Dotace v TP v CHKO

Příspěvky: 2
Registrován: 22 dub 2014 18:44

Dotace v TP v CHKO

Příspěvekod anda » 23 dub 2014 21:03

Dobrý den,

naskytla se mi teď příležitost koupit pozemek (1,2 ha) v obci v CHKO Křivoklátsko, kde máme chalupu. V katastru nemovitostí je vedený jako orná půda a v LPISu zase jako agroeko louka. Ráda bych to brala spíše jako investiční příležitost, případně v budoucnu bych ráda sad nebo ovce a tak řeším, jestli do toho jít, abych teď každý rok neprodělávala na daních a případně péči.

Ráda bych se zeptala, zda mi někdo může poradit ohledně možných dotacích. Už ležím 3 dny ve všech příručkách a na portálech min. zemědělství, ale o moc chytřejší si nepřijdu. Vyzná se tu někdo v této problematice a byl by ochotný zodpovědět mi pár dotazů? Potřebovala bych trochu uvést do reality abych věděla, zda do toho jít či ne....
Děkuji
Anna

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Dotace v TP v CHKO

Příspěvekod neznalek » 23 dub 2014 21:43

zdravím, tady bych si doporučil zajít na nejbližší AZV ( agenturu), kde Vám to vysvetli, ono to z těch příruček dost dobře nejde ani správně pochopit. Ovšem počkal bych až po podávání zadostí o dotace ( tedy po 15.5.2014), ted tam na Vás nikdo nebude mít čas....

Příspěvky: 2
Registrován: 22 dub 2014 18:44

Re: Dotace v TP v CHKO

Příspěvekod anda » 23 dub 2014 21:47

neznalek píše:zdravím, tady bych si doporučil zajít na nejbližší AZV ( agenturu), kde Vám to vysvetli, ono to z těch příruček dost dobře nejde ani správně pochopit. Ovšem počkal bych až po podávání zadostí o dotace ( tedy po 15.5.2014), ted tam na Vás nikdo nebude mít čas....

Děkuju za odpověď.
Právě jsem doufala, že bych to stihla do toho 15.5., což se mi podařilo ještě nastudovat.
Ale předpokládám, že je to dosti utopie a silná dávka naivity, protože samotný prodej, zapsání do LIPSu (čímž jak jsem pochopila je podmíněna dotace) by stejnak asi trvalo déle, než ty 3 týdny, které mi zbývají.
Tudíž jestli to chápu, tak na případné dotace bych měla nárok stejně až někdy v roce 2015 a asi není teď nezbytné se honit se zjišťováním podrobností, že...

Zpět na Trávy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků