přísev traviny

Příspěvky: 97
Registrován: 05 bře 2007 15:49

přísev traviny

Příspěvekod svec » 17 srp 2007 10:19

dobrý den jak mám správně udělat přísev traviny do TTP.děkuji

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Re: přísev traviny

Příspěvekod Enguma » 23 srp 2007 12:56

svec píše:dobrý den jak mám správně udělat přísev traviny do TTP.děkuji


zdravim. tak todle sem řešil pořád... až sem na to přišel...abxch nemusel platit za služby apod...
normálně sem přisel učině, jetel červený, bíly, jílek vytrvalý, bojínek luční do TTP -pastviny, roudnickou secí mašinou 3m privatkou...na brousil sem ty dlátky a botky přitáh na maximum na přítlaku a ještě sem je zatížil trubkou 12Omm přesně a před setím sem to usmykoval sítovejme lučníma smykama na ostro a po setí uvalcoval hladkýma vlácema... a pak nepršelo tak sem tam vozil o ředěnou močuvku tak 5m3 na ha ... a první rok nic... a druhej rok mi tam rostlo všecko co sem tam přisel a výnos hmoty šel ukrutně nahoru... a ted 3rokem to tam pořád roste...červenej jetel méně...-už vymízívá ale bílý jetel a jílek a bojínek tam je... takhle přisejvám i další TTp co nedávaj už výnos... a je to na svahu a horoucích prde**ch :lol: :wink:

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 27 srp 2007 20:58

Existuje dokonce malicke rozmetadelko na travni semeno, ktere se pridela na predek traktoru a pri jarnim smykovani se semeno jen pohazi, coz vetsinou staci pokud nenasleduje vylozene suche obdobi. No, neni to tak pracny jak se seckou, i kdyz secka je samozrejme presnejsi. Je to na elektromotor na 12 voltu. Jinak ja jsem to letos zkousel tak, ze jsem primichal osivo do npk a rozmetadlem jsem to pohazel po louce. Ale zrovna letos bylo jaro pekelne suche tak jsem zvedavy :roll: letos jsem mel sklizen sena bidnou :?
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Příspěvekod Lnena » 27 srp 2007 21:11

Jo? Tak tos me potesil. Hodim to tam s tim NPK nebo s Ledkem.
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: přísev traviny

Příspěvekod vik » 08 srp 2018 14:04

Trochu oživím toto téma,kdy přiséváte louky? Jarní výsev poslední 2 roky absolutně nevyšel tak přemýšlím zkusit to v září,když srážek přibejvá a ne jako na jaře.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: přísev traviny

Příspěvekod Knightjiri » 06 zář 2018 14:53

Ja to teď taky řeším a rozhoduji se kdy, kor kdyz sem obnovil louky co se nekosil 40 let.
Ps: cim dosejvas rozmetadlem nebo seckou?

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: přísev traviny

Příspěvekod tele » 06 zář 2018 16:32

vik píše:Trochu oživím toto téma,kdy přiséváte louky? Jarní výsev poslední 2 roky absolutně nevyšel tak přemýšlím zkusit to v září,když srážek přibejvá a ne jako na jaře.

Nepřisévám, obnovuji 1x za 4-7 let podle potřeby a konkrétního stanoviště. Podle mě je to neekonomické a ta pravděpodobnost, že se porost zapojí z přísevu je tak 20%. Podle lokality volím i krycí plodinu - ječmen, oves nebo jílek.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: přísev traviny

Příspěvekod aram » 10 zář 2018 00:38

tele píše:
vik píše:Trochu oživím toto téma,kdy přiséváte louky? Jarní výsev poslední 2 roky absolutně nevyšel tak přemýšlím zkusit to v září,když srážek přibejvá a ne jako na jaře.

Nepřisévám, obnovuji 1x za 4-7 let podle potřeby a konkrétního stanoviště. Podle mě je to neekonomické a ta pravděpodobnost, že se porost zapojí z přísevu je tak 20%. Podle lokality volím i krycí plodinu - ječmen, oves nebo jílek.

Mohl bych se zeptat na postup prací na tu obnovu, čím a jak cca hluboko jedeš, případně kolikrát, čím pak seješ .. díky

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: přísev traviny

Příspěvekod tele » 10 zář 2018 19:11

aram píše:
tele píše:
vik píše:Trochu oživím toto téma,kdy přiséváte louky? Jarní výsev poslední 2 roky absolutně nevyšel tak přemýšlím zkusit to v září,když srážek přibejvá a ne jako na jaře.

Nepřisévám, obnovuji 1x za 4-7 let podle potřeby a konkrétního stanoviště. Podle mě je to neekonomické a ta pravděpodobnost, že se porost zapojí z přísevu je tak 20%. Podle lokality volím i krycí plodinu - ječmen, oves nebo jílek.

Mohl bych se zeptat na postup prací na tu obnovu, čím a jak cca hluboko jedeš, případně kolikrát, čím pak seješ .. díky

Po první secí glyfosát, potom 2x podmítka disk či radlicka, opět glyfosát, poslední zpracování je na celý profil ornice, na jaře 1 x příprava a setí. Libovolně lze zakomponovat vápnění, aplikaci P a K a sběr kamení nebo opravu meliorací :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 140
Registrován: 06 říj 2007 17:41

Re: přísev traviny

Příspěvekod venca43 » 04 říj 2018 19:12

Přisévám pouze jetel cca8kg tam je ještě dobrá uspěšnost. Jinak taky dělám obnovy ,protože přísev trav je vyhazování peněz.

Tele: O použití jílku jako krycí plodiny jsme taky přemýšleli ale zdálo se mi to jako moc velká drsňárna. Nekonkuruje moc novému porostu? Asi to chce přispůsobit počet sečí ne? Jaký cca dáváš výsevek? Jinak mi jílek připadá jako téměř ideální krycí plodina. Díky za odpověď

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: přísev traviny

Příspěvekod tele » 04 říj 2018 20:26

venca43 píše:Přisévám pouze jetel cca8kg tam je ještě dobrá uspěšnost. Jinak taky dělám obnovy ,protože přísev trav je vyhazování peněz.

Tele: O použití jílku jako krycí plodiny jsme taky přemýšleli ale zdálo se mi to jako moc velká drsňárna. Nekonkuruje moc novému porostu? Asi to chce přispůsobit počet sečí ne? Jaký cca dáváš výsevek? Jinak mi jílek připadá jako téměř ideální krycí plodina. Díky za odpověď

Přísev jetele je ok, tam to funguje. Množství nevím, nechávám to namíchat rovnou od dodavatele. Tráva je po jílku v pohodě, když je voda, je o seč víc.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: přísev traviny

Příspěvekod aram » 28 srp 2019 17:08

Jdu si sem pro radu ohledně obnovy jedné louky, která je u lesa a potřebuje opravdu už i hodně srovnat jak je rozm*daná od prasat (jinak to napsat nejde :mrgreen: ). Mám v plánu terranem na 2 přejezdy, jednou na kosu tak 20 cm, podruhy naopak našikmo a třeba 25-30 cm (co dá traktor) před zimou společně s orbou na polích. Na jaře příprava a zaset prontem. Myslíte že to vyjde a bude výsledek dobrý ?
Nebo byste raději doporučili orbu pro tu obnovu ? Diskáčem to skoro ani nepovrtám, takže ten je mimo hru. Díky za rady.

Příspěvky: 146
Registrován: 03 dub 2009 14:13

Re: přísev traviny

Příspěvekod w690i » 29 srp 2019 07:26

Za mě je nejjednodušší vzít to diskáčem a pak orat. Nejlíp se to srovná a navíc se to na jaře dobře zpracuje před setím. Jinak jedu vše terranem. :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: přísev traviny

Příspěvekod winis » 30 srp 2019 11:33

první přejezd terranem bych si rozmyslel páč uplně nemá rádo drny aby sis tam nenadělal nějakou prasečinu kterou budeš horko těžko srovnávat

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: přísev traviny

Příspěvekod aram » 01 zář 2019 18:40

Tak myslíte, že bude třeba lepší diskáč a pak terrano ? Popravdě orba se mi právě úplně nezamlouvá. Nemáme kompaktor a zkušenosti mám takové, že po terranu je rozhodně pole rovnější než po orbě a jakékoli přípravě. Ale díky za postřehy. Naftu neřeším, je to úplně minimální výměra, takže o to fakt nejde. Jde mi o to, jak to co nejlíp srovnat, díry jsou na rozbití hlavy kolikrát. :mrgreen:

Zpět na Trávy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků