Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Denis » 28 zář 2018 18:24

Prosím o radu:

Agil aplikován 14. a 15. září v dávce 0,7l. Na jednom stanovišti spadlo od té doby 15mm, na druhém 28mm. Výdrol ve fázi 1, občasně 2 listů. Na mokřejším je výdrol prožloutlý odchází, i když se mi zdá, že pomaleji než sousedům co aplikovali ve stejné době, především na souvratích. Na sušším výdrol žloutne velice pomalu, kde se sbírala sláma jsou místa v řádcích kde je prakticky stále stejně zelený, i když neroste. Mám čekat nebo opakovat aplikaci?

Mám nakoupený Caryx, ale zde se doporučovala kombinace caryxu s tebukonazolem. Po loňským fiasku se samotným Caryxem bych nerad opakoval chyby. Kde spadlo víc vody má řepka 4 až 6 listů, dle pole. Mám raději dát 0,3 caryxu a 0,8 tebu nebo to bude moc? A je tím myšleno klasický 250 tebukonazol jako např. Lynx? Kde voda nespadla sedí řepka ve čtyřech listech ale je drobná. Jak takový porost regulovat? Omlouvám se za (případný) hloupý dotaz. :roll:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 28 zář 2018 20:02

Denis píše:Prosím o radu:

Agil aplikován 14. a 15. září v dávce 0,7l. Na jednom stanovišti spadlo od té doby 15mm, na druhém 28mm. Výdrol ve fázi 1, občasně 2 listů. Na mokřejším je výdrol prožloutlý odchází, i když se mi zdá, že pomaleji než sousedům co aplikovali ve stejné době, především na souvratích. Na sušším výdrol žloutne velice pomalu, kde se sbírala sláma jsou místa v řádcích kde je prakticky stále stejně zelený, i když neroste. Mám čekat nebo opakovat aplikaci?

Mám nakoupený Caryx, ale zde se doporučovala kombinace caryxu s tebukonazolem. Po loňským fiasku se samotným Caryxem bych nerad opakoval chyby. Kde spadlo víc vody má řepka 4 až 6 listů, dle pole. Mám raději dát 0,3 caryxu a 0,8 tebu nebo to bude moc? A je tím myšleno klasický 250 tebukonazol jako např. Lynx? Kde voda nespadla sedí řepka ve čtyřech listech ale je drobná. Jak takový porost regulovat? Omlouvám se za (případný) hloupý dotaz. :roll:

Přidej fotky, bude to jednodušší.

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Denis » 29 zář 2018 23:30

tele píše:
Denis píše:Prosím o radu:

Agil aplikován 14. a 15. září v dávce 0,7l. Na jednom stanovišti spadlo od té doby 15mm, na druhém 28mm. Výdrol ve fázi 1, občasně 2 listů. Na mokřejším je výdrol prožloutlý odchází, i když se mi zdá, že pomaleji než sousedům co aplikovali ve stejné době, především na souvratích. Na sušším výdrol žloutne velice pomalu, kde se sbírala sláma jsou místa v řádcích kde je prakticky stále stejně zelený, i když neroste. Mám čekat nebo opakovat aplikaci?

Mám nakoupený Caryx, ale zde se doporučovala kombinace caryxu s tebukonazolem. Po loňským fiasku se samotným Caryxem bych nerad opakoval chyby. Kde spadlo víc vody má řepka 4 až 6 listů, dle pole. Mám raději dát 0,3 caryxu a 0,8 tebu nebo to bude moc? A je tím myšleno klasický 250 tebukonazol jako např. Lynx? Kde voda nespadla sedí řepka ve čtyřech listech ale je drobná. Jak takový porost regulovat? Omlouvám se za (případný) hloupý dotaz. :roll:

Přidej fotky, bude to jednodušší.


Přídávám fotky:

Marathon, 1,1 VJ, od zasetí celkem 65 mm, 5 až 6 listů. Předplodina pšenice ozimá.

https://zemedelecdenis.rajce.idnes.cz/Marathon_2018/

Memori, 1,1 VJ, 5 až 6 listů, prvních 5 fotek 65 mm, zbylé 35 mm a nejhorší porost na asi nejhorším poli co do zpracovatelnosti a kvality přípravy. Též bych řekl nejhorší účinnost graminicidu. Velké poškození dřepčíky, zítra naplánován 2. postřik pyretroidem. Předplodina ječmen jarní.

https://zemedelecdenis.rajce.idnes.cz/Memori_2018/

Architect, 1,15 VJ, 4 až 5 listů (převážně 4), 35 mm. První až čtvrtá fotka asi nejlepší porost z těch sušších. Zbylé fotky průměrná a nejlepší část dalšího pole. Výdrol znatelně prožloutl za cca dva poslední dny, ale i tak nevím jestli neopakovat aplikaci. Předplodiny u obou pšenice.

https://zemedelecdenis.rajce.idnes.cz/Architect_2018/

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 30 zář 2018 14:35

Denis píše:
tele píše:
Denis píše:Prosím o radu:

Agil aplikován 14. a 15. září v dávce 0,7l. Na jednom stanovišti spadlo od té doby 15mm, na druhém 28mm. Výdrol ve fázi 1, občasně 2 listů. Na mokřejším je výdrol prožloutlý odchází, i když se mi zdá, že pomaleji než sousedům co aplikovali ve stejné době, především na souvratích. Na sušším výdrol žloutne velice pomalu, kde se sbírala sláma jsou místa v řádcích kde je prakticky stále stejně zelený, i když neroste. Mám čekat nebo opakovat aplikaci?

Mám nakoupený Caryx, ale zde se doporučovala kombinace caryxu s tebukonazolem. Po loňským fiasku se samotným Caryxem bych nerad opakoval chyby. Kde spadlo víc vody má řepka 4 až 6 listů, dle pole. Mám raději dát 0,3 caryxu a 0,8 tebu nebo to bude moc? A je tím myšleno klasický 250 tebukonazol jako např. Lynx? Kde voda nespadla sedí řepka ve čtyřech listech ale je drobná. Jak takový porost regulovat? Omlouvám se za (případný) hloupý dotaz. :roll:

Přidej fotky, bude to jednodušší.


Přídávám fotky:

Marathon, 1,1 VJ, od zasetí celkem 65 mm, 5 až 6 listů. Předplodina pšenice ozimá.

https://zemedelecdenis.rajce.idnes.cz/Marathon_2018/

Memori, 1,1 VJ, 5 až 6 listů, prvních 5 fotek 65 mm, zbylé 35 mm a nejhorší porost na asi nejhorším poli co do zpracovatelnosti a kvality přípravy. Též bych řekl nejhorší účinnost graminicidu. Velké poškození dřepčíky, zítra naplánován 2. postřik pyretroidem. Předplodina ječmen jarní.

https://zemedelecdenis.rajce.idnes.cz/Memori_2018/

Architect, 1,15 VJ, 4 až 5 listů (převážně 4), 35 mm. První až čtvrtá fotka asi nejlepší porost z těch sušších. Zbylé fotky průměrná a nejlepší část dalšího pole. Výdrol znatelně prožloutl za cca dva poslední dny, ale i tak nevím jestli neopakovat aplikaci. Předplodiny u obou pšenice.

https://zemedelecdenis.rajce.idnes.cz/Architect_2018/

Krátil bych akorát Maraton 0,2 Caryx + 0,5 tebuconazol, ostatní porosty mají cca 7-10 dní času. Pyretroid a graminicid přidej dle potřeby, je vidět, že roste další vlna. Ty řidší porosty si ohlidej dle délky hypokotylu, pravděpodobně bude stačit jedno krácení na konci října. Dle možností bych přidal alespoň 1 l boru, hořkou sůl a močovinu.

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Denis » 30 zář 2018 17:20

Děkuji za rady. Té močoviny s hořkou solí bude stačit 5+5 kg/ha nebo mám přidat?

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tonik » 30 zář 2018 17:31

Prosím máte někdo zkušenost s postřikem pcháče v tomhle období, ráno -1 odpoledne 20.
Nezávidím, ale loňskejch 200 mm a letošních 180 mm se už ukazuje jako nedostačující pro řepku v naší oblasti. Ani po ozimém ječmenu tu nejsou pěkné porosty. Moje setá 15.8. má dnes tak 2-3 pravé o velikosti padasátikoruny.( kovové )

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 30 zář 2018 17:59

Denis píše:Děkuji za rady. Té močoviny s hořkou solí bude stačit 5+5 kg/ha nebo mám přidat?

To je na Tobě, je to logisticky náročnější :wink:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 30 zář 2018 18:03

tonik píše:Prosím máte někdo zkušenost s postřikem pcháče v tomhle období, ráno -1 odpoledne 20.
Nezávidím, ale loňskejch 200 mm a letošních 180 mm se už ukazuje jako nedostačující pro řepku v naší oblasti. Ani po ozimém ječmenu tu nejsou pěkné porosty. Moje setá 15.8. má dnes tak 2-3 pravé o velikosti padasátikoruny.( kovové )

Nezbyde než zítra naaplikovat, potom má foukat a už mrznout nebude. Někde je ten vývoj hodně opožděný, bohužel je to realita.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tonik » 30 zář 2018 20:57

A co myslíš s tím Pcháčem, vychází tam jen Galéra a tu vzhledem k počasí odsuzuješ.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 30 zář 2018 21:18

tonik píše:A co myslíš s tím Pcháčem, vychází tam jen Galéra a tu vzhledem k počasí odsuzuješ.

Pokud máš sporadické zaplevelení, tak to nech na jaro na Vivendi, pokud je zaplevelení silné, nezbyde než risknout podzimní aplikaci.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tonik » 30 zář 2018 21:53

Na jednom poli 3,5ha je flek tak 10x15m
na druhém 21ha je na 1/3 plošné zaplevelení tak 5-10% ale to je odhad. Pokud to počasí dovolí tak mám v plánu zítra nebo pozítří regulaci a st. nebo čt. to postřikat cíleně galérou, jen pak nříkej že je to plácání peněz.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 30 zář 2018 22:35

tonik píše:Na jednom poli 3,5ha je flek tak 10x15m
na druhém 21ha je na 1/3 plošné zaplevelení tak 5-10% ale to je odhad. Pokud to počasí dovolí tak mám v plánu zítra nebo pozítří regulaci a st. nebo čt. to postřikat cíleně galérou, jen pak nříkej že je to plácání peněz.

Nechal bych to na jaro na Vivendi. Nejlevnější likvidace pcháče je MCPA v obilovinách :wink:

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 30 zář 2018 23:19

Prosím, mohu normálně regulovat řepku, když jsou teploty přes den do 12 stupňů ? Přes noc tak 5 nad nulou. Aby to dobře fungovalo ... plánuji dát tebukonazol 0,6 jak minulý rok a nově přidat 0,2 caryxu, ten jsem ještě nedával. Plus ještě 1,5 l bóru. Lze při těchto teplotách nebo když je chladněji raději nedávat nebo přidat/ubrat ?

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tonik » 30 zář 2018 23:36

tele píše:
tonik píše:Na jednom poli 3,5ha je flek tak 10x15m
na druhém 21ha je na 1/3 plošné zaplevelení tak 5-10% ale to je odhad. Pokud to počasí dovolí tak mám v plánu zítra nebo pozítří regulaci a st. nebo čt. to postřikat cíleně galérou, jen pak nříkej že je to plácání peněz.

Nechal bych to na jaro na Vivendi. Nejlevnější likvidace pcháče je MCPA v obilovinách :wink:


No právě, Sumimax + 10g Glean nezafungovalo možná proto že sousedím s 400ha ekologem.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 01 říj 2018 14:28

aram píše:Prosím, mohu normálně regulovat řepku, když jsou teploty přes den do 12 stupňů ? Přes noc tak 5 nad nulou. Aby to dobře fungovalo ... plánuji dát tebukonazol 0,6 jak minulý rok a nově přidat 0,2 caryxu, ten jsem ještě nedával. Plus ještě 1,5 l bóru. Lze při těchto teplotách nebo když je chladněji raději nedávat nebo přidat/ubrat ?

Počkej na čtvrtek, vypadá to, že bude stejně foukat.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 01 říj 2018 14:35

tonik píše:
tele píše:
tonik píše:Na jednom poli 3,5ha je flek tak 10x15m
na druhém 21ha je na 1/3 plošné zaplevelení tak 5-10% ale to je odhad. Pokud to počasí dovolí tak mám v plánu zítra nebo pozítří regulaci a st. nebo čt. to postřikat cíleně galérou, jen pak nříkej že je to plácání peněz.

Nechal bych to na jaro na Vivendi. Nejlevnější likvidace pcháče je MCPA v obilovinách :wink:


No právě, Sumimax + 10g Glean nezafungovalo možná proto že sousedím s 400ha ekologem.

Pcháč mají na poli dobytkové nebo jejich sousedi. Já ho likvidoval minulý týden po dlouhodobém úhoru v řepce, byla to už druhá cílená aplikace, první byl glyfosát, na jaře bude ještě Vivendi. Jistota je v obilí Optica, MCPA, Mustang 4x4. Horší jsou oblasti, kde je v kombinaci se svlačcem, to je v řepce neřešitelné.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tonik » 01 říj 2018 19:37

Právě, že jsem se nikdy s dozrálim pcháčem v poli nesetkal, až letos se před sklizní objevily fleky jak za dob JZD.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 01 říj 2018 21:21

tele píše:
aram píše:Prosím, mohu normálně regulovat řepku, když jsou teploty přes den do 12 stupňů ? Přes noc tak 5 nad nulou. Aby to dobře fungovalo ... plánuji dát tebukonazol 0,6 jak minulý rok a nově přidat 0,2 caryxu, ten jsem ještě nedával. Plus ještě 1,5 l bóru. Lze při těchto teplotách nebo když je chladněji raději nedávat nebo přidat/ubrat ?

Počkej na čtvrtek, vypadá to, že bude stejně foukat.

Jo, odložil jsem to z důvodu hrozících srážek a udělal jsem dobře.
Jen prosimtě, skrz špatnou minulou aplikaci Butisanu a graminicidu, kdy mi jedna sekce dávala míň, mám bohužel udělané pásky, kde je výdrol skoro netknut a plevelů jak když nasere. Můžu dát mix Caryx, tebazol, gallant/gramin, galera podzim a bór ? :mrgreen:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 01 říj 2018 22:33

aram píše:
tele píše:
aram píše:Prosím, mohu normálně regulovat řepku, když jsou teploty přes den do 12 stupňů ? Přes noc tak 5 nad nulou. Aby to dobře fungovalo ... plánuji dát tebukonazol 0,6 jak minulý rok a nově přidat 0,2 caryxu, ten jsem ještě nedával. Plus ještě 1,5 l bóru. Lze při těchto teplotách nebo když je chladněji raději nedávat nebo přidat/ubrat ?

Počkej na čtvrtek, vypadá to, že bude stejně foukat.

Jo, odložil jsem to z důvodu hrozících srážek a udělal jsem dobře.
Jen prosimtě, skrz špatnou minulou aplikaci Butisanu a graminicidu, kdy mi jedna sekce dávala míň, mám bohužel udělané pásky, kde je výdrol skoro netknut a plevelů jak když nasere. Můžu dát mix Caryx, tebazol, gallant/gramin, galera podzim a bór ? :mrgreen:

Můžeš, ale co je tam za plevel a v jaké fázi? Počítej s tím, že je to hodně nouzová aplikace, rozhodně bych to nepáchal na větší výměře. Teď už budou sekce dávat stejně?

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 01 říj 2018 23:27

Počkej na čtvrtek, vypadá to, že bude stejně foukat.

Jo, odložil jsem to z důvodu hrozících srážek a udělal jsem dobře.
Jen prosimtě, skrz špatnou minulou aplikaci Butisanu a graminicidu, kdy mi jedna sekce dávala míň, mám bohužel udělané pásky, kde je výdrol skoro netknut a plevelů jak když nasere. Můžu dát mix Caryx, tebazol, gallant/gramin, galera podzim a bór ? :mrgreen:[/quote]
Můžeš, ale co je tam za plevel a v jaké fázi? Počítej s tím, že je to hodně nouzová aplikace, rozhodně bych to nepáchal na větší výměře. Teď už budou sekce dávat stejně?[/quote]
Ne, bohužel je to na větší opravu, takže prvně pojedu cely pole s tou rozbitou sekcí vyplou jen regulaci + bór a pak pojedu naopak jen tu jednu sekci, kam přidám ty 2 další sajrajty :D
Je to jen jedno pole, tu galeru tam dám ve smyslu "aspoň to zkusím" jsou tam plevele větší i menší a všechny možné, takže nějaký efekt mít může. Navíc teploty v pátek mi hrají do karet.

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod citrusek » 02 říj 2018 06:50

Jestli předpověď vydrží, tak taky risknu v pátek Galeru podzim. Hlásí teplo a slunce. Pak v pondělí den ochlazení a pak zase teplo. Mám ji od léta koupenou, tak se mi nechce kupovat ještě Belkar. Pokud nebude takové teplo, dám tam Belkar.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 02 říj 2018 20:41

aram píše:
Počkej na čtvrtek, vypadá to, že bude stejně foukat.

Jo, odložil jsem to z důvodu hrozících srážek a udělal jsem dobře.
Jen prosimtě, skrz špatnou minulou aplikaci Butisanu a graminicidu, kdy mi jedna sekce dávala míň, mám bohužel udělané pásky, kde je výdrol skoro netknut a plevelů jak když nasere. Můžu dát mix Caryx, tebazol, gallant/gramin, galera podzim a bór ? :mrgreen:

Můžeš, ale co je tam za plevel a v jaké fázi? Počítej s tím, že je to hodně nouzová aplikace, rozhodně bych to nepáchal na větší výměře. Teď už budou sekce dávat stejně?[/quote]
Ne, bohužel je to na větší opravu, takže prvně pojedu cely pole s tou rozbitou sekcí vyplou jen regulaci + bór a pak pojedu naopak jen tu jednu sekci, kam přidám ty 2 další sajrajty :D
Je to jen jedno pole, tu galeru tam dám ve smyslu "aspoň to zkusím" jsou tam plevele větší i menší a všechny možné, takže nějaký efekt mít může. Navíc teploty v pátek mi hrají do karet.[/quote]
Ok :?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 02 říj 2018 20:42

citrusek píše:Jestli předpověď vydrží, tak taky risknu v pátek Galeru podzim. Hlásí teplo a slunce. Pak v pondělí den ochlazení a pak zase teplo. Mám ji od léta koupenou, tak se mi nechce kupovat ještě Belkar. Pokud nebude takové teplo, dám tam Belkar.

To zní rozumně

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 14 říj 2018 19:27

ahojte, potreboval by so opäť poradiť s reguláciou, ako som uz písal repk siata 18.8. doteraz aplikované 13.9. garland 0,7l a 20.9. caryx 0,2+tebu 0,6+100g B+ močovina 3kg/ha. momentálne časť porastu asi 1/4 silne prerastá. listy majú cca 40-50cm rez rastlinou: https://bartuc.rajce.idnes.cz/repka_2018_c._2/
počasie na nasledujúcich 7 dní v noci +6 cez deň +20, čím je najvhodnejšie toto zregulovať? vybral som rastlinu s poškodeným koreňom, neviem presne identifikovať čím, pravdepodobne drôtovec alebo háďatko...?? je to potrebné riešiť, vytiahol som náhodne 5 rastlín, 2 mali poškodené korene... vopred vďaka :?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 14 říj 2018 19:57

Bartuc píše:ahojte, potreboval by so opäť poradiť s reguláciou, ako som uz písal repk siata 18.8. doteraz aplikované 13.9. garland 0,7l a 20.9. caryx 0,2+tebu 0,6+100g B+ močovina 3kg/ha. momentálne časť porastu asi 1/4 silne prerastá. listy majú cca 40-50cm rez rastlinou: https://bartuc.rajce.idnes.cz/repka_2018_c._2/
počasie na nasledujúcich 7 dní v noci +6 cez deň +20, čím je najvhodnejšie toto zregulovať? vybral som rastlinu s poškodeným koreňom, neviem presne identifikovať čím, pravdepodobne drôtovec alebo háďatko...?? je to potrebné riešiť, vytiahol som náhodne 5 rastlín, 2 mali poškodené korene... vopred vďaka :?

To je ten Maraton o několik odkazů výš? Kořeny poškozeny květilkou, na to ochrana není. Hypokotyl se už vytahuje, nezbývá než 0,5 Caryx + 1 tebuconazol + 1 bór + 5 močovina. Letos je to extrém, buď je řepka jako kapradí nebo ve 3 listech :cry:

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 14 říj 2018 20:22

súhlas. nie, je to arabela. vďaka za radu, tak to tam hodím. problém je že je to na konci porastu, čiže si musíme prejsť každú koľaj a striekať len konce.. :mrgreen: zvyšok porastu je v norme, listy cca 15cm pri zemi. pozemok je mierny svah, prerastá v doline, zrejme kvôli vode.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 14 říj 2018 20:30

Bartuc píše:súhlas. nie, je to arabela. vďaka za radu, tak to tam hodím. problém je že je to na konci porastu, čiže si musíme prejsť každú koľaj a striekať len konce.. :mrgreen: zvyšok porastu je v norme, listy cca 15cm pri zemi. pozemok je mierny svah, prerastá v doline, zrejme kvôli vode.

Co čekat, při těch teplotách a troše vody :wink:

Příspěvky: 24
Registrován: 29 dub 2011 20:46

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Jeník Panský » 22 říj 2018 19:45

Zdravím vás.
Hlásí nám na pozítří trošku vody ve formě přeháněk (cca 5-10 mm). Následně budou po tři dny denní teploty do 17°C a noční by neměly jít pod 5°C.
Mám řepku Marathon (440 m.n.m., Vysočina), porost v rámci pole není zcela vyrovnaný - regulace proběhla později, avšak výsledky už jsou vidět; předlodiny byly v rámci bloku tři různé - zde lze skvěle pozorovat vliv přeplodiny na zpracování půdy, vzcházení a růst rostlin; navíc při počátku vzcházení přišly přívalové deště a část na větším svahu se začla slívat - přesto všechno mohu říct, že porost vypadá velmi slušně. Foto nemám, avšak rostliny na pohled zdravé, bez příznaků strádání od cca 10 listů na jedné straně pole po 4 - 6 listů na druhém konci; výdrol zlikvidovaný, plevele téměř nejsou. Před setím cca 100 kg NPK, od té doby nic (vizuelně nebylo třeba a ani vhodné podmínky), před asi 14 dny 1l Borosan. Všechny části pole byly v horizontu dvou let nějakým způsobem hnojeny (hnůj z hluboké, jetel).
Otázka tedy zní - má smysl využít nastálé situace a přihodit močovinu? Případně jakou dávku a plošně? Mám možnost hodit variabilní dávku podle porostu, což mě nijak nebtěžuje, naopak si s tím běžně docela vyhraju (vrcholky, doliny apod.).

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 22 říj 2018 19:57

Jeník Panský píše:Zdravím vás.
Hlásí nám na pozítří trošku vody ve formě přeháněk (cca 5-10 mm). Následně budou po tři dny denní teploty do 17°C a noční by neměly jít pod 5°C.
Mám řepku Marathon (440 m.n.m., Vysočina), porost v rámci pole není zcela vyrovnaný - regulace proběhla později, avšak výsledky už jsou vidět; předlodiny byly v rámci bloku tři různé - zde lze skvěle pozorovat vliv přeplodiny na zpracování půdy, vzcházení a růst rostlin; navíc při počátku vzcházení přišly přívalové deště a část na větším svahu se začla slívat - přesto všechno mohu říct, že porost vypadá velmi slušně. Foto nemám, avšak rostliny na pohled zdravé, bez příznaků strádání od cca 10 listů na jedné straně pole po 4 - 6 listů na druhém konci; výdrol zlikvidovaný, plevele téměř nejsou. Před setím cca 100 kg NPK, od té doby nic (vizuelně nebylo třeba a ani vhodné podmínky), před asi 14 dny 1l Borosan. Všechny části pole byly v horizontu dvou let nějakým způsobem hnojeny (hnůj z hluboké, jetel).
Otázka tedy zní - má smysl využít nastálé situace a přihodit močovinu? Případně jakou dávku a plošně? Mám možnost hodit variabilní dávku podle porostu, což mě nijak nebtěžuje, naopak si s tím běžně docela vyhraju (vrcholky, doliny apod.).

Pokud není vidět žádný projev nedostatku N, tak bych nechal aplikaci na pozdější dobu cca polovina listopadu, případně před zámrazem.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 22 říj 2018 21:28

Já si letos také pohrávám s myšlenkou přihnojit řepku na podzim močovinou. Mohu se ale zeptat, jaký to má smysl v půlce listopadu ? Nebo se společně s tím spoléhá na to, že nebude do ledna normální zima ? :mrgreen:

PředchozíDalší

Zpět na Olejniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník