Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Buclík » 14 zář 2018 20:36

tele píše:
Buclík píše:
Rolník74 píše:Tak jo,tragedie pokracuje!Pred ctrnacti dny 21mm a dnes 5mm!!To je jedina voda u nas od 13.7.!!!Mel jsem se na repku vys...,protoze proste zaschne...

Nezoufej, dobře to u vás dopadne, řepka to zvládne, už nebudou takový horka. Já jsem v předchozích letech sel 40 semínek originál Marathonu, vody málo a ve výsledku 25 rostlinek na m2 a 2,5t/ha. Tak jsem loni zasel 120 semínek Cortes od souseda za hubičku, vody málo, rostlinek 80/m2 a 3,6t/ha. Tak jsem letos zasel 140 semínek Arabely od souseda, 150kg/ha NPK před setím, voda přišla až 1.září, ale dost, dneska 11mm, ještě není všechna venku, takle měla vypadat na konci srpna, ale věřím, že těch rostlinek tam na jaře bude zase aspoň 80. Možná ji hodím 15. října trochu dusíku. A zrovna tak přesívat budu i pšenice, aspoň 220kg Rebela, myslím, že při těch suchách na jaře nedostatečně odnožuje, tak abych tam měl dost stébel, bez nich není výnos možný.

Popros Ladu Hrušku ať Tě vezme do svého pořadu, k ničemu jinému ten Tvůj recept na řepku není. Uvědom si jednu věc, že toto fórum sleduje dost lidí a pak tu vypadáme jako pitomci. Napadá mě např. aplikace pilin, to byla mimořádně povedená taškařice hodná absolventa obecné školy a hasičského kurzu.


Ta má lehká půda potřebuje něco, co podrží srážky, příští rok udělám pokus na pšenici s třema štráfama 250m vedle sebe na šířku lišty kombajnu(s půlmetrovou mezerou na sekačku) kam navalím 30t/ha kompostu, na další 30t/ha pilin a na třetí 30t/ha jílu a zvážím úroduna těch pásech.
Nebo co mi poradíte vy na lehkou půdu v 450 m.n.m.
.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 14 zář 2018 21:14

Buclík píše:
tele píše:
Rolník74 píše:Tak jo,tragedie pokracuje!Pred ctrnacti dny 21mm a dnes 5mm!!To je jedina voda u nas od 13.7.!!!Mel jsem se na repku vys...,protoze proste zaschne...

Mám jednu lokalitu, kde se řepka nasela po 12 mm 5.9., včera 6 mm a sotva vzchází. Situace je vážná vzhledem k předpovědi na příští týden, nicméně zůstávám opatrným optimistou :wink:


Řepku bych nikdy nesel po 25.8., raději do 20.8.

Díky za radu, příště se polepším.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Buclík » 15 zář 2018 08:52

Musíme si pomáhat !!!

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 16 zář 2018 21:32

ahojte, potreboval by som poradiť. v poraste repky (4-6 listov) pustil clomazone+napropamid mrlík biely (merlík bílý), dúfam že som ho dobre identifikoval. zhoda okolností dopustila, že má burina momentálne cca 15 cm a kvitne, resp. už odkvitla. je vhodné hneď aplikovať galeru jeseň? alebo už na mrlík neaplikovať nič. prikladám aj foto porastu siateho 18.8. https://bartuc.rajce.idnes.cz/repka_2018/

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 16 zář 2018 22:28

Bartuc píše:ahojte, potreboval by som poradiť. v poraste repky (4-6 listov) pustil clomazone+napropamid mrlík biely (merlík bílý), dúfam že som ho dobre identifikoval. zhoda okolností dopustila, že má burina momentálne cca 15 cm a kvitne, resp. už odkvitla. je vhodné hneď aplikovať galeru jeseň? alebo už na mrlík neaplikovať nič. prikladám aj foto porastu siateho 18.8. https://bartuc.rajce.idnes.cz/repka_2018/

Neřeš to, už je to urostlé. Bude muset počkat na mráz. Jinak pěkný porost :wink:

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod citrusek » 17 zář 2018 04:36

U nás ve čtvrtek večer v bouřce 18 mm a v pátek po celodenním pršení dalších 16 mm. Od 8 srpna tu spadlo přes 150 mm, takže spokojenost.

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 17 zář 2018 09:07

tele píše:
Bartuc píše:ahojte, potreboval by som poradiť. v poraste repky (4-6 listov) pustil clomazone+napropamid mrlík biely (merlík bílý), dúfam že som ho dobre identifikoval. zhoda okolností dopustila, že má burina momentálne cca 15 cm a kvitne, resp. už odkvitla. je vhodné hneď aplikovať galeru jeseň? alebo už na mrlík neaplikovať nič. prikladám aj foto porastu siateho 18.8. https://bartuc.rajce.idnes.cz/repka_2018/

Neřeš to, už je to urostlé. Bude muset počkat na mráz. Jinak pěkný porost :wink:


vďaka :wink: tento týždeň by sme tam chceli naaplikovať 0,8 CCC + 0,6 tebuconazol + 0,3 Galleko koreň. nanešťastie je to jediný slušný porast, kde naň hneď po zasiati spadlo 5mm dažďa. ostatné porasty siate 21.8. majú ďaleko väčšie problémy s prežitím... neutrafili sme s novou sejačkou výsevok a hrozí nám málo rastlín na m2, tak uvidíme ako to dopadne... :mrgreen:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 17 zář 2018 13:52

Bartuc píše:
tele píše:
Bartuc píše:ahojte, potreboval by som poradiť. v poraste repky (4-6 listov) pustil clomazone+napropamid mrlík biely (merlík bílý), dúfam že som ho dobre identifikoval. zhoda okolností dopustila, že má burina momentálne cca 15 cm a kvitne, resp. už odkvitla. je vhodné hneď aplikovať galeru jeseň? alebo už na mrlík neaplikovať nič. prikladám aj foto porastu siateho 18.8. https://bartuc.rajce.idnes.cz/repka_2018/

Neřeš to, už je to urostlé. Bude muset počkat na mráz. Jinak pěkný porost :wink:


vďaka :wink: tento týždeň by sme tam chceli naaplikovať 0,8 CCC + 0,6 tebuconazol + 0,3 Galleko koreň. nanešťastie je to jediný slušný porast, kde naň hneď po zasiati spadlo 5mm dažďa. ostatné porasty siate 21.8. majú ďaleko väčšie problémy s prežitím... neutrafili sme s novou sejačkou výsevok a hrozí nám málo rastlín na m2, tak uvidíme ako to dopadne... :mrgreen:

Maličko bych upravil regulaci. Dej 0,2 caryx + 0,6 tebu, CCC schovej do pšenice a galeko strč prodejci do prdele. Tenhle porost no určitě nepotřebuje :wink: Určitě přidej litr boru a hořkou sůl.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 17 zář 2018 13:54

citrusek píše:U nás ve čtvrtek večer v bouřce 18 mm a v pátek po celodenním pršení dalších 16 mm. Od 8 srpna tu spadlo přes 150 mm, takže spokojenost.

Horší bude zakládat obiloviny :(

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 17 zář 2018 22:22

Před 6 dny aplikace Butisan complete 2,2 + gallant super 0,4. Výdrol pšenice jen někde začíná blednout. Je to normální ? Nevím jak dlouho by to mělo trvat, než ta aplikace má být poznat. :mrgreen: A trochu výhledově, je možné dát dohromady Caryx, tebuconazol, bór a pyretroid ? Případně ještě plantaktiv ? Dost možná tam budu muset jet na dřepčíka ještě před regulací. Řepka nyní 2-3 pravé listy. Regulovat při 5 nebo později ? Moc díky

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 18 zář 2018 19:50

aram píše:Před 6 dny aplikace Butisan complete 2,2 + gallant super 0,4. Výdrol pšenice jen někde začíná blednout. Je to normální ? Nevím jak dlouho by to mělo trvat, než ta aplikace má být poznat. :mrgreen: A trochu výhledově, je možné dát dohromady Caryx, tebuconazol, bór a pyretroid ? Případně ještě plantaktiv ? Dost možná tam budu muset jet na dřepčíka ještě před regulací. Řepka nyní 2-3 pravé listy. Regulovat při 5 nebo později ? Moc díky

Tak popořadě: graminicid jsi poddavkoval, přidal bych příště 0,2 l, ten mix lze, plantaktiv jsou vyhozené prachy, stejně funguje hořká sůl, regulovat při 5, už se krátí den.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 18 zář 2018 22:14

Ještě jednou díky. Bohužel tvoje rady výše tady na fóru dát plnou dávku 0,5 nebo 0,6 jsem četl až po aplikaci :mrgreen: já dal raději míň když jsem to míchal s tím butisanem. Plantaktiv dávám zbytky z minulyho roku, ale dělal jsem si pokus a v řepce poctivě spočítán nárůst výnosu o 0,3 t/ha. Pokud tohle dokáže hořká sůl, tak je to mazec. Je pravda, že složení by tomu odpovídalo.
Jinak podotýkám, výskyt dřepčíka jaký nepomatuju, nejspíš budu muset jet insekticid ještě před regulací zvlášť. :roll:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 18 zář 2018 22:26

aram píše:Ještě jednou díky. Bohužel tvoje rady výše tady na fóru dát plnou dávku 0,5 nebo 0,6 jsem četl až po aplikaci :mrgreen: já dal raději míň když jsem to míchal s tím butisanem. Plantaktiv dávám zbytky z minulyho roku, ale dělal jsem si pokus a v řepce poctivě spočítán nárůst výnosu o 0,3 t/ha. Pokud tohle dokáže hořká sůl, tak je to mazec. Je pravda, že složení by tomu odpovídalo.
Jinak podotýkám, výskyt dřepčíka jaký nepomatuju, nejspíš budu muset jet insekticid ještě před regulací zvlášť. :roll:

Dřepčík je letos silně lokální. Ano, plantaktiv má totožné složení jako hořká sůl a je schopný stimulovat olejniny díky S a Mg :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod winis » 21 zář 2018 12:42

Letos nezabira skoro nic v nizsich nez registrovanych davkach :/ Dal jsem 0,8 Gramiguard 7.9. a jecmen vypada ze poroste v pohode dal, a to dostal jeste hned po zaseti 1,3 l roundupu (ze prej to bude stacit....), na casti slo 0,4 gallantu 10.9 a tam nejake znamky ucinku nepozoruju.... Jeste pojedu s galerou tak budu muset neco nejspis prihodit na vydrola na broucka.

Příspěvky: 45
Registrován: 01 úno 2018 15:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Joe45 » 21 zář 2018 18:39

Lze aplikovat agil + Caryx, tebuconazol + močovina ?? Díky tele

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 21 zář 2018 20:29

Joe45 píše:Lze aplikovat agil + Caryx, tebuconazol + močovina ?? Díky tele

Lze

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 21 zář 2018 20:31

winis píše:Letos nezabira skoro nic v nizsich nez registrovanych davkach :/ Dal jsem 0,8 Gramiguard 7.9. a jecmen vypada ze poroste v pohode dal, a to dostal jeste hned po zaseti 1,3 l roundupu (ze prej to bude stacit....), na casti slo 0,4 gallantu 10.9 a tam nejake znamky ucinku nepozoruju.... Jeste pojedu s galerou tak budu muset neco nejspis prihodit na vydrola na broucka.

Vosková vrstva je silná, je třeba aplikovat plné dávky včas, ve 3 listech je pozdě.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod winis » 22 zář 2018 12:52

Otazka: Galera nebo Belkar?
E: Trápí mě hlavně zemědým...

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 22 zář 2018 17:02

winis píše:Otazka: Galera nebo Belkar?
E: Trápí mě hlavně zemědým...

Na Galeru vzhledem k aktuálním teplotám zapomeň, Belkar by to měl likvidovat, ale zkušenosti zatím chybí. Určitě nebere svlačec jak tvrdil jeden obchodní zástupce :wink:

Příspěvky: 45
Registrován: 01 úno 2018 15:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Joe45 » 22 zář 2018 21:51

tele píše:
winis píše:Otazka: Galera nebo Belkar?
E: Trápí mě hlavně zemědým...

Na Galeru vzhledem k aktuálním teplotám zapomeň, Belkar by to měl likvidovat, ale zkušenosti zatím chybí. Určitě nebere svlačec jak tvrdil jeden obchodní zástupce :wink:

Můžeš to tele prosím vysvětlit? Galera a teplota...

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 22 zář 2018 22:18

Joe45 píše:
tele píše:
winis píše:Otazka: Galera nebo Belkar?
E: Trápí mě hlavně zemědým...

Na Galeru vzhledem k aktuálním teplotám zapomeň, Belkar by to měl likvidovat, ale zkušenosti zatím chybí. Určitě nebere svlačec jak tvrdil jeden obchodní zástupce :wink:

Můžeš to tele prosím vysvětlit? Galera a teplota...

Aby Galéra spolehlivě účinkovala na violky, kakosty a další špatně hubitelne plevele, tak musí být po aplikaci pár dnů kolem 20°C. Proto je někdy nespokojenost s účinností na plevele.

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod zdeni » 23 zář 2018 21:43

Joe45 píše:
tele píše:
winis píše:Otazka: Galera nebo Belkar?
E: Trápí mě hlavně zemědým...

Na Galeru vzhledem k aktuálním teplotám zapomeň, Belkar by to měl likvidovat, ale zkušenosti zatím chybí. Určitě nebere svlačec jak tvrdil jeden obchodní zástupce :wink:

Můžeš to tele prosím vysvětlit? Galera a teplota...

bavite se o Galera nebo Galera pdzim
přišti tyden docela hezky,pujde použit galeru mám laskavec a merlik zbytek bych použil v připadě na jaře na hořčici
když to nejde vem kladivo

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 23 zář 2018 22:49

bavite se o Galera nebo Galera pdzim
přišti tyden docela hezky,pujde použit galeru mám laskavec a merlik zbytek bych použil v připadě na jaře na hořčici[/quote]
Asi to nemá cenu, ale jestliže má být v noci kolem nuly, přijde Ti to optimální na aplikaci systémového přípravku? To máte tolik prachů, že je můžete lit do kanálu?

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod zdeni » 24 zář 2018 20:24

tele píše:bavite se o Galera nebo Galera pdzim
přišti tyden docela hezky,pujde použit galeru mám laskavec a merlik zbytek bych použil v připadě na jaře na hořčici

Asi to nemá cenu, ale jestliže má být v noci kolem nuly, přijde Ti to optimální na aplikaci systémového přípravku? To máte tolik prachů, že je můžete lit do kanálu?[/quote]
tak co použit tohle mně doporučil prodejce nejsem odbornik řepku moc nedělam letos je to naprd mam 12ha
když to nejde vem kladivo

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 24 zář 2018 21:19

zdeni píše:
tele píše:bavite se o Galera nebo Galera pdzim
přišti tyden docela hezky,pujde použit galeru mám laskavec a merlik zbytek bych použil v připadě na jaře na hořčici

Asi to nemá cenu, ale jestliže má být v noci kolem nuly, přijde Ti to optimální na aplikaci systémového přípravku? To máte tolik prachů, že je můžete lit do kanálu?

tak co použit tohle mně doporučil prodejce nejsem odbornik řepku moc nedělam letos je to naprd mam 12ha[/quote]
Dej foto, nejsem jasnovidec. Velký merlík nevezme žádný herbicid v řepce.

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod zdeni » 24 zář 2018 21:29

tele píše:
zdeni píše:
tele píše:bavite se o Galera nebo Galera pdzim
přišti tyden docela hezky,pujde použit galeru mám laskavec a merlik zbytek bych použil v připadě na jaře na hořčici

Asi to nemá cenu, ale jestliže má být v noci kolem nuly, přijde Ti to optimální na aplikaci systémového přípravku? To máte tolik prachů, že je můžete lit do kanálu?

tak co použit tohle mně doporučil prodejce nejsem odbornik řepku moc nedělam letos je to naprd mam 12ha

Dej foto, nejsem jasnovidec. Velký merlík nevezme žádný herbicid v řepce.[/quote]
je to ještě male rostliny několik pr. listu řepka je taky mala letos je to naprd jestly z toho něco bude
když to nejde vem kladivo

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod citrusek » 26 zář 2018 06:28

tele píše:
citrusek píše:U nás ve čtvrtek večer v bouřce 18 mm a v pátek po celodenním pršení dalších 16 mm. Od 8 srpna tu spadlo přes 150 mm, takže spokojenost.

Horší bude zakládat obiloviny :(

Pšenici už mám nasetou od minulého týdne. První setá 19.9. a druhá 21.9. Ta první už byla včera venku. Spadlo tu zase 12 mm, tak pěkně vzchází.
Teď k řepce. Odrůda Orex setá 14.8. Fotky z 17.9. Ten den kráceno dle rady 0,3 Caryx a 0,8 Tebu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 26 zář 2018 20:50

citrusek píše:
tele píše:
citrusek píše:U nás ve čtvrtek večer v bouřce 18 mm a v pátek po celodenním pršení dalších 16 mm. Od 8 srpna tu spadlo přes 150 mm, takže spokojenost.

Horší bude zakládat obiloviny :(

Pšenici už mám nasetou od minulého týdne. První setá 19.9. a druhá 21.9. Ta první už byla včera venku. Spadlo tu zase 12 mm, tak pěkně vzchází.
Teď k řepce. Odrůda Orex setá 14.8. Fotky z 17.9. Ten den kráceno dle rady 0,3 Caryx a 0,8 Tebu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Máš to moc pěkný, rovnoměrně založený :wink:

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod citrusek » 27 zář 2018 05:53

Chtělo to zakrátit o pár dní dřív, ale všechno se stíhat nedá. Řepka měla už 6-7 listů. Když se tady nakousl Belkar. Dá se použít i při teplotách které teď jsou?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 27 zář 2018 10:15

citrusek píše:Chtělo to zakrátit o pár dní dřív, ale všechno se stíhat nedá. Řepka měla už 6-7 listů. Když se tady nakousl Belkar. Dá se použít i při teplotách které teď jsou?

Chtělo to krátit dříve, jsou dlouhé řapíky, ale není to žádný průser. Belkar mám naplánovaný na příští týden cca 7 dnů po krácení. Vzhledem k tomu, že jsou to syntetické auxiny, tak tam bude potřeba aplikovat alespoň při 12 C a nějakém slunečním svitu a ohlídal bych si mráz.

PředchozíDalší

Zpět na Olejniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník