cena sadby

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

cena sadby

Příspěvekod Kahsa » 18 zář 2010 00:08

Zdravím, vím že toje předčasná otázka. Chci na jaře zasadit nějaký brambory a tak zjištuju ceny.Jakou sadbu brambor jste na jaře kupovali a za kolik metrák? Díky za informace Kahsa

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: cena sadby

Příspěvekod bold » 19 zář 2010 12:29

Kahsa píše:Zdravím, vím že toje předčasná otázka. Chci na jaře zasadit nějaký brambory a tak zjištuju ceny.Jakou sadbu brambor jste na jaře kupovali a za kolik metrák? Díky za informace Kahsa

cenu letos a cenu sadby na příští rok nesrovnávej.loni byly brambory za 5 letos za 12 (konzum) sadba stála kolem 12korun-počítám že na jaře bude někde u 20 a výš.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: cena sadby

Příspěvekod Kahsa » 19 zář 2010 19:31

HMM... tak takhle toje. No já jen chtěl vědět jak se pohybujou ceny sadby.Ale díky za reakci. no uvidíme na jaře.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: cena sadby

Příspěvekod farmářJH » 19 zář 2010 20:41

Bold má pravdu. 12 jsem ještě neviděl,ale u Budějic u silnice ten soukromník měl před měsícem a půl 4.50 a teď už 7.50, jestli se nepletu a jistě to poleze nahoru, vždyť se na brambory velcí pěstitelé vcelku vykašlali už před pár lety.
Dřívě se dělaly brambory, obilí a jetelovojtěšky, dnes řepka, kukuřice a obilí. Když měli všichni dojem, že brambory se dovezou a budou levné dovozy stále, tak ať neřvou, že budou nyní drahé. To samé, že stoupá pšenice. Přitom o tom, že byla leta pod cenou se mlčelo....teď nastane doba mnoha slov o tom, že zemědělci by z lidí kůži sedřeli.
Takže když je drahej konzum, bude drahá sadba. Pořád preferuji naše brambory, myslím české, měl jsem i import Hamburk a Holandsko a řeknu vám, mrchy asi neprošly probuzením, prostě klíčily k lejnu. Zlatý Havlbrod.Opravdu není nad to, když je to určené pro naše podmínky. Takže to vidím jako Bold.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: cena sadby

Příspěvekod Kahsa » 19 zář 2010 21:16

Určitě bych chtěl české odrudy, žádnej dovoz. Jsem dost alergickej na jakýkoliv dovozy věcí. Já řikám dokovaď češi budou davat peníze zahraničním obchodníkum tak se nemůžeme mít dobře. Neřikám že je vše české kvalitní,ale musí se vybírat. :D

Příspěvky: 104
Registrován: 01 led 2008 14:20
Bydliště: Vysočina, Jižní Morava

Re: cena sadby

Příspěvekod traktor Zetor » 20 zář 2010 18:33

Trochu se odkloním od tématu, jak je to s certifikací sadby?
Narvi tam červy, ať to grády má ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: cena sadby

Příspěvekod bold » 20 zář 2010 19:18

traktor Zetor píše:Trochu se odkloním od tématu, jak je to s certifikací sadby?

Jak to myslíš? Pokud chceš prodávat sadbu musíš ......(dle zákona). Pokud kupuješ tak každý pytel má číslo a certifikát.(prostě je tam všitý štítek)
Osobně doporučuju kupovat sadbu originál od výrobce, je tam vyšší výnos (beru furt od jedné firmy) když nasadím svoje tak je to poznat. Navíc pokud sadíš svoji sadbu (koupíš uznané osivo a druhý rok sadíš svoje) tak jde o tzv. farmářské osivo a i toto podléhá poplatku. Pokud sadba není zaregistrována (asi to musíš prokázat ty) tak saď co je libo. Brambory dělám na cca 1ha (decentně pro rodinu a coby platidlo naturálií+ drobný prodej) Takže skušenosti spíše decentní.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 9
Registrován: 06 lis 2009 20:04
Bydliště: DolníŽandov(okr.Cheb)

Re: cena sadby

Příspěvekod andre5 » 23 zář 2010 12:07

Kahsa:odkut jses mnele bychom sadbu na prodej tak to 8kc.mame toho moc.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: cena sadby

Příspěvekod bold » 23 zář 2010 12:54

zlínsko- Sadbu beru prověřenou, experimentovat nehodlám. Skouším vždy tak 50kg nové odrůdy a než koupím sedbu na celou výměru tak 3roky prověřuju.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: cena sadby

Příspěvekod Kahsa » 24 zář 2010 11:49

andre5 píše:Kahsa:odkut jses mnele bychom sadbu na prodej tak to 8kc.mame toho moc.



Zdravím,jsem od Velkých Popovic (Praha-východ), díky za nabídku, ale asi chci koupit novou sadbu, a hlavně až na jaře. teď to nemám kam dát, Sklep je plnej a ve stodole to zimu asi nepřežije.( to zmrzle). a ubec ani nevím zda stihnu pripravit pole. Přestavuju barák a stěhovat se domu budem až na jaře, takže ani nevím jak to vše bude. jen zjišťuju jaká je situace.

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: cena sadby

Příspěvekod Kahsa » 24 zář 2010 12:10

Ještě mne zajímá, hlavně u vás co máte 0,5 Ha. a víc. Jak třídíte brambory? máte na to třídičku nebo ručně,vyorávate tekem nebo nějakým konbajnem?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: cena sadby

Příspěvekod bold » 25 zář 2010 12:56

Kahsa píše:Ještě mne zajímá, hlavně u vás co máte 0,5 Ha. a víc. Jak třídíte brambory? máte na to třídičku nebo ručně,vyorávate tekem nebo nějakým konbajnem?

Mám kolem 1ha, zatím TEK a třídím na poli-dovažuju doma před prodejem.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Re: cena sadby

Příspěvekod Lnena » 26 zář 2010 21:16

Já jsem loni kupoval sadbu za 7-8 korun, dle odrůdy a zdravotního stavu. Letos počítám, že bude tak za 10-15. Rozdíly mezi výnosem z vlastní a nové sadby bývají žádné až stoprocentní, víc jak dvakrát tedy nikdy sadbu raději nesázím, tedy jednou original, jednou vlastni. Na podzim je sadba vždy levnější, než na jaře, na výnosy odrůd a zkušenosti bych se ptal spíš v místě bydliště, protože každá odrůda má svoje. Jinak velmi výnosné bývají teď momentálně jelly, moučná, docela chutná brambora, musíš ji doplnit nějakou lojovatější, aby bylo i na salát, případně pro restaurace. (tam bys s jelly asi neuspěl). Půl hektaru se dá většinou zvládnout docela dobře tekem, ale záleží, jak jsi dobrý pěstitel a jaké máš výnosy. Když je brambor málo, je snadnější vybrat po teku pár brambor na poli rukama, než se hrabat na kombajnu ve hrudách a kamení, ale při vysokých výnosech je lepší vyhodit pár hrud a nechat si posbírat ty mraky brambor. Já mívám ze dvou ha kolem dvaceti vleček a ani pro třetinu bych se nechtěl ohýbat na zem. Na třídění brambor z 0,5 ha do nějakých tří, čtyř ha je podle mě plně dostačující něco jako toto http://stroje.hyperinzerce.cz/zemedelsk ... c-kralove/ (asi brzy nebude aktuální) malé, skladné, levné, spolehlivé, bezúdržbové, plně funkční. V deseti lidech se zvládne za den až 200 q, sýta si lze nechat udělat na různou velikost, já používám prakticky jen 3, 3,5, 4, 4,5, 5 podle požadovaného množství sadby.
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: cena sadby

Příspěvekod Kahsa » 12 úno 2011 21:43

Tak jsem tady opět. :-) s otázkou jakou jste koupily (nebo objednáváte) sadbu? A zakolik?

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: cena sadby

Příspěvekod Kahsa » 20 úno 2011 07:01

Nikdo nic nekoupil? :-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 73
Registrován: 29 pro 2010 22:52

Re: cena sadby

Příspěvekod Petr.J » 20 úno 2011 13:45

Ja si myslím kolego, že je ješte brzo...ale v březnu už to bude aktualní ;-)

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: cena sadby

Příspěvekod Kahsa » 20 úno 2011 20:38

Ještě brzo? Dobrá tak pak se podělte.

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: cena sadby

Příspěvekod Kahsa » 23 úno 2011 08:22

Zdravím, ještě mám dotaz. Nevíte kde se dá objednat sadba stím že vám to dovezou domu? psal jsem do VESA Velhartice a ty dopravu nezajištují. Díky za tip


S kterou odrudou máte nejlepší zkušenosti? Jde mi hlavně o chut. Nerad bych sklidil stejný hnus co prodávaj v krámě.

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: cena sadby

Příspěvekod Kahsa » 26 bře 2011 14:17

Tak už jsem zjistil cenu ve Vesa Velhartice mi dali cenu. Že při mém odběru 16q chtějí 1000kč (bez daně) za 1q. Což si myslím že není až tak nejhorší.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: cena sadby

Příspěvekod bold » 26 bře 2011 18:47

na to že cena konzumu je někde u 1200kč/q je to super cena
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: cena sadby

Příspěvekod Kahsa » 26 bře 2011 20:17

bold píše:na to že cena konzumu je někde u 1200kč/q je to super cena

jojo taky si myslím. v pátek pro ní jedu.

Zpět na Okopaniny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník