Vedení porostů ozimé řepky

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Buclík » 26 črc 2020 14:03

aram píše:Zkus Billu nebo Penny v Moravských Budějovicích... opravdu “zajímavý” dotaz :?
Agrovýkup, Navos, Sufflet agro, ještě mě napadá ADW. Všichni mají v tomto regionu prodejce, myslím, že místo dotazu by stačilo otevřít google a hledat :wink:
A jinak styl tvého vyjadřování by se za mě mohl opravdu zlepšit, nikdy žádné prosím a na konec většinou několik vykřičníků se nečte nejlépe ..

Arame Billa, Penny, Agrovýkup, Navos, Sufflet agro ani ADW odrůdu Shrek v nabídce nemají. Mé tři vykřičníky značí důraz sdělení, to snad není nic proti ničemu . Takže zase nic.

Příspěvekod kas » 26 črc 2020 16:24

Se vším co napsal tele souhalsím, ale občas mě ty vaše ujeté dotazy baví..;) (viz. piliny na pole, atd...:)))
Zkuste BUPOR (první odkaz co Vám vyskočí na Google, kdybyste to vyzkoušel...) máte to za humnama..

Příspěvekod Buclík » 26 črc 2020 17:39

kas píše:Se vším co napsal tele souhalsím, ale občas mě ty vaše ujeté dotazy baví..;) (viz. piliny na pole, atd...:)))
Zkuste BUPOR (první odkaz co Vám vyskočí na Google, kdybyste to vyzkoušel...) máte to za humnama..

Díky za Bupor, Shreka vedou. Teď mne zajímá Keltor že je nejranější a Hogofogo že mu nepukají šešule. No a kdybyste měl zdarma dost pilin, hodil byste je na písčitou půdu skrzevá zlepšení C:N a držení vláhy? No a s tele se chlubte chlapci, že napadáte sedmdesátiletého slušňáka slovy že jsem nesvéprávný, dement, že zde spamuji, debilní, ignorant, zabedněnec, křupan !!!

Příspěvekod Buclík » 04 srp 2020 12:59

Řepka 9600Kč/t za 60 dní.

Příspěvekod PetrT » 04 zář 2020 11:21

Prosím o radu s tímto netradičním problémem:
Kvůli poruše techniky se mi nepodařila dokončit celá preemergentní aplikace v řepce. Řepka je nyní asi týden vzešlá. Jednalo se o aplikaci clomazonu s metazachlorem. Postřikovač s daným tankmixem mi ale pořád stojí plný. Je nějaká možnost jak clomazon aplikovat postemergentně, třeba ve snížené dávce nebo během deště? U metazachloru by problém nebyl.
PS: Potřebuji se zbavit plného postřikovače.
Moc děkuji za jakoukoli radu.

18:00 Problém již vyřešen.

Příspěvekod tele » 04 zář 2020 20:04

PetrT píše:Prosím o radu s tímto netradičním problémem:
Kvůli poruše techniky se mi nepodařila dokončit celá preemergentní aplikace v řepce. Řepka je nyní asi týden vzešlá. Jednalo se o aplikaci clomazonu s metazachlorem. Postřikovač s daným tankmixem mi ale pořád stojí plný. Je nějaká možnost jak clomazon aplikovat postemergentně, třeba ve snížené dávce nebo během deště? U metazachloru by problém nebyl.

Pomohl jsi sousedovi?

Příspěvekod PetrT » 10 zář 2020 09:45

tele píše:

Pomohl jsi sousedovi?

Po konzultacích i kvůli nejisté účinnosti týden namíchaného tankmixu, jsem k tomu přidal roundup ve snížené dávce a ošetřil úhor, který jsem vyjímečně letos měl.

Příspěvekod tele » 10 zář 2020 21:22

PetrT píše:
tele píše:

Pomohl jsi sousedovi?

Po konzultacích i kvůli nejisté účinnosti týden namíchaného tankmixu, jsem k tomu přidal roundup ve snížené dávce a ošetřil úhor, který jsem vyjímečně letos měl.

Co plánuješ na úhoru za plodinu? Pšenici?

Příspěvekod aram » 10 zář 2020 23:05

Tak letos docela nervy... jsem samozřejmě hrozně rád za vodu po asi 5 letech, nicméně příprava pod řepky šla letos tak špatně, že jsem pouze dokázal nakypřit na cca 18 cm, poté rozdělat diskáčem a zaset prontem (nějaky pola jsem musel i válet před setím), abych sel v nějakém rozumném termínu. A stejně je to dost v hrudách. K tomu se sešlo to, že jsem po minulých zkušenostech chtěl jít s výsevkem dolů, takže málo nakupeno - málo vyseto :mrgreen: . Sel jsem 0,7 VJ odrůdy LG Architekt. Den na to naštěstí 6 mm, takže krom jílu to vzchází pěkně. V jílu je to dost pomalejší. Většina rostlinek je tak ve 3 pravých listech. Po jarní pšenici byl už i graminicid, jinde ne.
Herbicid byl Butisan Complet až po vzejití plevelů a další stres .. dřepčíci, dnes jsem musel stříkat, je to požrané fest, tohle jsem nikdy dělat nemusel zatím, nechápu co se děje. :mrgreen:
Zatím to vypadá, že regulaci letos budu plánovat dvoufázově (i přes srážky po zasetí je to docela rozházené na některých polích). Jaké dávky doporučíte (doporučíš Tele), pokud bych plánoval jet dvakrát ? V plánu mám dávat Caryx + tebuconazol, tak jestli dát klasiku 0,3 caryx + 0,6 tebu rozdělenou na 2 aplikace, nebo první třeba jen tebu a pak oboje .. jak na to ? Dík

Příspěvekod tele » 11 zář 2020 19:07

aram píše:Tak letos docela nervy... jsem samozřejmě hrozně rád za vodu po asi 5 letech, nicméně příprava pod řepky šla letos tak špatně, že jsem pouze dokázal nakypřit na cca 18 cm, poté rozdělat diskáčem a zaset prontem (nějaky pola jsem musel i válet před setím), abych sel v nějakém rozumném termínu. A stejně je to dost v hrudách. K tomu se sešlo to, že jsem po minulých zkušenostech chtěl jít s výsevkem dolů, takže málo nakupeno - málo vyseto :mrgreen: . Sel jsem 0,7 VJ odrůdy LG Architekt. Den na to naštěstí 6 mm, takže krom jílu to vzchází pěkně. V jílu je to dost pomalejší. Většina rostlinek je tak ve 3 pravých listech. Po jarní pšenici byl už i graminicid, jinde ne.
Herbicid byl Butisan Complet až po vzejití plevelů a další stres .. dřepčíci, dnes jsem musel stříkat, je to požrané fest, tohle jsem nikdy dělat nemusel zatím, nechápu co se děje. :mrgreen:
Zatím to vypadá, že regulaci letos budu plánovat dvoufázově (i přes srážky po zasetí je to docela rozházené na některých polích). Jaké dávky doporučíte (doporučíš Tele), pokud bych plánoval jet dvakrát ? V plánu mám dávat Caryx + tebuconazol, tak jestli dát klasiku 0,3 caryx + 0,6 tebu rozdělenou na 2 aplikace, nebo první třeba jen tebu a pak oboje .. jak na to ? Dík

Krácení ve 4 listech, dávka dle průběhu počasí, zatím je čas. Drepcik letos vyšší výskyt. Kdo měl mokro, doporučoval jsem výsev až po kvalitní přípravě klidně na začátku září. Většina porostů po výsevu clomazon, potom se uvidí.

Příspěvekod PetrT » 16 zář 2020 11:04

Pomohl jsi sousedovi?[/quote]

Po konzultacích i kvůli nejisté účinnosti týden namíchaného tankmixu, jsem k tomu přidal roundup ve snížené dávce a ošetřil úhor, který jsem vyjímečně letos měl.[/quote]
Co plánuješ na úhoru za plodinu? Pšenici?[/quote]

Minule se mi neodeslala odpověď, tak ještě jednou.
Plánuju ozimák. Jo vím, že jsou to preemergenťáky a dokážou obiloviny dost utlumit. Na pozemku byl ale vysoký porost a provádím hlubokou přípravu, tak to snad bude ok.

Ještě mám jeden dotaz. Je možné ošetřit řepku časnou postemergentní aplikací tankmixu metazachloru s graminicidem ( Gallant), z důvodu např. výdrolu jarního ječmene? Dík.

Příspěvekod aram » 22 zář 2020 22:22

Zdravím, mohu aplikovat mix: 0,4 caryx, 0,6 tebuconazol, 1 litr bóru a ještě k tomu ale graminicid Gallant super 0,5 ? Nebo dát graminicid radši zvlášť ? Řepka v 5-7 pravých listech a teď za tepla se to začalo dost zvedat, proto na můj vkus razantnější krácení.
Zamýšlel jsem dávat i pyretroid (už jednou byl) ale je hlášeno velké ochlazení a hlavně déšť, tak snad už teď půjde do prdele. Ten hlavní nálet jsem ale pyretroidem trefil. Jet o týden pozdějc, tak nebylo co stříkat 8)

PetrT píše:Ještě mám jeden dotaz. Je možné ošetřit řepku časnou postemergentní aplikací tankmixu metazachloru s graminicidem ( Gallant), z důvodu např. výdrolu jarního ječmene? Dík.

Troufnu si poradit :mrgreen: Myslím si, že v tom by neměl být problém, pokud je to ještě aktuální. Osobně třeba o 1-2 deci uberu herbicidu, graminicid většinou plnou dávku nechávám.

Příspěvekod PetrT » 25 zář 2020 11:49

aram píše:Zdravím, mohu aplikovat mix: 0,4 caryx, 0,6 tebuconazol, 1 litr bóru a ještě k tomu ale graminicid Gallant super 0,5 ? Nebo dát graminicid radši zvlášť ? Řepka v 5-7 pravých listech a teď za tepla se to začalo dost zvedat, proto na můj vkus razantnější krácení.
Zamýšlel jsem dávat i pyretroid (už jednou byl) ale je hlášeno velké ochlazení a hlavně déšť, tak snad už teď půjde do prdele. Ten hlavní nálet jsem ale pyretroidem trefil. Jet o týden pozdějc, tak nebylo co stříkat 8)

PetrT píše:Ještě mám jeden dotaz. Je možné ošetřit řepku časnou postemergentní aplikací tankmixu metazachloru s graminicidem ( Gallant), z důvodu např. výdrolu jarního ječmene? Dík.

Troufnu si poradit :mrgreen: Myslím si, že v tom by neměl být problém, pokud je to ještě aktuální. Osobně třeba o 1-2 deci uberu herbicidu, graminicid většinou plnou dávku nechávám.

Dík, obrátil jsem se ještě na zástupce a ten to doporučil s tím že si posílím ještě účinnost metazachlóru na heřmánky. To odpovídá tvému ubrání těch 1-2 decek.

Jinak řepka letos blbě vzchází v hrudovitější- těžší půdě, clomazon ji také neprospěl, když přišly vydatné srážky. Je dost dřepčíků a taky slimáci. Budeme vidět, jak se to bude vyvíjet dál. Zase u nás nejsou hraboši jak vloni.

Předchozí

Zpět na Olejniny