Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 13 kvě 2020 16:33

w690i píše:Já budu Arabellu určitě kupovat. A nejspíše koupím i pytlík LG Ambasador, letos udělal docela dobrý dojem, ale to opět jenom na zkoušku. Možná přidám ještě pytlík nějaké novinky. :)

Tak pokud ji kupuješ, tak rozdíl v ceně přece už není tak velký, ne ? Co jsem tak koukal, tak cca o 500 méně na ha, což bych řekl, že výhody hybridu snadno vyrovnají.

Já, pokud koupím hybrid, tak uvažuji nad Atorou nebo Architektem.

Příspěvky: 103
Registrován: 19 lis 2007 18:26

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod ja.zeze » 13 kvě 2020 21:19

Mám na jednom poli Atoru a Umberto, seté v jeden den. Vzcházeli obě stejně, Umberto zjara tmavší porost a v prodlužování a nakvétání má zpoždění asi 3 až 5 dní. Jinak rozdíl zatím nepozoruji.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Buclík » 15 kvě 2020 20:26

Máte někdo zkušenost s odrůdou Shrek ?

Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2009 10:22
Bydliště: Východné Slovensko

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Bartuc » 17 kvě 2020 20:00

7. časť: Odroda arabela, sejba 25.8. + 180 kg NPK, výsevok 1 VJ, 130 m.n.m., na jeseň 50 kg N v moč, 15.2. 55kg N v dasa, 29.2. 40kg N v LAD, 20.3. posledných 50 kg N v močovine. Priemer 23 rastlín na meter.
Výška porastu od 110 - 140 cm. Za apríl (duben) nám spadli 3 mm vody, za máj (květen) zatiaľ 25 mm. Aplikáciu proti bielej hnilobe sme zatiaľ nevykonali, pred 4 dňami bola po 20:00 aplikácia 0,16 mospilan + 2 kg HS + 5 kg moč - viac som sa neodvážil, repka ešte dosť kvitla / kvitne... https://bartuc.rajce.idnes.cz/Arabela_2020-05-17/
Přílohy
1 porast.jpg

Příspěvky: 103
Registrován: 19 lis 2007 18:26

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod ja.zeze » 24 kvě 2020 20:50

Ahoj, tak ještě k řepce :D . Za posledních 10 dní spadlo cca 40 mm vody. Poslední aplikace byla 10. 4. 2020 Efilor 0,6, síra 2l, močovina 10 kg.
Nyní porost z 90% odkvetlej. Řeším aplikaci na hlízenku a bejlomorku, zatím neprovedeno kvůli počasí(sucho, mrazíky).
Otázka zní zda pokračovat Boscalidem, nebo nebude tlak a vyřešit třeba čistým tebuconazolem a tím samozřejmě výrazně ušetřit.
Díky.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 24 kvě 2020 22:23

ja.zeze píše:Ahoj, tak ještě k řepce :D . Za posledních 10 dní spadlo cca 40 mm vody. Poslední aplikace byla 10. 4. 2020 Efilor 0,6, síra 2l, močovina 10 kg.
Nyní porost z 90% odkvetlej. Řeším aplikaci na hlízenku a bejlomorku, zatím neprovedeno kvůli počasí(sucho, mrazíky).
Otázka zní zda pokračovat Boscalidem, nebo nebude tlak a vyřešit třeba čistým tebuconazolem a tím samozřejmě výrazně ušetřit.
Díky.

Topsin 0,7 + azoxystrobin 0,5 je ekonomická varianta, na samotný tebuconazol bych nespoléhal.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 29 kvě 2020 19:19

Používáte u řepek moření Lumiposou ? Nejsme oblast, která nějak extra trpí škudcema. 1 Pyretroid na podzim vždy stačil, tak nevím, zda se to vyplatí, přecejen 460 za VJ už je znát. :mrgreen: Má to třeba i nějaký stimulační účinek, jak píšou na agromanuále (předpokládám, že někdo od prodejců) :mrgreen:

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 29 kvě 2020 21:03

aram píše:Používáte u řepek moření Lumiposou ? Nejsme oblast, která nějak extra trpí škudcema. 1 Pyretroid na podzim vždy stačil, tak nevím, zda se to vyplatí, přecejen 460 za VJ už je znát. :mrgreen: Má to třeba i nějaký stimulační účinek, jak píšou na agromanuále (předpokládám, že někdo od prodejců) :mrgreen:

Dlouho to nevydrží, při silném tlaku je potřeba foliární aplikace.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 29 kvě 2020 21:55

Ok, zkusím koupit 1 pytlík na zkoušku na porovnání a na zbytek kašlu, protože s pyretroidem na podzim bych stejně jednou jet asi musel. Jinak jsem vybral LG Architekt i přes vyšší cenu.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 29 kvě 2020 22:18

aram píše:Ok, zkusím koupit 1 pytlík na zkoušku na porovnání a na zbytek kašlu, protože s pyretroidem na podzim bych stejně jednou jet asi musel. Jinak jsem vybral LG Architekt i přes vyšší cenu.

Bude záležet na aktuálním tlaku.

Příspěvky: 161
Registrován: 28 zář 2007 17:43

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod chose » 30 kvě 2020 10:19

Já si letos objednal přimoření Buteo Start, tak doufám že to bude fungovat.

Příspěvky: 25
Registrován: 10 led 2008 11:00

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod ErroRiq » 01 čer 2020 19:06

aram píše:Používáte u řepek moření Lumiposou ? Nejsme oblast, která nějak extra trpí škudcema. 1 Pyretroid na podzim vždy stačil, tak nevím, zda se to vyplatí, přecejen 460 za VJ už je znát. :mrgreen: Má to třeba i nějaký stimulační účinek, jak píšou na agromanuále (předpokládám, že někdo od prodejců) :mrgreen:

tento rok sme davali na uvrate (cca 24m) a bez problemov. Zvysok bol bez lumiposy. Urcite to tak urobime aj tento rok. Po dlhsom case sme nemali vyzrate okraje poli. Pyretroid sme vobec nedavali.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 193
Registrován: 25 led 2007 22:46
Bydliště: HK

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod jaris » 14 čer 2020 09:07

Budede letos lepit řepky? Má to nějaký přínos? Samochodem se při aplikaci udělají právě dost velké škody, když se jede 5-6 týdnů před sklizní. Co se zlomí už není ke sklizni.
Přemýšlel jste někdo čím nahradit glyphosat jako regulaci zrání řepky, jde mi hlavně o místa zastíněná, u lesa, poškozené od zvěře, prostě to ce nemá šanci dozrát samo.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 14 čer 2020 10:28

Tak jsou jiné regulátory dozrávání a ty zakázany nejsou, ne ? :) Jinak tady letos řepky nejsou zdaleka tak husté, jak jiné roky, takže myslím, že dozrávat to bude vpohodě rovnoměrně i samo. U toho lesa by to mohl být akorát problém, s tím zkušenost nemám.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 14 čer 2020 16:31

jaris píše:Budede letos lepit řepky? Má to nějaký přínos? Samochodem se při aplikaci udělají právě dost velké škody, když se jede 5-6 týdnů před sklizní. Co se zlomí už není ke sklizni.
Přemýšlel jste někdo čím nahradit glyphosat jako regulaci zrání řepky, jde mi hlavně o místa zastíněná, u lesa, poškozené od zvěře, prostě to ce nemá šanci dozrát samo.

Tak tato technologie je doufám už daleko za námi. Lepení vůbec a desikace výjimečně pouze v případě pochybení ve vedení porostu - zaplevelení, zmlazení. I u toho lesa dozraje, pokud jí nepojedete sklízet 20.7. :mrgreen: Když mi někdo ukáže vysypanou řepku z přezrání z první dvacítky hybridů, tak sežeru posraný koště!

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 14 čer 2020 16:33

aram píše:Tak jsou jiné regulátory dozrávání a ty zakázany nejsou, ne ? :) Jinak tady letos řepky nejsou zdaleka tak husté, jak jiné roky, takže myslím, že dozrávat to bude vpohodě rovnoměrně i samo. U toho lesa by to mohl být akorát problém, s tím zkušenost nemám.

O hustotě porostů řepky letos jednoznačně rozhodovalo počasí a aplikace TM před mrazy :mrgreen:

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 14 čer 2020 16:57

To věřím, mě letos nervy naštěstí minuly, letos jsem řepku neměl žádnou :mrgreen: Za to letos se jí bude set habaděj, tak jsem zvědav, jak to bude vzcházet, vyhlídky jsou zatím dobré, asi zatím nejlepší za posledních 5 let tady. :D

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 14 čer 2020 19:17

aram píše:To věřím, mě letos nervy naštěstí minuly, letos jsem řepku neměl žádnou :mrgreen: Za to letos se jí bude set habaděj, tak jsem zvědav, jak to bude vzcházet, vyhlídky jsou zatím dobré, asi zatím nejlepší za posledních 5 let tady. :D

Do založení řepky může být ještě pěkné sucho.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 193
Registrován: 25 led 2007 22:46
Bydliště: HK

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod jaris » 14 čer 2020 19:54

aram píše:Tak jsou jiné regulátory dozrávání a ty zakázany nejsou, ne ? :) Jinak tady letos řepky nejsou zdaleka tak husté, jak jiné roky, takže myslím, že dozrávat to bude vpohodě rovnoměrně i samo. U toho lesa by to mohl být akorát problém, s tím zkušenost nemám.


Právě, že všechny regulátory dorávání jsou zakázaný. Výjímku údajně mají pouze množitelské porosty trav na smeno.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 193
Registrován: 25 led 2007 22:46
Bydliště: HK

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod jaris » 14 čer 2020 20:00

Tak tato technologie je doufám už daleko za námi. Lepení vůbec a desikace výjimečně pouze v případě pochybení ve vedení porostu - zaplevelení, zmlazení. I u toho lesa dozraje, pokud jí nepojedete sklízet 20.7. :mrgreen: Když mi někdo ukáže vysypanou řepku z přezrání z první dvacítky hybridů, tak sežeru posraný koště![/quote]

O zaplevelení, ani zmlazení se mi nejedná, jen prostě ty zastíněný místa a není jich málo, tam to prostě spolu nedozraje. Dnes samozdřejmě jsou řepky geneticky vyšlechtěné proti pukání, o tom žádná. Jenže stačí pár deštívých dnů, pak sluníčko a bude se to otvírat stejně. A v tom to případě právě nevím, jestli to lepení má cenu.
Jinak letos řepky budu sekat určitě až po pšenicích.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 15 čer 2020 14:54

tele píše:
aram píše:To věřím, mě letos nervy naštěstí minuly, letos jsem řepku neměl žádnou :mrgreen: Za to letos se jí bude set habaděj, tak jsem zvědav, jak to bude vzcházet, vyhlídky jsou zatím dobré, asi zatím nejlepší za posledních 5 let tady. :D

Do založení řepky může být ještě pěkné sucho.

To každopádně, máme s tím zkušenost, ale právě proto píšu jen "vyhlídky". :) Uvidíme, jak to bude dál, no.

jaris píše:
aram píše:Tak jsou jiné regulátory dozrávání a ty zakázany nejsou, ne ? :) Jinak tady letos řepky nejsou zdaleka tak husté, jak jiné roky, takže myslím, že dozrávat to bude vpohodě rovnoměrně i samo. U toho lesa by to mohl být akorát problém, s tím zkušenost nemám.


Právě, že všechny regulátory dorávání jsou zakázaný. Výjímku údajně mají pouze množitelské porosty trav na smeno.

Aha, tak to pardon :oops:
Jinak hybrid bych určitě nelepil, ty šešule jsou tak pevný, že pokud by to měl nějaký déšť otevřít, tak otevře i zalepenou.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 16 čer 2020 18:58

jaris píše:Tak tato technologie je doufám už daleko za námi. Lepení vůbec a desikace výjimečně pouze v případě pochybení ve vedení porostu - zaplevelení, zmlazení. I u toho lesa dozraje, pokud jí nepojedete sklízet 20.7. :mrgreen: Když mi někdo ukáže vysypanou řepku z přezrání z první dvacítky hybridů, tak sežeru posraný koště!


O zaplevelení, ani zmlazení se mi nejedná, jen prostě ty zastíněný místa a není jich málo, tam to prostě spolu nedozraje. Dnes samozdřejmě jsou řepky geneticky vyšlechtěné proti pukání, o tom žádná. Jenže stačí pár deštívých dnů, pak sluníčko a bude se to otvírat stejně. A v tom to případě právě nevím, jestli to lepení má cenu.
Jinak letos řepky budu sekat určitě až po pšenicích.[/quote]
Podívej se, jaká se dnes při sklizni nechává mezera na bubnu, dřív jsi měl řepku vymlácenou v šikmáku.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Buclík » 24 črc 2020 19:32

Kde koupit řepku Shrek ?

Příspěvky: 162
Registrován: 20 úno 2014 21:35

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod kas » 25 črc 2020 08:53

Buclík píše:Kde koupit řepku Shrek ?


U prodejců osiv...;) Máte jich ve Vašem okolí hned několik.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Buclík » 25 črc 2020 09:05

kas píše:
Buclík píše:Kde koupit řepku Shrek ?


U prodejců osiv...;) Máte jich ve Vašem okolí hned několik.


Tak uveďte tři prodejce !!!

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 25 črc 2020 19:24

Buclík píše:Kde koupit řepku Shrek ?

Založ si svoje vlákno pro nesvéprávné zemědělce a tam si vkládej podobné dementní dotazy. Vlákna zde akorát spamuješ, objevíš se tady jednou za uherský rok a když Ti kdokoliv poskytne radu, tak máš akorát další debilní připomínky. Já osobně jsem se zařekl, že zde na podobné ignoranty reagovat nebudu, ale Ty jsi opravdu exemplární příklad zabedněnce! Příště než sem vlezeš, tak začni slovem prosím. Umí to i děti v MŠ.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Buclík » 25 črc 2020 20:33

tele píše:
Buclík píše:Kde koupit řepku Shrek ?

Založ si svoje vlákno pro nesvéprávné zemědělce a tam si vkládej podobné dementní dotazy. Vlákna zde akorát spamuješ, objevíš se tady jednou za uherský rok a když Ti kdokoliv poskytne radu, tak máš akorát další debilní připomínky. Já osobně jsem se zařekl, že zde na podobné ignoranty reagovat nebudu, ale Ty jsi opravdu exemplární příklad zabedněnce! Příště než sem vlezeš, tak začni slovem prosím. Umí to i děti v MŠ.


Ale no tak. Už měsíc sem nikdo s ničím nepřispěl a kvůli jednoduchému dotazu jsem se stručně zeptal. Místo konkrétní odpovědi mě napadáte. Je to nutné? Mimochodem zde diskuse průběžně čtu. Uveďte mi třeba jediný případ mého spamování vážený pane tele.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod tele » 25 črc 2020 22:49

Buclík píše:
tele píše:
Buclík píše:Kde koupit řepku Shrek ?

Založ si svoje vlákno pro nesvéprávné zemědělce a tam si vkládej podobné dementní dotazy. Vlákna zde akorát spamuješ, objevíš se tady jednou za uherský rok a když Ti kdokoliv poskytne radu, tak máš akorát další debilní připomínky. Já osobně jsem se zařekl, že zde na podobné ignoranty reagovat nebudu, ale Ty jsi opravdu exemplární příklad zabedněnce! Příště než sem vlezeš, tak začni slovem prosím. Umí to i děti v MŠ.


Ale no tak. Už měsíc sem nikdo s ničím nepřispěl a kvůli jednoduchému dotazu jsem se stručně zeptal. Místo konkrétní odpovědi mě napadáte. Je to nutné? Mimochodem zde diskuse průběžně čtu. Uveďte mi třeba jediný případ mého spamování vážený pane tele.

Nech si to chlácholení od cesty, tady nikoho neochčiješ. Jestli nedokážeš slušně formulovat prosbu, tak jsi prostě nevychovanej křupan. Nebudu s Tebou polemizovat a ani prolézat vlákna. To, že jsi prostě mimo, je evidentní.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod Buclík » 26 črc 2020 08:50

Ale no tak. Už měsíc sem nikdo s ničím nepřispěl a kvůli jednoduchému dotazu jsem se stručně zeptal. Místo konkrétní odpovědi mě napadáte. Je to nutné? Mimochodem zde diskuse průběžně čtu. Uveďte mi třeba jediný případ mého spamování vážený pane tele.[/quote]
Nech si to chlácholení od cesty, tady nikoho neochčiješ. Jestli nedokážeš slušně formulovat prosbu, tak jsi prostě nevychovanej křupan. Nebudu s Tebou polemizovat a ani prolézat vlákna. To, že jsi prostě mimo, je evidentní.[/quote]

Ctěný tele. Použil jste zlostně vůči mně že jsem nesvéprávný, dement, že zde spamuji, debilní, ignorant, zabedněnec, křupan a já se zde jen slušně zeptal KDE KOUPIT ŔEPKU SHREK !!!

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Vedení porostů ozimé řepky

Příspěvekod aram » 26 črc 2020 13:18

Zkus Billu nebo Penny v Moravských Budějovicích... opravdu “zajímavý” dotaz :?
Agrovýkup, Navos, Sufflet agro, ještě mě napadá ADW. Všichni mají v tomto regionu prodejce, myslím, že místo dotazu by stačilo otevřít google a hledat :wink:
A jinak styl tvého vyjadřování by se za mě mohl opravdu zlepšit, nikdy žádné prosím a na konec většinou několik vykřičníků se nečte nejlépe ..

PředchozíDalší

Zpět na Olejniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků