Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 22 říj 2018 21:49

aram píše:Já si letos také pohrávám s myšlenkou přihnojit řepku na podzim močovinou. Mohu se ale zeptat, jaký to má smysl v půlce listopadu ? Nebo se společně s tím spoléhá na to, že nebude do ledna normální zima ? :mrgreen:

Už od roku 2009 ladím řepku na 100-130 kg N z podzimu. Ať už je průběh počasí jaký chce, řepka roste přes zimu a nestrádá. Na jaře jeden vstup s rozmetadlem a je pokoj. S naaplikována na podzim cca 30 kg elementární ve Wigoru. Termín od 20.10. do zámrazu dle stavu porostu.

Příspěvky: 45
Registrován: 01 úno 2018 15:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Joe45 » 23 říj 2018 20:23

tele píše:
aram píše:Já si letos také pohrávám s myšlenkou přihnojit řepku na podzim močovinou. Mohu se ale zeptat, jaký to má smysl v půlce listopadu ? Nebo se společně s tím spoléhá na to, že nebude do ledna normální zima ? :mrgreen:

Už od roku 2009 ladím řepku na 100-130 kg N z podzimu. Ať už je průběh počasí jaký chce, řepka roste přes zimu a nestrádá. Na jaře jeden vstup s rozmetadlem a je pokoj. S naaplikována na podzim cca 30 kg elementární ve Wigoru. Termín od 20.10. do zámrazu dle stavu porostu.

Před setí 2q NPK 15 pak 1q močoviny to je 77 kg N co dal ? Do 130 N :D

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 23 říj 2018 20:33

Joe45 píše:
tele píše:
aram píše:Já si letos také pohrávám s myšlenkou přihnojit řepku na podzim močovinou. Mohu se ale zeptat, jaký to má smysl v půlce listopadu ? Nebo se společně s tím spoléhá na to, že nebude do ledna normální zima ? :mrgreen:

Už od roku 2009 ladím řepku na 100-130 kg N z podzimu. Ať už je průběh počasí jaký chce, řepka roste přes zimu a nestrádá. Na jaře jeden vstup s rozmetadlem a je pokoj. S naaplikována na podzim cca 30 kg elementární ve Wigoru. Termín od 20.10. do zámrazu dle stavu porostu.

Před setí 2q NPK 15 pak 1q močoviny to je 77 kg N co dal ? Do 130 N :D

Dej foto. V úvahu připadá pouze močovina, případně při pH nad 6,5 SA.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 24 říj 2018 09:05

tele píše:
aram píše:Já si letos také pohrávám s myšlenkou přihnojit řepku na podzim močovinou. Mohu se ale zeptat, jaký to má smysl v půlce listopadu ? Nebo se společně s tím spoléhá na to, že nebude do ledna normální zima ? :mrgreen:

Už od roku 2009 ladím řepku na 100-130 kg N z podzimu. Ať už je průběh počasí jaký chce, řepka roste přes zimu a nestrádá. Na jaře jeden vstup s rozmetadlem a je pokoj. S naaplikována na podzim cca 30 kg elementární ve Wigoru. Termín od 20.10. do zámrazu dle stavu porostu.

Dobrá, a na jaře házíš ureu nebo normal močovinu nebo co ? Já mám v plánu na jaře dát buďto jedno velké hnojení ureou stabil (všechen dusík naráz) nebo na dvakrát a dát močovinu se sírou Ureas od Yary nebo Dasu 8)

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 24 říj 2018 13:27

aram píše:
tele píše:
aram píše:Já si letos také pohrávám s myšlenkou přihnojit řepku na podzim močovinou. Mohu se ale zeptat, jaký to má smysl v půlce listopadu ? Nebo se společně s tím spoléhá na to, že nebude do ledna normální zima ? :mrgreen:

Už od roku 2009 ladím řepku na 100-130 kg N z podzimu. Ať už je průběh počasí jaký chce, řepka roste přes zimu a nestrádá. Na jaře jeden vstup s rozmetadlem a je pokoj. S naaplikována na podzim cca 30 kg elementární ve Wigoru. Termín od 20.10. do zámrazu dle stavu porostu.

Dobrá, a na jaře házíš ureu nebo normal močovinu nebo co ? Já mám v plánu na jaře dát buďto jedno velké hnojení ureou stabil (všechen dusík naráz) nebo na dvakrát a dát močovinu se sírou Ureas od Yary nebo Dasu 8)

Máš na mysli urea stabil? Pokud ano, tak ne, je to neekonomické. Tobě nezbyde nic jiného, než na jaře co nejdřív Dasu alespoň 200 kg a zbytek N doladit v močovině. Na kolejáky 24 m a víc je jediná varianta močovina granulovaná. Co se týká UreaS, není to vůbec špatné hnojivo, ale síru s tím v řepce nedoženeš, má to tuším pouze 7%.

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod PetrT » 01 lis 2018 21:40

Prosím o radu s krácením. Řepku jsem měl zasetou začátkem srpna, ale kvůli nedostatku srážek vzešla na začátku září až na zhruba 10% rostlin, které vzešly hned po zasetí. Porost dosud nekrácený, dominantní část porostu je ve fázi 4-8 listů, vcelku pravidelně zapojený, linie Arabela. S krácením takto zpožděného porostu nemám zkušenost, proto prosím o radu.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 01 lis 2018 23:01

PetrT píše:Prosím o radu s krácením. Řepku jsem měl zasetou začátkem srpna, ale kvůli nedostatku srážek vzešla na začátku září až na zhruba 10% rostlin, které vzešly hned po zasetí. Porost dosud nekrácený, dominantní část porostu je ve fázi 4-8 listů, vcelku pravidelně zapojený, linie Arabela. S krácením takto zpožděného porostu nemám zkušenost, proto prosím o radu.

Teď už krácení nemusíš řešit, za zvážení stojí aplikace fungicidu na fomu - plná dávka azolu.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 03 lis 2018 00:50

tele píše:
aram píše:
tele píše:Už od roku 2009 ladím řepku na 100-130 kg N z podzimu. Ať už je průběh počasí jaký chce, řepka roste přes zimu a nestrádá. Na jaře jeden vstup s rozmetadlem a je pokoj. S naaplikována na podzim cca 30 kg elementární ve Wigoru. Termín od 20.10. do zámrazu dle stavu porostu.

Dobrá, a na jaře házíš ureu nebo normal močovinu nebo co ? Já mám v plánu na jaře dát buďto jedno velké hnojení ureou stabil (všechen dusík naráz) nebo na dvakrát a dát močovinu se sírou Ureas od Yary nebo Dasu 8)

Máš na mysli urea stabil? Pokud ano, tak ne, je to neekonomické. Tobě nezbyde nic jiného, než na jaře co nejdřív Dasu alespoň 200 kg a zbytek N doladit v močovině. Na kolejáky 24 m a víc je jediná varianta močovina granulovaná. Co se týká UreaS, není to vůbec špatné hnojivo, ale síru s tím v řepce nedoženeš, má to tuším pouze 7%.

Ano myslel jsem ureu stabil dát na první hnojení, víceméně jakmile půjde vjet do pole - myslel jsem kvůli výhodě, že pak působí pozvolna a neproteče pryč. V čem je neekonomická ? Já právě koukal na ceny a oproti cenám cca 3 roky zpět je teď za kg N skoro stejná. Tohle by byla pro mě trochu novinka ta urea stabil na jaře, ale viděl jsem to u kamaráda. Přemýšlím o ní i na první hnojení na pšenice, které nebudou potřeba pořádně nastartovat po zimě ledkem.
Jinak mám v plánu v řepce klasiku DASU minimálně na to první hnojení, UREAS - 38N 7 S - jsem dával jen letos, protože jsem nesehnal DASU, tak aspoň nějakou síru jsem chtěl dát a pak jsem dával něco ještě přes list, ale je mi jasné, že se to nedá dohnat ...

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 03 lis 2018 01:01

Měl bych možná trochu "dětský" dotaz ohledně plevelů .. Dával jsem Butisan Complet, nedával jsem na doporučení plnou dávku 2,5, ale jen 2,2 že prý i prodejce to takhle říkal, že 2,5 je "na evidenci". :oops: A penízek neudržel, tak jsem byl nasranej, že jsem dal drahej herbicid a stejně to není úplně čisty. A teď jsem jel po okolí, a penízek na bez vyjímky každym poli s řepkou. Tohle nepomatuju. Neviděl jsem řepku bez penízku, a to mám na mysli z auta za jízdy ze silnice a dosti zarostlé. Prostě někde i bílé obrovské fleky. Tak mě to trochu "utěšilo" :D
Ale říkám si co to letos ? Je to suchem ? Daří se mu v suchu více ? Nebo je to menší řepkou ? Protože minulý rok jsem v tuto dobu měl řepku s 10-12 listy a krčkem 2 cm. Nebo je to tím poddávkováním ? S půdní vláhou by problém být neměl, stříkal jsem to asi týden po 50 mm, kdy bylo vzešlých pár rostlinek.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 03 lis 2018 11:57

Ano myslel jsem ureu stabil dát na první hnojení, víceméně jakmile půjde vjet do pole - myslel jsem kvůli výhodě, že pak působí pozvolna a neproteče pryč. V čem je neekonomická ? Já právě koukal na ceny a oproti cenám cca 3 roky zpět je teď za kg N skoro stejná. Tohle by byla pro mě trochu novinka ta urea stabil na jaře, ale viděl jsem to u kamaráda. Přemýšlím o ní i na první hnojení na pšenice, které nebudou potřeba pořádně nastartovat po zimě ledkem.
Jinak mám v plánu v řepce klasiku DASU minimálně na to první hnojení, UREAS - 38N 7 S - jsem dával jen letos, protože jsem nesehnal DASU, tak aspoň nějakou síru jsem chtěl dát a pak jsem dával něco ještě přes list, ale je mi jasné, že se to nedá dohnat ...[/quote]


To se mi moc nezdá, vždy je výrazně dražší. Jestli máš cenu stejnou, tak jí vyzkoušej, ale moc si od toho neslibuj :wink:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 03 lis 2018 12:05

aram píše:Měl bych možná trochu "dětský" dotaz ohledně plevelů .. Dával jsem Butisan Complet, nedával jsem na doporučení plnou dávku 2,5, ale jen 2,2 že prý i prodejce to takhle říkal, že 2,5 je "na evidenci". :oops: A penízek neudržel, tak jsem byl nasranej, že jsem dal drahej herbicid a stejně to není úplně čisty. A teď jsem jel po okolí, a penízek na bez vyjímky každym poli s řepkou. Tohle nepomatuju. Neviděl jsem řepku bez penízku, a to mám na mysli z auta za jízdy ze silnice a dosti zarostlé. Prostě někde i bílé obrovské fleky. Tak mě to trochu "utěšilo" :D
Ale říkám si co to letos ? Je to suchem ? Daří se mu v suchu více ? Nebo je to menší řepkou ? Protože minulý rok jsem v tuto dobu měl řepku s 10-12 listy a krčkem 2 cm. Nebo je to tím poddávkováním ? S půdní vláhou by problém být neměl, stříkal jsem to asi týden po 50 mm, kdy bylo vzešlých pár rostlinek.

Ten penízek udrží pod kontrolou pouze clomazon. Letos se páchali vesměs post aplikace a tam ho bere spolehlivě pouze Belkar včas. Nejlíp letos vychází pree petoxamid, post TM Belkar + Galera podzim. Já v silně zaplevelené lokalitě s kakostem, prlinou, violkou a zemědýmem 0,2 clomazon, cpost 2 petoxamid a post 0,5 Belkar. Vše kaput, přežila pouze prlina, ale nákladově hrůza. To nemluvím o jednoděložných, to je kapitola sama pro sebe.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 03 lis 2018 16:59

tele píše:Ano myslel jsem ureu stabil dát na první hnojení, víceméně jakmile půjde vjet do pole - myslel jsem kvůli výhodě, že pak působí pozvolna a neproteče pryč. V čem je neekonomická ? Já právě koukal na ceny a oproti cenám cca 3 roky zpět je teď za kg N skoro stejná. Tohle by byla pro mě trochu novinka ta urea stabil na jaře, ale viděl jsem to u kamaráda. Přemýšlím o ní i na první hnojení na pšenice, které nebudou potřeba pořádně nastartovat po zimě ledkem.
Jinak mám v plánu v řepce klasiku DASU minimálně na to první hnojení, UREAS - 38N 7 S - jsem dával jen letos, protože jsem nesehnal DASU, tak aspoň nějakou síru jsem chtěl dát a pak jsem dával něco ještě přes list, ale je mi jasné, že se to nedá dohnat ...


To se mi moc nezdá, vždy je výrazně dražší. Jestli máš cenu stejnou, tak jí vyzkoušej, ale moc si od toho neslibuj :wink:

OK. No a jen se ještě zeptám, když jsem teď na podzim tu močovinu ještě nedal, tak má to smysl hodit i třeba 15. listopadu 100 kg? Protože je pravda, že může vegetovat do ledna když bude zima podobná jak poslední roky.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 03 lis 2018 17:30

aram píše:
tele píše:Ano myslel jsem ureu stabil dát na první hnojení, víceméně jakmile půjde vjet do pole - myslel jsem kvůli výhodě, že pak působí pozvolna a neproteče pryč. V čem je neekonomická ? Já právě koukal na ceny a oproti cenám cca 3 roky zpět je teď za kg N skoro stejná. Tohle by byla pro mě trochu novinka ta urea stabil na jaře, ale viděl jsem to u kamaráda. Přemýšlím o ní i na první hnojení na pšenice, které nebudou potřeba pořádně nastartovat po zimě ledkem.
Jinak mám v plánu v řepce klasiku DASU minimálně na to první hnojení, UREAS - 38N 7 S - jsem dával jen letos, protože jsem nesehnal DASU, tak aspoň nějakou síru jsem chtěl dát a pak jsem dával něco ještě přes list, ale je mi jasné, že se to nedá dohnat ...


To se mi moc nezdá, vždy je výrazně dražší. Jestli máš cenu stejnou, tak jí vyzkoušej, ale moc si od toho neslibuj :wink:

OK. No a jen se ještě zeptám, když jsem teď na podzim tu močovinu ještě nedal, tak má to smysl hodit i třeba 15. listopadu 100 kg? Protože je pravda, že může vegetovat do ledna když bude zima podobná jak poslední roky.

Rozhodně

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod PetrT » 04 lis 2018 21:34

tele píše:
PetrT píše:Prosím o radu s krácením. Řepku jsem měl zasetou začátkem srpna, ale kvůli nedostatku srážek vzešla na začátku září až na zhruba 10% rostlin, které vzešly hned po zasetí. Porost dosud nekrácený, dominantní část porostu je ve fázi 4-8 listů, vcelku pravidelně zapojený, linie Arabela. S krácením takto zpožděného porostu nemám zkušenost, proto prosím o radu.

Teď už krácení nemusíš řešit, za zvážení stojí aplikace fungicidu na fomu - plná dávka azolu.


Mám trochu obavu tam nedát nic. Morforegulátor by měl snížit alespoň obsah vody v listech (rostlině), což by měla být z hlediska mrazuvzdornosti výhoda. Ještě jsem to procházel a díky počasí se to směřuje spíš na 6-8 listů+ těch 10% co má 12 a víc listů. Je blbost do ní dát aspoň 2 l CCC? Nebo raději sníženou dávku caryxu s tebuconazolem? Fóma by mi zatím hrozit neměla. Když už jsme u toho, jaký byl důvod rušení registrace CCC přípravků do řepky, zdravotní hledisko?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 04 lis 2018 22:17

PetrT píše:
tele píše:
PetrT píše:Prosím o radu s krácením. Řepku jsem měl zasetou začátkem srpna, ale kvůli nedostatku srážek vzešla na začátku září až na zhruba 10% rostlin, které vzešly hned po zasetí. Porost dosud nekrácený, dominantní část porostu je ve fázi 4-8 listů, vcelku pravidelně zapojený, linie Arabela. S krácením takto zpožděného porostu nemám zkušenost, proto prosím o radu.

Teď už krácení nemusíš řešit, za zvážení stojí aplikace fungicidu na fomu - plná dávka azolu.


Mám trochu obavu tam nedát nic. Morforegulátor by měl snížit alespoň obsah vody v listech (rostlině), což by měla být z hlediska mrazuvzdornosti výhoda. Ještě jsem to procházel a díky počasí se to směřuje spíš na 6-8 listů+ těch 10% co má 12 a víc listů. Je blbost do ní dát aspoň 2 l CCC? Nebo raději sníženou dávku caryxu s tebuconazolem? Fóma by mi zatím hrozit neměla. Když už jsme u toho, jaký byl důvod rušení registrace CCC přípravků do řepky, zdravotní hledisko?

Tak samozřejmě regulovaný porost má lepší přezimování. Na CCC se vyser a fomu na starších listech máš 100%.

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Rolník74 » 04 lis 2018 22:50

Chci v úterý s damem do řepky i psenice po 100l/ha damovyma tryskama a do repky ještě navic 300l damu plus 1l boru do 1500l vody na 7ha.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 05 lis 2018 00:06

Rolník74 píše:Chci v úterý s damem do řepky i psenice po 100l/ha damovyma tryskama a do repky ještě navic 300l damu plus 1l boru do 1500l vody na 7ha.

Je otázka, zda v pšenici bude nějaká výnosová odezva a do tý řepky co nejdřív, je tam přeci jen nitrát, tak ať můžeš klidně spát :wink:

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Denis » 08 lis 2018 19:08

Má cenu ještě řešit mšice v řepce? Mám silný výskyt mšic na jednom poli - výskyt od cca poloviny října spolu s silným výskytem zápředníčka. Ošetřeno Nurellem dva dny po nálezu - zápředníček kaput, ale mšice za poslední týden deset dní opět gradují. Na poli pasivní, na teple se začnou hýbat, cca 1/3 je mrtvých (nebo se tak jeví). Je mi jasné, že jestli jsou infikované, tak je i řepka. Spíš mi jde o posátí (hl. srdéčka). Zase 1000 kč za Pirimor příjde jako drahá sranda. :roll:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 08 lis 2018 19:41

Denis píše:Má cenu ještě řešit mšice v řepce? Mám silný výskyt mšic na jednom poli - výskyt od cca poloviny října spolu s silným výskytem zápředníčka. Ošetřeno Nurellem dva dny po nálezu - zápředníček kaput, ale mšice za poslední týden deset dní opět gradují. Na poli pasivní, na teple se začnou hýbat, cca 1/3 je mrtvých (nebo se tak jeví). Je mi jasné, že jestli jsou infikované, tak je i řepka. Spíš mi jde o posátí (hl. srdéčka). Zase 1000 kč za Pirimor příjde jako drahá sranda. :roll:

Vyřešil bych to Proteusem. Fungoval před dvěma lety nejlépe. Pokud dodrzis podmínky aplikace, bude stačit 0,4 l/na.

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 10 lis 2018 22:57

ahojte, čo s močovinou keď nám nehlásia žiadne zrážky?? rozhodiť ju? "stačí" jej aj rosa?? :roll:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 11 lis 2018 10:45

Bartuc píše:ahojte, čo s močovinou keď nám nehlásia žiadne zrážky?? rozhodiť ju? "stačí" jej aj rosa?? :roll:

Nevím jak u Tebe, ale na většině lokalit jsou dostatečné rosy na rozpuštění močoviny. Pokud není porost extrémně řídký, tak bych aplikoval.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tonik » 12 lis 2018 19:16

Zdravím, jakou máte zkušenost s max. dávkou UREA stabil při podzimní aplikaci? Kolik řepka na jednu dávku snese nebo to dělíte? Třeba Tele píše, že má na podzim přes 100kg N, to vychází třeba v močovině nebo UREA přes 200kg.
Předplodina jarní ječmen 75kg N.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 12 lis 2018 20:20

tonik píše:Zdravím, jakou máte zkušenost s max. dávkou UREA stabil při podzimní aplikaci? Kolik řepka na jednu dávku snese nebo to dělíte? Třeba Tele píše, že má na podzim přes 100kg N, to vychází třeba v močovině nebo UREA přes 200kg.
Předplodina jarní ječmen 75kg N.

Konkrétní příklad: předplodina pšenice se sveřepem, výnos do 5t, sláma zapravena na jeden přejezd, k pšenici 150 kg N. Řepka výsev 25.8. sprinterem + 100 kg NS 31-31, v průběhu podzimu 8 kg N ve dvou foliarnich aplikacích, příští týden 150 kg granulované močoviny, na jaro plán 220 kg močoviny v jedné dávce. Řepka má v průměru 10 listů, krácena 1,5x, v porostu jsou již vidět mírné rozdíly v deficitu N. Se stabilizovanou zkušenost nemám, tady bych měl obavy z více než 30 kg N jednorázově na podzim. Letos je to individuální, jsou řepky, které jsou již od října na dně a naopak porosty, kde je reálně 300 kg N a mají 70 cm na výšku.

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tonik » 12 lis 2018 21:22

Vzhedem k suchu mám letos docela malé, o nějakém přerůstání se nedá ani mluvit.
Letos v pšenicích 120kg N a jarní ječmen tak 75 N, a to je také asi důvod tak drobných řepek. Na podzim jsem dusík nikdy neaplikoval. Mám představu dát na normální 100kg UREA a na ty drobné ( 5-10cm) 200kg Urea stabil.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 12 lis 2018 22:23

tonik píše:Vzhedem k suchu mám letos docela malé, o nějakém přerůstání se nedá ani mluvit.
Letos v pšenicích 120kg N a jarní ječmen tak 75 N, a to je také asi důvod tak drobných řepek. Na podzim jsem dusík nikdy neaplikoval. Mám představu dát na normální 100kg UREA a na ty drobné ( 5-10cm) 200kg Urea stabil.

Zůstal bych na spodní hranici dávkování - 80 kg urea

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tonik » 12 lis 2018 22:31

dík.

Příspěvky: 47
Registrován: 14 kvě 2013 09:24

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod PetrT » 12 lis 2018 22:33

Prosím o radu. Mohu naaplikovat caryx+ tebuconazol+ 8% močoviny+ 5 kg hořké soli+ 1,5 l B do porostu, který v těchto dnech není ideálně suchý? Díky.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 13 lis 2018 00:28

PetrT píše:Prosím o radu. Mohu naaplikovat caryx+ tebuconazol+ 8% močoviny+ 5 kg hořké soli+ 1,5 l B do porostu, který v těchto dnech není ideálně suchý? Díky.

Obávám se, že jsi tu správnou dobu provahal. Od čtvrtka už jsou v předpovědi noční mrazíky, takže je otázka, co od tak pozdní aplikace regulátoru očekávat.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 17 lis 2018 12:14

tele píše:
aram píše:
tele píše:Ano myslel jsem ureu stabil dát na první hnojení, víceméně jakmile půjde vjet do pole - myslel jsem kvůli výhodě, že pak působí pozvolna a neproteče pryč. V čem je neekonomická ? Já právě koukal na ceny a oproti cenám cca 3 roky zpět je teď za kg N skoro stejná. Tohle by byla pro mě trochu novinka ta urea stabil na jaře, ale viděl jsem to u kamaráda. Přemýšlím o ní i na první hnojení na pšenice, které nebudou potřeba pořádně nastartovat po zimě ledkem.
Jinak mám v plánu v řepce klasiku DASU minimálně na to první hnojení, UREAS - 38N 7 S - jsem dával jen letos, protože jsem nesehnal DASU, tak aspoň nějakou síru jsem chtěl dát a pak jsem dával něco ještě přes list, ale je mi jasné, že se to nedá dohnat ...


To se mi moc nezdá, vždy je výrazně dražší. Jestli máš cenu stejnou, tak jí vyzkoušej, ale moc si od toho neslibuj :wink:

OK. No a jen se ještě zeptám, když jsem teď na podzim tu močovinu ještě nedal, tak má to smysl hodit i třeba 15. listopadu 100 kg? Protože je pravda, že může vegetovat do ledna když bude zima podobná jak poslední roky.

Rozhodně

Radši se zeptám... i teď když jsou hlášeny mrazíky ? Příští čtvrtek tam budu tak bych mohl hodit nějakou tu močovinu třeba 80-100 kg močoviny/ha. Není to tedy blbost takhle pozdě když hlásí mrazy ? Dík

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 17 lis 2018 12:35

OK. No a jen se ještě zeptám, když jsem teď na podzim tu močovinu ještě nedal, tak má to smysl hodit i třeba 15. listopadu 100 kg? Protože je pravda, že může vegetovat do ledna když bude zima podobná jak poslední roky.[/quote]
Rozhodně[/quote]
Radši se zeptám... i teď když jsou hlášeny mrazíky ? Příští čtvrtek tam budu tak bych mohl hodit nějakou tu močovinu třeba 80-100 kg močoviny/ha. Není to tedy blbost takhle pozdě když hlásí mrazy ? Dík[/quote]
Já budu aplikovat asi v pondělí, podle sněžení.

PředchozíDalší

Zpět na Olejniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník