pšenice ozimá-herbicid

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod karfík » 27 říj 2015 21:57

Dokázal by mně někdo poradit a vybrat vhodný a hlavně účinný herbicid do pšenice? Podotýkám, že mám rezistenci na chundelku co se týká sulfonylmočovin. Předplodina řepka, výměra 8 ha, začínají být znatelné kolejové řádky. Vloni jsem dával BIZON, ale nějaká chundelka tam přesto byla a potom nějaký modrý kvítí, ale nevím co to bylo :D

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod rsv » 29 říj 2015 00:35

karfík píše:Dokázal by mně někdo poradit a vybrat vhodný a hlavně účinný herbicid do pšenice? Podotýkám, že mám rezistenci na chundelku co se týká sulfonylmočovin. Předplodina řepka, výměra 8 ha, začínají být znatelné kolejové řádky. Vloni jsem dával BIZON, ale nějaká chundelka tam přesto byla a potom nějaký modrý kvítí, ale nevím co to bylo :D

Trinity

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod tomous » 29 říj 2015 15:02

Taky jsem dal. Na jaře se uvidí.....

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod karfík » 30 říj 2015 12:08

tomous píše:Taky jsem dal. Na jaře se uvidí.....


No mněl jsem ho taky namyšlenej, takže objednáno a v sobotu to tam stříknu :D

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod Buclík » 30 říj 2015 15:35

karfík píše:
tomous píše:Taky jsem dal. Na jaře se uvidí.....


No mněl jsem ho taky namyšlenej, takže objednáno a v sobotu to tam stříknu :D


Kolik to stojí na hektar, vyplatí se to ?

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod Rolník74 » 30 říj 2015 16:27

Já budu dávat sumimax s gleanem. Loni jsem dával jenom 30gr.sumimaxu a 10gr.gleanu a na jaře jsem nic nemusel opravovat.Pokud nepočítám oves hluchý,to je kapitola sama pro sebe a likvidace je vyšší dívčí...

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod rsv » 30 říj 2015 21:17

Buclík píše:
karfík píše:
tomous píše:Taky jsem dal. Na jaře se uvidí.....


No mněl jsem ho taky namyšlenej, takže objednáno a v sobotu to tam stříknu :D


Kolik to stojí na hektar, vyplatí se to ?

Teď si nejsem úplně jistej, ale ceníkovka myslim 930/ha (plná dávka 2l) a balení po 5l. Taky k tomu přidávám glean na řepku.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod tele » 01 lis 2015 18:13

Herbicidy 2015: Pšenice bez sveřepu: podzim plná dávka Sumimaxu, na jaře oprava Starane ( velký tlak svízele a opletky ), před metáním Axial ( velký tlak ovsa, ježatky a bérů ). Pšenice se sveřepem: podzim Corello 125g/ha, jaro TM Huricane + Corello, dle potřeby před metáním Axial, ječmen se sveřepem: podzim 1000g isoproturonu + 100 g diflufenikanu, na jaře oprava dle spektra plevelů, před metáním Axial ( velký tlak ovsa, ježatky a bérů ). Ke každé aplikaci přidán pyretroid. V 8 letech z 10 jsem zvyklý na jaře opravovat :wink:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod rsv » 02 lis 2015 23:26

tele píše:Herbicidy 2015: Pšenice bez sveřepu: podzim plná dávka Sumimaxu, na jaře oprava Starane ( velký tlak svízele a opletky ), před metáním Axial ( velký tlak ovsa, ježatky a bérů ). Pšenice se sveřepem: podzim Corello 125g/ha, jaro TM Huricane + Corello, dle potřeby před metáním Axial, ječmen se sveřepem: podzim 1000g isoproturonu + 100 g diflufenikanu, na jaře oprava dle spektra plevelů, před metáním Axial ( velký tlak ovsa, ježatky a bérů ). Ke každé aplikaci přidán pyretroid. V 8 letech z 10 jsem zvyklý na jaře opravovat :wink:

Někdo je kaskadér a někdo sází na jistotu ;-)

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod Rolník74 » 07 lis 2015 14:33

Chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s tím,že když příští týden zaseju pšenici Granny,tak jestli ji můžu hned po zaseti striknout summi Maxem a gleanem jako ozimou?Dík.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod tele » 07 lis 2015 15:34

Rolník74 píše:Chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s tím,že když příští týden zaseju pšenici Granny,tak jestli ji můžu hned po zaseti striknout summi Maxem a gleanem jako ozimou?Dík.

Což to můžeš, jediný problém, kam to vypsat. Jestli dáváš 30 g jaks uváděl, tak by jsi tam rezervu mohl mít.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod Rolník74 » 11 lis 2015 08:17

tele píše:
Rolník74 píše:Chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s tím,že když příští týden zaseju pšenici Granny,tak jestli ji můžu hned po zaseti striknout summi Maxem a gleanem jako ozimou?Dík.

Což to můžeš, jediný problém, kam to vypsat. Jestli dáváš 30 g jaks uváděl, tak by jsi tam rezervu mohl mít.

No právě,že summi max mám už vypsaný a to samé glean! Maličko jsem predvidal. Ještě se zeptám,jestli doporucis přejet cambridgema nebo ne?Je to dost vlhké,pokejdovano a zorano v patek,potom asi 6mm včera jednou přejetí kombinatorem, nyní asi 1mm,takže to nechám na zítra,přijedu ještě jednou kombinatorem a zaseju roudnickou trimetrovkou s litinovymi zavlacovaky. Nevím,jestli tomu těmi válci neublizim. Takhle pozdě seju poprvé v životě...

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod tele » 11 lis 2015 12:38

Rolník74 píše:
tele píše:
Rolník74 píše:Chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s tím,že když příští týden zaseju pšenici Granny,tak jestli ji můžu hned po zaseti striknout summi Maxem a gleanem jako ozimou?Dík.

Což to můžeš, jediný problém, kam to vypsat. Jestli dáváš 30 g jaks uváděl, tak by jsi tam rezervu mohl mít.

No právě,že summi max mám už vypsaný a to samé glean! Maličko jsem predvidal. Ještě se zeptám,jestli doporucis přejet cambridgema nebo ne?Je to dost vlhké,pokejdovano a zorano v patek,potom asi 6mm včera jednou přejetí kombinatorem, nyní asi 1mm,takže to nechám na zítra,přijedu ještě jednou kombinatorem a zaseju roudnickou trimetrovkou s litinovymi zavlacovaky. Nevím,jestli tomu těmi válci neublizim. Takhle pozdě seju poprvé v životě...

S válením je to těžké. Já sám před cca 10 lety válel vše. Čím líp zpracováváš a seješ kvalitní sečkou, tím míň potřebuješ válet. Důležité je nezamazat a neválet mokré hroudy. Dnes jsem na tom tak, že neválím ani velké hroudy a se vzcházením není problém. Důležitá je jemnozem v zóně klíčení. Je to prostě otázka citu :wink:

Příspěvky: 10
Registrován: 08 čer 2013 14:40

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod marek90 » 11 lis 2015 15:07

karfík píše:Dokázal by mně někdo poradit a vybrat vhodný a hlavně účinný herbicid do pšenice? Podotýkám, že mám rezistenci na chundelku co se týká sulfonylmočovin. Předplodina řepka, výměra 8 ha, začínají být znatelné kolejové řádky. Vloni jsem dával BIZON, ale nějaká chundelka tam přesto byla a potom nějaký modrý kvítí, ale nevím co to bylo :D



ahojte my sme do psenice davali prvy krat ten bizon tak uvidime lebo davame glean ale tiez je niekedy ta metlica rezistentna ale mame dobre skusenosti s gleanem neviem teraz sme davali bizon ale mne sa osobne nejak nepaci jednak je dost drahy a aj ked pisu ze nezaznamenali popalenie porastu tak nevieme ci to nahodou nepopali troska porast lebo mame to nejake zlte a aj porast v okoli co ma sused tak je nejaky zlty tak neviem ty si mal aku skusenost nezaznamenal si popalenie porastu?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod tele » 11 lis 2015 17:40

marek90 píše:
karfík píše:Dokázal by mně někdo poradit a vybrat vhodný a hlavně účinný herbicid do pšenice? Podotýkám, že mám rezistenci na chundelku co se týká sulfonylmočovin. Předplodina řepka, výměra 8 ha, začínají být znatelné kolejové řádky. Vloni jsem dával BIZON, ale nějaká chundelka tam přesto byla a potom nějaký modrý kvítí, ale nevím co to bylo :D



ahojte my sme do psenice davali prvy krat ten bizon tak uvidime lebo davame glean ale tiez je niekedy ta metlica rezistentna ale mame dobre skusenosti s gleanem neviem teraz sme davali bizon ale mne sa osobne nejak nepaci jednak je dost drahy a aj ked pisu ze nezaznamenali popalenie porastu tak nevieme ci to nahodou nepopali troska porast lebo mame to nejake zlte a aj porast v okoli co ma sused tak je nejaky zlty tak neviem ty si mal aku skusenost nezaznamenal si popalenie porastu?

Pálí diflufenikan v Bizonu

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod karfík » 11 lis 2015 20:06

tele píše:
marek90 píše:
karfík píše:Dokázal by mně někdo poradit a vybrat vhodný a hlavně účinný herbicid do pšenice? Podotýkám, že mám rezistenci na chundelku co se týká sulfonylmočovin. Předplodina řepka, výměra 8 ha, začínají být znatelné kolejové řádky. Vloni jsem dával BIZON, ale nějaká chundelka tam přesto byla a potom nějaký modrý kvítí, ale nevím co to bylo :D



ahojte my sme do psenice davali prvy krat ten bizon tak uvidime lebo davame glean ale tiez je niekedy ta metlica rezistentna ale mame dobre skusenosti s gleanem neviem teraz sme davali bizon ale mne sa osobne nejak nepaci jednak je dost drahy a aj ked pisu ze nezaznamenali popalenie porastu tak nevieme ci to nahodou nepopali troska porast lebo mame to nejake zlte a aj porast v okoli co ma sused tak je nejaky zlty tak neviem ty si mal aku skusenost nezaznamenal si popalenie porastu?

Pálí diflufenikan v Bizonu


po mé aplikaci Bizonem vůbec žádné popálení, asi dobrá konstelace hvězd :mrgreen:

Příspěvky: 10
Registrován: 08 čer 2013 14:40

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod marek90 » 12 lis 2015 14:10

tele píše:
marek90 píše:
karfík píše:Dokázal by mně někdo poradit a vybrat vhodný a hlavně účinný herbicid do pšenice? Podotýkám, že mám rezistenci na chundelku co se týká sulfonylmočovin. Předplodina řepka, výměra 8 ha, začínají být znatelné kolejové řádky. Vloni jsem dával BIZON, ale nějaká chundelka tam přesto byla a potom nějaký modrý kvítí, ale nevím co to bylo :D



ahojte my sme do psenice davali prvy krat ten bizon tak uvidime lebo davame glean ale tiez je niekedy ta metlica rezistentna ale mame dobre skusenosti s gleanem neviem teraz sme davali bizon ale mne sa osobne nejak nepaci jednak je dost drahy a aj ked pisu ze nezaznamenali popalenie porastu tak nevieme ci to nahodou nepopali troska porast lebo mame to nejake zlte a aj porast v okoli co ma sused tak je nejaky zlty tak neviem ty si mal aku skusenost nezaznamenal si popalenie porastu?

Pálí diflufenikan v Bizonu



ale nepisu tam ze by to malo palit co som cital o tom a sledoval taky seminar tak pisali a hovorili ze nezaznamenali vobec ziadne popalenia porastu no tak neviem tie podmienky sme dodrzali co pisu mrazy a pod aj termin koniec oktobra zaciatok novembra tak neviem ine latky sme neprimiesavali len cisto solo kedze je to sirokospektralny herbicid a tak isto sme ani davkovanie neprekrocili podla navodu presne sme davali ako pisu 1l/ha tak nechapem ako to moze popalit poras :?

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod tomous » 12 lis 2015 15:15

Jestli to byl seminář od Dow agra,tak se ani nedivím

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod tele » 12 lis 2015 17:43

Nevím, co pořád řešíš. Prostě diflufenican v dávce vyšší než 60g/ha pálí. Toť vše. Podobné kosmetické poškození je po Sumimaxu, Cougaru Forte, Agility, Bacara, Legato a řadě dalších. Na výnos a funkci rostlináře to nemá vliv :mrgreen:

Příspěvky: 10
Registrován: 08 čer 2013 14:40

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod marek90 » 13 lis 2015 11:13

tele píše:Nevím, co pořád řešíš. Prostě diflufenican v dávce vyšší než 60g/ha pálí. Toť vše. Podobné kosmetické poškození je po Sumimaxu, Cougaru Forte, Agility, Bacara, Legato a řadě dalších. Na výnos a funkci rostlináře to nemá vliv :mrgreen:



Tak ja pisem len moje skusenosti ale isto je to aj podla odrody lebo mame ludwig odrodu a tu to popalilo tam je az take zlte kolo ale co mame rakusku psenicu tak tu vobec nepopalilo tak je to isto aj o odrode psenice niektora je odolnejsia niektora zase neni odolnelsia na to popalenie no to uvidime ci to nema vlyv :wink:

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod Rolník74 » 24 lis 2015 17:10

Takže zaseto 13.11. a nakonec jsem i zakoulel. Teď se chystám v sobotu,že bych to ještě striknul. Hlásí,že by už nemělo mrznout.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod tomous » 24 lis 2015 22:02

Tady momentálně -10 a na zemi bílo :lol:

Příspěvky: 69
Registrován: 16 lis 2012 23:56
Bydliště: Opavsko

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod georget91 » 29 lis 2015 03:43

Dnes jsem byl podívat na poli a trochu se mi popálil porost. Stává se to normálně nebo jsem udělal v něčem chybu? Pšenice byla zasetá 10.10 a postřik byl proveden 17.11. cca v 10 hodin při mrholení. Chtěl jsem dávat 10g Glean a 60g Sumimax, ale reálně tam nakonec přišlo cca 7g Gleanu a 45g Sumimaxu. Poškození je samozřejmě větší u přejetých rostlin, ale zaráží mě poškození i těch zdravých. Jedná se o odrůdy Avenue a Potenzial. Zajímavé ještě je, že na odrůdě Patras jsem to zatím nespatřil.
http://www.jpeg.cz/images/2015/11/29/a8uRC.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/11/29/YVxR.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/11/29/Kk7mM.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/11/29/lId6W.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/11/29/3U5J1.jpg

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod tele » 29 lis 2015 12:57

georget91 píše:Dnes jsem byl podívat na poli a trochu se mi popálil porost. Stává se to normálně nebo jsem udělal v něčem chybu? Pšenice byla zasetá 10.10 a postřik byl proveden 17.11. cca v 10 hodin při mrholení. Chtěl jsem dávat 10g Glean a 60g Sumimax, ale reálně tam nakonec přišlo cca 7g Gleanu a 45g Sumimaxu. Poškození je samozřejmě větší u přejetých rostlin, ale zaráží mě poškození i těch zdravých. Jedná se o odrůdy Avenue a Potenzial. Zajímavé ještě je, že na odrůdě Patras jsem to zatím nespatřil.
http://www.jpeg.cz/images/2015/11/29/a8uRC.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/11/29/YVxR.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/11/29/Kk7mM.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/11/29/lId6W.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/11/29/3U5J1.jpg

Fotky solidní, typické příznaky popálení herbicidem. Optimální termín aplikace je v 1. listu, platí pro Cougar, Sumimax, Sempru atd. Pod 40 g/ha Sumimaxu bych neaplikoval. Podzimní popálení je kosmetická záležitost, na výnos a funkci rostlináře nemá vliv :wink:

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod fastluk » 31 led 2017 20:13

Ja som skusal tento rok bizon uvidime co bude na jar. Inak ako ste ostatny s Bizonom ?

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod tomous » 31 led 2017 21:41

Na Bizona prdím. Dávám druhým rokem Trinity a spokojenost maximální.

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod fastluk » 06 úno 2017 13:41

Takze radsej trinity ?
A na jar si nemusel opravovat ? Pole bolo pekne ciste ?

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: pšenice ozimá-herbicid

Příspěvekod tomous » 06 úno 2017 15:14

Každýho věc. Jen píšu co dávám já. Loni bez oprav a letos se uvidí.

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků