Mandelinka: Calypso nebo Karate?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 135
Registrován: 01 kvě 2008 20:10
Bydliště: okres Klatovy

Mandelinka: Calypso nebo Karate?

Příspěvekod Pavel Toman » 06 kvě 2009 17:58

Co používáte na brambory?
Mě osobně se Karate na bramborech moc neosvědčilo

Příspěvky: 10
Registrován: 07 kvě 2009 09:37

Re: Mandelinka: Calypso nebo Karate?

Příspěvekod Hrach » 07 kvě 2009 09:40

na mandelinku jedině Calypso.Karate a Mospilan učínkují tak na 30%.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 38
Registrován: 23 úno 2009 19:38

Re: Mandelinka: Calypso nebo Karate?

Příspěvekod patoo » 08 kvě 2009 09:39

možno je to blbý dotaz: ja som minulý rok skúšal Decis ale len na záhrade a zdal sa mi celkom účinný
Modrá je dobrá

Příspěvky: 37
Registrován: 23 črc 2008 11:09

Re: Mandelinka: Calypso nebo Karate?

Příspěvekod agronpav » 24 kvě 2009 11:10

za horka jedině Mospilan, je šetrný i k některým necílovým organismům, taky likviduje savé škůdce. Jinak pokud chceš zlikvidovat vše živé v porostu a máš tam hlavně dospělce mandelinky, spolehlivě funguje Nurelle.

Příspěvky: 111
Registrován: 13 led 2007 20:38
Bydliště: Kladensko

Re: Mandelinka: Calypso nebo Karate?

Příspěvekod Lucky » 25 kvě 2009 20:27

BISCAYA 240 OD to je postřik na mandelinku

Příspěvky: 112
Registrován: 28 říj 2008 21:00
Bydliště: Vých. Slowensko

Re: Mandelinka: Calypso nebo Karate?

Příspěvekod Frantík SK » 25 kvě 2009 22:50

Biscaya, Proteus a Calypso obsahuju tu istu ucinnu latku, rozdielna je len koncentracia a formulacia. Proteus obsahuje okrem thiaclopridu aj pyretroid deltametrin. Vseobecne sa da povedat, ze akykolvek neonikotinoid je na mandelinku velmi ucinny, takze na vyber je Actara, Mospilan, Biscaya, Proteus a Calypso
Byť poľnohospodárom nie je povolanie, ale poslanie.

Příspěvky: 10
Registrován: 07 kvě 2009 09:37

Re: Mandelinka: Calypso nebo Karate?

Příspěvekod Hrach » 31 kvě 2009 18:01

[
agronpav píše:za horka jedině Mospilan, je šetrný i k některým necílovým organismům, taky likviduje savé škůdce. Jinak pokud chceš zlikvidovat vše živé v porostu a máš tam hlavně dospělce mandelinky, spolehlivě funguje Nurelle.

Opravdu Vám Mospilan funguje.Zkoušel jsem ho před čtyřmi rokmy/když zrušili Regent/a musel jsem ho stříkat třikrát a stejně desetina přežila.Stejnou zkušenost má i kolega z vesnice.

Příspěvky: 37
Registrován: 23 črc 2008 11:09

Re: Mandelinka: Calypso nebo Karate?

Příspěvekod agronpav » 01 čer 2009 11:35

Hrach píše:[
agronpav píše:za horka jedině Mospilan, je šetrný i k některým necílovým organismům, taky likviduje savé škůdce. Jinak pokud chceš zlikvidovat vše živé v porostu a máš tam hlavně dospělce mandelinky, spolehlivě funguje Nurelle.

Opravdu Vám Mospilan funguje.Zkoušel jsem ho před čtyřmi rokmy/když zrušili Regent/a musel jsem ho stříkat třikrát a stejně desetina přežila.Stejnou zkušenost má i kolega z vesnice.


S registrovanou dávkou 60 g/ha Mospilanu mám na mandelinku bramborovou výborné zkušenosti, v konzumních bramborách provádím aplikaci v době maximálního líhnutí larev, účinek na larvální stadia z provozního hlediska 99%, porost je následně asi 3 - 5 týdnů bez známek škodlivé aktivity mandelinky. Navíc jsou vyřazeni i saví škůdci a přežívá část populace slunéček, jejich predátorů. Co jsem našel záznamy z minulých let, tak jedině v roce 2006 musela být aplikace opakována za dva týdny, protože se znovu objevili dospělci (po první aplikaci ale 2x přívalový déšť, takže to porost asi částečně "detoxikovalo"?).
Pro upřesnění ještě k agroekologickým podmínkám a agrotechnice: ŘVO, výsadba narašených hlíz obvykle ve 2. dekádě dubna, maximální aktivita mandelinky ve 2. - 3. dekádě června - ošetření, zralost cca R odrůd v 1. - 2. a PR odrůd ve 3. dekádě srpna, nedesikováno.

Zpět na Chemická ochrana

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků