prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod Buclík » 25 kvě 2015 20:20

Tele, díky za info, tady od půlky března do půlky května napršelo celkem 40 mm a bylo teplo, čili sucho, pšenice stály už v suché hlíně, takže nejsou vysoké. Učíme se, budeme mít teprve čtvrté žně. Pro příští rok se mi nechce dávat regulátor třikrát - před DC30 CCC, po DC 30 Modus a pak ještě někdy etefon. Raději bych jen dvakrát. Na podzim chci sít Tobak a Vanessu nebo Seladon

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod tele » 25 kvě 2015 21:22

Buclík píše:Tele, díky za info, tady od půlky března do půlky května napršelo celkem 40 mm a bylo teplo, čili sucho, pšenice stály už v suché hlíně, takže nejsou vysoké. Učíme se, budeme mít teprve čtvrté žně. Pro příští rok se mi nechce dávat regulátor třikrát - před DC30 CCC, po DC 30 Modus a pak ještě někdy etefon. Raději bych jen dvakrát. Na podzim chci sít Tobak a Vanessu nebo Seladon

Ok, sucho krátí precizně :mrgreen: Odrůdy jsou kvalitní, nasej je včas a řídce a budeš spokojen. U Seladona pozor na poléhání, nemá stabilní stéblo.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod rsv » 25 kvě 2015 22:39

tele píše:4 MKS výsevek a tahlo to 6 odnoží. Kdybych to nechal, udělal bych hloupost. Suchem netrpíme.

Tak o výsevek nejde, hlavně aby jsi měl 1000 klasů/m2 :wink:[/quote]
Tak určitě, má to hlavní plus 2 až 3 produkční odnože, takže krát a krát po aplikaci sunagreenu a moddusu by to mělo mít plus mínus 1200 klasů a těch 200 si necham jako rezervu, kdyby nechtěla už přijít voda, abych měl nějakej výnos. Vcelku jsem s tím zatím spokojen a už chystam etefon. Jasně, změnil jsem trochu názor a strategii :lol:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod rsv » 25 kvě 2015 22:41

tele píše:
Buclík píše:Máme silný zdravý Tobak a Bohemii, po osmi ha. Regulovány v EC 28 Tobak1,5 a Bohemia 1,0 CCC a APEL. Dostaly celkem 18Okg dusíku(naposled před čtyřmi dny 33kg N(DASU) na potravinářskou kvalitu a další den sprchlo 20mm deště přes noc. Začly vymetat - pukají pochvy. A ptám se, kolik a kdy do těch pšenic co ještě dát aby se něco nezvrtlo? Mám v zásobě Hutton. Chlapi co byste uplatnili nadále vy ?

Máš velkou šanci, že Ti to lehne. Měl jsi dát něco na praporec, CCC to nemusí udržet. Jestli to máš zdravý, počkal bych u Tobaku na kvetení a dal něco kvalitního do klasu - třeba Prosaro. Jinak do klasu po vymetání mix azolů a strobilurinů, přípravků je dost. S Huttonem opatrně, rád pálí.

Já ty strobiluriny tak nemam rád. Pak to nechce do kombajnu a je to zelený na věčný časy :lol:

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod Buclík » 26 kvě 2015 13:32

U nás, kde je březen duben květen sucho s měsíčníma srážkama do 20mm, když je dobře, tak se nemohu odhodlat k malým výsevkům. Od letoška začnu počítat stébla na strništi na 1m2 a porovnávat s výsevky, agrotechnikou, klimatem a výnosem. Mám z latěk udělaný obvod 1m2, tím jsem počítal vzešlé rostliny řepky, to je ale pohoda, když jich je obvykle mezi 30-40 u hybridu, ale jak počítat stébla na 1m2 na strništi, když jich je kolem tisíce. Nejrači bych strniště s vyznačeným 1m2 vyfotil a na zvětšené fotce s dobrým rozlišením pěkně doma za stolem s kafíčkem a cigaretou fixem dělal ďubky řezu stébel a počítal je. Nebo mi to pomůže z fotky nějak spočítat syn na počítači. Jak to děláte prakticky vy, když by jich bylo potřeba udělat třeba 5 měření na ha aby to něco vypovídalo a dala se udělat třeba nějaká statistika ? Určitě na to počítání - určení existuje nějaký fígl aby z toho člověk nezblbl !!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod Pavel Toman » 26 kvě 2015 13:58

Nepočítá se 1 x 1 me, ale používá se čtvrtmetrovka, pak se to jen vynásobí :-)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod tele » 26 kvě 2015 14:39

Buclík píše:U nás, kde je březen duben květen sucho s měsíčníma srážkama do 20mm, když je dobře, tak se nemohu odhodlat k malým výsevkům. Od letoška začnu počítat stébla na strništi na 1m2 a porovnávat s výsevky, agrotechnikou, klimatem a výnosem. Mám z latěk udělaný obvod 1m2, tím jsem počítal vzešlé rostliny řepky, to je ale pohoda, když jich je obvykle mezi 30-40 u hybridu, ale jak počítat stébla na 1m2 na strništi, když jich je kolem tisíce. Nejrači bych strniště s vyznačeným 1m2 vyfotil a na zvětšené fotce s dobrým rozlišením pěkně doma za stolem s kafíčkem a cigaretou fixem dělal ďubky řezu stébel a počítal je. Nebo mi to pomůže z fotky nějak spočítat syn na počítači. Jak to děláte prakticky vy, když by jich bylo potřeba udělat třeba 5 měření na ha aby to něco vypovídalo a dala se udělat třeba nějaká statistika ? Určitě na to počítání - určení existuje nějaký fígl aby z toho člověk nezblbl !!!

Nižším výsevkem v Tvém případě jsem měl na mysli konečný počet rostlin 150-200 s 3-4 klasy/rostlina. Docílíš tím právě časným výsevkem a tvorbou silných odnoží na podzim. Díky suchu a vhodnému hnojení odpadnou neproduktivní odnože a ty se rozhodneš dle průběhu počasí, čím budeš krátit mezi EC 25-30. A k tomu počítání mi stačí selský rozum a kupecký počty. Nepotřebuji ani metrovku, ani čtvtmetrovku. Spočtu si dle rozteče řádků počet řádků na m2 a stačí mi odpočet z poměrné části řádku. Odpočet udělám několikrát a spočítám průměr. Zabere mi to minutku a za tu dobu nikdo nedokáže přesně spočítat ani čtvrtmetrovku. U kukuřice délka řádku činí 13,33 m :mrgreen:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod tele » 26 kvě 2015 14:46

rsv píše:
tele píše:4 MKS výsevek a tahlo to 6 odnoží. Kdybych to nechal, udělal bych hloupost. Suchem netrpíme.

Tak o výsevek nejde, hlavně aby jsi měl 1000 klasů/m2 :wink:

Tak určitě, má to hlavní plus 2 až 3 produkční odnože, takže krát a krát po aplikaci sunagreenu a moddusu by to mělo mít plus mínus 1200 klasů a těch 200 si necham jako rezervu, kdyby nechtěla už přijít voda, abych měl nějakej výnos. Vcelku jsem s tím zatím spokojen a už chystam etefon. Jasně, změnil jsem trochu názor a strategii :lol:[/quote]
Jarní ječmen je hodně rychlej, ten vystrčí osiny než se otočíš :lol: A s těma strobilurinama je to těžký, jak se to aplikuje dlouho, tak to potom nechce uzrát. Je třeba aplikovat ihned po vymetání, určitě ne dýl.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod rsv » 26 kvě 2015 22:50

Co je pravdy, že strobiluriny snižujou N-látky? Máš vyzkoušeno? Byl jsem na akci pořádané sladovnickým ječmenem a tam to bylo prezentováno jako neskutečný benefit. Já osobně si myslim, že je to blbost. Raději bych vedl ty porosty po celou dobu vegetace zodpovědně, než pak spoléhal na strobilurin.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod tele » 26 kvě 2015 23:19

rsv píše:Co je pravdy, že strobiluriny snižujou N-látky? Máš vyzkoušeno? Byl jsem na akci pořádané sladovnickým ječmenem a tam to bylo prezentováno jako neskutečný benefit. Já osobně si myslim, že je to blbost. Raději bych vedl ty porosty po celou dobu vegetace zodpovědně, než pak spoléhal na strobilurin.

Když budu potřebovat snížit N látky, tak můžu aplikovat Fruktus. To je vyzkoušený. O strobilurinech jsem neslyšel, ale možný to je. Je otázka co snižovat, podle listovek odebraných ve čtvrtek je obsah N od 95 do 112 %. Při slušném výnosu a deštivém počasí to může být na hraně 10%

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod rsv » 27 kvě 2015 22:39

tele píše:
rsv píše:Co je pravdy, že strobiluriny snižujou N-látky? Máš vyzkoušeno? Byl jsem na akci pořádané sladovnickým ječmenem a tam to bylo prezentováno jako neskutečný benefit. Já osobně si myslim, že je to blbost. Raději bych vedl ty porosty po celou dobu vegetace zodpovědně, než pak spoléhal na strobilurin.

Když budu potřebovat snížit N látky, tak můžu aplikovat Fruktus. To je vyzkoušený. O strobilurinech jsem neslyšel, ale možný to je. Je otázka co snižovat, podle listovek odebraných ve čtvrtek je obsah N od 95 do 112 %. Při slušném výnosu a deštivém počasí to může být na hraně 10%

Na slušný výnos to vypadá, to né, že né a žně mají být letos opravdu mokré. Tipuje to nějakej "šarlatán", kterýmu zatím vychází předpověď už 10 let a vcelku přesně.

Příspěvky: 22
Registrován: 17 bře 2014 19:58

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod farmarJD » 27 kvě 2015 22:49

tele píše:
rsv píše:
tele píše:4 MKS výsevek a tahlo to 6 odnoží. Kdybych to nechal, udělal bych hloupost. Suchem netrpíme.

Tak o výsevek nejde, hlavně aby jsi měl 1000 klasů/m2 :wink:

Tak určitě, má to hlavní plus 2 až 3 produkční odnože, takže krát a krát po aplikaci sunagreenu a moddusu by to mělo mít plus mínus 1200 klasů a těch 200 si necham jako rezervu, kdyby nechtěla už přijít voda, abych měl nějakej výnos. Vcelku jsem s tím zatím spokojen a už chystam etefon. Jasně, změnil jsem trochu názor a strategii :lol:

Jarní ječmen je hodně rychlej, ten vystrčí osiny než se otočíš :lol: A s těma strobilurinama je to těžký, jak se to aplikuje dlouho, tak to potom nechce uzrát. Je třeba aplikovat ihned po vymetání, určitě ne dýl.[/quote]

Jaký smysl má společná aplikace Modusu a Sunagrenu, nejdou ty přípravky tak trochu proti sobě?. A dále bych se chtěl zeptat jestli můžu dát Modus do ječmene v EC 32 v roztoku močoviny? a ještě cca před týdnem jsem aplikoval Cerone 0,8 + Fungicid + Zn + Cu a trochu se mi to srazilo - mám podezření že to udělal Ceron - je lepší ho aplikovat samostatně? Děkuji za odpovědi.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod rsv » 27 kvě 2015 23:47

farmarJD píše:Jaký smysl má společná aplikace Modusu a Sunagrenu, nejdou ty přípravky tak trochu proti sobě?. A dále bych se chtěl zeptat jestli můžu dát Modus do ječmene v EC 32 v roztoku močoviny? a ještě cca před týdnem jsem aplikoval Cerone 0,8 + Fungicid + Zn + Cu a trochu se mi to srazilo - mám podezření že to udělal Ceron - je lepší ho aplikovat samostatně? Děkuji za odpovědi.

Nejdou vůbec proti sobě, ba naopak, vhodně se doplňují. Modus nebrzdí apikální dominanci, ale posiluje stéblo, což částečně a v omezené míře umí i Sunagreen, proto snižuji dávku na 0,2. Sunagreen ale dávám kvůli redukci a sjednocení porostu. V jaké formě byla ta výživa? Já osobně bych první podezříval jí.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod tele » 28 kvě 2015 00:14

Jaký smysl má společná aplikace Modusu a Sunagrenu, nejdou ty přípravky tak trochu proti sobě?. A dále bych se chtěl zeptat jestli můžu dát Modus do ječmene v EC 32 v roztoku močoviny? a ještě cca před týdnem jsem aplikoval Cerone 0,8 + Fungicid + Zn + Cu a trochu se mi to srazilo - mám podezření že to udělal Ceron - je lepší ho aplikovat samostatně? Děkuji za odpovědi.
Radim už Ti odpověděl ohledně společné aplikace Moddus+Sunageen. Podobně funguje třeba Apikál, Nfenol mix nebo Lexin. Moddus a močovina je bez problémů. Srazit se může etefon, hodně okyseluje jíchu a v kombinaci s některými hnojivy nebo fungicidy ( třeba Opus ) to občas dělá. Je třeba naladit pořadí při míchání :wink:

Příspěvky: 22
Registrován: 17 bře 2014 19:58

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod farmarJD » 28 kvě 2015 07:25

rsv píše:
farmarJD píše:Jaký smysl má společná aplikace Modusu a Sunagrenu, nejdou ty přípravky tak trochu proti sobě?. A dále bych se chtěl zeptat jestli můžu dát Modus do ječmene v EC 32 v roztoku močoviny? a ještě cca před týdnem jsem aplikoval Cerone 0,8 + Fungicid + Zn + Cu a trochu se mi to srazilo - mám podezření že to udělal Ceron - je lepší ho aplikovat samostatně? Děkuji za odpovědi.

Nejdou vůbec proti sobě, ba naopak, vhodně se doplňují. Modus nebrzdí apikální dominanci, ale posiluje stéblo, což částečně a v omezené míře umí i Sunagreen, proto snižuji dávku na 0,2. Sunagreen ale dávám kvůli redukci a sjednocení porostu. V jaké formě byla ta výživa? Já osobně bych první podezříval jí.


Výživa byla Yara Vita zintrac a coptrac,
Sunagreean kvůli redukci - to znamená že slabé odnože potlačuje?

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod Rolník74 » 28 kvě 2015 08:14

Nejedete dnes někdo do Žlunic na polní den?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod tele » 28 kvě 2015 20:16

farmarJD píše:
rsv píše:
farmarJD píše:Jaký smysl má společná aplikace Modusu a Sunagrenu, nejdou ty přípravky tak trochu proti sobě?. A dále bych se chtěl zeptat jestli můžu dát Modus do ječmene v EC 32 v roztoku močoviny? a ještě cca před týdnem jsem aplikoval Cerone 0,8 + Fungicid + Zn + Cu a trochu se mi to srazilo - mám podezření že to udělal Ceron - je lepší ho aplikovat samostatně? Děkuji za odpovědi.

Nejdou vůbec proti sobě, ba naopak, vhodně se doplňují. Modus nebrzdí apikální dominanci, ale posiluje stéblo, což částečně a v omezené míře umí i Sunagreen, proto snižuji dávku na 0,2. Sunagreen ale dávám kvůli redukci a sjednocení porostu. V jaké formě byla ta výživa? Já osobně bych první podezříval jí.


Výživa byla Yara Vita zintrac a coptrac,
Sunagreean kvůli redukci - to znamená že slabé odnože potlačuje?

Coptrac dělá problémy na přešticku - asi divná voda :mrgreen: sráží se do malejch červenejch cucků

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod tele » 28 kvě 2015 20:17

Rolník74 píše:Nejedete dnes někdo do Žlunic na polní den?

Já byl ve Stagře ve Studené :wink:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod rsv » 28 kvě 2015 21:09

tele píše:Coptrac dělá problémy na přešticku - asi divná voda :mrgreen: sráží se do malejch červenejch cucků

Oni všeobecně jsou oxidy náchylnější na srážení, cheláty to nedělaj.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod Buclík » 29 kvě 2015 10:13

Na 8ha pozemku mám dle LPIS hodnoty:
pH 5,6
P 70
K 180
Ca 1700
Mg 120
S neuvedeno

Točím tam dvakrát pšenice a pak řepku. Před čím tam mám kolik čeho narvat. A kdy tam dát směs kravského a koňského hnoje? Půda bych řekl lehčí střední.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod tele » 29 kvě 2015 17:58

Buclík píše:Na 8ha pozemku mám dle LPIS hodnoty:
pH 5,6
P 70
K 180
Ca 1700
Mg 120
S neuvedeno

Točím tam dvakrát pšenice a pak řepku. Před čím tam mám kolik čeho narvat. A kdy tam dát směs kravského a koňského hnoje? Půda bych řekl lehčí střední.

To máš pěkně vykradený. Nejdřív si udělej slušnej OP, ten stávající je k hovnu. Organicky bych hnojil jeden hon před řepkou a vápnění pod luštěninu nebo ozim.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod Buclík » 29 kvě 2015 18:38

tele píše:
Buclík píše:Na 8ha pozemku mám dle LPIS hodnoty:
pH 5,6
P 70
K 180
Ca 1700
Mg 120
S neuvedeno

Točím tam dvakrát pšenice a pak řepku. Před čím tam mám kolik čeho narvat. A kdy tam dát směs kravského a koňského hnoje? Půda bych řekl lehčí střední.

To máš pěkně vykradený. Nejdřív si udělej slušnej OP, ten stávající je k hovnu. Organicky bych hnojil jeden hon před řepkou a vápnění pod luštěninu nebo ozim.

Tak nám pole vrátil velkostatkář, který 20 roků vše narostlé z pole odvážel, neoral, zato dusík tam valil ve velkém a furt stříkal. My všechnu slámu drtíme a zaoráváme. Tady se hrachy ve velkém nepěstují, teď kvůli greeningu a ten kdo ho seje, tak říká, že je to ve výsledku ztráta, protože když dozraje a uschne, tak ho pravidelně prudké lijáky umlátí a rozpustí do země, takže se nesklízí ale zaorává. Říkají, že je po něm krásná pšenice, ale že to nevynahradí ztrátu ze žádné sklizni hrachu. Rád si nechám poradit OP takový, aby nebyl hrubý zisk(výnos mínus variabilní náklady) nižší než dvakrát pšenice a jednou řepka. To o hnůj pod řepku a vápnění(dolomitickým vápencem) pod ozim jsem potřeboval slyšet. V rukávu do OP mám jen ozimý ječmen odrůdu Fabian, který jsem viděl po mrazivé zimě vůbec nepoškozený vedle ostatních všech vymrzlých. Ale byla by to zásadní změna OP místo druhé pšenice ozimý ječmen ?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod tele » 29 kvě 2015 19:08

Buclík píše:
tele píše:
Buclík píše:Na 8ha pozemku mám dle LPIS hodnoty:
pH 5,6
P 70
K 180
Ca 1700
Mg 120
S neuvedeno

Točím tam dvakrát pšenice a pak řepku. Před čím tam mám kolik čeho narvat. A kdy tam dát směs kravského a koňského hnoje? Půda bych řekl lehčí střední.

To máš pěkně vykradený. Nejdřív si udělej slušnej OP, ten stávající je k hovnu. Organicky bych hnojil jeden hon před řepkou a vápnění pod luštěninu nebo ozim.

Tak nám pole vrátil velkostatkář, který 20 roků vše narostlé z pole odvážel, neoral, zato dusík tam valil ve velkém a furt stříkal. My všechnu slámu drtíme a zaoráváme. Tady se hrachy ve velkém nepěstují, teď kvůli greeningu a ten kdo ho seje, tak říká, že je to ve výsledku ztráta, protože když dozraje a uschne, tak ho pravidelně prudké lijáky umlátí a rozpustí do země, takže se nesklízí ale zaorává. Říkají, že je po něm krásná pšenice, ale že to nevynahradí ztrátu ze žádné sklizni hrachu. Rád si nechám poradit OP takový, aby nebyl hrubý zisk(výnos mínus variabilní náklady) nižší než dvakrát pšenice a jednou řepka. To o hnůj pod řepku a vápnění(dolomitickým vápencem) pod ozim jsem potřeboval slyšet. V rukávu do OP mám jen ozimý ječmen odrůdu Fabian, který jsem viděl po mrazivé zimě vůbec nepoškozený vedle ostatních všech vymrzlých. Ale byla by to zásadní změna OP místo druhé pšenice ozimý ječmen ?

Vím, že je to těžký. 1. Do tepla: Pš-Slunečnice-Pš-Soja-Jarní ječmen-Kukuřice zrnovka 2. Na kopce: Pš-Ř-Pš-Ozimý hrách-Pš 3. Na kopce intenzita: Ř-Pš-Mák-Pšenice-Oves nahý-Ozimý ječmen 4. Do sucha: Kukuřice zrnová-Soja-Pš-Řepka-Pš a další varianty si jistě odvodíš sám.

Příspěvky: 9
Registrován: 06 bře 2015 18:57

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod M.a.r.v.i.n » 29 kvě 2015 20:51

Taky diky za pekny typy na OP. Chtel jsem jen zeptat na ty zkratky. Co je "pš" a "ř"? Jinak chapu to spravne ze v OP by se mely stridat plodiny, ktere dusik odcerpavaji z pudy s temi, ktere ho do pudy naopak pumpuji?

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod tomous » 29 kvě 2015 21:06

Asi pšenice a řepka. Ideálně zařadit jetel nebo vojtěšku-jenže co s ním bez dobytka.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod rsv » 29 kvě 2015 22:08

tomous píše:Asi pšenice a řepka. Ideálně zařadit jetel nebo vojtěšku-jenže co s ním bez dobytka.

Jetel na semeno. Kontaktuj nějaký travičkáře, třeba já mam dobrou zkušenost s DLF Hladké Životice.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod tele » 29 kvě 2015 23:03

rsv píše:
tomous píše:Asi pšenice a řepka. Ideálně zařadit jetel nebo vojtěšku-jenže co s ním bez dobytka.

Jetel na semeno. Kontaktuj nějaký travičkáře, třeba já mam dobrou zkušenost s DLF Hladké Životice.

Jak Ti to vychází průměrně výnosově a ekonomicky? Když vidím letos ty inkarnáty prolehaný, tak by mě jímala hrůza, kdybych to měl sklízet :lol: :lol: :lol:

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod chose » 29 kvě 2015 23:51

tele píše:
Rolník74 píše:Nejedete dnes někdo do Žlunic na polní den?

Já byl ve Stagře ve Studené :wink:

Taky jsem uvažoval, že tam pojedu, ale ve středu jsem byl v Měcholupech od SPZO a dnes jsem byl v Krukanicích, tak ze Stagry sešlo.

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod vik » 30 kvě 2015 12:42

tak pšenice mi poporostla a od sousedů mam infekční tlak asi rzi jak to tak vypadá,sousedí mají hned vedle pšenici pomálu žlutou jestli bude nutné dodám foto.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

ta špička bych řekl že je od damu ,má cenu to něčím ještě stříkat,nebo už je pozdě?díky za rady

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: prosím o radu s pěstováním ozim. pšenice

Příspěvekod bold » 30 kvě 2015 14:00

no já vyčkávám až bude klas venku (počítám v pondělí) a jedu Lynxem, Sice jenom tebukonazol ale klas podrží. Zatím bez napadení.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků