Vedení porostu pšenice.

Příspěvky: 69
Registrován: 03 kvě 2016 20:01

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Duke » 18 dub 2019 10:02

Joe45 píše:Má cenu 0,8 prochloras, 0,15 Talius, 10kg močoviny, 3 kg hořké soli, 0,5 bor, 0,5 Mantrac, 0,1 3D aplikovat teď v suchu nebo počkat na “déšť”? Annie a Rebell plné padli


Talius ti infekci nezastavi. Lepe fenpropidin 190 az 375 g nebo cyproconazol 50 az 80 g... Otazka ale zda v tom suchu vubec aplikovat... Osobne jsem jel jen fosfor, draslik, mocovinu, bor, 3D... ale porosty byly ciste...

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 18 dub 2019 19:26

aram píše:Tak nakonec přizpůsobeno situaci, o lautr suchu naštěstí ještě mluvit nemusím. Mustang Forte+4% močovina+3D 0,1 ve 300 l vody, Sekator OD + 4%močovina+3D 0,1 + 300 l vody a zbytek pšenic pouze močovina 10%, bór 0,2 a 3D smáčedlo 0,1 ve 200 l vody. Regulace ještě odložena podle průběhu počasí, většina rostlin ve 30-31 když beru hlavní stéblo, ještě vyčkám týden jestli zaprší nebo ne. Pokud ne obávám se, že sucho začne regulovat samo a bór to aspoň trošku zpevní :D Navíc jsem nyní bez té močoviny na cca 100 kg N, takže pokud nebude voda na hnojiva (ledek mám samozřejmě doma :mrgreen: ) tak ani nebude potřeba krátit. :lol:

To má logiku 8)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 18 dub 2019 19:28

Duke píše:
Joe45 píše:Má cenu 0,8 prochloras, 0,15 Talius, 10kg močoviny, 3 kg hořké soli, 0,5 bor, 0,5 Mantrac, 0,1 3D aplikovat teď v suchu nebo počkat na “déšť”? Annie a Rebell plné padli


Talius ti infekci nezastavi. Lepe fenpropidin 190 az 375 g nebo cyproconazol 50 az 80 g... Otazka ale zda v tom suchu vubec aplikovat... Osobne jsem jel jen fosfor, draslik, mocovinu, bor, 3D... ale porosty byly ciste...

Talius je prevence. Na Annie budeš mít padlí až do žní, tak to prostě je. Opatrně s morfoliny, pálí, lepší je navečer.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Knightjiri » 20 dub 2019 08:17

Ahoj vim ze ted se tu hodne řeší ošetření rostlin, ale rad bych se vas zeptal na názor na pěstování hrachu v pšenici jako pomocnou rostlinu? Myslim si ze bude mit příznivý vliv na lepsi prijem živin, zadržení vody a pod, hlavne na mejch pozemcích kdy je kazdych 100m čtverečních jiný si myslim ze by to mohlo byt efektivní co si myslite? (Lonisme byli nejsusi oblast v jižních čechách)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 20 dub 2019 16:51

Knightjiri píše:Ahoj vim ze ted se tu hodne řeší ošetření rostlin, ale rad bych se vas zeptal na názor na pěstování hrachu v pšenici jako pomocnou rostlinu? Myslim si ze bude mit příznivý vliv na lepsi prijem živin, zadržení vody a pod, hlavne na mejch pozemcích kdy je kazdych 100m čtverečních jiný si myslim ze by to mohlo byt efektivní co si myslite? (Lonisme byli nejsusi oblast v jižních čechách)

V tomto směru jsem poměrně konzervativní. Na směsné kultury moc nedám. Udělej si kvalitní OP, veď optimálně porost, hnoj dostatečně organikou, pravidelně vápni, dělej strniskové směsky, kvalitně zpracovávej půdu v optimálním stavu a výsledek se dostaví. Nic lepšího ještě nikdo nevymyslel 8)

Příspěvky: 69
Registrován: 13 dub 2016 20:20

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod jezevec » 23 dub 2019 18:51

Zdravim,používá někdo StabilureN do roztoku močoviny.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 23 dub 2019 22:15

jezevec píše:Zdravim,používá někdo StabilureN do roztoku močoviny.

Já teda nevím, ale není to úplná hloupost ? Nebyl bys sám proti sobě ? Ty chceš aby močovina přes list působila co nejrychlejc ne ? Proč tam dávat inhibitor ? To se dává k DAMU aby se "nevypařil" ne ? :)

Příspěvky: 69
Registrován: 13 dub 2016 20:20

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod jezevec » 24 dub 2019 07:59

Jenže močovina se na světle a teplu taky odpařuje,a stříkat v noci není moc reálné.

Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2018 18:29

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod amater1 » 24 dub 2019 08:16

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně aplikace fosforu přes list.
Pánové od energenu ve svých radách letos nabádali že je třeba aplikovat fosfor na odnožující porost.
Tak jsem koupil YARA MAP (60%fosforu) a namíchal životabudíč moč.15%,mangan, měd, bor,zinek, plus 1,5 kg uvedeného fosforu na ha.
ve 180l vody.Mikroprvky byli taktéž od YARY jednosložkové. Než jsem vystříkal 800litrový postřikovač tak jsem dělal pětkrát filtry na poli,
kdo zažil ví co je to za radost.Uvedená kombinace bez fosforu jde stříkat normálně. Potřeboval bych radu zkušených praktiků chemiků
jak na ten fosfor aby se na pole nemuselo jezdit samostatně jenom s fosforem.(popřípadě od které firmy vzít mikroprvky aby se s fosforem
nesrážely).

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod houmi » 24 dub 2019 08:32

amater1 píše:Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně aplikace fosforu přes list.
Pánové od energenu ve svých radách letos nabádali že je třeba aplikovat fosfor na odnožující porost.
Tak jsem koupil YARA MAP (60%fosforu) a namíchal životabudíč moč.15%,mangan, měd, bor,zinek, plus 1,5 kg uvedeného fosforu na ha.
ve 180l vody.Mikroprvky byli taktéž od YARY jednosložkové. Než jsem vystříkal 800litrový postřikovač tak jsem dělal pětkrát filtry na poli,
kdo zažil ví co je to za radost.Uvedená kombinace bez fosforu jde stříkat normálně. Potřeboval bych radu zkušených praktiků chemiků
jak na ten fosfor aby se na pole nemuselo jezdit samostatně jenom s fosforem.(popřípadě od které firmy vzít mikroprvky aby se s fosforem
nesrážely).

S fosforem se ti tam srazil ten bor.. řekl bych bor přidat až nakonec a okyselit jíchu.. Ten bor byl také od Yary? Měl jsem vloni stejný problém. Letos už dobrý :)

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tomous » 24 dub 2019 16:29

Já ji myslím,že spíš zinek. Záleží taky na tvrdosti vody. Já dával 2l Retaflos+ 1l folit P +0,3 folit B +10% močovina+ 0,2 3D a bez problémů. Hlavně k fosforu nedávat hořkou sůl.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod medulin » 24 dub 2019 16:46

Já míchám 15kg močoviny, 2kg amofos, 2kg HS, 0,3Bor, fulhlum a 3d a zatím bez problému, postřik provádím navečer po 20.hod.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 24 dub 2019 18:33

amater1 píše:Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně aplikace fosforu přes list.
Pánové od energenu ve svých radách letos nabádali že je třeba aplikovat fosfor na odnožující porost.
Tak jsem koupil YARA MAP (60%fosforu) a namíchal životabudíč moč.15%,mangan, měd, bor,zinek, plus 1,5 kg uvedeného fosforu na ha.
ve 180l vody.Mikroprvky byli taktéž od YARY jednosložkové. Než jsem vystříkal 800litrový postřikovač tak jsem dělal pětkrát filtry na poli,
kdo zažil ví co je to za radost.Uvedená kombinace bez fosforu jde stříkat normálně. Potřeboval bych radu zkušených praktiků chemiků
jak na ten fosfor aby se na pole nemuselo jezdit samostatně jenom s fosforem.(popřípadě od které firmy vzít mikroprvky aby se s fosforem
nesrážely).

Bez problémů se rozpouští kristalony, od Yary máš na webu míchačku. Osobně používám Folit P nebo Wuxal Top P a řadu Lister. Od Yary roky pouze Molytrac, v řadě oblastí se jejich oxidy sráží s různými smáčedly a fungicidy a s cheláty ten problém prostě nenastane. Folit P má jediné omezení a to je hořká sůl.

Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2018 18:29

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod amater1 » 24 dub 2019 22:50

Děkuji vám všem za odpovědí ohledně stříkání fosforu na list .
Ještě jedna otázka, někdo zmínil že rozpouští amofos.Je to asi nejlevnější koncentrované fosforečné hnojivo. Jaké s tím máte zkušenosti ? Co si budeme povídat na hektaru se rozdíl v ceně moc nepozná,
ale na 50 ha už je to znát.

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod zemědělec » 25 dub 2019 08:56

Amofos se proti močovině rozpouští hrozně pomalu. Nejlepší ho rozpustit v nějaké nádrži a přecedit před nalitím do postřikovače, protože zůstávají nerozpustné částice.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 26 dub 2019 00:19

Jak šly ty přeháňky v úterý nebo kdy, tak prchly 4 mm a v tom teple ty pšenice neskutečně poskočily, proto dnes (zítra v plánu dodělat zbytek) aplikován 0,3 Fixatoru (obdoba moddusu), 12 kg močoviny, 0,4 bóru (tam kde už jsem měl 0,2 v předchozím postřiku, tak jen 0,2) + 0,1 3D smáčedlo + 200 l vody. Aplikováno mezi 6-8 večer.
Pšenice na písku stočená, na výšku poloviční, sucho velmi znát i na barvě, na většině ploch naštěstí zatím krásně tmavě zelená, konečky listů jen stočené. Rozdíl stavu rostlin podle typu půdy i v rámci jednoho celku neskutečný.
Měl jsem v plánu hodit ledek, 150-180 kg na ha, abych byl na svých 140-150 kg N, jenže sobotní předpověď na srážky mi zrušili :twisted: Naděje zůstává na PO/ÚT, tak to asi hodím, a jestli nezaprší tak mě už asi mrd*e :D Od příštího roku asi pevná hnojiva pouze na regeneraci + řepky a zbytek všeho hnojení DAM :?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 27 dub 2019 17:34

aram píše:Jak šly ty přeháňky v úterý nebo kdy, tak prchly 4 mm a v tom teple ty pšenice neskutečně poskočily, proto dnes (zítra v plánu dodělat zbytek) aplikován 0,3 Fixatoru (obdoba moddusu), 12 kg močoviny, 0,4 bóru (tam kde už jsem měl 0,2 v předchozím postřiku, tak jen 0,2) + 0,1 3D smáčedlo + 200 l vody. Aplikováno mezi 6-8 večer.
Pšenice na písku stočená, na výšku poloviční, sucho velmi znát i na barvě, na většině ploch naštěstí zatím krásně tmavě zelená, konečky listů jen stočené. Rozdíl stavu rostlin podle typu půdy i v rámci jednoho celku neskutečný.
Měl jsem v plánu hodit ledek, 150-180 kg na ha, abych byl na svých 140-150 kg N, jenže sobotní předpověď na srážky mi zrušili :twisted: Naděje zůstává na PO/ÚT, tak to asi hodím, a jestli nezaprší tak mě už asi mrd*e :D Od příštího roku asi pevná hnojiva pouze na regeneraci + řepky a zbytek všeho hnojení DAM :?

Letos jednoznačně největší stres na porostech po aplikaci DAMU.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tomous » 27 dub 2019 20:24

Místní podnik dal do pšenic Mustang forte+bumper super. Ta dostala přes koule neskutečně.....

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 28 dub 2019 10:56

tele píše:
aram píše:Jak šly ty přeháňky v úterý nebo kdy, tak prchly 4 mm a v tom teple ty pšenice neskutečně poskočily, proto dnes (zítra v plánu dodělat zbytek) aplikován 0,3 Fixatoru (obdoba moddusu), 12 kg močoviny, 0,4 bóru (tam kde už jsem měl 0,2 v předchozím postřiku, tak jen 0,2) + 0,1 3D smáčedlo + 200 l vody. Aplikováno mezi 6-8 večer.
Pšenice na písku stočená, na výšku poloviční, sucho velmi znát i na barvě, na většině ploch naštěstí zatím krásně tmavě zelená, konečky listů jen stočené. Rozdíl stavu rostlin podle typu půdy i v rámci jednoho celku neskutečný.
Měl jsem v plánu hodit ledek, 150-180 kg na ha, abych byl na svých 140-150 kg N, jenže sobotní předpověď na srážky mi zrušili :twisted: Naděje zůstává na PO/ÚT, tak to asi hodím, a jestli nezaprší tak mě už asi mrd*e :D Od příštího roku asi pevná hnojiva pouze na regeneraci + řepky a zbytek všeho hnojení DAM :?

Letos jednoznačně největší stres na porostech po aplikaci DAMU.

Aha :o No my jsme teď posledních pár let DAM dávali akorát na strniště, dříve ho otec dával docela dost, ale od doby co máme nové rozmetadlo, jsme preferovali pevny. Ale teď máme i už dobrej postřikovač, takže se k DAMU asi vrátím no. Velkou výhodu vidím v tom, že tomu DAMU stačí třeba 1-2 mm na zapršení aby šel do půdy, kdežto pevny potřebujou více. Navíc alespoň nějakou část z damu rostliny přijmou přes list, pokud vím.

tomous píše:Místní podnik dal do pšenic Mustang forte+bumper super. Ta dostala přes koule neskutečně.....

Jak jsem dával ten herbicid, tak po Mustangu s močovinou úplně vpohodě, a po Sekatoru OD s 4% močovinou jsou lehce popáleny úplně špičky listů ale ne všechny, že by to byl každej list. Ale myslím, že v této době to ještě tak hrozně nevadí. Je ovšem pravdou, že s těmito postřiky jsem nejel večer ale někdy odpoledne třeba 2-3. Teď regulace s močovinou a všechny další plánovany postřiky nejdřív v 6 večer začínám. 8) :mrgreen:

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tomous » 28 dub 2019 11:23

Tam se sešlo asi víc věcí-sucho a raní mraze.

Jinak k Damu-asi je jedna věc,že oprší z listů,druhá aby si na něj pšenice šáhla....

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 28 dub 2019 17:16

tomous píše:Místní podnik dal do pšenic Mustang forte+bumper super. Ta dostala přes koule neskutečně.....

Frajeři v Damu aplikují chlortoluron + starane :lol: :lol: :lol:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 28 dub 2019 17:18

aram píše:
tele píše:
aram píše:Jak šly ty přeháňky v úterý nebo kdy, tak prchly 4 mm a v tom teple ty pšenice neskutečně poskočily, proto dnes (zítra v plánu dodělat zbytek) aplikován 0,3 Fixatoru (obdoba moddusu), 12 kg močoviny, 0,4 bóru (tam kde už jsem měl 0,2 v předchozím postřiku, tak jen 0,2) + 0,1 3D smáčedlo + 200 l vody. Aplikováno mezi 6-8 večer.
Pšenice na písku stočená, na výšku poloviční, sucho velmi znát i na barvě, na většině ploch naštěstí zatím krásně tmavě zelená, konečky listů jen stočené. Rozdíl stavu rostlin podle typu půdy i v rámci jednoho celku neskutečný.
Měl jsem v plánu hodit ledek, 150-180 kg na ha, abych byl na svých 140-150 kg N, jenže sobotní předpověď na srážky mi zrušili :twisted: Naděje zůstává na PO/ÚT, tak to asi hodím, a jestli nezaprší tak mě už asi mrd*e :D Od příštího roku asi pevná hnojiva pouze na regeneraci + řepky a zbytek všeho hnojení DAM :?

Letos jednoznačně největší stres na porostech po aplikaci DAMU.

Aha :o No my jsme teď posledních pár let DAM dávali akorát na strniště, dříve ho otec dával docela dost, ale od doby co máme nové rozmetadlo, jsme preferovali pevny. Ale teď máme i už dobrej postřikovač, takže se k DAMU asi vrátím no. Velkou výhodu vidím v tom, že tomu DAMU stačí třeba 1-2 mm na zapršení aby šel do půdy, kdežto pevny potřebujou více. Navíc alespoň nějakou část z damu rostliny přijmou přes list, pokud vím.

tomous píše:Místní podnik dal do pšenic Mustang forte+bumper super. Ta dostala přes koule neskutečně.....

Jak jsem dával ten herbicid, tak po Mustangu s močovinou úplně vpohodě, a po Sekatoru OD s 4% močovinou jsou lehce popáleny úplně špičky listů ale ne všechny, že by to byl každej list. Ale myslím, že v této době to ještě tak hrozně nevadí. Je ovšem pravdou, že s těmito postřiky jsem nejel večer ale někdy odpoledne třeba 2-3. Teď regulace s močovinou a všechny další plánovany postřiky nejdřív v 6 večer začínám. 8) :mrgreen:

Stejně po aplikaci damu nemáš bez srážek přijatelný N. Pro mě převažují negativa - pálení, emise N, skladování, blokování postřikovače.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 28 dub 2019 20:48

tele píše:
aram píše:
tele píše:Letos jednoznačně největší stres na porostech po aplikaci DAMU.

Aha :o No my jsme teď posledních pár let DAM dávali akorát na strniště, dříve ho otec dával docela dost, ale od doby co máme nové rozmetadlo, jsme preferovali pevny. Ale teď máme i už dobrej postřikovač, takže se k DAMU asi vrátím no. Velkou výhodu vidím v tom, že tomu DAMU stačí třeba 1-2 mm na zapršení aby šel do půdy, kdežto pevny potřebujou více. Navíc alespoň nějakou část z damu rostliny přijmou přes list, pokud vím.

tomous píše:Místní podnik dal do pšenic Mustang forte+bumper super. Ta dostala přes koule neskutečně.....

Jak jsem dával ten herbicid, tak po Mustangu s močovinou úplně vpohodě, a po Sekatoru OD s 4% močovinou jsou lehce popáleny úplně špičky listů ale ne všechny, že by to byl každej list. Ale myslím, že v této době to ještě tak hrozně nevadí. Je ovšem pravdou, že s těmito postřiky jsem nejel večer ale někdy odpoledne třeba 2-3. Teď regulace s močovinou a všechny další plánovany postřiky nejdřív v 6 večer začínám. 8) :mrgreen:

Stejně po aplikaci damu nemáš bez srážek přijatelný N. Pro mě převažují negativa - pálení, emise N, skladování, blokování postřikovače.

Dík za info. No víceméně právě kvůli pálení a blokaci postřikovače (měnění trysek) jsme DAM vynechávali. Teď ale mám triplety, takže to připadá v úvahu, sklad u nás je vyřešen protože toho mám tak málo, že zajedu s postřikovačem pro 2 kubiky do výkupu a postříkám 20 ha a dám tam 40 kg N :mrgreen:
Každopádně že je potřeba vody stejně, aby byl N přijatelný, jsem netušil. Myslel jsem, že to je hlavní výhoda DAMU, že se, krom toho co zůstane na listech, vsákne a pokud je aspoň nějaká vlhkost v půdě, tak se zpřístupní. Kdežto pevná potřebujou srážky, aby se vůbec "vsákly". No ještě uvidíme no :) Pravda ty emise N ještě no. Abych tak řekl, ten DAM by mohl mít výhodu, když hezky po aplikaci zaprší 1-2 mm, který DAMU velmi pomůže ale s ledkem nicmoc neudělá ..

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 28 dub 2019 22:33

Kapalná N hnojiva fungují na stejném principu jako pevná - jsou přijatelná z půdního roztoku. Pokud máš proschlou půdu do 15 cm, nemáš po 2 mm žádnou šanci na příjem N.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 29 dub 2019 10:24

tele píše:Kapalná N hnojiva fungují na stejném principu jako pevná - jsou přijatelná z půdního roztoku. Pokud máš proschlou půdu do 15 cm, nemáš po 2 mm žádnou šanci na příjem N.

Dík za objasnění, připadám si trapně :oops: :mrgreen:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 29 dub 2019 11:55

aram píše:
tele píše:Kapalná N hnojiva fungují na stejném principu jako pevná - jsou přijatelná z půdního roztoku. Pokud máš proschlou půdu do 15 cm, nemáš po 2 mm žádnou šanci na příjem N.

Dík za objasnění, připadám si trapně :oops: :mrgreen:

Buď v klidu, od toho je fórum, některé věci nejsou na první pohled úplně jasné 8)

Příspěvky: 69
Registrován: 13 dub 2016 20:20

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod jezevec » 29 dub 2019 19:13

Zdravím,dnes ráno jsem naházel granulovanou močovinu,ale zatím spadlo 6 mm vody,předtím 6 týdnů ani kapka,bude tu k něčemu?

Příspěvky: 146
Registrován: 03 dub 2009 14:13

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod w690i » 29 dub 2019 19:16

Díky vody se jarní pšenice dostala do odnožování. Až budu moci vjet do pole chtěl bych aplikovat CCC + mantrac. Zvažuji jestli na-aplikovat i Biathlon + Axiál nebo ještě počkat?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 29 dub 2019 19:41

jezevec píše:Zdravím,dnes ráno jsem naházel granulovanou močovinu,ale zatím spadlo 6 mm vody,předtím 6 týdnů ani kapka,bude tu k něčemu?

Dobře se alespoň rozpustila :wink:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 29 dub 2019 19:46

w690i píše:Díky vody se jarní pšenice dostala do odnožování. Až budu moci vjet do pole chtěl bych aplikovat CCC + mantrac. Zvažuji jestli na-aplikovat i Biathlon + Axiál nebo ještě počkat?

Letos směřuji herbicid do začátku sloupkování.

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků