Vedení porostu pšenice.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 16 čer 2020 18:35

Na podzim všude čistý Cougar, jen jedno pole opravováno Mustangem Forte na jaře. A také mi na jednom poli vylezl teď svízel. Jiné pole ale Cougar udržel až doteď čisté. Asi mám někde holt vyšší zásobu, jinak si to neumím vysvětlit. :D

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 16 čer 2020 19:00

kas píše:Máte zkušenost s pozdní aplikací Axialu do vymatené ozimé pšenice? Na souvrati se ukázala na jednom poli metlice.

Schovej si ho na příště.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 16 čer 2020 19:04

Duke píše:Kde přišel na podzim Sumimax + Glean, tak teď všude metlice a ovsik... Ostatni kombinace OK. Na jaře opravováno sólo Corellem... kde jsem dal na rady a šel jen 125 g, tak bez učinku... kde jsem to střiknul 250 g, tak OK...

Sumimax pouze na opravdu čisté lokality, pouští toho dost. Corello jsi aplikoval za sucha, se smáčedlem, v DAMU?

Příspěvky: 69
Registrován: 03 kvě 2016 20:01

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Duke » 16 čer 2020 21:44

tele píše:
Duke píše:Kde přišel na podzim Sumimax + Glean, tak teď všude metlice a ovsik... Ostatni kombinace OK. Na jaře opravováno sólo Corellem... kde jsem dal na rady a šel jen 125 g, tak bez učinku... kde jsem to střiknul 250 g, tak OK...

Sumimax pouze na opravdu čisté lokality, pouští toho dost. Corello jsi aplikoval za sucha, se smáčedlem, v DAMU?


Corello 7. dubna... pak sucho bylo... dal jsem smacedlo, jinak nic... ve 150 L vody...

Sumimax jine roky v pohode... ale priste uz ho nedam... tak max do soji...

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 17 čer 2020 19:38

Duke píše:
tele píše:
Duke píše:Kde přišel na podzim Sumimax + Glean, tak teď všude metlice a ovsik... Ostatni kombinace OK. Na jaře opravováno sólo Corellem... kde jsem dal na rady a šel jen 125 g, tak bez učinku... kde jsem to střiknul 250 g, tak OK...

Sumimax pouze na opravdu čisté lokality, pouští toho dost. Corello jsi aplikoval za sucha, se smáčedlem, v DAMU?


Corello 7. dubna... pak sucho bylo... dal jsem smacedlo, jinak nic... ve 150 L vody...

Sumimax jine roky v pohode... ale priste uz ho nedam... tak max do soji...

Aplikováno na cca 400 ha pšenic, pouze v jedné lokalitě se protlačil oves a v další nějaké rezistentní kmeny, jinak účinek na lipnicovité téměř 100%. Na čtvrtinu ploch 2x 125 g, zbytek 1x 125g. Kde byla na podzim kombinace diflufenikan a flufenacet, tak mimo lokalitu s extrémním tlakem stačilo 125g. Sumimax jsem naposled aplikoval do obilovin 2016, do soji je ok. Voda 200-250 l/ha + Šaman.

Příspěvky: 69
Registrován: 03 kvě 2016 20:01

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod Duke » 18 čer 2020 10:50

Aplikováno na cca 400 ha pšenic, pouze v jedné lokalitě se protlačil oves a v další nějaké rezistentní kmeny, jinak účinek na lipnicovité téměř 100%. Na čtvrtinu ploch 2x 125 g, zbytek 1x 125g. Kde byla na podzim kombinace diflufenikan a flufenacet, tak mimo lokalitu s extrémním tlakem stačilo 125g. Sumimax jsem naposled aplikoval do obilovin 2016, do soji je ok. Voda 200-250 l/ha + Šaman.[/quote]

Diky. Ja bych ocekaval, ze takoveto informace dostanu od meho poradce z jedne ronomovane poradenske firmy s nemeckymi zaklady... ale bohuzel... letos s nima koncim!

Příspěvky: 69
Registrován: 13 dub 2016 20:20

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod jezevec » 18 čer 2020 10:54

Můžu ještě použít Starane, nebo něco jiného, odrůda Tobak,téměř odkvetlí ?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 18 čer 2020 21:19

Duke píše:Aplikováno na cca 400 ha pšenic, pouze v jedné lokalitě se protlačil oves a v další nějaké rezistentní kmeny, jinak účinek na lipnicovité téměř 100%. Na čtvrtinu ploch 2x 125 g, zbytek 1x 125g. Kde byla na podzim kombinace diflufenikan a flufenacet, tak mimo lokalitu s extrémním tlakem stačilo 125g. Sumimax jsem naposled aplikoval do obilovin 2016, do soji je ok. Voda 200-250 l/ha + Šaman.


Diky. Ja bych ocekaval, ze takoveto informace dostanu od meho poradce z jedne ronomovane poradenske firmy s nemeckymi zaklady... ale bohuzel... letos s nima koncim![/quote]
Tohle je na delší povídání, bohužel :(

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 18 čer 2020 21:22

jezevec píše:Můžu ještě použít Starane, nebo něco jiného, odrůda Tobak,téměř odkvetlí ?

Až po vyplnění obilky, potom je to se Staranem poměrně bezpečná aplikace, pozor na OL!

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 18 čer 2020 22:06

Duke píše:
Diky. Ja bych ocekaval, ze takoveto informace dostanu od meho poradce z jedne ronomovane poradenske firmy s nemeckymi zaklady... ale bohuzel... letos s nima koncim!

Proto chodím pro rady sem, Tele je super expert a poradce, ještě že ho máme :mrgreen: Ještě se občas poradím s jedním bývalým agronomem z vedlejší vesnice, přecejen dělal velké plochy a hromadu let a zná místní podmínky, ale ty nejnovější poznatky už přecejen nemá.

Příspěvky: 47
Registrován: 08 led 2008 13:32
Bydliště: Lanškroun

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod michal.vavra1 » 08 črc 2020 08:18

Ahoj, zbyla mě ještě trocha močoviny, mám to ještě dát postřikovačem do klasu? Nebo už je to zbytečný a schovat ji na jindy. Asi 12kg/ha.
Přílohy
20200708_081039.jpg

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 14 črc 2020 20:45

Prvně sucho jak prase, pak naprší .. klasy pěkné, zrno nalité, pak naprší fakt dost - vylezly dost plevele, a když už to vypadá i tak na docela dobrou sklizeň, tak pořád bude chcat a chcat a žně budou hrozné a už vidím, jak má všechno špatny pádovy číslo. Já se snad nedočkám roku, kdy bych si mohl říct, letos bylo to počasí fakt akorát :mrgreen: No jo .. zemědělci, ti si budou pořád stěžovat ..

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 14 črc 2020 21:27

michal.vavra1 píše:Ahoj, zbyla mě ještě trocha močoviny, mám to ještě dát postřikovačem do klasu? Nebo už je to zbytečný a schovat ji na jindy. Asi 12kg/ha.

Nech to do řepky

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 14 črc 2020 21:29

aram píše:Prvně sucho jak prase, pak naprší .. klasy pěkné, zrno nalité, pak naprší fakt dost - vylezly dost plevele, a když už to vypadá i tak na docela dobrou sklizeň, tak pořád bude chcat a chcat a žně budou hrozné a už vidím, jak má všechno špatny pádovy číslo. Já se snad nedočkám roku, kdy bych si mohl říct, letos bylo to počasí fakt akorát :mrgreen: No jo .. zemědělci, ti si budou pořád stěžovat ..

No vidíš, včera jsem chodil v porostu LG Mocca, kterou jsem tipoval na + 12t/ha. Prasata jsou ale razantně proti :(

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 14 črc 2020 23:38

Tak bude jen 9 nebo 10, no :wink: :lol: Jinak teoreticky, nechci to zakřiknout, bych se mohl konečně dočkat, že RGT Rebell udělá pěkné nebo aspoň obstojné zrno, každý rok výnosově dobrý, ale zrno propadák. Letos už ale naposled.
Ještě se zeptám .. když tak vidíš počasí, nasel bys meziplodinu teď mezi 2 obilniny ? Říkám si, že když je voda, nemusel by to být úplný nesmysl.
Meziplodinu set nemusím, greening vyřešen už jinak, ale stejně ji každý rok dávám, ale radši pod jařiny kvůli vodě. Takhle by mi aspoň trochu přerušila osevní sled před pšenicí (po ječmenu i po pšenici) ...

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 15 črc 2020 21:05

aram píše:Tak bude jen 9 nebo 10, no :wink: :lol: Jinak teoreticky, nechci to zakřiknout, bych se mohl konečně dočkat, že RGT Rebell udělá pěkné nebo aspoň obstojné zrno, každý rok výnosově dobrý, ale zrno propadák. Letos už ale naposled.
Ještě se zeptám .. když tak vidíš počasí, nasel bys meziplodinu teď mezi 2 obilniny ? Říkám si, že když je voda, nemusel by to být úplný nesmysl.
Meziplodinu set nemusím, greening vyřešen už jinak, ale stejně ji každý rok dávám, ale radši pod jařiny kvůli vodě. Takhle by mi aspoň trochu přerušila osevní sled před pšenicí (po ječmenu i po pšenici) ...

Je měsíc do sklizně, nebude tam 5 t. Meziplodinu mezi dvě obiloviny bych nedělal. Přijde mi to příliš komplikované.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tomous » 16 črc 2020 05:44

Kdo to zaplatí? Myslivecký sdružení?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 16 črc 2020 21:34

tomous píše:Kdo to zaplatí? Myslivecký sdružení?

Na svém poli bych to nenechal zajít tak daleko. Pro firmu pracuji externě, při loňských žních byla průměrná škoda cca 2500 Kč/ha a managery to moc netankovalo. Jinak to jde na vrub majiteli honitby.

Příspěvky: 146
Registrován: 03 dub 2009 14:13

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod w690i » 19 črc 2020 11:55

Přemýšlím nad výběrem letošních odrůd. Stanoviště: těžší půdy, ne moc výkonné, nadmořská výška 350-400m, předplodina řepka a sója. Rozhodují se mezi FRISKY, LG MOCCA, Vanessa nebo Sheriff. Chci nějakou nenáročnou, plastickou odrůdu. Co myslíte? :)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 19 črc 2020 12:32

w690i píše:Přemýšlím nad výběrem letošních odrůd. Stanoviště: těžší půdy, ne moc výkonné, nadmořská výška 350-400m, předplodina řepka a sója. Rozhodují se mezi FRISKY, LG MOCCA, Vanessa nebo Sheriff. Chci nějakou nenáročnou, plastickou odrůdu. Co myslíte? :)

Frisky nemá rizika, Vanessa citlivější na fusaria, nejlepší selgeňácká odrůda, Moccu nemám za dva roky osahanou tak, abych Ti jí doporučil a Sheriffa jsem v porostu nevedl.

Příspěvky: 146
Registrován: 03 dub 2009 14:13

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod w690i » 19 črc 2020 13:55

Takže Frisky je jasná volba. Jsem rád, že jsme se shodli. Ještě uvidím co letos dovede Butterfly, nevypadá nejhůř, ale od vymetání dostala 400mm...

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 20 črc 2020 22:53

Jestli pohlížíš po plastické, tak Frisky mohu zatím jedině potvrdit. Ještě uvidím, co řekne kombajn a výkup, ale opravdu, jak psal Tele, se vedla sama. Loni jsem musel stříkat padlí, to je asi jediná slabší stránka, ale oproti jiným odrůdám pořád dost dobrá odolnost.
Já pro letošní podzim Viriato před řepku a pod zbytek Frisky. Bohužel letos většina po obilovině :?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 22 črc 2020 09:23

w690i píše:Takže Frisky je jasná volba. Jsem rád, že jsme se shodli. Ještě uvidím co letos dovede Butterfly, nevypadá nejhůř, ale od vymetání dostala 400mm...

Nedělám E a klasovky, zbytečné riziko. U Frisky pouze uhlídat padlí, ale to je jednoduché.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 22 črc 2020 09:24

aram píše:Jestli pohlížíš po plastické, tak Frisky mohu zatím jedině potvrdit. Ještě uvidím, co řekne kombajn a výkup, ale opravdu, jak psal Tele, se vedla sama. Loni jsem musel stříkat padlí, to je asi jediná slabší stránka, ale oproti jiným odrůdám pořád dost dobrá odolnost.
Já pro letošní podzim Viriato před řepku a pod zbytek Frisky. Bohužel letos většina po obilovině :?

Po obilí to dá, pokud máš tlak na paty, výsev první týden v říjnu.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod aram » 22 črc 2020 20:21

Tlak na paty tu není nějaký velký, i když teda po obilnině sem tam byly někdy problémy i v rebelu ale jen sem tam, ale je pravda že ten na to má ten gen. Právě přemýšlím, že bych někde dal tu meziplodinu, aby se to trochu přerušilo, ještě uvidím. S fungicidem na paty na jaře ale počítám, to si v těchto 2 odrůdách asi nelajznu to nechat.

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod pawell89 » 03 srp 2020 12:21

Poprosil bych Vás o zkušenosti s pšenice Jeldka od Labrisu . Má ji někdo z vás v porostu ? osobně ji neznam ale zaujali mě videa na youtube ,přirovnavaji ji k Panonni ,poohližim se po nějake pšenice na lehči po máku . Děkuji za vaše nazory .

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 03 srp 2020 20:03

pawell89 píše:Poprosil bych Vás o zkušenosti s pšenice Jeldka od Labrisu . Má ji někdo z vás v porostu ? osobně ji neznam ale zaujali mě videa na youtube ,přirovnavaji ji k Panonni ,poohližim se po nějake pšenice na lehči po máku . Děkuji za vaše nazory .

Obávám se, že tuto minoritní odrůdu málo kdo dělá. Nebude špatná, ale zázraky od ní nečekej.

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod pawell89 » 03 srp 2020 20:06

tele píše:
pawell89 píše:Poprosil bych Vás o zkušenosti s pšenice Jeldka od Labrisu . Má ji někdo z vás v porostu ? osobně ji neznam ale zaujali mě videa na youtube ,přirovnavaji ji k Panonni ,poohližim se po nějake pšenice na lehči po máku . Děkuji za vaše nazory .

Obávám se, že tuto minoritní odrůdu málo kdo dělá. Nebude špatná, ale zázraky od ní nečekej.


Děkuji ja si to myslel ,že ji tu nikdo z uživatelu nebude dělat . Tak to možna dopadne že po máku pujde ozimák a bude to vyřešené.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod tele » 03 srp 2020 21:10

pawell89 píše:
tele píše:
pawell89 píše:Poprosil bych Vás o zkušenosti s pšenice Jeldka od Labrisu . Má ji někdo z vás v porostu ? osobně ji neznam ale zaujali mě videa na youtube ,přirovnavaji ji k Panonni ,poohližim se po nějake pšenice na lehči po máku . Děkuji za vaše nazory .

Obávám se, že tuto minoritní odrůdu málo kdo dělá. Nebude špatná, ale zázraky od ní nečekej.


Děkuji ja si to myslel ,že ji tu nikdo z uživatelu nebude dělat . Tak to možna dopadne že po máku pujde ozimák a bude to vyřešené.

Jen dej pěkně po máku pšenici, dávat ječmen je barbarství.

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Re: Vedení porostu pšenice.

Příspěvekod pawell89 » 03 srp 2020 21:14

Děkuji ja si to myslel ,že ji tu nikdo z uživatelu nebude dělat . Tak to možna dopadne že po máku pujde ozimák a bude to vyřešené.[/quote]
Jen dej pěkně po máku pšenici, dávat ječmen je barbarství.[/quote]

Tyto slova jsem slyšel už doma....... Mistni Zd davaji po maku vždy i na pěknych poli ozimak, ale vynosově letos byli stejně jako když jsem ja měl ozimak po pšenici.

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků