delani senaze

Příspěvky: 112
Registrován: 06 bře 2008 11:54
Bydliště: Rimavská Sobota Slovensko

Re: delani senaze

Příspěvekod Deutz-Fahr » 01 kvě 2009 21:49

Áno myslel som tu klasickú silážnu foliu. A kraje by som chcel zasypať poriadne zeminou a tu foliu dať k tým balíkom čo najtesnejšie. Aj ja počítam s tým že tie krajné budú asi odpad. Ten konzervant by nepomohol??? Neviem nemám s tým skúsenosti. Že ako to funguje... Viem že najlepšie by to bolo asi zlisovať do okrúhlych a zabaliť s baličkou ale v blízkej dobe to nie je reálne. Túto zimu som mal možnosť trochu chovať s 1 okrúhlym balíkom a ako to kravam chutilo tak sa mi to dosť zapáčilo...dokonca aj teľatá sa za tým radšej naťahovali na vlečku ako by mali žrať perfektnú košarinu(otava asi) čo mali naloženú. Ale po finančnej stránke si taký lis nemôžeme dovoliť aspoň zatiaľ tak by som chcel vyskúšať takýto spôsob. Vsak ked to bude zlé tak sa nič nedeje a budeme normálne sušiť seno:)
Deutz-Fahr

Příspěvky: 7
Registrován: 06 pro 2009 02:49

Re: delani senaze

Příspěvekod djgeorge » 06 pro 2009 02:54

sadlicko píše:sadlicko napsal:jestli jsem to dobře pochopil z předchozích příspěvků, tak je dobrý krmit tak seno + senáž cca1:1 a k tomu šrot. Šrotu dáváte kolik?Pak jenom možná blbej nápad: nešlo by ty baliky omotat ručně?? Samozřejmně pokud jich neplánuju 200 ale třeba tak 10-20.


Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda jsi zkoušel omotávat ty kulatý balíky senáže ručně?? Jak to dopadlo jak ti to šlo utahovat.
Díky.

Příspěvky: 44
Registrován: 08 bře 2007 10:12

Re: delani senaze

Příspěvekod sadlicko » 06 pro 2009 18:21

nakonec ne.
Všechno jsem usušil..

Předchozí

Zpět na Trávy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků