Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod rsv » 28 kvě 2015 21:17

Už nějakých pár let pěstuji polotrpaslíka PR45D03 a nemůžu na něj říct křivého slova, ale letos zvažuju změnu. Máte někdo přímou zkušenost s nějakým takovým materiálem? Zvažuju výměnu za PX104, která je vyšlechtěna právě z PR45D03 nebo zkusim čistýho trpaslíka "Ivana", který nabízí tuším Bor, ale je to přeprodanej materiál ze šlechtění Pioneer. Co jsem ho měl možnost vidět, tak nevypadá vůbec, ale vůbec špatně. A ještě se přiznám, že ve mě tak trošku hlodá Marathon. Předem díky za odpověď.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod tele » 28 kvě 2015 22:07

Ivan je do drsných podmínek - kamení, sucho. 03 i 104 jsou ověřené odrůdy, tam taky chybu neuděláš. Kdo nemá samochod, může dělat trpajzlíky bez ztráty kytičky. Já na ně nemám nervy, chodit kolem metrový řepky která potom sype čtyřku :mrgreen: Rohan je taky polotrpaslík a dělal jsem ho roky a vždycky dal. Maraton mám v několika lokalitách a nevypadá špatně, ale to nevypadá ani Avatar, Mercedes, Inspiration, Sitro, Exquisit, Explicit, Sherpa, Rohan, Oriolus :lol: :lol: :lol:

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod Buclík » 28 kvě 2015 22:57

My jako začínající sedláci si na osmi ha necháváme dělat řepku - celou agrotechniku sousedem, který to dobře umí. Letos máme Arsenal, vypadá nádherně. Byl jsem na polním dnu, byl tam Marathon vedle Sherpy, Inspiration a mnoha dalších odrůd. Řepky byly v třetině kvetení a Marathon vypadal na první pohled bez znalosti věci jako absolutní outsider. Vypadal jakoby trochu neduživě, každopádně nevyrovnaně ve výšce vzrůstu. Ale výsledky předkládané Rapoolem mne inspirovaly, že jsem se se sousedem domluvil, že ho nám 8ha zaseje a ještě i u sebe. Tak uvidím co je to za výnosového ďábla.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod tele » 29 kvě 2015 06:15

Buclík píše:My jako začínající sedláci si na osmi ha necháváme dělat řepku - celou agrotechniku sousedem, který to dobře umí. Letos máme Arsenal, vypadá nádherně. Byl jsem na polním dnu, byl tam Marathon vedle Sherpy, Inspiration a mnoha dalších odrůd. Řepky byly v třetině kvetení a Marathon vypadal na první pohled bez znalosti věci jako absolutní outsider. Vypadal jakoby trochu neduživě, každopádně nevyrovnaně ve výšce vzrůstu. Ale výsledky předkládané Rapoolem mne inspirovaly, že jsem se se sousedem domluvil, že ho nám 8ha zaseje a ještě i u sebe. Tak uvidím co je to za výnosového ďábla.

Jj, souhlas 8)

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod rsv » 29 kvě 2015 22:16

tele píše:Ivan je do drsných podmínek - kamení, sucho. 03 i 104 jsou ověřené odrůdy, tam taky chybu neuděláš. Kdo nemá samochod, může dělat trpajzlíky bez ztráty kytičky. Já na ně nemám nervy, chodit kolem metrový řepky která potom sype čtyřku :mrgreen: Rohan je taky polotrpaslík a dělal jsem ho roky a vždycky dal. Maraton mám v několika lokalitách a nevypadá špatně, ale to nevypadá ani Avatar, Mercedes, Inspiration, Sitro, Exquisit, Explicit, Sherpa, Rohan, Oriolus :lol: :lol: :lol:

Já na tom byl stejně, ale už jsem si nějak zvyknul. Já bych teď tradiční hybridy neuměl zase regulovat :lol: 03 jsem nereguloval už pak ani na podzim a snášel to velice dobře. Vždy jsem ho sel od 24. - 30.8. Třeba loni mi dal 57, vedle byla Exquisitka, která dala 63, ale to byl prales. Minimálně měla 2 metry a to prošla regulací. Několikrát se mi ale vyplatil polotrpaslík na jaře, když nebyla voda. Když už to všechno okolo pomalu začlo uvadat (vedle byla nádherná MarcoPolos dala 37, moje 03 45), tak 03 krásně si furt vegetila zelená. Proto bych chtěl zůstat u nízkejch. Ale zas ten Marathon.. :roll: fakt vypadá dobře :lol:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod tele » 29 kvě 2015 23:00

rsv píše:
tele píše:Ivan je do drsných podmínek - kamení, sucho. 03 i 104 jsou ověřené odrůdy, tam taky chybu neuděláš. Kdo nemá samochod, může dělat trpajzlíky bez ztráty kytičky. Já na ně nemám nervy, chodit kolem metrový řepky která potom sype čtyřku :mrgreen: Rohan je taky polotrpaslík a dělal jsem ho roky a vždycky dal. Maraton mám v několika lokalitách a nevypadá špatně, ale to nevypadá ani Avatar, Mercedes, Inspiration, Sitro, Exquisit, Explicit, Sherpa, Rohan, Oriolus :lol: :lol: :lol:

Já na tom byl stejně, ale už jsem si nějak zvyknul. Já bych teď tradiční hybridy neuměl zase regulovat :lol: 03 jsem nereguloval už pak ani na podzim a snášel to velice dobře. Vždy jsem ho sel od 24. - 30.8. Třeba loni mi dal 57, vedle byla Exquisitka, která dala 63, ale to byl prales. Minimálně měla 2 metry a to prošla regulací. Několikrát se mi ale vyplatil polotrpaslík na jaře, když nebyla voda. Když už to všechno okolo pomalu začlo uvadat (vedle byla nádherná MarcoPolos dala 37, moje 03 45), tak 03 krásně si furt vegetila zelená. Proto bych chtěl zůstat u nízkejch. Ale zas ten Marathon.. :roll: fakt vypadá dobře :lol:

Když z toho nemáš psycho, tak dělej trpaslíky. Maraton bych až tak moc nepřeceňoval, marketing snese všechno :mrgreen:

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod rsv » 02 čer 2015 19:33

tele píše:
rsv píše:
tele píše:Ivan je do drsných podmínek - kamení, sucho. 03 i 104 jsou ověřené odrůdy, tam taky chybu neuděláš. Kdo nemá samochod, může dělat trpajzlíky bez ztráty kytičky. Já na ně nemám nervy, chodit kolem metrový řepky která potom sype čtyřku :mrgreen: Rohan je taky polotrpaslík a dělal jsem ho roky a vždycky dal. Maraton mám v několika lokalitách a nevypadá špatně, ale to nevypadá ani Avatar, Mercedes, Inspiration, Sitro, Exquisit, Explicit, Sherpa, Rohan, Oriolus :lol: :lol: :lol:

Já na tom byl stejně, ale už jsem si nějak zvyknul. Já bych teď tradiční hybridy neuměl zase regulovat :lol: 03 jsem nereguloval už pak ani na podzim a snášel to velice dobře. Vždy jsem ho sel od 24. - 30.8. Třeba loni mi dal 57, vedle byla Exquisitka, která dala 63, ale to byl prales. Minimálně měla 2 metry a to prošla regulací. Několikrát se mi ale vyplatil polotrpaslík na jaře, když nebyla voda. Když už to všechno okolo pomalu začlo uvadat (vedle byla nádherná MarcoPolos dala 37, moje 03 45), tak 03 krásně si furt vegetila zelená. Proto bych chtěl zůstat u nízkejch. Ale zas ten Marathon.. :roll: fakt vypadá dobře :lol:

Když z toho nemáš psycho, tak dělej trpaslíky. Maraton bych až tak moc nepřeceňoval, marketing snese všechno :mrgreen:

Zatím nemám a když to neklapne tak co? Tolik toho nemám aby to nějak rapidně zabolelo a alespoň se něco přiučím. :D

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod karfík » 09 čer 2015 20:54

Taky přidám trochu do mlýna ohledně "menších" řepek. Letos mám naseto DK SENSEI (230 kg/N/ha). Dnes jsem počítal, kolik šešulek je na kytce, a napočítal jsem jich 960. Tak uvidíme, jaký bude výnos. Vloni jsem měl naseto DK EXPLICIT, exkluzivní porost (5,5 t/ha), porost brutální, ale nasypal. DK SENSEI jsem zvolil kvůli ulehčení kombajnové sklizně. Když jsem sklízel EXPLICIT, rychlost 2,5 km/h, ztráty šílený, nestačilo to vůbec čistit. SENSEI mám momentálně vysoký 140-150 cm, tak snad sklizeň bude lehčí. EXPLICIT vloni 190 cm.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod tele » 09 čer 2015 21:24

karfík píše:Taky přidám trochu do mlýna ohledně "menších" řepek. Letos mám naseto DK SENSEI (230 kg/N/ha). Dnes jsem počítal, kolik šešulek je na kytce, a napočítal jsem jich 960. Tak uvidíme, jaký bude výnos. Vloni jsem měl naseto DK EXPLICIT, exkluzivní porost (5,5 t/ha), porost brutální, ale nasypal. DK SENSEI jsem zvolil kvůli ulehčení kombajnové sklizně. Když jsem sklízel EXPLICIT, rychlost 2,5 km/h, ztráty šílený, nestačilo to vůbec čistit. SENSEI mám momentálně vysoký 140-150 cm, tak snad sklizeň bude lehčí. EXPLICIT vloni 190 cm.

Dej sem potom výnos, kolega si ji na část objednal do písku a kamení. Takhle vysoký porost měl i Rohan a když to sypalo kolen 5 t/ha, tak se taky musel kombajn ladit, těch šešulí je prostě moc.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod rsv » 11 čer 2015 08:52

V Nabočanech jsem teď chodil kolem 104 a nevypadá to nijak extra valně teda. Dal jsem kus řeči se zástupcem i agronomy a v tom se shodují všichni, že vypadá hrozně, ale pak nasype. Navíc je spíš do tepla, což není můj případ. Takže asi ještě chvilku zůstanu u 03 a počkám si na novou genetiku :D . DK dělat nebudu, mam odpor k Monsantu. Z konkurence jsem zvažoval asi jako všichni Rapool (Rohan, Sherpa, Marathon) a jednu chvilku KWS MarcoPolos. Ale z tradičních H-ček mam strach kvůli jarním přísuškům, proto to spíš orientuju na ty trpajzlíky.

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod karfík » 29 črc 2015 21:34

Přináším výsledky sklizně řepky ozimé DK Sensei. Jak jsem již psal minule, bylo to na 230 kg/N/ha. Desikováno 21.července, sklízeno dnes s vlhkostí v průměru 8,1 %. Výnos 4,5 t/ha.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod tele » 29 črc 2015 22:14

karfík píše:Přináším výsledky sklizně řepky ozimé DK Sensei. Jak jsem již psal minule, bylo to na 230 kg/N/ha. Desikováno 21.července, sklízeno dnes s vlhkostí v průměru 8,1 %. Výnos 4,5 t/ha.

Parádní výnos. Proč desikuješ a čím?

Příspěvky: 141
Registrován: 19 led 2012 22:12

Re: Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod karfík » 30 črc 2015 06:33

tele píše:
karfík píše:Přináším výsledky sklizně řepky ozimé DK Sensei. Jak jsem již psal minule, bylo to na 230 kg/N/ha. Desikováno 21.července, sklízeno dnes s vlhkostí v průměru 8,1 %. Výnos 4,5 t/ha.

Parádní výnos. Proč desikuješ a čím?


Otázka na tělo s tou desikací :D Dělám to ze zvyku, ale jestli se mně bude i nadále dařit udržet čistý porost jako poslední roky, tak od desikace ustoupím a budu jenom lepit. Desikováno přípravkem CLINIC 4 l/ha

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod tele » 30 črc 2015 21:49

karfík píše:
tele píše:
karfík píše:Přináším výsledky sklizně řepky ozimé DK Sensei. Jak jsem již psal minule, bylo to na 230 kg/N/ha. Desikováno 21.července, sklízeno dnes s vlhkostí v průměru 8,1 %. Výnos 4,5 t/ha.

Parádní výnos. Proč desikuješ a čím?


Otázka na tělo s tou desikací :D Dělám to ze zvyku, ale jestli se mně bude i nadále dařit udržet čistý porost jako poslední roky, tak od desikace ustoupím a budu jenom lepit. Desikováno přípravkem CLINIC 4 l/ha

Tak to je v pohodě, o výnos ses nepřipravil, pouze jsi vyhodil prachy za aplikaci a přípravek. V tento termín je vhodnější Reglone.

Příspěvky: 253
Registrován: 28 led 2015 20:24

Re: Polotrpaslík až trpaslík

Příspěvekod rsv » 30 črc 2015 22:19

karfík píše:Přináším výsledky sklizně řepky ozimé DK Sensei. Jak jsem již psal minule, bylo to na 230 kg/N/ha. Desikováno 21.července, sklízeno dnes s vlhkostí v průměru 8,1 %. Výnos 4,5 t/ha.

Pěkný výnos kolego, jen tak dál. Ale pěkně si mě tím naštval :D. DK a celkově Monsanto jsem zavrhnul z politických důvodů. Nicméně Sensei vypadala v Nabočanech našlapaně a teď to potvrzuje.

Zpět na Olejniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník