Konopí??

Příspěvky: 28
Registrován: 20 úno 2007 20:46

Konopí??

Příspěvekod JosefKudlac » 18 bře 2007 22:55

Konopí??

Příspěvky: 138
Registrován: 18 pro 2006 15:32
Bydliště: Liptákov

Příspěvekod claas celtis 456 » 02 dub 2007 16:32

Hm a dál nic viď.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 270
Registrován: 03 led 2006 00:00

Příspěvekod Mischel » 03 dub 2007 21:23

Jsem pil konopné pivo v Přerově na výstavě, mno, ale to je tak všecko co o tom vím :D Teda ještě to, že to jde někde na nějaké látky, ne ? Textil ?

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 04 dub 2007 11:03

U nas to kdysi zkoušeli ale nemohli to za boha ničim posekat Jaguar se pořad ucpaval nakonec do tomo pustili mačkač a hasiči si na tom pak udělali cvičení

Příspěvky: 28
Registrován: 20 úno 2007 20:46

Příspěvekod JosefKudlac » 27 dub 2007 22:25

Konopí se při sklizni poseče,dorůstá i do výšky 3 m. Stlačí se do velkých balíků a dál se zpracovavá na vlákno.Odpad se spaluje při výrobě tepla.

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 315
Registrován: 12 lis 2005 00:23
Bydliště: blízko Olomouce

Příspěvekod Martin » 27 čer 2007 08:48

asi 10km od baraku jsem se minulý tyden dival na 100ha pole konopi ,no jsem zvedavej na sklizen a je zajimave jak kolem tech poli kroužila policie až sem mel strach zastavit :D

Příspěvky: 104
Registrován: 01 led 2008 14:20
Bydliště: Vysočina, Jižní Morava

Re: Konopí??

Příspěvekod traktor Zetor » 01 čer 2008 09:27

Technické konopí je úplně jiné než konopí indické :D , vypadá podobně, ale hrozně lepe, takže tady někdo pěkně kecá :D
Narvi tam červy, ať to grády má ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3
Registrován: 01 čer 2009 14:32
Bydliště: Okrouhlice (u Havlíčkova Brodu)

Re: Konopí??

Příspěvekod Jan.F » 01 čer 2009 22:27

Když konopí obsahuje míň než 0,3%(nebo tak nějak)omamných látek tak je to technické konopí ale jakmile to přesáhne jen malinko limit tak už je to normální konopí.
Absolutní smůla pro zemědělce je když spadne z kombajnu zlomí si nohu přitom ho přejede traktor s vlekem plným slámy ta ho trochu zasype,balíkovač ho zabalí a krávy pokadí.

Příspěvky: 1
Registrován: 26 čer 2012 17:12

Re: Konopí??

Příspěvekod siva01 » 26 čer 2012 17:20

Kdyby někdo měl zájem pěstovat konopí ,tak se zeptejte v Agroporadně Konopa o.s.

Já osobně jsem pro více pěstování technického konopí. Je to fajn materiál na staby, textil, papír, jídlo a dá se z toho dělat i palivo. Jen je škoda, že zemědělci na tuto plodinu zapomínají, nebo se snad bojí ??

Technické konopí vypadá jinak jak to, z kterého se dělá marihuana, takže bych se ani nebál žádných komplikací. Je ovšem dobré si zajistit certifikovaná semínka,aby jste mohli dosvědčit, že je to technický kultivar. Přecijenom ne každý to rozezná...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 33
Registrován: 22 čer 2012 21:25
Bydliště: Pardubický kraj-Ústí nad Orlicí- Řetová

Re: Konopí??

Příspěvekod xvirusx » 27 čer 2012 11:20

Konopné pole jsem teda nikdy neviděl, ale dostalo se mě do ruky několik sazenic technického měl jsem to ve skleníku a nějaké jsem rozdal a to by člověk nevěděl dříve jestli má nadávat a nebo to chválit :D Ani jedna jediná mšice ve skleníku ale zase dávat to do skleníku o rozměrech 2x5 metrů nedoporučuji a nebo to zaštipovat, já to nechal co to udělá a přírůstek když byl pařák a pořádně zalito takže i vlhko ve vzduchu tak jsem jednoho dne naměřil i 17cm :) Dorostli mě to do 2,4 metru a dát už to nemohlo bylo tam sklo tak se to začalo od vrchu pálit. jinak by to dalo klidně 5 metrů :) za těch podmínek. a pak jsem na to bral teda pilku na dřevo jelikož to nešlo nožem ani ulomit jaký to byl klacek jsem si říkal být toho více tak roztočím štěpkovač :)
Zetor 4011

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Konopí??

Příspěvekod farmářJH » 28 čer 2012 10:33

každé pole konopí, které jsem viděl kromě pole nad Žatcem, bylo pošlapané jako blázen. I když každý ví, že musí jít o technické, mládež v naději, že i to bude fungovat, malí prodejci marjány, protože si tím matroš naředí a více vydělají a malí pitomci co tím chtějí machrovat pořádají přímo skupinové procházky polem v domění, že tam najdou poklad :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Takže zemědělci o konopí ví, ale kráva to nežere, čili jde o reálném prodeji produkce. Jeden dva nadšenci s barákem z konopí nemají problém se dohodnout s místním farmářem ať jim to vypěstuje,ale když není stabilní poptávka, nepěstuje se. Jako mnoho jiných věcí, jenže i zemědělci to dělají pro zisk, ne proto, aby byly zajímaví, si myslím :))) je to podnikání jako každé jiné, jen s tím rozdílem, že zemědělci v tom mají fůru majetku a fin. prostředků a relativně malou míru zisku. Proto o čem nevím, že jistě půjde z domu, osobně nedělám.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Zpět na Technické plodiny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník