicméně živit mě to nebude... Akorát nemám moc plán, co s tím.

To je dobrej základ

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod Rolník74 » 07 kvě 2015 18:28

Rapool v Bylanech.

Příspěvky: 52
Registrován: 05 bře 2008 22:28

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod noulen » 09 kvě 2015 13:51

Ahoj chtěl bych se zeptat zkušených jak dlouho by nemělo pršet aby aplikace byla učinná ?aplikoval jsem kombinaci 0.8l hutton+1lccc 0.6+ etephon 480 stříkano v ozimém ječmeni konec aplikace 21hod.nasledný déšť přišel cca 2 hod v noci

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 09 kvě 2015 15:03

noulen píše:Ahoj chtěl bych se zeptat zkušených jak dlouho by nemělo pršet aby aplikace byla učinná ?aplikoval jsem kombinaci 0.8l hutton+1lccc 0.6+ etephon 480 stříkano v ozimém ječmeni konec aplikace 21hod.nasledný déšť přišel cca 2 hod v noci

Tuhle kombinaci jsi aplikoval teď před metáním? Případně proč? Jestli to zaschlo, tak odstup od deště je ok, nejhůř je na tom etefon.

Příspěvky: 52
Registrován: 05 bře 2008 22:28

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod noulen » 09 kvě 2015 17:38

tele píše:
noulen píše:Ahoj chtěl bych se zeptat zkušených jak dlouho by nemělo pršet aby aplikace byla učinná ?aplikoval jsem kombinaci 0.8l hutton+1lccc 0.6+ etephon 480 stříkano v ozimém ječmeni konec aplikace 21hod.nasledný déšť přišel cca 2 hod v noci

Tuhle kombinaci jsi aplikoval teď před metáním? Případně proč? Jestli to zaschlo, tak odstup od deště je ok, nejhůř je na tom etefon.

Ano aplikoval jsem před metáním ,hattnem chci vyřešit listové choroby, etephon +ccc na zakracení,jěště nebyl krácen dosahuje výšky cca 70cm,

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 09 kvě 2015 19:27

noulen píše:
tele píše:
noulen píše:Ahoj chtěl bych se zeptat zkušených jak dlouho by nemělo pršet aby aplikace byla učinná ?aplikoval jsem kombinaci 0.8l hutton+1lccc 0.6+ etephon 480 stříkano v ozimém ječmeni konec aplikace 21hod.nasledný déšť přišel cca 2 hod v noci

Tuhle kombinaci jsi aplikoval teď před metáním? Případně proč? Jestli to zaschlo, tak odstup od deště je ok, nejhůř je na tom etefon.

Ano aplikoval jsem před metáním ,hattnem chci vyřešit listové choroby, etephon +ccc na zakracení,jěště nebyl krácen dosahuje výšky cca 70cm,

Tak to CCC jsi dal zbytečně a až ječmen vymetá, tak vyfoť klas. Tak vysokou dávku jsem nikdy nedával a tipuji, že budeš mít nahloučené obilky v klasu. Poslední razantní krácení touto kombinací bez předchozí regulace je spíš ohrožení výnosu než řešení poléhání. Kdyby jsi dal v EC 32 1 CCC+0,3 etefonu a 0,3 etefonu v EC 45, byla by to jiná muzika 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 30 srp 2011 16:25
Bydliště: Krakonošovo

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod Agronom » 09 kvě 2015 19:49

noulen píše:Ahoj chtěl bych se zeptat zkušených jak dlouho by nemělo pršet aby aplikace byla učinná ?aplikoval jsem kombinaci 0.8l hutton+1lccc 0.6+ etephon 480 stříkano v ozimém ječmeni konec aplikace 21hod.nasledný déšť přišel cca 2 hod v noci


Priste dej treba Adaptic... smacedlo... No a to cecko pred metanim uz Ti oznamkoval Tele... Jako polni pokus dobry... Dej vedet, jak to dopadlo...:-)

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod Jarda X » 09 kvě 2015 22:35

Zdravím, prosím hlavně Tebe tele, je možné do jarního ječmene aplikovat modus 0,25l spolu s axialem plus 0,6l. Máš zkušenost? Nebo někdo další? A dík za radu DAM s modusem, aplikace nic špatného nezpůsobila alespoň prozatím :lol: .

Příspěvky: 153
Registrován: 15 říj 2009 11:38
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod Dark » 10 kvě 2015 09:01

Položím řečnickou otázku, proč se na rady neptáme prodejců? V lékárně se taky zeptám co mi doporučí, ale tam aspoň nesmí prodávat kdejakej trouba, jak je možné že chemii jo? Na psárku mi doporučili Foxtrot, ptám se jestli to bere i jílek, kterého sem tam měl víc jak psárky, odpověd: Je to to samé co Axial, jílek to bere bezvadně. Po tejdnu jílek nic, tak sem si z kurentu koupil novou knihu, páč v lonský Foxtrot nebyl, ono to jílek nebere vůbec,tak sem si zvesela koupil Axial a jel na 5ha znova :mrgreen: V pondělí mi jiný prodejce přivezl na 50 ha Menaru a Credo, že prý mám jet hned s Menarou a za 10 dní Credo, tak sem to tam v pondělí nacpal a v uterý prodejce volá abych to dal jako TM, no co na to říct? Tele prosím, když tam dám to Credo, zastavím s tím rzi? Golem, Matchball, Yeti, v té první jich mám nejvíc.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 30 srp 2011 16:25
Bydliště: Krakonošovo

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod Agronom » 10 kvě 2015 14:03

Jarda X píše:Zdravím, prosím hlavně Tebe tele, je možné do jarního ječmene aplikovat modus 0,25l spolu s axialem plus 0,6l. Máš zkušenost? Nebo někdo další? A dík za radu DAM s modusem, aplikace nic špatného nezpůsobila alespoň prozatím :lol: .


Graminicid v jarnim jecmeni je dost hrana uz sam o sobe... Ja ho davam, pokud uz musim, tak solo. A pozor, Axial uz obsahuje smacedlo! Navic s axialem bych jel na konci odnozovani, pak v EC 30 0.5 ccc a s modusem v EC 32... 0.2 + ccc 0.5... Beru porost v ok stavu za normalnich vlahovych a teplotnich podminek...

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 10 kvě 2015 16:56

Jarda X píše:Zdravím, prosím hlavně Tebe tele, je možné do jarního ječmene aplikovat modus 0,25l spolu s axialem plus 0,6l. Máš zkušenost? Nebo někdo další? A dík za radu DAM s modusem, aplikace nic špatného nezpůsobila alespoň prozatím :lol: .

Já bych to nedělal, on už tak Axial může snížit výnos sám o sobě. DAM + moddus letos bez komplikací, někde lehce popálené špičky listů, ale žádná super kombinace to není :mrgreen:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 10 kvě 2015 17:04

Agronom píše:
Jarda X píše:Zdravím, prosím hlavně Tebe tele, je možné do jarního ječmene aplikovat modus 0,25l spolu s axialem plus 0,6l. Máš zkušenost? Nebo někdo další? A dík za radu DAM s modusem, aplikace nic špatného nezpůsobila alespoň prozatím :lol: .


Graminicid v jarnim jecmeni je dost hrana uz sam o sobe... Ja ho davam, pokud uz musim, tak solo. A pozor, Axial uz obsahuje smacedlo! Navic s axialem bych jel na konci odnozovani, pak v EC 30 0.5 ccc a s modusem v EC 32... 0.2 + ccc 0.5... Beru porost v ok stavu za normalnich vlahovych a teplotnich podminek...

Budu trochu oponovat, ježatka vzchází od začátku týdne a ovsa vzejde teď po dešti další vlna, takže já vidím aplikaci Axialu někde EC 39-47. Jinak letos krácení EC 25 0,5 CCC, EC 30 0,5 CCC+0,2-0,4 moddus a odhadem za 10 dní etefon na praporec. Je třeba říct, že ječmeni letos nic nechybí - zpracování a setí za sucha a optimální srážky.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 10 kvě 2015 17:37

Dark píše:Položím řečnickou otázku, proč se na rady neptáme prodejců? V lékárně se taky zeptám co mi doporučí, ale tam aspoň nesmí prodávat kdejakej trouba, jak je možné že chemii jo? Na psárku mi doporučili Foxtrot, ptám se jestli to bere i jílek, kterého sem tam měl víc jak psárky, odpověd: Je to to samé co Axial, jílek to bere bezvadně. Po tejdnu jílek nic, tak sem si z kurentu koupil novou knihu, páč v lonský Foxtrot nebyl, ono to jílek nebere vůbec,tak sem si zvesela koupil Axial a jel na 5ha znova :mrgreen: V pondělí mi jiný prodejce přivezl na 50 ha Menaru a Credo, že prý mám jet hned s Menarou a za 10 dní Credo, tak sem to tam v pondělí nacpal a v uterý prodejce volá abych to dal jako TM, no co na to říct? Tele prosím, když tam dám to Credo, zastavím s tím rzi? Golem, Matchball, Yeti, v té první jich mám nejvíc.

Řečnickou otázkou jsi pobavil, jdu se přebalit :lol: :lol: :lol: Prodává, kdo má do prdele díru. Doporučuje se to, čeho je na skladě nejvíc a z čeho má prodejce do kapsy. Čest několika málo vyjímkám :( Foxtrot nemám vyzkoušený. Jestli jsi naaplikoval Menaru, tak máš rzi stopnutý a s Credem bych nespěchal ( klidně do klasu ) a mohlo by to udržet až do žní.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod Rolník74 » 11 kvě 2015 22:31

Pánové chtěl bych vás požádat o názor na ošetření řepky proti hlízence.Současný stav je velmi pěkný porost řepky kde již odkvetlo cca 90% hlavního květu,porost je na pozemku kde nepamatuji že by řepka byla(41let-za posledních 26let určitě)je velmi luxusně nahnojena,ošetřena Tilmorem v době poupat,Nurellem těsně před kvetením.Od té doby nic.Mám nakoupen Amistar XTra a Mospilan,ale je mě ho líto použít.Musel bych vjet do 6ha porostu zetorem 7011 a postřikovačem o záběru 12m.Nezpůsobím více škody než infekce hlízenky?k tomu musím přičíst investici do pesticidů.Je možné,že infekce hlízenky způsobí ztrátu na výnosu větší než 20%?Díky za názory.
Naposledy upravil Rolník74 dne 11 kvě 2015 23:20, celkově upraveno 1

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Fungicídne ošetrenie obilnín

Příspěvekod tele » 11 kvě 2015 22:41

Rolník74 píše:Pánové chtěl bych vás požádat o názor na ošetření řepky proti hlízence.Současný stav je velmi pěkný porost řepky kde již odkvetlo cca 90% hlavního květu,porost je na pozemku kde nepamatuji že by řepka byla(41let-za posledních 26let určitě)je velmi luxusně nahnojena,ošetřena Tilmorem v době poupat,Nurellem těsně před kvetením.Od té doby nic.Mám nakoupen Amistar XTra a Mospilan,ale je mě ho líto použít.Musel bych vjet do 6ha porostu zetorem 7011 a postřikovačem o záběru 12m.Nespůsobím více škody než infekce hlízenky?k tomu musím přičíst investici do pesticidů.Je možné,že infekce hlízenky způsobí ztrátu na výnosu větší než 20%?Díky za názory.

Hlízenka je polyfágní houba - množí se na máku, luštěninách, bramborách, zelenině atd. Takže s velkou pravděpodobností k infekci dojde. Pamatuji rok asi 2007, kdy nenaaplikované porosty šli díky masivní infekci po květnových deštích o tunu méně než ošetřené. Průjezdem si snížíš výnos odhadem o 3-5%. Osobně bych navečer sednul do traktoru, zavřel oči a aplikoval. Pak jeď na dovolenou nebo 14 dní do porostu nechoď :mrgreen:

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník