Vedení porostů jarního ječmene

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod Knightjiri » 03 bře 2016 09:26

Napadlo me založit podobné téma jako je na pšenicí, již z důvodu že mě řeklo mnoho informaci.

Takže kdo by měl tedy zájem, mohl by vkládat fotky vedení porostu jarního ječmene s patřičným komentářem od začátku vegetace až do sklizně, aby se dala porovnat agrotechnika, samozřejmě s výnosovým porovnáním po sklizni. Stejně jako je to v tématu o pšenicí. :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod Knightjiri » 03 bře 2016 09:31

Ja se chystám na slaďák odrůda BOJOS .
Předplodina řepka hnojeno hnojem dávka přes 50 tun na ha. Zatím jen zaoráno. Jak jste na tom zatím vy ? :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod bold » 03 bře 2016 09:38

letos nad sladem lámu hůl.... vzhledem k zásobám v silech a debaklu minulé sklizně.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod Knightjiri » 03 bře 2016 09:48

bold píše:letos nad sladem lámu hůl.... vzhledem k zásobám v silech a debaklu minulé sklizně.

A do krmneho se pouštíte ? :) Ps: u nas v okruhu 10km letos dělám slaďak asi jen já všichni jdou do krmneho

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod bold » 03 bře 2016 11:06

krmák mám letos ozimák. o odmítám mu cokoliv nasypat :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod pawell89 » 03 bře 2016 14:13

Já budu sít Vendela je sladak ,ale počitam že ho prodám jako krmny ,předplodina pšenice, na půlce pole na podzim hnojeno hnojem , pole zpodmítano radličkačem .Před setim hodim 0,1t amofosu a 0,2t močoviny ,to by měla byt veškere hnojeni co dostane.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod winis » 03 bře 2016 14:22

Otec se naopak rozhodl letos výměru slaďáku zdvojnásobit na 45 ha. Osivo sme dovezli v prosinci. Máme prodaných zatim 25% úrody za 4500 a zbytek čert ví jestli se podaří prodat.

Pěstujeme odrůdu Xanadu.
Po pšenici po řepce.
Na podzim 2x podmítka diskama na 15 cm, souvratě na 20 radličkama.
Na jaře je plán:
Před setím 250-300 kg LAD,při setí 150 kg Amofosu pod patu do meziřádku co nejhlouběji, výsevek sem ještě nepočítal.
Odplevelení buď Mustang nebo Aurora+Granstar nebo nějaká jiná levná varianta herbicidu, později podle výskytu ovsa Axial,
1.fungicid nejspíš Hutton+regulace+Cereastart+Krista MgS plus další mikroprvky (Mo, B, Zn, atp.)
2. fungicid sem se ještě nerozhodl, jestli vůbec, ale měl bych (něco levnějšího).
Regulace 1. nějaký TM stabilan+cerone, 2. asi samotný cerone - to se ještě uvidí, něco levnýho podle ceníku.
Chtěl bych se letos vejít max do 4 přejezdů po zasetí, 1) ušetřit 2) loni byl velký problém zelená zrna v kolejákách.
Nechci do toho cpát moc N, jít cestou vyrovnaný výživy aby vyšla kvalita jinak to bude prů+er.
K postřikum ještě nejspíš 3D smáčedlo.
Ještě sem to ekonomicky nepočítal. :)
A teď mě kamenujte 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod Knightjiri » 03 bře 2016 15:01

Máš smlouvu na odběr ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod Pavel Toman » 03 bře 2016 15:10

Ječmen letos jednodušše, ostatně jako vždy.

Na podzim zoráno cca 25 tun fugátu. Na jaře kompaktor, odrůda Azit, výsev 210 kg/ha, před setím, nebo až ve fázi 12 - 13 1,5 q LAV, v ec 28 100 l Damu s Mustangem forte. Na praporec fungicid (Tango Super nebo Opus). A pak uvidíme co vysype kombajn :wink: a to by bylo aby to prasatům nešmakovalo!! :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod winis » 03 bře 2016 16:08

Knightjiri píše:Máš smlouvu na odběr ?

Jak řikám, zatim na čtvrtinu úrody.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod rsv » 03 bře 2016 18:51

winis píše:Otec se naopak rozhodl letos výměru slaďáku zdvojnásobit na 45 ha. Osivo sme dovezli v prosinci. Máme prodaných zatim 25% úrody za 4500 a zbytek čert ví jestli se podaří prodat.

Pěstujeme odrůdu Xanadu.
Po pšenici po řepce.
Na podzim 2x podmítka diskama na 15 cm, souvratě na 20 radličkama.
Na jaře je plán:
Před setím 250-300 kg LAD,při setí 150 kg Amofosu pod patu do meziřádku co nejhlouběji, výsevek sem ještě nepočítal.
Odplevelení buď Mustang nebo Aurora+Granstar nebo nějaká jiná levná varianta herbicidu, později podle výskytu ovsa Axial,
1.fungicid nejspíš Hutton+regulace+Cereastart+Krista MgS plus další mikroprvky (Mo, B, Zn, atp.)
2. fungicid sem se ještě nerozhodl, jestli vůbec, ale měl bych (něco levnějšího).
Regulace 1. nějaký TM stabilan+cerone, 2. asi samotný cerone - to se ještě uvidí, něco levnýho podle ceníku.
Chtěl bych se letos vejít max do 4 přejezdů po zasetí, 1) ušetřit 2) loni byl velký problém zelená zrna v kolejákách.
Nechci do toho cpát moc N, jít cestou vyrovnaný výživy aby vyšla kvalita jinak to bude prů+er.
K postřikum ještě nejspíš 3D smáčedlo.
Ještě sem to ekonomicky nepočítal. :)
A teď mě kamenujte 8)

Na slaďák je to málo dusíku, přidal bych na alespoň 90kg (2q močoviny ideál), druhý fungicid bych nezvažoval, ale určitě ošetřil, vybíral bych mezi azolama. První regulaci bez etephonu, ten bych nechal až do pozdější fáze, pokud bude vůbec potřeba. Trochu nelogicky pro mě se snažíš ušetřit na ošetření, ale zmíníš mo, zn... Osobně bych upřednostnil kvalitní ošetření před listovkou, nikoli listovku na úkor ošetření. Ale záleží na úhlu pohledu.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 03 bře 2016 19:07

rsv píše:
winis píše:Otec se naopak rozhodl letos výměru slaďáku zdvojnásobit na 45 ha. Osivo sme dovezli v prosinci. Máme prodaných zatim 25% úrody za 4500 a zbytek čert ví jestli se podaří prodat.

Pěstujeme odrůdu Xanadu.
Po pšenici po řepce.
Na podzim 2x podmítka diskama na 15 cm, souvratě na 20 radličkama.
Na jaře je plán:
Před setím 250-300 kg LAD,při setí 150 kg Amofosu pod patu do meziřádku co nejhlouběji, výsevek sem ještě nepočítal.
Odplevelení buď Mustang nebo Aurora+Granstar nebo nějaká jiná levná varianta herbicidu, později podle výskytu ovsa Axial,
1.fungicid nejspíš Hutton+regulace+Cereastart+Krista MgS plus další mikroprvky (Mo, B, Zn, atp.)
2. fungicid sem se ještě nerozhodl, jestli vůbec, ale měl bych (něco levnějšího).
Regulace 1. nějaký TM stabilan+cerone, 2. asi samotný cerone - to se ještě uvidí, něco levnýho podle ceníku.
Chtěl bych se letos vejít max do 4 přejezdů po zasetí, 1) ušetřit 2) loni byl velký problém zelená zrna v kolejákách.
Nechci do toho cpát moc N, jít cestou vyrovnaný výživy aby vyšla kvalita jinak to bude prů+er.
K postřikum ještě nejspíš 3D smáčedlo.
Ještě sem to ekonomicky nepočítal. :)
A teď mě kamenujte 8)

Na slaďák je to málo dusíku, přidal bych na alespoň 90kg (2q močoviny ideál), druhý fungicid bych nezvažoval, ale určitě ošetřil, vybíral bych mezi azolama. První regulaci bez etephonu, ten bych nechal až do pozdější fáze, pokud bude vůbec potřeba. Trochu nelogicky pro mě se snažíš ušetřit na ošetření, ale zmíníš mo, zn... Osobně bych upřednostnil kvalitní ošetření před listovkou, nikoli listovku na úkor ošetření. Ale záleží na úhlu pohledu.

Na LAD a amose se vyser, dej 0,2 močoviny před setím. Ječmen dělám již roky přibližně takto: v EC 25 ccc + 0,1 Talius, v EC 32 Moddus + Tango, do osin Medax+strobilurin + azol.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod winis » 03 bře 2016 19:35

Amofos tam půjde, za 20 let se tam P dávalo max 2x po 1OO kg amofosu. Vždycky když sem ho dal, se sladovnickou kvalitou nebyl problém, když nebyl tak to bylo na hraně nebo krmák. Xanadu má gen MLO, tzn je padlí "rezistentní". Soufflet mě spíš tlačí do LADu, že kvůli pozdnímu uvolňování močoviny.... Dávka N se bude ještě upravovat podle půdních rozborů. Když dám základní nižší dávku N, můžu potom dohnojovat třeba na list močovinou, přidat N se dá vždycky, např. při suchu a nízkym výnosu těžko uberu......

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 03 bře 2016 20:11

winis píše:Amofos tam půjde, za 20 let se tam P dávalo max 2x po 1OO kg amofosu. Vždycky když sem ho dal, se sladovnickou kvalitou nebyl problém, když nebyl tak to bylo na hraně nebo krmák. Xanadu má gen MLO, tzn je padlí "rezistentní". Soufflet mě spíš tlačí do LADu, že kvůli pozdnímu uvolňování močoviny.... Dávka N se bude ještě upravovat podle půdních rozborů. Když dám základní nižší dávku N, můžu potom dohnojovat třeba na list močovinou, přidat N se dá vždycky, např. při suchu a nízkym výnosu těžko uberu......

Počítej s tím, že současný výhled na prodej je kolem 3200 Kč/t, proto bych na P šetřil. Talius má velký vliv na udržení a stabilizaci odnoží. N se sice dá přidat, ale za sucha bude obtížně přijatelný. Močovina potřebuje cca sumu teplot 300°C, aby se přeměnila na nitrát. A Soufflet je ten poslední, s kým bych si přál obchodovat slaďák :mrgreen:

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod pawell89 » 04 bře 2016 00:15

[quote="winis"]Otec se naopak rozhodl letos výměru slaďáku zdvojnásobit na 45 ha. Osivo sme dovezli v prosinci. Máme prodaných zatim 25% úrody za 4500 a zbytek čert ví jestli se podaří prodat.

Pěstujeme odrůdu Xanadu.
Po pšenici po řepce.
Na podzim 2x podmítka diskama na 15 cm, souvratě na 20 radličkama.
Na jaře je plán:
Před setím 250-300 kg LAD,při setí 150 kg Amofosu pod patu do meziřádku co nejhlouběji, výsevek sem ještě nepočítal.
Odplevelení buď Mustang nebo Aurora+Granstar nebo nějaká jiná levná varianta herbicidu, později podle výskytu ovsa Axial,
1.fungicid nejspíš Hutton+regulace+Cereastart+Krista MgS plus další mikroprvky (Mo, B, Zn, atp.)
2. fungicid sem se ještě nerozhodl, jestli vůbec, ale měl bych (něco levnějšího).
Regulace 1. nějaký TM stabilan+cerone, 2. asi samotný cerone - to se ještě uvidí, něco levnýho podle ceníku.
Chtěl bych se letos vejít max do 4 přejezdů po zasetí, 1) ušetřit 2) loni byl velký problém zelená zrna v kolejákách.
Nechci do toho cpát moc N, jít cestou vyrovnaný výživy aby vyšla kvalita jinak to bude prů+er.
K postřikum ještě nejspíš 3D smáčedlo.
Ještě sem to ekonomicky nepočítal. :)


Chtěl bych se zeptat jak budete před setim připravovat půdu ? mam ji taky 2x podmítlou cca 20cm radličkama a nevim jestli ji na jaře vzit jestě jednou radličkama nebo jen branosmykem a do toho sit seci kombinaci.Děkuji za odpověd

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod winis » 04 bře 2016 10:24

pawell89 píše:Chtěl bych se zeptat jak budete před setim připravovat půdu ? mam ji taky 2x podmítlou cca 20cm radličkama a nevim jestli ji na jaře vzit jestě jednou radličkama nebo jen branosmykem a do toho sit seci kombinaci.Děkuji za odpověd


Nebudu. Počkám až to trochu víc oschne abych to nezamazal a pojedu rovnou sít. Vaderstad Rapid má 2 řady disků a smyk tak není třeba jakkoli před setím půdou hýbat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod winis » 04 bře 2016 10:26

Ještě před setím pojedu Roundupem, roste mi tam pšenice tak to potřebuju vyčistit.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod rsv » 04 bře 2016 17:45

Branosmyk být tebou už bych nepoužil nikdy na nic. Jeho éra už je nenávratně pryč, dnes jsou daleko lepší způsoby přípravy.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod bold » 04 bře 2016 18:56

bránosmyk do hrubé oračky na jaro, ideální.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod rsv » 04 bře 2016 19:07

bold píše:bránosmyk do hrubé oračky na jaro, ideální.

S kterým kompaktorem jsi to porovnával?

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod pawell89 » 04 bře 2016 19:15

bold píše:bránosmyk do hrubé oračky na jaro, ideální.


Já jsem myslel použiít branosmyk na porovnaní po podmitce radličkačem ? dělate to tak někdo a pak tam zasit kombinací

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 04 bře 2016 20:03

Hoši, asi jsem z jiné planety, ale já bych na jaře nepoužil ani kompaktor, ani smyk :o

Uživatelský avatar
Příspěvky: 60
Registrován: 30 srp 2011 16:25
Bydliště: Krakonošovo

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod Agronom » 04 bře 2016 20:06

Kdo letos zaseje bez pripravy, ten udela nejlip! Radeji trochu nerovnosti, nez se pripravit o to malo vody, co tam bude...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod bold » 05 bře 2016 09:08

Nuž asi takto. Jest potřeba zvážit koncepci kteroužto se ubírá ten či onen. Já jsem v přechodovém období, a tak si ošahávám jedno i druhé. Tam kde provádím orbu, tak to srovnám jedním přejezdem bránosmykem a zaseju CO-4 od horsche, když to vypadá na dobrou cenu tak tomu dám nějaké krmení pod patu (letos nic, sila jsou plné- cena bude hrozná) Bránosmyk mně nevytáhne spodní vlhko, což se o CO-4 říct nedá tudíž musím vyčkat až to trochu proschne, ideálka je disk. Tam kde se jede bezorebně tak bránosmyk nepotřebuju. Na podzim terrano s LD radličkama na hloubku co to pustí a na jaře mulchmix a sejeme (kukuřice). Ozimy dělám bezorebně- podmítka 10-12cm s křidélky, pak bez křidélek cca 20cm a za cca 14 dní sejeme (někdy uvažuju že bych to ještě promísil těsně před setím na menší hloubku, ale radličkový secí stroj to zvládne taky) Tohle je moje technologie, netvrdím že je správná a že jsem vše pochopil, bohužel zatím jedu v kombinaci orby a bezorebky.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 05 bře 2016 11:18

bold píše:Nuž asi takto. Jest potřeba zvážit koncepci kteroužto se ubírá ten či onen. Já jsem v přechodovém období, a tak si ošahávám jedno i druhé. Tam kde provádím orbu, tak to srovnám jedním přejezdem bránosmykem a zaseju CO-4 od horsche, když to vypadá na dobrou cenu tak tomu dám nějaké krmení pod patu (letos nic, sila jsou plné- cena bude hrozná) Bránosmyk mně nevytáhne spodní vlhko, což se o CO-4 říct nedá tudíž musím vyčkat až to trochu proschne, ideálka je disk. Tam kde se jede bezorebně tak bránosmyk nepotřebuju. Na podzim terrano s LD radličkama na hloubku co to pustí a na jaře mulchmix a sejeme (kukuřice). Ozimy dělám bezorebně- podmítka 10-12cm s křidélky, pak bez křidélek cca 20cm a za cca 14 dní sejeme (někdy uvažuju že bych to ještě promísil těsně před setím na menší hloubku, ale radličkový secí stroj to zvládne taky) Tohle je moje technologie, netvrdím že je správná a že jsem vše pochopil, bohužel zatím jedu v kombinaci orby a bezorebky.

Tohle se hodně blíží ideálu, já na jaře používám klip-on :wink:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 05 bře 2016 11:19

Agronom píše:Kdo letos zaseje bez pripravy, ten udela nejlip! Radeji trochu nerovnosti, nez se pripravit o to malo vody, co tam bude...

Souhlas, ale jsou letos podniky, které mají srážkový úhrn od začátku roku +150 mm a sotva přihnojené řepky :mrgreen:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod bold » 05 bře 2016 13:34

tele píše:
bold píše:Nuž asi takto. Jest potřeba zvážit koncepci kteroužto se ubírá ten či onen. Já jsem v přechodovém období, a tak si ošahávám jedno i druhé. Tam kde provádím orbu, tak to srovnám jedním přejezdem bránosmykem a zaseju CO-4 od horsche, když to vypadá na dobrou cenu tak tomu dám nějaké krmení pod patu (letos nic, sila jsou plné- cena bude hrozná) Bránosmyk mně nevytáhne spodní vlhko, což se o CO-4 říct nedá tudíž musím vyčkat až to trochu proschne, ideálka je disk. Tam kde se jede bezorebně tak bránosmyk nepotřebuju. Na podzim terrano s LD radličkama na hloubku co to pustí a na jaře mulchmix a sejeme (kukuřice). Ozimy dělám bezorebně- podmítka 10-12cm s křidélky, pak bez křidélek cca 20cm a za cca 14 dní sejeme (někdy uvažuju že bych to ještě promísil těsně před setím na menší hloubku, ale radličkový secí stroj to zvládne taky) Tohle je moje technologie, netvrdím že je správná a že jsem vše pochopil, bohužel zatím jedu v kombinaci orby a bezorebky.

Tohle se hodně blíží ideálu, já na jaře používám klip-on :wink:

Provádíš i orbu, nebo jen bezorebku. Jde mně o to, co použít do oračky na jaro místo bránosmyku (mám pouze tažený 8m- řetězy dva smyky a brány, tak jestli mám do něj zainvestovat a udělat ho nesený, nebo jít cestou jiného stroje) Zatím je ten bránosmyk ideální do jarní přípravy po oračce.
Tady vodu moc řešit nemusíme, máme těžké půdy a v okolí hodně nádrží s vodou, takže ranní rosy nahrazují déšť poměrně úspěšně.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 05 bře 2016 13:43

bold píše:
tele píše:
bold píše:Nuž asi takto. Jest potřeba zvážit koncepci kteroužto se ubírá ten či onen. Já jsem v přechodovém období, a tak si ošahávám jedno i druhé. Tam kde provádím orbu, tak to srovnám jedním přejezdem bránosmykem a zaseju CO-4 od horsche, když to vypadá na dobrou cenu tak tomu dám nějaké krmení pod patu (letos nic, sila jsou plné- cena bude hrozná) Bránosmyk mně nevytáhne spodní vlhko, což se o CO-4 říct nedá tudíž musím vyčkat až to trochu proschne, ideálka je disk. Tam kde se jede bezorebně tak bránosmyk nepotřebuju. Na podzim terrano s LD radličkama na hloubku co to pustí a na jaře mulchmix a sejeme (kukuřice). Ozimy dělám bezorebně- podmítka 10-12cm s křidélky, pak bez křidélek cca 20cm a za cca 14 dní sejeme (někdy uvažuju že bych to ještě promísil těsně před setím na menší hloubku, ale radličkový secí stroj to zvládne taky) Tohle je moje technologie, netvrdím že je správná a že jsem vše pochopil, bohužel zatím jedu v kombinaci orby a bezorebky.

Tohle se hodně blíží ideálu, já na jaře používám klip-on :wink:

Provádíš i orbu, nebo jen bezorebku. Jde mně o to, co použít do oračky na jaro místo bránosmyku (mám pouze tažený 8m- řetězy dva smyky a brány, tak jestli mám do něj zainvestovat a udělat ho nesený, nebo jít cestou jiného stroje) Zatím je ten bránosmyk ideální do jarní přípravy po oračce.
Tady vodu moc řešit nemusíme, máme těžké půdy a v okolí hodně nádrží s vodou, takže ranní rosy nahrazují déšť poměrně úspěšně.

Já považuji za kompromis i clip-on na radličkovém podmítači. Jako ideální stroj na jaro něco jako NZA, Allrounder, Korund nebo Master dle chuti každého zemědělce, rozdělá to i hrubou brázdu nebo otevře půdu po zimě.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod bold » 05 bře 2016 20:00

ale mám pouze terrano 3m což je malý záběr. A právě na jaro to utužovat s 3m záběrem mně připadá jako zhovadilost.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 05 bře 2016 20:45

bold píše:ale mám pouze terrano 3m což je malý záběr. A právě na jaro to utužovat s 3m záběrem mně připadá jako zhovadilost.

Je to tak :mrgreen:

Další

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník