Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 21 lis 2018 19:18

ahojte, v repke sa nám objavili vošky (mšice) rôznych druhov, veľkostí a farby... :mrgreen: väčšinou na okrajoch, má to význam ešte riešiť? denné teploty na najbližších 7 dní hlásia okolo 3 až 5°C, nočné okolo 0 až 1°C.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 21 lis 2018 21:21

Bartuc píše:ahojte, v repke sa nám objavili vošky (mšice) rôznych druhov, veľkostí a farby... :mrgreen: väčšinou na okrajoch, má to význam ešte riešiť? denné teploty na najbližších 7 dní hlásia okolo 3 až 5°C, nočné okolo 0 až 1°C.

Vyřeší to snad příroda :wink:

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 21 lis 2018 21:50

milujem Váš nadhľad 8)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 21 lis 2018 22:27

Bartuc píše:milujem Váš nadhľad 8)

Ono nic jiného nezbývá v tomhle bláznivém roce :wink:

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tonik » 21 bře 2019 21:47

Zdravím, jak jste na tom s tlakem krytonosce a kdy máte v plánu ochranu ? Už řešil někdo hlášení včelařům ?

Příspěvky: 146
Registrován: 03 dub 2009 14:13

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod w690i » 21 bře 2019 21:55

Byl jsem v řepce a našel jsem ho. Pokud by někdo dokázal jasně formulovat jak funguje to hlášení budu rád! :)


Příspěvky: 153
Registrován: 15 říj 2009 11:38
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Dark » 23 bře 2019 18:12

Jak jste na tom s broukem, už stříkáte, mně v pátek prodejce přesvědčoval, že je to akutní, dneska jsem to nestihnul a po neděli přijde ochlazení, takže zítra dát a nebo nedát? Třeba to počasí vyřeší za mne :mrgreen:

Příspěvky: 14
Registrován: 17 kvě 2010 17:33

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod posp@ » 23 bře 2019 20:11

Zdravím, u mě (Brodek u Přerova) už některé družstva aplikuji ale když jsem dnes dával druhou dávku močoviny na moje pozemky (Potštát 550 m.n.m) tak jsem ještě žádného brouka neviděl

Příspěvky: 114
Registrován: 27 dub 2007 12:52

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Staňa » 23 bře 2019 21:24

tonik píše:https://www.youtube.com/watch?v=PoU_Vt4IPNQ

http://eagri.cz/public/web/mze/farmar/L ... ravku.html



A ty co tam nemají email se musí odeslat poštou nebo ne?

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 03 dub 2019 00:34

Zdravím, netradiční dotaz, mám v řepce poměrně dost plevelů. Měli byste někdo, prosím, na doporučení nějaký herbicid, který by byl účinnější než Galera ? Každopádně si nedělám iluze, že plevele zlikviduju, ale chci je aspoň pořádně zbrzdit, dokud jsou vidět. Řepka cca 15-20 cm. Díky :)

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Denis » 03 dub 2019 20:00

aram píše:Zdravím, netradiční dotaz, mám v řepce poměrně dost plevelů. Měli byste někdo, prosím, na doporučení nějaký herbicid, který by byl účinnější než Galera ? Každopádně si nedělám iluze, že plevele zlikviduju, ale chci je aspoň pořádně zbrzdit, dokud jsou vidět. Řepka cca 15-20 cm. Díky :)


Korvetto bere i větší heřmánky, ale dal bych si pozor na fázi řepky. Na etiketě píšou max bbch 50, já to v ní nastříkal ve snížené dávce bodově na nejhorší kola a trochu se holka kroutí. Moc to vidět není, ale ve srovnání s neošetřenou je to znát.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 05 dub 2019 13:16

Denis píše:
aram píše:Zdravím, netradiční dotaz, mám v řepce poměrně dost plevelů. Měli byste někdo, prosím, na doporučení nějaký herbicid, který by byl účinnější než Galera ? Každopádně si nedělám iluze, že plevele zlikviduju, ale chci je aspoň pořádně zbrzdit, dokud jsou vidět. Řepka cca 15-20 cm. Díky :)


Korvetto bere i větší heřmánky, ale dal bych si pozor na fázi řepky. Na etiketě píšou max bbch 50, já to v ní nastříkal ve snížené dávce bodově na nejhorší kola a trochu se holka kroutí. Moc to vidět není, ale ve srovnání s neošetřenou je to znát.

Herbicid na jaře do řepky je vždy zlo, záleží na množství plevelů, které je člověk ochoten tolerovat 8)

Příspěvky: 24
Registrován: 29 dub 2011 20:46

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Jeník Panský » 06 dub 2019 19:49

Jak si stojíte s hnojením řepky?

Chybí mi dohnojit poslední dávka močoviny, řepka začíná dloužit, stále je vítr a teplo a srážky v nedohlednu. Mám ještě počkat nebo dohnojit tak jako tak a doufat v ranní rosy?

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod zemědělec » 06 dub 2019 20:16

Na pondělí večer a úterý předpovídají déšť, tak to tam v pondělí odpoledne foukni...

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 07 dub 2019 17:00

Jako ještě budete dohnojovat pevnou močovinou jo ? Bych řekl, že na začátku dloužení už je fakt pozdě. Já ji hodil v pátek před hlášenýma srážkama a nakonec spadl jeden podělanej mm :mrgreen: A všechny další srážky, ktery hlásili na PO/ÚT jsou pryč :cry: Ovšem mám řepku ještě tak 2 týdny před dloužením. Pevnýma bych nehnojil, pokud nemáte v předpovědi srážky na další den, víc dopředu se na to spolehnout nedá :wink:

Příspěvky: 69
Registrován: 13 dub 2016 20:20

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod jezevec » 12 kvě 2019 14:36

Zdravím, je možná aplikovat fungicid proti hlízence po dešti na mokré rostliny? Dík.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 12 kvě 2019 15:19

jezevec píše:Zdravím, je možná aplikovat fungicid proti hlízence po dešti na mokré rostliny? Dík.

Určitě to lze, je ovšem otázkou, co si od takové aplikace slibuješ. Pokud prší, je zbytečná aplikace na hlízenku, spory a pyl stejně oprší.

Příspěvky: 69
Registrován: 13 dub 2016 20:20

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod jezevec » 12 kvě 2019 16:41

tele píše:
jezevec píše:Zdravím, je možná aplikovat fungicid proti hlízence po dešti na mokré rostliny? Dík.

Určitě to lze, je ovšem otázkou, co si od takové aplikace slibuješ. Pokud prší, je zbytečná aplikace na hlízenku, spory a pyl stejně oprší.

Řapka hodně odkvétá a kromě pondělí má do konce týdne pršet,tak abych něco nezmeškal,chci aplikovat Pictor a Bariard na šešuláky.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 12 kvě 2019 23:17

jezevec píše:
tele píše:
jezevec píše:Zdravím, je možná aplikovat fungicid proti hlízence po dešti na mokré rostliny? Dík.

Určitě to lze, je ovšem otázkou, co si od takové aplikace slibuješ. Pokud prší, je zbytečná aplikace na hlízenku, spory a pyl stejně oprší.

Řapka hodně odkvétá a kromě pondělí má do konce týdne pršet,tak abych něco nezmeškal,chci aplikovat Pictor a Bariard na šešuláky.

Radši na odkvetlou po dešti než obráceně a přidej 0,5 Topsin

Příspěvky: 77
Registrován: 21 črc 2012 21:09

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod houmi » 14 kvě 2019 13:37

I 0,5l topsinu má nějaký efekt? Plíseň zelnou?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 14 kvě 2019 14:53

houmi píše:I 0,5l topsinu má nějaký efekt? Plíseň zelnou?

Bude působit kurativně, kdyby už tam něco běželo

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 02 črc 2019 00:34

Zdravím, doporučujete desikovat řepku ? Nelepil jsem ji, odrůda DK Exception. Ještě to půjdu projít, možná budu muset stejně desikovat i kvůli plevelům, ale když by plevele nebyly problém, tak desikovat ?
Mám nakoupené zásoby glyfosátu z minulého roku, tudíž s tím by problém nebyl. Jde mi o to, jestli to berete jako součást technologie nebo ne ? Já to vloni po delší době vynechal a říkal jsem si, že tak 0,25 tuny na ha jsem nechal na poli v zelenejch šešulích ze spodních pater, vlhkost i tak byla myslím pod 8, čili už nešlo moc čekat ... Do polí neleju chemie moc, glyfosát až na pár výjimek během 10 let žádný, desikace řepky mi připadá určitě smysluplnější než třeba likvidace výdrolu glyfosátem, když to lze udělat mechanicky .. Jak to vidíte vy ?
Jinak žně v mojí oblasti vidím tak za 2-3 týdny a vypadá to, že i pšenice budou dříve než řepky. :)

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod citrusek » 02 črc 2019 04:42

Od letošního roku je desikace zakázaná.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 02 črc 2019 13:52

citrusek píše:Od letošního roku je desikace zakázaná.

Když použiješ přípravky nakoupené v minulém roce, tak právě není :wink:
Navíc mám pocit, že je zakázán glyfosát, ale jsou i jiné desikanty, ty povolené jsou nadále, ne ? Druhá věc bude účinnost, to je jasny..

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 02 črc 2019 14:14

aram píše:Zdravím, doporučujete desikovat řepku ? Nelepil jsem ji, odrůda DK Exception. Ještě to půjdu projít, možná budu muset stejně desikovat i kvůli plevelům, ale když by plevele nebyly problém, tak desikovat ?
Mám nakoupené zásoby glyfosátu z minulého roku, tudíž s tím by problém nebyl. Jde mi o to, jestli to berete jako součást technologie nebo ne ? Já to vloni po delší době vynechal a říkal jsem si, že tak 0,25 tuny na ha jsem nechal na poli v zelenejch šešulích ze spodních pater, vlhkost i tak byla myslím pod 8, čili už nešlo moc čekat ... Do polí neleju chemie moc, glyfosát až na pár výjimek během 10 let žádný, desikace řepky mi připadá určitě smysluplnější než třeba likvidace výdrolu glyfosátem, když to lze udělat mechanicky .. Jak to vidíte vy ?
Jinak žně v mojí oblasti vidím tak za 2-3 týdny a vypadá to, že i pšenice budou dříve než řepky. :)

U většiny odrůd řepky zcela zbytečná investice 8)

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 03 črc 2019 21:30

súhlasím s tele 8)

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod citrusek » 04 črc 2019 05:41

aram píše:
citrusek píše:Od letošního roku je desikace zakázaná.

Když použiješ přípravky nakoupené v minulém roce, tak právě není :wink:
Navíc mám pocit, že je zakázán glyfosát, ale jsou i jiné desikanty, ty povolené jsou nadále, ne ? Druhá věc bude účinnost, to je jasny..


Jak to myslíš s těmi přípravky nakoupenými v minulém roce? Jako, že je máš v evidenci vypsané do minulého roku a teď to stříkneš a nepíšeš? A co když tě nějaký aktivní blbec udá na ukzuz a udělají ti testy na glyfosát? Ta šance je malá, ale nikdy nevíš.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 05 črc 2019 15:38

citrusek píše:
aram píše:
citrusek píše:Od letošního roku je desikace zakázaná.

Když použiješ přípravky nakoupené v minulém roce, tak právě není :wink:
Navíc mám pocit, že je zakázán glyfosát, ale jsou i jiné desikanty, ty povolené jsou nadále, ne ? Druhá věc bude účinnost, to je jasny..


Jak to myslíš s těmi přípravky nakoupenými v minulém roce? Jako, že je máš v evidenci vypsané do minulého roku a teď to stříkneš a nepíšeš? A co když tě nějaký aktivní blbec udá na ukzuz a udělají ti testy na glyfosát? Ta šance je malá, ale nikdy nevíš.

Clinic se starou etiketou se může do spotřebování zásob například. Měnil jsem letos etikety s jumba s jedním kolegou, já předsklizňovky neuznávám.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 05 črc 2019 15:38

citrusek píše:
aram píše:
citrusek píše:Od letošního roku je desikace zakázaná.

Když použiješ přípravky nakoupené v minulém roce, tak právě není :wink:
Navíc mám pocit, že je zakázán glyfosát, ale jsou i jiné desikanty, ty povolené jsou nadále, ne ? Druhá věc bude účinnost, to je jasny..


Jak to myslíš s těmi přípravky nakoupenými v minulém roce? Jako, že je máš v evidenci vypsané do minulého roku a teď to stříkneš a nepíšeš? A co když tě nějaký aktivní blbec udá na ukzuz a udělají ti testy na glyfosát? Ta šance je malá, ale nikdy nevíš.

Clinic se starou etiketou se může do spotřebování zásob například. Měnil jsem letos etikety s jumba s jedním kolegou, já předsklizňovky neuznávám.

PředchozíDalší

Zpět na Olejniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník