Cena za sečení službou

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Cena za sečení službou

Příspěvekod Peetan » 13 úno 2010 20:40

Zdravím pánové.
Naskytla se mi možnost jednomu podniku vypomoci se sečením TTP. Je to tu svahovitá oblast s bloky od 0,1 do 15 ha. Žádný jetelový lány.
Jakej je zhruba cenovej rozsah za takovou práci? Někde na netu na stránkách MZe jsem našel 650Kč/ha, což bych si asi netroufl říct.

Za kolik sečou vám, nebo vy jinému a v jakých podmínkách? Předem díky za zkušenosti.
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Cena za sečení službou

Příspěvekod farmářJH » 13 úno 2010 21:57

podle toho čím to sečeš, za jak dlouho dáš hektar. Proto taková odpověď není co k čemu, když to nespecifikuješ.
Jinak nevím proč by sis tu částku nemohl říct. 500-800 je běžná cena. Pokud budeš dělat hektar za 40 minut s rotačkou, nebo i déle tak úplně v pohodě :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: Cena za sečení službou

Příspěvekod Peetan » 13 úno 2010 22:17

Mám, resp. budu mít dvě možnosti jak to posekat. Myslím ale, že na tom by přece záležet nemělo ne? Je to sazba za odvedenou práci, ne za hodinu. Buďto to budu síct 6945 a 2,4m diskovkou s výkonem 2ha/hod, nebo s traktorem o 130ti koních a kosami 5,5m. Dle dohodnuté ceny a výměry koupím, nebo nekoupím čelní kosu. Proto mě to zajímá.
Protože pokud bych to sekl např 5511 a ŽTR 165 tak si klidně těch 600/ha řeknu, protože je to přes hodinu práce a je to jasný. Pokud ale posekám 5ha/hod je to vpodstatě 3tis/ha což se sice krásný, ale nevím zda zaplatitelný.

Jedna věc je co by se mi líbilo a druhá věc je ta, jak to chodí a kolik si říci aby to proně i pro mě bylo výhodný. Proto si nechám poradit. :wink:
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Cena za sečení službou

Příspěvekod farmářJH » 13 úno 2010 23:20

:wink: tak asi takhle, pokud budeš sekat velkým traktorem za dvě mega novej a čelní a boční a za hodinu dáš 5 hektarů, vysvětli mi, jak ti celkově klesly náklady. Neklesly, ty jsi jen změnil produktivitu!
Pokud to budeš sekat sedmdesátkou a žtr 165, osm set ti to tak šul-null zaplatí. :wink:
Klient platí službu a kvalitu. Plus je to věc nabídky a poptávky, takže se ptej ve svém nejbližším okolí. Pod své náklady na obsluhu, palivo a stroj - odpisy a spotřební materiál jako jsou oleje , nože....jít nemůžeš jinak bys klienta dotoval. Míru zisku ti určí, jak uspěješ v konkurenci :) jinak velká technika šetří hlavně na platu obsluhy při výkonu na hektar, hodinu. Problém je mít na ten stroj dost práce , když je, je to paráda. Zlom vaz.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: Cena za sečení službou

Příspěvekod Peetan » 13 úno 2010 23:53

Konkurence tu po okrese ve službách vpodstatě žádná není, respektive si každej seče své sám. Okolní pozemky kolem vsi tu má společnost jež sídlý 40km odtud. Proto jsem je kontaktoval s nabídkou výpomoci. Na mojí nabídku předběžně kývli, protože oni si své nové "letadlo" nehodlají na našich kotárech ničit. Teď je to ve fázi dojednávání ceny na základě které je buď definitivně přesvědčím, nebo nikoli. Proto jsem toto téma založil. Vím samozřejmě za kolik to jsem schopnej posekat, ale proč na tom jen díky neznalosti poměrů nevydělat trochu víc než "minimum" abych mohl hned klidnějí splácet a zároveň nepřestřelit aby to pro ně bylo stále výhodné. To oni mi samozřejmě neřeknou hned. Čekají na mou nabídku která musí být hned v přijatelných mezích obou stran. nedělalo by dobrý světlo kdybych nasadil 700/ha a po padesátce klesal. :lol:
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Cena za sečení službou

Příspěvekod farmářJH » 14 úno 2010 12:10

to jejednoduché milý Watsone. :wink: spočti spotřebu, plat obsluhy, nože co zničíš, amortizaci sekačky a traktoru ( cena traktoru , sekačky a servisu za danou životnost/ona životnost , na traktor se dává většinou 10000Mth, do té doby by se ti měl zaplatit, protože pak to padne do velké GO ) no a to je tvoje minimum. Hodně lidí dělá pod tuhle cenu, protože v sezoně když nemají peníze se snaží přijít ke koruně,ale v podstatě je poté trochu dotuješ ze svého.....stroj není věčný.
Snem každého podniku je získat od někoho službu levněji než je tato částka. Obrať to....za kolik sečou oni? ušetří přejezdy, vyhnou se sečení těch kotárů. Takzvaně jsem solidní jako můj obchodní partner, někdy i o trochu více :)
dobré světlo :) fotíš?
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Zpět na Trávy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků