Vedení porostu pšenice.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 01 pro 2015 21:34

Zdar kolegové!
Napadla mě taková kravina. Kdo by měl zájem, mohl by vkládat fotky vedení porostu pšenice s patřičným komentářem od začátku vegetace až do sklizně, aby se dala porovnat agrotechnika, samozřejmě s výnosovým porovnáním po sklizni. Já mám na výběr Mulan, Genius, Golem, Avenue a Jindru. Dokumentoval bych jednu odrůdu, klidně si vyberte jakou, je mi to jedno.

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod karfík » 01 pro 2015 21:56

tele píše:Zdar kolegové!
Napadla mě taková kravina. Kdo by měl zájem, mohl by vkládat fotky vedení porostu pšenice s patřičným komentářem od začátku vegetace až do sklizně, aby se dala porovnat agrotechnika, samozřejmě s výnosovým porovnáním po sklizni. Já mám na výběr Mulan, Genius, Golem, Avenue a Jindru. Dokumentoval bych jednu odrůdu, klidně si vyberte jakou, je mi to jedno.


Za mě jednoznačně ano. Preferoval bych Golem

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod medulin » 01 pro 2015 22:05

Super nápad! golem!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod winis » 01 pro 2015 22:09

Mám zasetý Golem, Avenue a Fakír, můžeme klidně porovnávat :)

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Rolník74 » 02 pro 2015 08:09

Já mám 19.9. Premio 4ha,20.9. Pannonia 6,5ha,27.9. Tacitus 7ha,28.9. Pannonia 10ha a 4.10. Pannonia 3ha a nejlepší na konec 13.11. Granny 4ha!!!Vše kromě Granny ošetřeno Sumimax plus Glenn.Nakonec už žádné přihnojování...jenom 6,5ha Pannonia dostala před orbou na řepkový vydrol 35m3 prasečí kejdy na ha a Granny dostala na meziplodinu 30m3 kejdy na ha.

Příspěvky: 1
Registrován: 28 lis 2015 22:46

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod jarda80 » 02 pro 2015 23:05

Vynikající nápad - osobně preferuji Jindru

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod hahukuku » 03 pro 2015 00:14

Martine super nápad, připomíná mi to styl co si přidával fotky na farmweb, škoda že už na to asi nemáš čas. Tady na fóru bude limitující kvalita těch fotek, asi se budou muset využívat jiný servery. Ale jinak se těším, jestli zase něco takového rozjedeš. :wink:

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod chose » 03 pro 2015 09:27

Určitě to bude zajímavý . Já bych preferoval Genius.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod bold » 03 pro 2015 10:30

super nápad. Ještě bych poprosil o rozšířené info o porostu, jako je fáze růstu a pod, neb malůvky v knize jsou sic pěkné, avšak pro mně, kterémuž je bližší technika, moc nepomůžou. Takové to info pro začátečníky- fáze růstu ...... provádíme první přihnojení. Plevel je v takové fázi- provádíme ošetření ..... a pod. Vím že je to pro tebe coby odborníka krok k "základním" věcem ale pomůže to nejen mně :lol: Každopádně pokud to považuješ za zdržování a odmítneš doplňovat základní vzdělání tak se zlobit nebudu :lol: neb vím jaké to je, pořád opakovat základní věci.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tonik » 06 pro 2015 18:11

Zdravím, asi to sem nepatří, proto se omlouvám, ale mám docela ožranou ozimou pšenici, vypadá to jako řepka po slimácích a jsou to docela velké fleky, nad 1ha, a je to asi tak za posledních 14dní.
Kořen vypadá zdravě a nad povrchem je to sežrané.
Nemáte s tím nějakou zkušenost. Dík.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 06 pro 2015 19:36

Ok, bude to Golem. Postupně sem dám agrotechniku, OP, AZP, odpočet podzimní inventarizace a fotek. K ostatním odrůdám dám klidně komentáře, ale fotky budou do konce vegetace jenom Golem, aby v tom nebyl guláš. Jenom na okraj, Golem a Genius jsou odrůdy pro blbce, do dobré sklizně se dovedou bez agronoma :mrgreen:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 06 pro 2015 19:38

tonik píše:Zdravím, asi to sem nepatří, proto se omlouvám, ale mám docela ožranou ozimou pšenici, vypadá to jako řepka po slimácích a jsou to docela velké fleky, nad 1ha, a je to asi tak za posledních 14dní.
Kořen vypadá zdravě a nad povrchem je to sežrané.
Nemáte s tím nějakou zkušenost. Dík.

Bude to slimák nebo osenice. Seber se a jdi se za tmy s baterkou podívat. Osenice je poměrně velká housenka. Každopádně je porost v hajzlu, zvaž, jestli to příští týden nestojí za přesetí.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tonik » 06 pro 2015 19:56

tele píše:
tonik píše:Zdravím, asi to sem nepatří, proto se omlouvám, ale mám docela ožranou ozimou pšenici, vypadá to jako řepka po slimácích a jsou to docela velké fleky, nad 1ha, a je to asi tak za posledních 14dní.
Kořen vypadá zdravě a nad povrchem je to sežrané.
Nemáte s tím nějakou zkušenost. Dík.

Bude to slimák nebo osenice. Seber se a jdi se za tmy s baterkou podívat. Osenice je poměrně velká housenka. Každopádně je porost v hajzlu, zvaž, jestli to příští týden nestojí za přesetí.


Spíš potřebuju řešit příčinu, protože mám pocit že se bude rozšiřovat dál, protože před týdnem tam byl malej flek a dnes měl 3ha. a celkově jsem to spočítal na 25ha.
Sousedům se to začíná dělat taky na 35ha lanu mají flek cca4ha. vzdušnou čarou 2km.

Je fak, že jsem nikdy nic takového neviděl.
Dík.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 06 pro 2015 20:07

tonik píše:
tele píše:
tonik píše:Zdravím, asi to sem nepatří, proto se omlouvám, ale mám docela ožranou ozimou pšenici, vypadá to jako řepka po slimácích a jsou to docela velké fleky, nad 1ha, a je to asi tak za posledních 14dní.
Kořen vypadá zdravě a nad povrchem je to sežrané.
Nemáte s tím nějakou zkušenost. Dík.

Bude to slimák nebo osenice. Seber se a jdi se za tmy s baterkou podívat. Osenice je poměrně velká housenka. Každopádně je porost v hajzlu, zvaž, jestli to příští týden nestojí za přesetí.


Spíš potřebuju řešit příčinu, protože mám pocit že se bude rozšiřovat dál, protože před týdnem tam byl malej flek a dnes měl 3ha. a celkově jsem to spočítal na 25ha.
Sousedům se to začíná dělat taky na 35ha lanu mají flek cca4ha. vzdušnou čarou 2km.

Je fak, že jsem nikdy nic takového neviděl.
Dík.

Na slimáka granule - stačí 2 kg/ha, Metarex, na osenici aplikace insekticidu večer - bude stačit pyretroid v obvyklé dávce.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tonik » 06 pro 2015 21:04

Je to osenice velikost 10-35mm, zítra to zkusím poházet, je zajímavé že si vybírají na poli nejhorší místa a směřují na lepší a sovratí si nevšimnou.
Tele ještě jednou dík.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 06 pro 2015 21:18

tonik píše:Je to osenice velikost 10-35mm, zítra to zkusím poházet, je zajímavé že si vybírají na poli nejhorší místa a směřují na lepší a sovratí si nevšimnou.
Tele ještě jednou dík.

Počkej, osenici nepoházíš, tu musíš postříkat např. Fury 0,1 l/ha a vypsat to na křísa. Máš to po řepce?
Dej foto. Dík.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tonik » 06 pro 2015 21:29

tele píše:
tonik píše:Je to osenice velikost 10-35mm, zítra to zkusím poházet, je zajímavé že si vybírají na poli nejhorší místa a směřují na lepší a sovratí si nevšimnou.
Tele ještě jednou dík.

Počkej, osenici nepoházíš, tu musíš postříkat např. Fury 0,1 l/ha a vypsat to na křísa. Máš to po řepce?
Dej foto. Dík.



Je to po řepce a minimalizaci ve stádiu housenky, nefotil jsem to ale je to osenice polní, akorát když jsem to procházel přes den tak tam nic nebylo. Jak a kdy to tedy postříkat?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 06 pro 2015 22:11

tonik píše:
tele píše:
tonik píše:Je to osenice velikost 10-35mm, zítra to zkusím poházet, je zajímavé že si vybírají na poli nejhorší místa a směřují na lepší a sovratí si nevšimnou.
Tele ještě jednou dík.

Počkej, osenici nepoházíš, tu musíš postříkat např. Fury 0,1 l/ha a vypsat to na křísa. Máš to po řepce?
Dej foto. Dík.



Je to po řepce a minimalizaci ve stádiu housenky, nefotil jsem to ale je to osenice polní, akorát když jsem to procházel přes den tak tam nic nebylo. Jak a kdy to tedy postříkat?

Za tmy, je aktivní večer.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod bold » 07 pro 2015 08:57

tele píše:Ok, bude to Golem. Postupně sem dám agrotechniku, OP, AZP, odpočet podzimní inventarizace a fotek. K ostatním odrůdám dám klidně komentáře, ale fotky budou do konce vegetace jenom Golem, aby v tom nebyl guláš. Jenom na okraj, Golem a Genius jsou odrůdy pro blbce, do dobré sklizně se dovedou bez agronoma :mrgreen:

JJ ideální plodiny pro mně :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 30 srp 2011 16:25
Bydliště: Krakonošovo

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Agronom » 07 pro 2015 18:13

Ahoj,
jedeme Tobak, Mulan a nově Rebell... Tak kdyby to nekoho zajimalo... :-)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 07 pro 2015 18:47

Agronom píše:Ahoj,
jedeme Tobak, Mulan a nově Rebell... Tak kdyby to nekoho zajimalo... :-)

Rebell vypadá slibně, tak uvidíš, co má za rizika :wink:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod rsv » 10 pro 2015 13:13

tele píše:Ok, bude to Golem. Postupně sem dám agrotechniku, OP, AZP, odpočet podzimní inventarizace a fotek. K ostatním odrůdám dám klidně komentáře, ale fotky budou do konce vegetace jenom Golem, aby v tom nebyl guláš. Jenom na okraj, Golem a Genius jsou odrůdy pro blbce, do dobré sklizně se dovedou bez agronoma :mrgreen:

Já si řikám pořád, že blbuvzdorné odrůdy maj budoucnost! :lol:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 14 pro 2015 20:44

Půda: hnědozem modální, slabě oglejená, na hlíně, středně těžká. Klima: teplota 7-8,5°C, srážky 450-550 mm/rok. AZP: pH 7,2, P-75, K-420, Mg-235, Ca-6490. Předplodina: pšenice.
Plodina: Pšenice ozimá Golem, MKS 50, mořeno Dividend+Sunagreen.
Postup: 1. podmítka radličkou s křídly na 15-18 cm se zpětným utužením, spotřeba 22,6 l/ha,
2. podmítka radličkou bez křídel na 25-28 cm se zpětným utužením, spotřeba 29 l/ha,
3. výsev 1.10. 3 MKS, při výsevu aplikováno 0,13 t/ha NS 31-31, spotřeba 11 l/ha,
4. aplikace 5.11. 30 g pyroxulam ( sveřep ) + 200 g dimethoat ( mšice ).
Plánovaný zásah mikro + CCC neuskutečněn z důvodu kolize srážek a vytížení službařského postřikovače. Pro ilustraci: pozemek cca 20 let obděláván SHR, bez organického hnojení ( byť toto bylo ošetřeno v nájemní smlouvě ), posledních 10 let radličkou do 15 cm. Pro dlouhodobě neuspokojivý přístup pronajímatele dal vlastník výpověď na cca 220 ha a začal je obdělávat ve vlastní režii. Foceno dnes, orientační odpočet 220 r/m2, odnože 2 ks/r.
Přílohy
IMG_0008-001.JPG
3 sousední
IMG_0007-001.JPG
Detail
IMG_0006-001.JPG
Jeden metr
IMG_0005-001.JPG
Celkový pohled

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod rsv » 17 pro 2015 01:41

Jak je to setý hluboko? Mě z tý fotky přijde, že je to utopený. Budeš ještě zahušťovat na jaře nebo to dotahneš do sklizně takhle?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 17 pro 2015 09:12

rsv píše:Jak je to setý hluboko? Mě z tý fotky přijde, že je to utopený. Budeš ještě zahušťovat na jaře nebo to dotahneš do sklizně takhle?

Maličko utopený to je, protože před kvalitou přípravy jsem preferoval odstranění utuženin. Nastavení sečky nebylo jednoduché, o 0,5 MKS se zvýšil výsevek a o cca 1 cm zahloubila hloubka setí. Na jaře určitě 0,5 - 0,8 CCC dle průběhu vegetace. Porost vypadá na oko hrůzostrašně, ale z několika důvodů jsem v klidu: je to Golem a na jaře famózně regeneruje, dále odhaduji ještě měsíc vegetace, takže využití podzimní dávky hnojení bude ok a z mého pohledu to nejdůležitější - lokalitě do ideálu chybí skutečně málo.

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod chose » 17 pro 2015 21:08

Chtěl jsem se zeptat, v jaký nadmořský výšce se nachází pozemek a kde v ČR se pozemek nachází (stačí okres, nebo u jakého většího města).

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 18 pro 2015 01:32

chose píše:Chtěl jsem se zeptat, v jaký nadmořský výšce se nachází pozemek a kde v ČR se pozemek nachází (stačí okres, nebo u jakého většího města).

298 m.n.m., Beroun

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod rsv » 18 pro 2015 01:37

tele píše:
rsv píše:Jak je to setý hluboko? Mě z tý fotky přijde, že je to utopený. Budeš ještě zahušťovat na jaře nebo to dotahneš do sklizně takhle?

Maličko utopený to je, protože před kvalitou přípravy jsem preferoval odstranění utuženin. Nastavení sečky nebylo jednoduché, o 0,5 MKS se zvýšil výsevek a o cca 1 cm zahloubila hloubka setí. Na jaře určitě 0,5 - 0,8 CCC dle průběhu vegetace. Porost vypadá na oko hrůzostrašně, ale z několika důvodů jsem v klidu: je to Golem a na jaře famózně regeneruje, dále odhaduji ještě měsíc vegetace, takže využití podzimní dávky hnojení bude ok a z mého pohledu to nejdůležitější - lokalitě do ideálu chybí skutečně málo.

čím si to dloubal? žlutým zázrakem? kolik tam je teď N? kolik bude celková?

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Rolník74 » 18 pro 2015 07:18

tele píše:
chose píše:Chtěl jsem se zeptat, v jaký nadmořský výšce se nachází pozemek a kde v ČR se pozemek nachází (stačí okres, nebo u jakého většího města).

298 m.n.m., Beroun

Vedle Berouna jsem si byl koncem září u jednoho cca 200ha pro rozmetadlo ZDT.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 18 pro 2015 09:47

rsv píše:
tele píše:
rsv píše:Jak je to setý hluboko? Mě z tý fotky přijde, že je to utopený. Budeš ještě zahušťovat na jaře nebo to dotahneš do sklizně takhle?

Maličko utopený to je, protože před kvalitou přípravy jsem preferoval odstranění utuženin. Nastavení sečky nebylo jednoduché, o 0,5 MKS se zvýšil výsevek a o cca 1 cm zahloubila hloubka setí. Na jaře určitě 0,5 - 0,8 CCC dle průběhu vegetace. Porost vypadá na oko hrůzostrašně, ale z několika důvodů jsem v klidu: je to Golem a na jaře famózně regeneruje, dále odhaduji ještě měsíc vegetace, takže využití podzimní dávky hnojení bude ok a z mého pohledu to nejdůležitější - lokalitě do ideálu chybí skutečně málo.

čím si to dloubal? žlutým zázrakem? kolik tam je teď N? kolik bude celková?

Mám kliku na kopáče, je to Terrano 5 FM s farmflexem. Momentální výživa 40 kg N/ha a 40 kg elementární S/ha. Celkový N bude samozřejmě v duchu normativu dle NV č. 117/2014 Sb. :mrgreen: takže 190 kg N/ha.

Další

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků