Listová výživa

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Listová výživa

Příspěvekod OŤAS » 19 bře 2007 23:44

Používáte listovou výživu ? Např. Campofort, a poznali jste zlepšení na porostech :?:

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 20 bře 2007 20:02

čau Campofort Forte, nebo Garant K -dle nedostatku daných živin na daným pozemku dávám každý rok do porostu brambor...dělal sem kontrolu a opravdu je rozdíl v zdrav stavu rostliny a i hlízy a hlízy jsou větší, těžší (nejsou duté ani při velkých hlízach) a tudíž tak soudím že to přidá 7t/ha na výnosu...dávám ho dvakrát spolu s stimulátorem a fungicidem a insekticidem...
na obilí -ječmen jarní sem dal jednou a už nikdy sem nedal víc..žádný rozdíl..jen větší zrno mírně...na to, že to bylo daný v fázi co tam doporučujou...
ale brambry určo dávat..vyplatí se to, když se dodrží vše co je na etiketě :wink: :!:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 20 bře 2007 20:39

no my jseme ho dávali na chmel asi tak tři roky po sobě ale už ho nedáváme asi se to neosvědšilo nebo si to zákazník nepřeje :(

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Příspěvekod OŤAS » 20 bře 2007 22:17

To Enguma, dík za odpověď, taky dáváme do brambor Campofort a to zároveň s fungicdy a insekticidy a už jenom to když vidíš tu krásně vzrostlou a zelenou nať , že v ní mám problémy najít i řádky při postřiku, a výnos ( nevím o kolik se výnos zvýší nemám to jak zvážit)a kvalita šla určitě nahoru. O tom ječmeni jsem četl článek že tam ty Campoforty nemají až takový účinek, nejlepší do pšenice a tritikale.

Příspěvky: 309
Registrován: 18 úno 2007 20:54

Příspěvekod Enguma » 20 bře 2007 22:29

to Oťas: čau asi to bude pravda s tim ječmenem jarním..tam se mě to neosvědčilo ten Campofort...
no u brambor to je jak řikáš..nejdou najít ani řádky jak je to zapojený ten porost a nať je tmavě zelená a jak les... :wink:
no kvalita hlíz se ovlivní hlavně tim Campofort- Garantem K - to je na kvalitu slupky a výdrž hlízy-na skladování....
u brambory se to opracdu vyplatí...
má se dělat správně rozbor rostliny a hlízy v laboratoři, kde mrknou na to čeho tam je málo a podle toho se jde koupit ten správný Campofort :wink: :!: paušálně ale je doporučovaný ten Campofort Forte - ten mám N.P.K a mikroporvky....
firma co zastupuje v ČR Campoforty -Agra group tak ta nabízí 50% hrazení nákladů na rozbor hlízy a rostliny na živiny, když pak o do nich vemeš potřebný Campofort... to mi nabízel ten prodejce pro naši oblast pro Campoforty....no možná toho využiju letos...ale dělal sem to paušálně nebo sem věděl že todlepolel má málo toho a toho tak sem koupil ten a ten Campofort...
rozbor prej stojí do 1000kč - u brambor..není to ale zas tak hrozný no... :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 112
Registrován: 09 led 2006 17:04
Bydliště: okolí UH Hradiste

Re: Listová výživa

Příspěvekod Tomáš K » 11 bře 2008 19:13

Campofort jsem jeste na brambory nezkousel, ale loni sem zaznamenal nedostatek Mg tak letos budu davat Wuxal kombi Mg.
Na podzim jsem vyhnojil hnojem a ted budu davat za par tydnu jeste siran draselny, taky jsem se rozhodl pouzit letos lignohumat B, ten by se mel aplikovat 3x (1. pred vysadbou na hlizy, pak pri 10-15 cm a nakonec pri tvorbe poupat), prvni aplikaci na hlizy vynecham a pri treti jeste smycham s wuxalem a podle stavu a tlaku chorob-skudcu popripade s fungycidem respektive insekticidem. Wuxal samotný jestě v květu a 14 dni po.
Chemii k ne/uspechu a spokojenosti z ne/dobre sklizne.GMO je budoucnost

Zpět na Hnojení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků