Ozimý mák

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Re: Ozimý mák

Příspěvekod pawell89 » 28 srp 2023 20:00

skacel99 píše:Minulý týden jsem myslel,že do něj zítra vyrazím,ale za týden to neudělalo skoro nic. Stále zelené stonky a místy listí. Ale 90% makovic je tvrdých a mák vybarvený,tak to po neděli změřím.
Jarní je totální průšvih,sucho ho většinu odepsalo


Dobry den,
mužu byt zvědavy jak vam dopadl ozimy mak ? U mě jarni na jaře krasny a od pulky května cca měsic na suchu takže zaschly a vynos cca 600kg/ha

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Ozimý mák

Příspěvekod skacel99 » 28 srp 2023 20:29

Zdravím. Nemám čísla v čistém,ale s makovinou to bylo něco kolem 1,5 t/ha. Jarního jsme většinu zlikvidovali a přeseli ječmenem. Díky suchu blbě vzešel a a ten co přežil posléze nerozdýchal stres po herbicidu,jelikož den po stříkání začalo 14 denní horko bez srážek. Ten,co přežil dal zhruba 0,7t/ha ve hrubém. Osivo ozimého je nakoupeno,budu set asi 20 ha. Nicméně u jarního mnohem hezčí modrá barva,ozimý byl výrazně méně vybarvený,ale to je nejspíš ordůdově. Ozimý byl Titan,jarní Major. Teď je koupený Olaf

Příspěvky: 96
Registrován: 22 pro 2014 15:14

Re: Ozimý mák

Příspěvekod pawell89 » 28 srp 2023 20:52

skacel99 píše:Zdravím. Nemám čísla v čistém,ale s makovinou to bylo něco kolem 1,5 t/ha. Jarního jsme většinu zlikvidovali a přeseli ječmenem. Díky suchu blbě vzešel a a ten co přežil posléze nerozdýchal stres po herbicidu,jelikož den po stříkání začalo 14 denní horko bez srážek. Ten,co přežil dal zhruba 0,7t/ha ve hrubém. Osivo ozimého je nakoupeno,budu set asi 20 ha. Nicméně u jarního mnohem hezčí modrá barva,ozimý byl výrazně méně vybarvený,ale to je nejspíš ordůdově. Ozimý byl Titan,jarní Major. Teď je koupený Olaf

Ja měl jarni Harlekyn v hrubem 0,8t a byl opravdu krasně vybarveny . To se vam ozimy mak povedl to je přes tunu v čistem to je velmi pěkny vynos .O ozimem maku jsem četl a slysel že nikdy neni tak hezky vybarveny a ani chutove že neni tak kvalitny .Ale když da vynos...

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Ozimý mák

Příspěvekod aram » 21 zář 2023 20:23

Chlapi díky moc za postřehy. Letos jdu do pokusu s ozimym hrachem. Tak hovidime 8) :lol: .
Jinak 1,5 t u máku mi přijde krása.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Ozimý mák

Příspěvekod skacel99 » 21 zář 2023 21:29

Když klapne ročník, umí to i jarní. Ale tak jednou za 10 let. Zítra jdu set druhou půlku máku,celkem letos 26 ha. Jsem zvědav,jak dopadne. Letos už nepodcením slimáky.
Ozimý hrách jsme měli před x lety,bylo to Enduro a nakonec šel do jámy na zeleno,nikdo ho tehdy nechtěl

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Ozimý mák

Příspěvekod skacel99 » 21 říj 2023 19:01

Takže ozimý mák se má tak,že teď vzešel. Ležel cca 3 týdny v suchu a až minulý týden po dešti začal konečně něco dělat. Rostlin je zatím dost,slimáci nejsou,tak snad to bude ok. Počasí vypadá nadějně

Předchozí

Zpět na Olejniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků