Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvky: 47
Registrován: 08 led 2008 13:32
Bydliště: Lanškroun

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod michal.vavra1 » 23 dub 2018 10:29

IMG_20180423_103725_resized_20180423_105811723.jpg
IMG_20180423_103725_resized_20180423_105811723.jpg (33.3 KiB) Zobrazeno 9936 krát
1.jpg
Ahoj, začíná mi žloutnout ječmen, 14 dní po zasetí, pod patu jsem dával 2q LAV, na listech jsou malé průsvitné skvrnky. Je to suchem nebo tam létají broučci. Mám Bojos. Přikládám foto, díky za radu.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 23 dub 2018 16:46

michal.vavra1 píše:
IMG_20180423_103725_resized_20180423_105811723.jpg
1.jpg
Ahoj, začíná mi žloutnout ječmen, 14 dní po zasetí, pod patu jsem dával 2q LAV, na listech jsou malé průsvitné skvrnky. Je to suchem nebo tam létají broučci. Mám Bojos. Přikládám foto, díky za radu.

Hloubka výsevu?

Příspěvky: 47
Registrován: 08 led 2008 13:32
Bydliště: Lanškroun

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod michal.vavra1 » 23 dub 2018 17:18

tele píše:
michal.vavra1 píše:
IMG_20180423_103725_resized_20180423_105811723.jpg
1.jpg
Ahoj, začíná mi žloutnout ječmen, 14 dní po zasetí, pod patu jsem dával 2q LAV, na listech jsou malé průsvitné skvrnky. Je to suchem nebo tam létají broučci. Mám Bojos. Přikládám foto, díky za radu.

Hloubka výsevu?

Hloubka zrna okolo 3 cm.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 23 dub 2018 18:10

michal.vavra1 píše:
tele píše:
michal.vavra1 píše:
IMG_20180423_103725_resized_20180423_105811723.jpg
1.jpg
Ahoj, začíná mi žloutnout ječmen, 14 dní po zasetí, pod patu jsem dával 2q LAV, na listech jsou malé průsvitné skvrnky. Je to suchem nebo tam létají broučci. Mám Bojos. Přikládám foto, díky za radu.

Hloubka výsevu?

Hloubka zrna okolo 3 cm.

Bude to fyziologické, kombinace hloubky setí, sucha, případně lehčího zamazání.

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod PetrT » 14 kvě 2018 12:35

Mám dotaz na použití CCC. Z důvodu chybějících srážek mi do této doby vzešla zhruba třetina osiva jarního ječmene, který už začíná sloupkovat a teď, potom co přišla voda teprve začíná vzcházet zbytek. Odkdy mohu použít Cčko k zahuštění. Předpokládám, že na vzcházející rostliny nelze. Ještě mám dotaz proč je do j. ječmene registrován jen Stabilan, když ostatní ccc přípravky by měli být totožné, jen s jiným obchodním názvem. Díky.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 14 kvě 2018 18:43

PetrT píše:Mám dotaz na použití CCC. Z důvodu chybějících srážek mi do této doby vzešla zhruba třetina osiva jarního ječmene, který už začíná sloupkovat a teď, potom co přišla voda teprve začíná vzcházet zbytek. Odkdy mohu použít Cčko k zahuštění. Předpokládám, že na vzcházející rostliny nelze. Ještě mám dotaz proč je do j. ječmene registrován jen Stabilan, když ostatní ccc přípravky by měli být totožné, jen s jiným obchodním názvem. Díky.

Nemáš pravdu, CCC jsou registrována 3 v dávce 0,6 l/ha. Ty vzchazejici rostliny bych už neřešil, kolem 25 kvetna stejně bude metat.

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod PetrT » 15 kvě 2018 08:12

tele píše:
PetrT píše:Mám dotaz na použití CCC. Z důvodu chybějících srážek mi do této doby vzešla zhruba třetina osiva jarního ječmene, který už začíná sloupkovat a teď, potom co přišla voda teprve začíná vzcházet zbytek. Odkdy mohu použít Cčko k zahuštění. Předpokládám, že na vzcházející rostliny nelze. Ještě mám dotaz proč je do j. ječmene registrován jen Stabilan, když ostatní ccc přípravky by měli být totožné, jen s jiným obchodním názvem. Díky.


Nemáš pravdu, CCC jsou registrována 3 v dávce 0,6 l/ha. Ty vzchazejici rostliny bych už neřešil, kolem 25 kvetna stejně bude metat.



S tou registrací jsem to popletl. S tím co vzchází musím počítat, protože místy jsem měl doteď celé holé fleky. Prakticky vzchází až teď. Byl zasetý začátkem dubna a pak mu nenapršelo vůbec nic. Kdyby minulý týden nepřišlo 30 mm, tak by to byl ve všech plodinách horší debakl než loni. Včera jsem se na něj byl znovu podívat a ta zhruba třetina nepravidelně rozmístěných rostlin, co vzešla včas, má navíc hodně špatnej zdravotní stav, hlavně skvrnitosti a padlí myslím taky. Prosím tě nemáš tip na fungicid, ale nechci tam dávat nic drahého, protože výnos bude slabý. Na skladě mám Hutton, chlorothalonil, epoxyconazol. Můžu ale objednat něco jiného. Jinak bych chtěl dát echo všem, aby se mrkli v porostech na kohoutky. V mulanu, který mám pro sebe na osivo, jsem včera zjistil katastrofální stav.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 15 kvě 2018 09:37

PetrT píše:
tele píše:
PetrT píše:Mám dotaz na použití CCC. Z důvodu chybějících srážek mi do této doby vzešla zhruba třetina osiva jarního ječmene, který už začíná sloupkovat a teď, potom co přišla voda teprve začíná vzcházet zbytek. Odkdy mohu použít Cčko k zahuštění. Předpokládám, že na vzcházející rostliny nelze. Ještě mám dotaz proč je do j. ječmene registrován jen Stabilan, když ostatní ccc přípravky by měli být totožné, jen s jiným obchodním názvem. Díky.


Nemáš pravdu, CCC jsou registrována 3 v dávce 0,6 l/ha. Ty vzchazejici rostliny bych už neřešil, kolem 25 kvetna stejně bude metat.



S tou registrací jsem to popletl. S tím co vzchází musím počítat, protože místy jsem měl doteď celé holé fleky. Prakticky vzchází až teď. Byl zasetý začátkem dubna a pak mu nenapršelo vůbec nic. Kdyby minulý týden nepřišlo 30 mm, tak by to byl ve všech plodinách horší debakl než loni. Včera jsem se na něj byl znovu podívat a ta zhruba třetina nepravidelně rozmístěných rostlin, co vzešla včas, má navíc hodně špatnej zdravotní stav, hlavně skvrnitosti a padlí myslím taky. Prosím tě nemáš tip na fungicid, ale nechci tam dávat nic drahého, protože výnos bude slabý. Na skladě mám Hutton, chlorothalonil, epoxyconazol. Můžu ale objednat něco jiného. Jinak bych chtěl dát echo všem, aby se mrkli v porostech na kohoutky. V mulanu, který mám pro sebe na osivo, jsem včera zjistil katastrofální stav.

Dej 0,6 Hutton navečer a přidej insekticid, kohoutci a dřepčíci jsou i v JJ.

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod PetrT » 15 kvě 2018 10:48

Chtěl bych dát 5 kg hořké soli+ 0,3 l bóru+ Fury+ mustang forte+ močovinu. Nevím ale jestli je tento tankmix možné použít. Jakou můžu dát případně koncentraci močoviny, vím že hutton pálí. Díky moc.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 15 kvě 2018 12:28

PetrT píše:Chtěl bych dát 5 kg hořké soli+ 0,3 l bóru+ Fury+ mustang forte+ močovinu. Nevím ale jestli je tento tankmix možné použít. Jakou můžu dát případně koncentraci močoviny, vím že hutton pálí. Díky moc.

To se mu chystáš naložit dost. Aplikoval bych bez Mustangu. Kombinace růstového herbicidu, močoviny, spiroxaminu a insekticidu se mi zdá příliš. V případě Fury musíš poslat 48 hodin předem ohlášení včelařům, je to ZNV.

Příspěvky: 69
Registrován: 03 kvě 2016 20:01

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod Duke » 31 kvě 2018 17:10

Váhám nad aktuální aplikaci do slad. ječmenů... Odrůda Bojos, hustota cca 1000 stebel (300 rostlin na m2), ve fázi prvních osin... Poslední aplikace pred 4mi týdny: epoxikonazol 60g, prochloras 220 g a pak před 14ti dny krácení a potlačení dalších odnoží trinexapacethyl 50 g... Nyní by možná stačilo ošetření jen pyretroidem + mikro a fungicidní ošetření bych uplně vynechal (je to čisté). Možné je i ošetření pouze chlorotalonilem (i jako ochrana před sluncem). Na skladě mám ještě Amistar Extra, ale obávám se, aby strobilurin příliš neprotáhl vegetaci. Mám letos obavu z vysokých dusíků (ačkoli jsem to držel zkrátka - jen 90 kg N před setím). Někde jsem zaslechl kombinaci Lexin (0.2) + Fruktus (0.4) - máte s tím někdo zkušenost? Dávat auxin v suchu je blbost, ale voda zatím u nás je a předpově'd taky něco slibuje...

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 31 kvě 2018 21:15

Duke píše:Váhám nad aktuální aplikaci do slad. ječmenů... Odrůda Bojos, hustota cca 1000 stebel (300 rostlin na m2), ve fázi prvních osin... Poslední aplikace pred 4mi týdny: epoxikonazol 60g, prochloras 220 g a pak před 14ti dny krácení a potlačení dalších odnoží trinexapacethyl 50 g... Nyní by možná stačilo ošetření jen pyretroidem + mikro a fungicidní ošetření bych uplně vynechal (je to čisté). Možné je i ošetření pouze chlorotalonilem (i jako ochrana před sluncem). Na skladě mám ještě Amistar Extra, ale obávám se, aby strobilurin příliš neprotáhl vegetaci. Mám letos obavu z vysokých dusíků (ačkoli jsem to držel zkrátka - jen 90 kg N před setím). Někde jsem zaslechl kombinaci Lexin (0.2) + Fruktus (0.4) - máte s tím někdo zkušenost? Dávat auxin v suchu je blbost, ale voda zatím u nás je a předpově'd taky něco slibuje...

Dnes jsem aplikoval 0,5 fruktus, mám ty samé obavy. Ten fungicid je na tobě, já aplikoval 100 g azoxystrobin + 80 g epoxy + 500 g chlorotalonil, ale porost mám ridsi :wink:

Příspěvky: 69
Registrován: 03 kvě 2016 20:01

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod Duke » 31 kvě 2018 21:56

Taky to asi takhle striknu. A co ten Lexin?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 31 kvě 2018 22:49

Duke píše:Taky to asi takhle striknu. A co ten Lexin?

Nemám vyzkoušeno, takže neporadím.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod medulin » 01 čer 2018 07:56

Duke píše:Taky to asi takhle striknu. A co ten Lexin?


Lexin doporučoval sám pan Mach viz uryvek z metodiky...Pokud by hrozily opravdu vysoké obsahy dusíkatých látek doporučujeme silný auxin – například 0,1 až 0,2 l/ha Lexinu a protistresově jej přikrýt ENERGEN FRUKTUS PLUS v dávce 0,5/ha.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 01 čer 2018 14:13

medulin píše:
Duke píše:Taky to asi takhle striknu. A co ten Lexin?


Lexin doporučoval sám pan Mach viz uryvek z metodiky...Pokud by hrozily opravdu vysoké obsahy dusíkatých látek doporučujeme silný auxin – například 0,1 až 0,2 l/ha Lexinu a protistresově jej přikrýt ENERGEN FRUKTUS PLUS v dávce 0,5/ha.

Ok, určitě to funguje, ale nemám to vyzkoušené, tak to nebudu doporučovat. Ono se to nezdá, někdo řekne vodičky,ale opravdu to silně ovlivňuje hladinu fytohormonu.

Příspěvky: 69
Registrován: 03 kvě 2016 20:01

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod Duke » 05 čer 2018 17:24

tele píše:
medulin píše:
Duke píše:Taky to asi takhle striknu. A co ten Lexin?


Lexin doporučoval sám pan Mach viz uryvek z metodiky...Pokud by hrozily opravdu vysoké obsahy dusíkatých látek doporučujeme silný auxin – například 0,1 až 0,2 l/ha Lexinu a protistresově jej přikrýt ENERGEN FRUKTUS PLUS v dávce 0,5/ha.

Ok, určitě to funguje, ale nemám to vyzkoušené, tak to nebudu doporučovat. Ono se to nezdá, někdo řekne vodičky,ale opravdu to silně ovlivňuje hladinu fytohormonu.


Nakonec jsem to minuly tyden naaplikoval: 0,5 L Amistar Xtra, 0,2 L Lexin, 0,5 L Fruktus + mikro (Cu, Zn, B, Mg-S) + pyretroid... Tak uvidime... Radeji litovat toho, co clovek udelal, nez toho, co neudelal... :-)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 05 čer 2018 19:24

Uvidíš sám, dodej po sklizni výsledky rozboru.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod rsv » 28 bře 2019 21:35

Čau lidi, máte někdo zkušenost do slaďáku s fragmou?

Příspěvky: 69
Registrován: 16 lis 2012 23:56
Bydliště: Opavsko

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod georget91 » 26 dub 2019 04:44

Mám v plánu v ječmenu Malz na konci odnožování dát 1l CCC na podpoření/vyrovnání odnoží a následně ve sloupkování 0,3 modusu. Chtěl bych poradit, do které aplikace je vhodnější dát Mustang forte? Zatím zde mám na počátku odnožování Axial plus kvůli ovsu hluchému.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 26 dub 2019 20:21

georget91 píše:Mám v plánu v ječmenu Malz na konci odnožování dát 1l CCC na podpoření/vyrovnání odnoží a následně ve sloupkování 0,3 modusu. Chtěl bych poradit, do které aplikace je vhodnější dát Mustang forte? Zatím zde mám na počátku odnožování Axial plus kvůli ovsu hluchému.

S tím Axialem jsi tam brzo. Herbicid podle vlhkosti půdy a zaplevelení, spíš do sloupkování.

Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2018 18:29

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod amater1 » 25 kvě 2019 00:08

Dobrý den.
Dotaz na někoho kdo se vyzná v herbicidech. Mám v jarním ječmenu na místech kde to blbě vzcházelo díky suchu sveřep jalový,
fáze ječmene je asi 31. Dle agromanuálu by to mělo jít stříknout přípravkem axial one,ale nevím jestli není pozdě sveřep začíná vymetat.
Předem díky za radu.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 25 kvě 2019 12:33

amater1 píše:Dobrý den.
Dotaz na někoho kdo se vyzná v herbicidech. Mám v jarním ječmenu na místech kde to blbě vzcházelo díky suchu sveřep jalový,
fáze ječmene je asi 31. Dle agromanuálu by to mělo jít stříknout přípravkem axial one,ale nevím jestli není pozdě sveřep začíná vymetat.
Předem díky za radu.

Sveřep v Jj nelze regulovat, od toho jsou ostatní plodiny.

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod Denis » 27 kvě 2019 21:33

Zdravím Tele,
prosím o radu. Část ječmene jsem zregulovat medaxem, pak začaly deště a na zbytek se nedalo dostat. O víkendu to jakž takž oschlo, že se v porostu dalo alespoň chodit, tak jsem chtěl aplikovat etefon. To se povedlo na většině a zbylo jedno pole na dnešek, ale syčák do rána vystrčil osiny. Je mi jasné, že už s tím moc dělat nejde, spíš už jen minimalizovat škody. Myslel jsem nastříkat alespoň bor, ale jak vysoko můžu jít s dávkou? Bál jsem se sucha, tak jsem zasel 4,2 MKS. Těď má 1200 až 1500 stébel na m2.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 31 kvě 2019 22:27

Denis píše:Zdravím Tele,
prosím o radu. Část ječmene jsem zregulovat medaxem, pak začaly deště a na zbytek se nedalo dostat. O víkendu to jakž takž oschlo, že se v porostu dalo alespoň chodit, tak jsem chtěl aplikovat etefon. To se povedlo na většině a zbylo jedno pole na dnešek, ale syčák do rána vystrčil osiny. Je mi jasné, že už s tím moc dělat nejde, spíš už jen minimalizovat škody. Myslel jsem nastříkat alespoň bor, ale jak vysoko můžu jít s dávkou? Bál jsem se sucha, tak jsem zasel 4,2 MKS. Těď má 1200 až 1500 stébel na m2.

Dokrať to moddusem, ten osinám nevadí, boru stačí 0,2

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod aram » 05 lis 2019 18:00

Zdravím, dám to sem. Rozhoduji se, jakou odrůdu slaďáku vzít. Mohl by prosím někdo poradit ? Spolupráce bude se Suffletem.
Půdy středně těžké, lokalita Moravské Budějovice, řekněme přísušková oblast Znojemska, teplotně ale už Vysočina :D , cca 420 m n.m. Bude to na 8 ha, chci vyzkoušet, jestli naše půdy jsou schopné zvládnout slaďák.
Kamarád mi radil Sunshine, obchoďák, se kterým jsem mluvil, mi na naši lokalitu doporučil KWS Irinu nebo KWS Amadoru. Tyto 3 mi určitě vykoupí...

Amadora podle popisu v katalogu mi nesedí kvůli nižší odolnosti proti poléhání a výnos tvoří hlavně počtem stébel, což mi do sucha nepřijde nejlepší. Naopak Sunshine pevné stéblo - poléhání pro mě asi nejdůležitější parametr - a i menší odnoživost a vyšší produktivita klasu se mi líbí do našich sušších podmínek.

Co se týče agrotechniky, tak předplodina je pšenice ozimá, sláma rozdrcená, po které byla na pozemku směs svazenky s pohankou, zapravena tento týden, půl pole orbou, půl jsem rozdiskoval. Cca za 2 týdny rozdiskované přejedu kypřičem na cca 20-25 cm a oračku mám v plánu rozdělat smykem také už teď, abych na jaře mohl celé pole jednou přejet diskáčem a po naschnutí set.
Měl jsem za to, že slaďáku bude stačit veškerý N před setím, pole máme dobře zásobené, před zapravením meziplodiny jsem házel ještě PK hnojivo. Na jaře plánuji čistě jen N hnojení. Ohledně toho přihnojení dusíkem na jaře se mi právě zamlouvá také více Sunshine, která z těch 3 odrůd nemá nižší obsah N v zrnu, čili menší riziko, že bych měl málo. Dusíkem přihnojovat bych v průběhu vegetace nechtěl, abych to nepřehnal právě. V úzkém okolí slaďák nikdo nedělá, až dál, kde o něco více prší, takže nemám s kým probrat, jsem průkopník :mrgreen:

V katalogu dále mají Pionier, RGT Planet, Spitfire, Overture (tu dělá ten vzdálenější známý, ale tomu více prší a má písčitější půdy), Laudis 550.
Nebo byste raději doporučili nějakou starší odrůdu ala Malz Bojos Sebastian ? Díky za rady :)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 05 lis 2019 21:05

aram píše:Zdravím, dám to sem. Rozhoduji se, jakou odrůdu slaďáku vzít. Mohl by prosím někdo poradit ? Spolupráce bude se Suffletem.
Půdy středně těžké, lokalita Moravské Budějovice, řekněme přísušková oblast Znojemska, teplotně ale už Vysočina :D , cca 420 m n.m. Bude to na 8 ha, chci vyzkoušet, jestli naše půdy jsou schopné zvládnout slaďák.
Kamarád mi radil Sunshine, obchoďák, se kterým jsem mluvil, mi na naši lokalitu doporučil KWS Irinu nebo KWS Amadoru. Tyto 3 mi určitě vykoupí...

Amadora podle popisu v katalogu mi nesedí kvůli nižší odolnosti proti poléhání a výnos tvoří hlavně počtem stébel, což mi do sucha nepřijde nejlepší. Naopak Sunshine pevné stéblo - poléhání pro mě asi nejdůležitější parametr - a i menší odnoživost a vyšší produktivita klasu se mi líbí do našich sušších podmínek.

Co se týče agrotechniky, tak předplodina je pšenice ozimá, sláma rozdrcená, po které byla na pozemku směs svazenky s pohankou, zapravena tento týden, půl pole orbou, půl jsem rozdiskoval. Cca za 2 týdny rozdiskované přejedu kypřičem na cca 20-25 cm a oračku mám v plánu rozdělat smykem také už teď, abych na jaře mohl celé pole jednou přejet diskáčem a po naschnutí set.
Měl jsem za to, že slaďáku bude stačit veškerý N před setím, pole máme dobře zásobené, před zapravením meziplodiny jsem házel ještě PK hnojivo. Na jaře plánuji čistě jen N hnojení. Ohledně toho přihnojení dusíkem na jaře se mi právě zamlouvá také více Sunshine, která z těch 3 odrůd nemá nižší obsah N v zrnu, čili menší riziko, že bych měl málo. Dusíkem přihnojovat bych v průběhu vegetace nechtěl, abych to nepřehnal právě. V úzkém okolí slaďák nikdo nedělá, až dál, kde o něco více prší, takže nemám s kým probrat, jsem průkopník :mrgreen:

V katalogu dále mají Pionier, RGT Planet, Spitfire, Overture (tu dělá ten vzdálenější známý, ale tomu více prší a má písčitější půdy), Laudis 550.
Nebo byste raději doporučili nějakou starší odrůdu ala Malz Bojos Sebastian ? Díky za rady :)

Bojos do sucha je jistota, N 100 kg před setím v MO zapravit, hlavně nešetři na moření, Systiva je základ. Připrav se na bedlivé vedení porostu, jeden týden EC 25 a za 14 dní vystrkuje osiny :mrgreen:

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod aram » 05 lis 2019 21:26

Ok díky, a jen se zeptám, s těmi 3 prvně jmenovanými máš zkušenost s některou z nich ? :)
Na Bojos se zeptám, jestli bude odbyt .. i když na ten asi vždycky co

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod tele » 05 lis 2019 22:14

aram píše:Ok díky, a jen se zeptám, s těmi 3 prvně jmenovanými máš zkušenost s některou z nich ? :)
Na Bojos se zeptám, jestli bude odbyt .. i když na ten asi vždycky co

Ani jeden jsem nevedl.

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: Vedení porostů jarního ječmene

Příspěvekod houmi » 06 lis 2019 15:27

Bojos je lépe obchodovatelný, se sunshinem jsi tak trochu v kleštích - vykoupí Soufflet plus pár obchodníků. Já jsem na to dojel, když jsem měl limitní N látky, soufflet řekl nevykoupíme a jiného obchodního partnera jsem na rychlo nesehnal a musel jsem prodat jako krmný. U Bojosu jsem měl na výběr.. Jinak jsem dělal oba dva - i v pokusech na stejném poli se stejnou agrotechnikou a výsledek stejný. Sunshine bych řekl že trpí víc na plísně v zrnu a nespecifikované listové skvrnitosti. Dnes bych volil Bojos..

PředchozíDalší

Zpět na Obilniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník