Vedení porostu pšenice.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 30 srp 2011 16:25
Bydliště: Krakonošovo

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Agronom » 25 úno 2016 20:58

tuner píše:Tak jak to pocitam? :D kolik je tam odhadem rostlin? Diky za odpoved, jsi hodny.


Kolik je roztec mezi radky?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 30 srp 2011 16:25
Bydliště: Krakonošovo

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Agronom » 25 úno 2016 21:06

tuner píše:Tak jak to pocitam? :D kolik je tam odhadem rostlin? Diky za odpoved, jsi hodny.


Spocitej pocet rostlin na beznem metru v jednom radku a pak vynasob 6.66 (pri rozteci radku 15 cm)... opakovat na vice mistech pole a vysledky zprumerovat...

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 25 úno 2016 21:58

Agronom píše:
tuner píše:Ahoj, kolik má mít pšenice ideálně klasů/metr? Má každá odnož svůj klas? Aktuálně mám na poli 280-300rostlin/m 3,5stébla/rostlina. Můžu to zítra přihnojit ledkem? nebo je to blbost? stav porostu: http://ferdase1.rajce.idnes.cz/Psenice#IMG_2617.jpg (prominte, neumim vlozit fotku) je to po repce,zadne hnojeni nebylo. Byl aplikovan herbicid Bizon.Je to odruda Fakir, vysevek 200kg, pri seti trosku utopeny. Diky za odpovedi :)


Celkem mizerne zaseto... 100 zrn na metru 2 ani nevzeslo... Secka hrstkovala... moc vzduchu nebo s tim nekdo letel 30 kmh... Fakir je spis klasovka... opt. hustota 550 az 650 klasu na m2... takze tam uz mas vic, ale jestli bude sucho, tak se to vyresi samo nebo odnoze zavcasu odpalis... kazdopadne ledek bych nedaval... tedy ted ne... pockal bych do EC 30 a dal metrak mocoviny a pak nekdy ten ledek... podle pocasi...

Fakira hodne kratit a pozor na chps...

Jeste otazka, jak jsi ty rostliny pocital... podle foto se mi to zda na mene, nez co pises...

Brachu, tenhle porost měsíc hladovění nedá :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 30 srp 2011 16:25
Bydliště: Krakonošovo

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Agronom » 26 úno 2016 07:48

tele píše:
Agronom píše:
tuner píše:Ahoj, kolik má mít pšenice ideálně klasů/metr? Má každá odnož svůj klas? Aktuálně mám na poli 280-300rostlin/m 3,5stébla/rostlina. Můžu to zítra přihnojit ledkem? nebo je to blbost? stav porostu: http://ferdase1.rajce.idnes.cz/Psenice#IMG_2617.jpg (prominte, neumim vlozit fotku) je to po repce,zadne hnojeni nebylo. Byl aplikovan herbicid Bizon.Je to odruda Fakir, vysevek 200kg, pri seti trosku utopeny. Diky za odpovedi :)


Celkem mizerne zaseto... 100 zrn na metru 2 ani nevzeslo... Secka hrstkovala... moc vzduchu nebo s tim nekdo letel 30 kmh... Fakir je spis klasovka... opt. hustota 550 az 650 klasu na m2... takze tam uz mas vic, ale jestli bude sucho, tak se to vyresi samo nebo odnoze zavcasu odpalis... kazdopadne ledek bych nedaval... tedy ted ne... pockal bych do EC 30 a dal metrak mocoviny a pak nekdy ten ledek... podle pocasi...

Fakira hodne kratit a pozor na chps...

Jeste otazka, jak jsi ty rostliny pocital... podle foto se mi to zda na mene, nez co pises...

Brachu, tenhle porost měsíc hladovění nedá :wink:


Ja to napsal a pak se teprve podival na foto... Mas recht... 300 rostlin tam neni ani omylem... uvidime az to prepocita... ;-)

Příspěvky: 36
Registrován: 24 pro 2014 01:14

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tuner » 26 úno 2016 21:31

No ja si nemuzu pomoct, prepocitaval jsem to tak, ze jsem to vytrhal na metru, spocital a vynasobil 8 ( radky 125mm) to jsem udelal na 3 mistech. (40+37+38)/3=38. 38x8=304 rosltin/ metr. jedine ze bych nevedel co je rostlina, pocitam to jako kazdy vzesly zrno. :?:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 26 úno 2016 21:48

tuner píše:No ja si nemuzu pomoct, prepocitaval jsem to tak, ze jsem to vytrhal na metru, spocital a vynasobil 8 ( radky 125mm) to jsem udelal na 3 mistech. (40+37+38)/3=38. 38x8=304 rosltin/ metr. jedine ze bych nevedel co je rostlina, pocitam to jako kazdy vzesly zrno. :?:

Tak to je potom tak, jak pravil kolega agronom výše - nahrstkováno - hodně vysoké otáčky dmychadla a vysoká rychlost při setí. Rostliny nahuštěné stejně rovnoměrně vychcípou, ale ty mezery ničím nevyplníš :wink:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod rsv » 27 úno 2016 00:08

Když to nahnojí dřív, než za měsíc a pomůže tomu céčkem do odnoží, tak to zas takový propadák nebude si myslim.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Rolník74 » 27 úno 2016 07:33

Zeptám se jak jste na tom s prihnojovanim u pšenic?Já mám v řepce 2q siranu od včerejška a přemýšlím jestli jet do řepky a do pšenic zítra s 1q močoviny.Jestli jako vzhledem k předpovědi počasí není brzy.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 27 úno 2016 12:14

Rolník74 píše:Zeptám se jak jste na tom s prihnojovanim u pšenic?Já mám v řepce 2q siranu od včerejška a přemýšlím jestli jet do řepky a do pšenic zítra s 1q močoviny.Jestli jako vzhledem k předpovědi počasí není brzy.

Síran ani močovina nebude mít vliv na snížení mrazuvzdornosti. Současný výhled na počasí v příštích 14 dnech je bez výraznějších mrazů, takže ani nitrátová forma by neměla představovat velké riziko při aplikaci.

Příspěvky: 9
Registrován: 09 srp 2013 11:51

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod mato6911 » 28 úno 2016 13:04

zdravim
co poviete na psenicu? dnes som ju prihnojil liadkom davka bola +-250kg/ha.
dobre som urobyl? s cim dalej prihnojit? pouzit regulator rastu?
dakujem :)
http://postimg.org/image/hpndri5t9/
http://postimg.org/image/k9qgugf3b/

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 28 úno 2016 13:39

mato6911 píše:zdravim
co poviete na psenicu? dnes som ju prihnojil liadkom davka bola +-250kg/ha.
dobre som urobyl? s cim dalej prihnojit? pouzit regulator rastu?
dakujem :)
http://postimg.org/image/hpndri5t9/
http://postimg.org/image/k9qgugf3b/

Odrůda, odpočty, vegetační podmínky?

Příspěvky: 9
Registrován: 09 srp 2013 11:51

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod mato6911 » 28 úno 2016 16:12

Odrůda, odpočty, vegetační podmínky?[/quote]
odroda "jozef"
pred siatím nehnojené, predplodina zemiaky a soja. osivo nebolo morene. výsev +-230kg/ha
odpočet urobím dnes alebo zajtra

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 28 úno 2016 17:07

mato6911 píše:Odrůda, odpočty, vegetační podmínky?

odroda "jozef"
pred siatím nehnojené, predplodina zemiaky a soja. osivo nebolo morene. výsev +-230kg/ha
odpočet urobím dnes alebo zajtra[/quote]
Vzhledem k tomu, že je to pro mě neznámá odrůda, budu vycházet z informací na netu. Vypadá to na ranou kompenzačku, která si nechá dost líbit. Takže přihnojení ok, další v EC 32 a pro jistotu bych ve sloupkování přidal 0,2 l moddusu. Když se Ti bude během 14 dnů zdát, že hlavní stéblo odskakuje od ostatních odnoží, tak by bylo optimální naaplikovat cca 0,5-0,8 CCC.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Knightjiri » 28 úno 2016 17:23

Ahoj zajímal by mě váš názor na mojí pšenici, hospodařím prvním rokem takže rad si poslechnu co na to říkáte. :)
Jsem z Táborska takže průměrně 450m n.m. pole písčitojílovité, dlouho nehnojené hnojem (létos převzaté), zoráno, přesmikováno, z důvodu velkého počtu hrud přejeto diskerem a poté seto kombinací s rotačními bránami. :)
Zaseto mam pšenici Florett před setím nehnojeno!!!
Předplodinou byla řepka.
Výsevek 180-200 kg/ha.
Průměrně to vypadá na 350 rostlin na m².
Momentálně sem si přivezl ledek a hodlám hodit 220 kg/ha chtěl sem již dnes ale kuli počasí počkám do středy (nechci aby se vyplavil). :D
Co říkáte momentálně porostu? Co by jste doporučili? Dělám to aspoň trošku dobře? :D :D :D :D
Děkuji za reakce. :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

http://s9.postimg.org/6du1dwdrz/IMG_20160225_165436.jpg
http://s9.postimg.org/lg1oau8xr/IMG_20160225_165221.jpg
http://s9.postimg.org/lg1oau8xr/IMG_20160225_165221.jpg

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 28 úno 2016 17:53

Kde jsi vyhrabal Florett? To je pravěk, dělá ho jenom pár podniků. Špičkové krmné parametry, vynikající do sucha a na nekvalitní písčité a kamenité půdy. K dobrému výnosu je třeba 700-750 klasů/m2. V EC 25 0,5 CCC, v EC 30-32 fungicid ( braničnatka, paty, padlí ) + regulace, při úrovni hnojení nad 150 kg N/ha dokrátit na praporec etefonem, druhý fungicid buď na praporec nebo do klasu dle tlaku chorob. Má tři slabiny - nižší mrazuvzdornost, nestabilní stéblo při opožděné sklizni - prolehává a nesnáší pozdní výsev. Pro Florett mám slabost, byla to moje oblíbená odrůda. Před sklizní nevypadá nic moc, ale dokáže se přiblížit v optimu 10 t/ha.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Knightjiri » 28 úno 2016 19:52

Florett mi dohodil soused osivář jako nejvhodnější na toto pole :)
Co si myslíš o aktuálním porostu? Mě to oproti některým sousedům přijde řídké a malé, ale to zas nakrmím regenerační dávkou N :D , hlavně mi to přijde řídké. Nebo se mi to jen zdá? :D :D :D
Omlouvám se že se ptám tak polopatě, ale nebudu ze sebe dělat letitého znalce kterým nejsem :D :D :D

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 28 úno 2016 19:59

Knightjiri píše:Florett mi dohodil soused osivář jako nejvhodnější na toto pole :)
Co si myslíš o aktuálním porostu? Mě to oproti některým sousedům přijde řídké a malé, ale to zas nakrmím regenerační dávkou N :D , hlavně mi to přijde řídké. Nebo se mi to jen zdá? :D :D :D

Udělej odpočet, pak bude vidět víc :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod neznalek » 29 úno 2016 14:40

Zdravím, jsem spíš samouk, ale v tomhle vláknu jsem našel plno užitečných informací. Dnes jsem v dešti obešel pole s pšenicí a zajímaly by mne Vaše názory a hlavně kritika. Základní info: stanoviště 350 m.n.m., půda písek/jíl,písek/hlína. Pšenice ozimá, odrůda Tobak, setí bezorebně 13.9.2015, předplodina jarní obiloviny a svazenka, dle lokality, dosud nehnojeno( Rko mám už 2 neděle na dílně a je venku převodovka, navíc u nás stejně nepřeje počasí práci venku). Na podzim ošetřeno BEFLEX, Fury a Lignohumát MAX. Průměrně mi vychází 235 rostlin na m2 a 3.5 odnože. Ke hnojení mám nachystaný ledek s hořčíkem a močovinu, ostatní se tam snažím cpát přes list. Jak byste pokračovali dál? Porosty mi vede zastupkyně dodavatele, ale radši si sám říkám co potřebuju a pak najdem nějaký kompromis. Foto porostu přikládám.
Přílohy
image001.jpg

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 29 úno 2016 16:42

neznalek píše:Zdravím, jsem spíš samouk, ale v tomhle vláknu jsem našel plno užitečných informací. Dnes jsem v dešti obešel pole s pšenicí a zajímaly by mne Vaše názory a hlavně kritika. Základní info: stanoviště 350 m.n.m., půda písek/jíl,písek/hlína. Pšenice ozimá, odrůda Tobak, setí bezorebně 13.9.2015, předplodina jarní obiloviny a svazenka, dle lokality, dosud nehnojeno( Rko mám už 2 neděle na dílně a je venku převodovka, navíc u nás stejně nepřeje počasí práci venku). Na podzim ošetřeno BEFLEX, Fury a Lignohumát MAX. Průměrně mi vychází 235 rostlin na m2 a 3.5 odnože. Ke hnojení mám nachystaný ledek s hořčíkem a močovinu, ostatní se tam snažím cpát přes list. Jak byste pokračovali dál? Porosty mi vede zastupkyně dodavatele, ale radši si sám říkám co potřebuju a pak najdem nějaký kompromis. Foto porostu přikládám.

Počet odnoží neodpovídá termínu setí. Za jak dlouho po výsevu porost vzešel? Zdá se mi, že Tobak reagoval na podzimní dormanci opožděným vývojem po vzejití na všech plochách, které jsem zatím viděl a je tam dost velký rozdíl oproti ostatním odrůdám. Aplikaci pyretroidu chválím, měl by to být na podzim standart. Tobak je pozdnější a ještě bude do konce března odnožovat, takže bych zvolil přihnojení močovinou v dávce 0,1t/ha do 14 dnů a potom LAD v EC 32, až bude evidentní, že přebytečné odnože nezahustí porost. Cílem by mělo být cca 650 klasů/m2. Kolik plánuješ N celkem? Na potravinu počítej minimálně 200 kg N/ha. Ohlídej si krácení jak v EC 32, tak EC 47, rád si lehá s vyplněným klasem. Tobak jsem množil ještě před jeho uvedením na trh a přiznám se bez mučení, trenky mi z něj nikdy nespadly. Je to poctivá chlebovka a ne stabilní A potravina. Jeho nejsilnější pozice je při pozdním výsevu na těžších půdách, tam skoro nemá protivníka :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod neznalek » 29 úno 2016 17:44

tele píše:Počet odnoží neodpovídá termínu setí. Za jak dlouho po výsevu porost vzešel? Zdá se mi, že Tobak reagoval na podzimní dormanci opožděným vývojem po vzejití na všech plochách, které jsem zatím viděl a je tam dost velký rozdíl oproti ostatním odrůdám. Aplikaci pyretroidu chválím, měl by to být na podzim standart. Tobak je pozdnější a ještě bude do konce března odnožovat, takže bych zvolil přihnojení močovinou v dávce 0,1t/ha do 14 dnů a potom LAD v EC 32, až bude evidentní, že přebytečné odnože nezahustí porost. Cílem by mělo být cca 650 klasů/m2. Kolik plánuješ N celkem? Na potravinu počítej minimálně 200 kg N/ha. Ohlídej si krácení jak v EC 32, tak EC 47, rád si lehá s vyplněným klasem. Tobak jsem množil ještě před jeho uvedením na trh a přiznám se bez mučení, trenky mi z něj nikdy nespadly. Je to poctivá chlebovka a ne stabilní A potravina. Jeho nejsilnější pozice je při pozdním výsevu na těžších půdách, tam skoro nemá protivníka :wink:


Tobak jsem měl nasetý už loni na 1/3 ploch ozimé pšenice a v loňském suchu mi dal při stejné agrotechnice nejvyšší výnos, proto jsem ho nasel i na letošek. Za jak dlouho vzešel už si nevzpomenu, ale byl jsem rád, že vůbec vylezl vzhledem k suchu jaké bylo. Potravinu nedělám, cenový rozdíl proti krmné je mizivý, na letošek jsem ještě podepsal krmnou za 4000 Kč/t a díky bohu za to. Celkovou dávku N počítam na úrovni 160Kg +/-, ale s poradkyní jsem to ještě blíž neprobíral.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 29 úno 2016 19:11

neznalek píše:
tele píše:Počet odnoží neodpovídá termínu setí. Za jak dlouho po výsevu porost vzešel? Zdá se mi, že Tobak reagoval na podzimní dormanci opožděným vývojem po vzejití na všech plochách, které jsem zatím viděl a je tam dost velký rozdíl oproti ostatním odrůdám. Aplikaci pyretroidu chválím, měl by to být na podzim standart. Tobak je pozdnější a ještě bude do konce března odnožovat, takže bych zvolil přihnojení močovinou v dávce 0,1t/ha do 14 dnů a potom LAD v EC 32, až bude evidentní, že přebytečné odnože nezahustí porost. Cílem by mělo být cca 650 klasů/m2. Kolik plánuješ N celkem? Na potravinu počítej minimálně 200 kg N/ha. Ohlídej si krácení jak v EC 32, tak EC 47, rád si lehá s vyplněným klasem. Tobak jsem množil ještě před jeho uvedením na trh a přiznám se bez mučení, trenky mi z něj nikdy nespadly. Je to poctivá chlebovka a ne stabilní A potravina. Jeho nejsilnější pozice je při pozdním výsevu na těžších půdách, tam skoro nemá protivníka :wink:


Tobak jsem měl nasetý už loni na 1/3 ploch ozimé pšenice a v loňském suchu mi dal při stejné agrotechnice nejvyšší výnos, proto jsem ho nasel i na letošek. Za jak dlouho vzešel už si nevzpomenu, ale byl jsem rád, že vůbec vylezl vzhledem k suchu jaké bylo. Potravinu nedělám, cenový rozdíl proti krmné je mizivý, na letošek jsem ještě podepsal krmnou za 4000 Kč/t a díky bohu za to. Celkovou dávku N počítam na úrovni 160Kg +/-, ale s poradkyní jsem to ještě blíž neprobíral.

Ok, 160 na slušnej výnos stačí.

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod kas » 01 bře 2016 20:47

neznalek píše:Zdravím, jsem spíš samouk, ale v tomhle vláknu jsem našel plno užitečných informací. Dnes jsem v dešti obešel pole s pšenicí a zajímaly by mne Vaše názory a hlavně kritika. Základní info: stanoviště 350 m.n.m., půda písek/jíl,písek/hlína. Pšenice ozimá, odrůda Tobak, setí bezorebně 13.9.2015, předplodina jarní obiloviny a svazenka, dle lokality, dosud nehnojeno( Rko mám už 2 neděle na dílně a je venku převodovka, navíc u nás stejně nepřeje počasí práci venku). Na podzim ošetřeno BEFLEX, Fury a Lignohumát MAX. Průměrně mi vychází 235 rostlin na m2 a 3.5 odnože. Ke hnojení mám nachystaný ledek s hořčíkem a močovinu, ostatní se tam snažím cpát přes list. Jak byste pokračovali dál? Porosty mi vede zastupkyně dodavatele, ale radši si sám říkám co potřebuju a pak najdem nějaký kompromis. Foto porostu přikládám.


Trošku mimo téma: Copak jste měl za problém s DD převodovkou?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod neznalek » 01 bře 2016 21:37

kas píše:Trošku mimo téma: Copak jste měl za problém s DD převodovkou?


až to přivezu domů, hodím info to správného vlákna. Byl tam větší únik oleje z nějaké příruby, musela dolu kabina a převodovka ven, zatím víc nevím.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Knightjiri » 02 bře 2016 13:04

Udělej odpočet, pak bude vidět víc :wink:[/quote]
Co myslíš pojmem odpočet ? tuto terminologii bohužel neznám :?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 02 bře 2016 14:20

Knightjiri píše:Udělej odpočet, pak bude vidět víc :wink:

Co myslíš pojmem odpočet ? tuto terminologii bohužel neznám :?[/quote]
Počet rostlin na m2 x počet stébel na rostlině = momentální počet klasů m2

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Knightjiri » 03 bře 2016 09:04

tele píše:
Knightjiri píše:Udělej odpočet, pak bude vidět víc :wink:

Co myslíš pojmem odpočet ? tuto terminologii bohužel neznám :?

Počet rostlin na m2 x počet stébel na rostlině = momentální počet klasů m2[/quote]
Tak pocet rostlin průměr 300 stebel 2,5 = 750 klasu tedy, ale ještě sem regenerační hnojení kvůli počasí neaplikoval tak to snad něco přidá :)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 03 bře 2016 17:02

Knightjiri píše:
tele píše:
Knightjiri píše:Udělej odpočet, pak bude vidět víc :wink:

Co myslíš pojmem odpočet ? tuto terminologii bohužel neznám :?

Počet rostlin na m2 x počet stébel na rostlině = momentální počet klasů m2

Tak pocet rostlin průměr 300 stebel 2,5 = 750 klasu tedy, ale ještě sem regenerační hnojení kvůli počasí neaplikoval tak to snad něco přidá :)[/quote]
Vidím to na 0,3 t/ha LAD nebo sulfan

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Buclík » 04 bře 2016 14:34

Znám udávanou klíčivost osiva ozimé pšenice, ale víc mne zajímá po jarní inventarizaci kolik jste na m2 semínek na podzim zaseli a kolik vzešlých semínek(=kvalitních rostlinek) tam nyní po inventarizaci porostu máte a kolik klasů byste při sklizni chtěli s jakým ha výnosem? Samozřejmě uvést i odrůdu !!!

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 04 bře 2016 16:48

Buclík píše:Znám udávanou klíčivost osiva ozimé pšenice, ale víc mne zajímá po jarní inventarizaci kolik jste na m2 semínek na podzim zaseli a kolik vzešlých semínek(=kvalitních rostlinek) tam nyní po inventarizaci porostu máte a kolik klasů byste při sklizni chtěli s jakým ha výnosem? Samozřejmě uvést i odrůdu !!!

Polní vzcházivost je 60-90% - ovlivněno ročníkem, kvalitou přípravy a osivem. Letos v průměru 65-70%.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod rsv » 04 bře 2016 17:51

tele píše:
Buclík píše:Znám udávanou klíčivost osiva ozimé pšenice, ale víc mne zajímá po jarní inventarizaci kolik jste na m2 semínek na podzim zaseli a kolik vzešlých semínek(=kvalitních rostlinek) tam nyní po inventarizaci porostu máte a kolik klasů byste při sklizni chtěli s jakým ha výnosem? Samozřejmě uvést i odrůdu !!!

Polní vzcházivost je 60-90% - ovlivněno ročníkem, kvalitou přípravy a osivem. Letos v průměru 65-70%.

Ten první příspěvek jsem četl 4x a vůbec nechápu, co tím chtěl básník říct. Ale přijde mi Tele, že odpovídáš úplně mimo mísu :lol: :lol: :lol:

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků