Ostropestřec mariánský

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Ostropestřec mariánský

Příspěvekod AtaAF 5088 » 28 lis 2016 22:02

Zdarec,

nenapadlo mě kam tuhle rostlinu zařadit tak jsem zvolil traviny....je mně jedno jestli je to luštěnina, obilovina nebo olejnina, důležitej je přece výsledek. :D

Otázka jednoduchá....Má s tím někdo zkušenost? :D :shock: Známej jezdí servisovat stroje jednomu rakušákovi a ten ho pěstuje pro farmaceutickej průmysl a prý super kšeft a to je asi tak všechno co vím. Něco jsem o tom přečetl ale zatím ne to hlavní co bych potřeboval - výsevek (uvádí ve sponu 40x20 ale v případě výsadby pár rostlinek na zahrádce. Takže u mé sečky řádky buď 30 nebo 45), pak ochrana...o hnojení jsem něco našel. Další co mě zajímá samozřejmě výnos. jestli jsem dobře počítal tak mi to vyšlo cca 1-1,2t/ha...zdá se mi o to u takové rostliny moc...

Pokud to někdo pěstuje a může poradit nebo zná někoho kdo to pěstuje, budu moc rád za jakékoliv info. :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Ostropestřec mariánský

Příspěvekod bold » 29 lis 2016 10:34

To by mně taky zajímalo, v dnešní době monopolu je to zajímavá varianta.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Ostropestřec mariánský

Příspěvekod miki » 29 lis 2016 16:30

Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Ostropestřec mariánský

Příspěvekod Denis » 29 lis 2016 23:48

Na ostropestřec bacha, je to plevel. Snadno se vysemení a potom se ho špatně zbavuje, semena jsou v půdě schopna přežít i přes 10 let. :mrgreen:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: Ostropestřec mariánský

Příspěvekod AtaAF 5088 » 30 lis 2016 00:16

Denis píše:Na ostropestřec bacha, je to plevel. Snadno se vysemení a potom se ho špatně zbavuje, semena jsou v půdě schopna přežít i přes 10 let. :mrgreen:


Když mi to pak každej rok nasype 5 tun z hektaru tak ať klidně semenní dalších 10 let. :D :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 86
Registrován: 23 srp 2011 17:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: Ostropestřec mariánský

Příspěvekod AtaAF 5088 » 30 lis 2016 00:21



Tak tam jsem se toho teda taky moc nedozvěděl, ale aspoň něco málo. Pšenice už mne totiž nebaví a pokud existuje něco, do čeho není vstupů jako do řepky a má to relativně dobrej výnos/cena tak sem s tím, rozhodl jsem se udělat pár pokusů a ze zkušeností každej ví, že plevel poroste za sucha, za mokra, přímo na hnojišti...všude. Ale asi už vím kde seženu info o ostropestře.....kurde ani vyskloňovat to neumím :D ....tak jak zjistím, předám informace. :!:

Zpět na Trávy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků