Luční smyky

Uživatelský avatar
Příspěvky: 20
Registrován: 26 dub 2009 22:08

Luční smyky

Příspěvekod Tomyh » 26 dub 2009 22:20

Jaké luční smyky používáte při úpravě TTP a jaká je s nimi spokojenost?

Příspěvky: 97
Registrován: 05 bře 2007 15:49

Re: Luční smyky

Příspěvekod svec » 30 dub 2009 09:25

zdar já používám tyhle http://www.agrotechnika.cz/index.php?ka ... 2&limitx=4
a jsem snima naprosto spokojen.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 20
Registrován: 26 dub 2009 22:08

Re: Luční smyky

Příspěvekod Tomyh » 26 kvě 2009 15:31

U nás se letos na smykování luk pořídil Joskin Scariflex 840,dělá to velmi pěknou práci a navíc to velmi zrychlilo smykování luk ...

Příspěvky: 21
Registrován: 16 zář 2006 16:11
Bydliště: Bruntál

Re: Luční smyky

Příspěvekod a.kysel » 26 črc 2011 14:12

Tomyh píše:U nás se letos na smykování luk pořídil Joskin Scariflex 840,dělá to velmi pěknou práci a navíc to velmi zrychlilo smykování luk ...



Zdarec, chci se zeptat na další zkušenosti ze Scariflex. Jak to kopíruje a co ty opotřebitelné díly, rám, nic nepraská? Ještě jakou rychlostí jezdíte a co na to díry a kameny? Taky o nich uvažuji, nebo PL šmejdy hrůza. Díkes.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 20
Registrován: 26 dub 2009 22:08

Re: Luční smyky

Příspěvekod Tomyh » 26 črc 2011 21:31

Zdravím .. Přidám pár zkušeností z dosavadního užívání Scariflexu 840. S kopírováním není žádný problém,k porostu se to chová šetrně,což lze do velké míry ovlivnit pojezdovou rychlostí.Čím vyšší rychlost,tím víc TTP trpí. U nás se osvědčila rychlost mezi 7 - 10km/h také záleží na terénu. Co se opotřebitelných dílů týče,tak především zavlačovací pruty se občas ohnou nebo ulomí,ale s tím se počítá,jinak přímé opotřebení je minimální. Rám je dobré konstrukce a nepraská,problém je s kopírovacími koly které se již několikrát podařilo utrhnout,což bylo způsobeno neznalostí obsluhy,jelikož zapomínala Scariflex na souvrati zvedat a tím pádem vznikalo velké přetížení a kopírovací kola se urvala. Díry a kameny tomu nevadí,ovšem i zde záleží na velikosti. Případné další dotazy rád zodpovím.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Luční smyky

Příspěvekod farmarpetr » 30 led 2014 19:48

Obnovím s dovolením tohle téma,

Chci na jaro koupit luční smyky. Teď tady mám jakési staré prutové brány, ale to na louky totálně zorané divočáky nestačí, takže chci koupit něco těžšího na principu segmentových sítí v rámu, či jak to nazvat. Záběr cca 6 metrů, hydraulicky sklápěné.

Bohužel jsem cenově dost limitován, takže výše zmiňovaný Joskin Scariflex 840 je mimo moje rozpočtové možnosti. Připadají tedy v úvahu polské luční smyky se sítí. Dováží to sem řada překupníků, od několika polských výrobců, případně si pro to můžu zajet do Polska i sám. Moje otázka ale je, liší se jednotliví polští výrobci jinak než cenou? Iluze o kvalitě polských strojů si nedělám, ale hledám kompromis cena x výkon x životnost.

Napište sem prosím zkušenosti s jednotlivými polskými lučními smyky.

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Luční smyky

Příspěvekod tomous » 30 led 2014 20:27

Ahoj. Já měl polský,ale prodal jsem je hlavně,že měli malej záběr(přibylo TTP) a na jaro mám v plánu koupit 6 m http://www.blazek-jbl.cz/zemedelske-str ... iskove.htm na stránce až dole ty co vyrábí Blažek. Díval jsem se na ně a vypadají dobře.

Příspěvky: 21
Registrován: 16 zář 2006 16:11
Bydliště: Bruntál

Re: Luční smyky

Příspěvekod a.kysel » 30 led 2014 21:37

farmarpetr píše:Obnovím s dovolením tohle téma,

Chci na jaro koupit luční smyky. Teď tady mám jakési staré prutové brány, ale to na louky totálně zorané divočáky nestačí, takže chci koupit něco těžšího na principu segmentových sítí v rámu, či jak to nazvat. Záběr cca 6 metrů, hydraulicky sklápěné.

Bohužel jsem cenově dost limitován, takže výše zmiňovaný Joskin Scariflex 840 je mimo moje rozpočtové možnosti. Připadají tedy v úvahu polské luční smyky se sítí. Dováží to sem řada překupníků, od několika polských výrobců, případně si pro to můžu zajet do Polska i sám. Moje otázka ale je, liší se jednotliví polští výrobci jinak než cenou? Iluze o kvalitě polských strojů si nedělám, ale hledám kompromis cena x výkon x životnost.

Napište sem prosím zkušenosti s jednotlivými polskými lučními smyky.
¨


Zdarec, já Scariflex také nekoupil kvůli ceně a šel jsem do 8m rakouského smyku. Prodejce http://www.agrotrnava.cz/stroj-lucni-br ... leder.html .

Měl jsem i poláky 8m Mandam a vždy po 600Ha výměna zničené sítě, cca 20tis.( měnil jsem 4x....tj 80 tis. za sítě + 46tis za smyky, 126tis Kč bez DPH na 2400Ha). Ročně smykuji asi 1000Ha TTP. Wolfeder mám již 2 roky, najeto 2100Ha a na letošní sezonu měním komplet ty řetízky ( pocementované a již nařezané na délku cena 8.500Kč + smyky 8 m stály 92tis ), od teď mi už budou krásně vydělávat. Upozorňuji, že na polákách jsem neustále svařoval rám, rakouský drží bez jakéhokoliv zásahu.


Cenu 6m Wolfeder ale neznám, každopádně myslím, že jsem ceny ohledně provozu, nákupu a oprav nastínil, samozřejmě každý jezdí v jiných podmínkách, co sedí u mně, nemusí být u vás. Pěkný den.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Luční smyky

Příspěvekod Jarda X » 30 led 2014 21:43

Také se letos na jaro chystám něco takového pořídit a zaujalo mě toto http://www.megaagri.cz/stroje/lucni-brany-tec/tec-6000/, ale je to o jiných penězích, ale myslím že práci to bude dělat výbornou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Re: Luční smyky

Příspěvekod jurysek » 31 led 2014 17:52

Ahoj,

my už máme pět let http://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/ ... =srovnavac


polskou Europu.

Děláme ročně cca 100ha a pracuje v pohodě. Nic neprasklo, sítě drží. Krtince i kravince rozhrnuje, mechy porýpe. Až jsem tím překvapen;-)

Takže s kvalitou provedení jsme spokojeni, teď by mě zajímalo srovnání odvedené práce - umí to tu někdo srovnat s tím Wolflederem a nebo Joskinem?

Příspěvky: 21
Registrován: 16 zář 2006 16:11
Bydliště: Bruntál

Re: Luční smyky

Příspěvekod a.kysel » 31 led 2014 18:16

jurysek píše:Ahoj,

my už máme pět let http://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/ ... =srovnavac


polskou Europu.

Děláme ročně cca 100ha a pracuje v pohodě. Nic neprasklo, sítě drží. Krtince i kravince rozhrnuje, mechy porýpe. Až jsem tím překvapen;-)

Takže s kvalitou provedení jsme spokojeni, teď by mě zajímalo srovnání odvedené práce - umí to tu někdo srovnat s tím Wolflederem a nebo Joskinem?



Srovnat to můžu třeba já, v kvalitě práce nemůžu na poláky nic říct, při srovnávání krtinců a po divočácích je práce na pohled stejná, jen rakušák má dle mně trochu navrch při smykování na TTP, které byli hnojené kravským hnojem, líp ho roztahá ( po TEBE, Bergmannu a Annaburgu ale není co roztahovat :-) ). Joskina jsem měl na zkoušku jen 2 dny, myslím, že taky v pohodě, neodzkoušeny hnojené pozemky a po divočácích.

Příspěvky: 14
Registrován: 07 dub 2013 15:05

Re: Luční smyky

Příspěvekod Jiří Moravec » 23 črc 2014 18:52

Ahoj chci se zeptat jestli je úplná blbost smykovat válcovat a přisejvat louky na jednou. Moje představa je taková že bych vyrobil např. 3m prutové brány se smykama (skarflex) + přísev a za tím to zařízením bych ještě válcoval. Válce nebo smyky s přísevem se běžně prodávají ale toto jsem ještě neviděl proto se ptám jestli se to nesmysl.


Ahoj

Uživatelský avatar
Příspěvky: 103
Registrován: 28 črc 2007 20:17
Bydliště: Rychnovsko

Re: Luční smyky

Příspěvekod jurysek » 24 bře 2016 15:14

Kolegové, a co toto?
http://www.megaagri.cz/cz/stroje/lucni-brany/

Mě to teda dost zaujalo...

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Luční smyky

Příspěvekod mate » 28 bře 2016 10:43

Já loni psal, jak si doma vyrobím Einböck. Nedávno jsem nad tím přemýšlel při procházení pozemků. Uvědomil jsem si, že na našich některých pozemcích bych s tímto strojem nic neudělal. Tak zítra objednám polské segmentové brány a za ně dodělám jen 2 řady prutových prstů pro lepší provzdušnění a snad to bude dělat pěknou práci :-).

Příspěvky: 1
Registrován: 28 črc 2014 22:33

Re: Luční smyky

Příspěvekod bucan » 22 dub 2016 22:13

Čau tak já osobně bych od megaagri nechtěl vůbec nic máme od nich kleště na balíky a dodávka byla zpožděná asi o měsíc pořád se na něco vymlouval a kvalita totální propadák když sem snima převážel balíky asi 150m tak se mi pod váhou slamnatejch balíků samy ohejbaly a si po 3 letech se totálně rozpadly.

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Luční smyky

Příspěvekod mate » 05 dub 2017 21:43

Takovou značku ani neznám, možná jsem někde slyšel. Ovšem luční brány mám polské a zatím spokojenost. na těch 35ha co to za rok pojezdí je to dostačující a pak to stejně zase rok stojí :). Kleště na balíky jsem si nechal udělat české. Doma skládám do stodole 4 a 5 balík už po 2 naráz a naprosto bez problémů. Nepopírám ovšem, že ta cena byla oproti polským jinde, ale taky jinak vypadají :).
Měl jsem půjčené od známého kleště a nechal si je udělat aby mu to pěkně zaklaplo 160 balík. Já jsem si je nechal zkrátit, protože to při nabirání senáže bralo i drn :)

Jen takový dotaz, také máte louky tak rozrýpané? Já jsem na jaře ( jak rozmrzla půda) hned vyvezl močůvku na louky a druhý den jsem je měl stejně otočené. A to i louky, které jsem zakládal loni. Už nevím jak na ty potvory vyzrát :)

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Luční smyky

Příspěvekod vik » 07 dub 2017 09:30

Na ty nevyzraješ používal jsem i pachový ohradník a narejpali klidně i hned vedle kůlku,kde to bylo nastříkané.Na ty platí jen olovo :-)
Nebo docela funguje udělat nástrahu ze slepého náboje.Uděláš prostě (něco jako pistoli) natáhneš od toho drátek a když to něco přejde tak rána,jen bych to asi nedával kde chodí turisti

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Luční smyky

Příspěvekod koprkam » 16 dub 2017 05:43

Baže nám svině hezky části louky naoraly. Na ně jen to olovo, ale v co největší dávce na hektar, jestli si rozumíme. Ale nechápu co dělají nimrodi? To už jsou patrony tak drahý? Nebo si chodí na posed zdřímnout? U nás divočáci naryli i kousek od poseda, asi provokace. Jinak jsme to zasmykovali 5m polákama a spokojenost. I s těma smykama, ale u nás na 20ha ttp se nepředřou.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Luční smyky

Příspěvekod bold » 16 dub 2017 10:45

prase je profesor, to není tupá srna. Proto se blbě loví.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 69
Registrován: 13 dub 2016 20:20

Re: Luční smyky

Příspěvekod jezevec » 07 led 2018 17:38

Zdravím,má někdo zkušenost s lučními branami Megaagri Tec.Dík

Příspěvky: 69
Registrován: 13 dub 2016 20:20

Re: Luční smyky

Příspěvekod jezevec » 27 úno 2018 17:15

Co takhle luční prutové smyky Zocon?

Zpět na Trávy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků