Kŕmna repa

Příspěvky: 112
Registrován: 06 bře 2008 11:54
Bydliště: Rimavská Sobota Slovensko

Kŕmna repa

Příspěvekod Deutz-Fahr » 16 dub 2010 23:05

Dobrý deň. Je tu niekto kto pestuje kŕmnu repu? Potreboval by som informácie z praxe...hnojenie, chémia, nejaké odporúčania. Výber odrody a stanovište, výsevok a všetko okolo toho.. Za odpovede ďakujem.
Deutz-Fahr

Příspěvky: 112
Registrován: 06 bře 2008 11:54
Bydliště: Rimavská Sobota Slovensko

Re: Kŕmna repa

Příspěvekod Deutz-Fahr » 19 dub 2010 13:19

Haló to tu nikto nepestuje repu? Tak to budem asi musieť skúšať sám. Kravy vraj od nej doja ako blázon. Myslím že s lucernovou senážou by to nemuselo byť zlé. Budúci rok to dám na 1ha a uvidíme :-D.
Deutz-Fahr

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Kŕmna repa

Příspěvekod Adam » 29 zář 2011 19:19

Deutz....mohol by si napísať ako je to s tou repou,tiež by som ju bral na krmenie pre dobytok.
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 17
Registrován: 16 črc 2011 13:55

Re: Kŕmna repa

Příspěvekod Pavel10 » 03 lis 2011 19:30

Jasně že pěstujeme řepu, ale bylo by lepší, kdyby ses zeptal konkrétněji. Nemůžu tady přece opisovat knihu nebo psát všechny mé zkušenosti.
Kvalitní psí pelech vhodný i do kotců. Matrace pro psy slouží ke zdravému ležení psa.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Kŕmna repa

Příspěvekod bold » 04 lis 2011 19:26

Klasický dotaz......Tohle mně nepřekvapuje. Připadám si jak trouba- to si jenom já kupuju knížky? hledám na internetu? Obvolávám dodavatele?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Kŕmna repa

Příspěvekod opozdilec » 25 lis 2012 01:01

zdravím vás pánové,

nepomohl by mi někdo analyzovat, kde soudruzi z NDR udělali chybu?:)

Dáváme každý rok řepu do stejného sklepa na to samé místo a s tím že občas nějaká zhnije se počítá, ale letos je to teda brutál. polovina pujde pryč určitě.
Jediný, co se oproti minulým rokům změnilo, že řepa šla kvůli ozimé pšenici do sklepa už v září, kdy tam přes noční větrání bylo nějakých plus minus dvanáct stupňů. Je možný, že to může být tou teplotou? a tím i zvýšenou vlhkostí?

díky za odpověď

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Kŕmna repa

Příspěvekod bold » 25 lis 2012 10:39

jojo, sklep každý rok vylíčím vápnem a podlahu (hliněná) posypu rovněž. Tento rok jsem nevylíčil a je to děs. Při prvním mrazíku jsem zavřel okna a zapoměl na to, po týdnu brutální penicilín a tudíž opět otevřít a separovat plesnivé.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Okopaniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků