Dam

Příspěvky: 75
Registrován: 22 led 2009 17:38

Re: Dam

Příspěvekod miso243 » 03 pro 2012 09:47

Dam sme používali roky. Bežná dávka bola 100-150 l v 300l roztoku na ha, skúšali sme aj čistý. S popálením je to ťažké, aj keď sa dodržia odporúčania spravidla tam vždy nejaké je.
Teraz dva roky používame roztok močoviny. Veľká výhoda je, že nemusím pre ňu behať 30 km ale donesie sa v bigbagoch a na suchom mieste sa môže byť aj 2 roky. Rozpúšťame v nádrži z postrekovača IFA. Nasype sa močovina doleje vodou a ponorným čerpadlom rozmieša. 1 tona sa rozpustí behom asi hodiny to je asi 11,5 kgN/100 l. 1,5 tony sa rozpúšťa niekoľko hodín a 2 tony viac ako deň. Najčastejšia používam 11,5% a 17 % roztok ktorý riedim na polovicu a striekam v dávke 200l/ha takže aplikujem 11,5 kg al. 17 kg N na ha. Pri vysokých teplotách ( 25 stup a viac) striekam len večer a popálenie sa neobjavuje. Ak sa musí striekať aj cez deň používam len 11,5% a popálenie je len na úvratiach pri prekrytí alebo max ešte špičky listov.

Příspěvky: 2
Registrován: 11 úno 2013 19:39

Re: Dam

Příspěvekod Rumex » 11 úno 2013 19:43

Ještě jsem objevil, ze se teď nabízejí plastové Nadrze (www.e-agro.cz) na Dam. Mate s tím někdo zkušenost ?

Příspěvky: 1
Registrován: 27 kvě 2016 22:07

Re: Dam

Příspěvekod josef22 » 27 kvě 2016 22:19

Ahojte,
potřebuji poradit. Stříkal jsem pšenici ručním postřikovačem hnojivem DAM a stalo se mi, že mi zhnědly listy a i vousy. Chtěl bych se zeptat čím to je, jestli množstvím postřiku nebo tím že už měla pšenice klasy. Děkuji za odpověď

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: Dam

Příspěvekod tele » 28 kvě 2016 07:50

josef22 píše:Ahojte,
potřebuji poradit. Stříkal jsem pšenici ručním postřikovačem hnojivem DAM a stalo se mi, že mi zhnědly listy a i vousy. Chtěl bych se zeptat čím to je, jestli množstvím postřiku nebo tím že už měla pšenice klasy. Děkuji za odpověď

Listy jsou vyřízený a vousy si musíš oholit. Jaký jsi měl důvod pro tuto operaci?

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Dam

Příspěvekod Buclík » 28 kvě 2016 08:15

josef22 píše:Ahojte,
potřebuji poradit. Stříkal jsem pšenici ručním postřikovačem hnojivem DAM a stalo se mi, že mi zhnědly listy a i vousy. Chtěl bych se zeptat čím to je, jestli množstvím postřiku nebo tím že už měla pšenice klasy. Děkuji za odpověď


Josefe, DAM NENÍ LISTOVÉ HNOJIVO. To si jen lidé mylně, když se začal prodávat DAM, vydedukovali, že když je to tekuté, že to patří na list. DAM NEPATŘÍ na list, ale PATŘÍ DO ZEMĚ NEBO NA HLÍNU. Proto se na aplikaci damu vyrábějíí speciální trysky(aby velké kapky sklouzly po listech na zeminu) a nejlépe tyčové aplikátory, které však nejsou moc vidět, neboť jsou jak drahé, tak je s nimi náročnější manipulace.

Předchozí

Zpět na Hnojení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník