senáž na louce

Příspěvky: 24
Registrován: 25 bře 2008 14:59

senáž na louce

Příspěvekod jirik » 29 říj 2010 08:51

Ahoj všichni mám na vás jednu prosbu. Nevadí když se nechají na louce balíky se senáží asi tak konce do listopadu? Nemám je na jedne hromadě prostě jak to vypadlo z lisu a balička to zabalila. V listopadu budou svezene a skrmené. Nevadí to ohledně dotaci na ttp v AEO? Dekuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: senáž na louce

Příspěvekod farmářJH » 29 říj 2010 11:19

to by ses měl zeptat na agentuře,ale řeknu ti to z pohledu druhé strany....je to běžná praxe klidně do jara. :wink:
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Příspěvky: 237
Registrován: 19 srp 2007 14:12

Re: senáž na louce

Příspěvekod Lnena » 29 říj 2010 16:14

Já bych je tam už taky asi nechal. Řekl bych, že čím je folie starší, tím je křehčí a snáz se poškodí. Dotace ti kvůli tomu neseberou. Ale zase aby ses pro balíky dostal, až zafoukají sněhem... Já si radši dávám honičku při lisování, seženu pár lidí, svozí se to hned, balí se to až u statku, takže se se zabalenýma už nehýbe. Cestu k nim si prohážu vždycky, nerozežírají mi to srnky, hamsachurdián mi na to nekácí stromy z lesa a nemám za mokra rozježděné louky. V mnoha ohledech mám pak už zkrátka klid na duši.
Kupec, řezník a sedlák v jedné osobě

Příspěvky: 153
Registrován: 15 říj 2009 11:38
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: senáž na louce

Příspěvekod Dark » 22 led 2013 14:34

Chlapi, jak se bráníte proti srnkám, aby netrhali balíky? Mně se do toho letos pustili ve velkém stylu, včera sem tam napočítal asi 20 balíku trhlejch, to se nám nikdy dřív nestalo. Já dnes zkusil objednat tu pěnu, co dávaj okolo silnic, tak sem na to zvědavej :?:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: senáž na louce

Příspěvekod farmářJH » 22 led 2013 15:06

pěna je nosič, důležitý je ten pach velkých zvířat nebo lidí, co obsahuje. S balíky nemám problém,ale stromky v lese....dávám ovčí vlnu, smrdí jim to. Lidské vlasy, zkus holiče...lví a tygří výkaly jsou moc vzácné, to nemáme :)))
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: senáž na louce

Příspěvekod Martis » 22 led 2013 19:01

Normálně se někde kolem balíků vyčůrej a je to , to nejvíc zabírá a pak ještě ty vlasy.

Co se týče stromků, tak každý rok na podzim natírám vršky stromků aversolem, ten se mi docela osvědčil, srnky to neukusují. Ale to zase narážím na myslivce, kteří mají v zimě řádně krmit zvěř, právě stromky bývají terčem hladové zvěře.....

Zpět na Trávy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník