hnojení a sníh

Příspěvky: 28
Registrován: 20 pro 2011 21:58

hnojení a sníh

Příspěvekod HonzaCB » 10 dub 2013 22:42

Mám prosím dotaz, hnojil jsem ozimou pšenici v půlce března, pak přišel sníh dvakrát cca po 15 cm, jaký se nechá čekat účinek takového hnojení , Hnojeno cca 180 kg ledek 27....Kolik procent odhadujete, že tam zůstalo ? K nějakému odplavení při tání nedošlo, pomalu to roztálo...
Děkuji za případný názor.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: hnojení a sníh

Příspěvekod Martis » 11 dub 2013 09:35

U nás se to hodně vyplavilo, jinak problém vidím v tom, že se hnojivo dostalo hloubeji do země a rostlina se už k němu nedostane. Ale záleží na mnoha faktorech, tak jak jsem to napsal to vidim u nás. :D
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 28
Registrován: 20 pro 2011 21:58

Re: hnojení a sníh

Příspěvekod HonzaCB » 11 dub 2013 19:13

Také jsem dost k tomu co tam zůstalo v té vrstvě co mají rostliny kořeny, skeptický, ale zase si říkám, že snad ten sníh když převedu na srážky dešťové, tak to tak hrozné nebylo. Jsou přece plodiny- jarní, kde se hnojí zásobně dusíkem na celou dobu vegetace a to se hnojivo i zapraví.....

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: hnojení a sníh

Příspěvekod tele » 11 dub 2013 19:59

Máš to akorát pěkně zasáklý a jestli si dal jako regenerační přihnojení 45 kg nitrátu, tak předpokládám, že to je pěkná pšenice s minimálně 4 odnožema a ta má kořeny už hodně hluboko. A jestli je to nějaká pozdě setá pšenice, tak Ti tam ještě 40 kg chybí, tak to tam rychle naper 8)

Příspěvky: 28
Registrován: 20 pro 2011 21:58

Re: hnojení a sníh

Příspěvekod HonzaCB » 11 dub 2013 21:37

Děkuji za poznatky a informace, člověk se pořád učí, ale kdo to mohl tušit, co se bude dít...Porost není špatný, obhlédnu a popřípadě dohnojíme. Ještě doplním dle doporučení, odhadu na stránkách bezorebne.cz....hnojivo se pravděpodobně dostalo(zatím) mimo dosah kořenů. Jak bylo poznamenáno výše, záleží na délce kořenů, zda dosáhnou do té vrstvy, kde se hnojivo nachází.

Příspěvky: 2021
Registrován: 06 říj 2007 12:21
Bydliště: Suchodol

Re: hnojení a sníh

Příspěvekod tele » 12 dub 2013 08:06

HonzaCB píše:Děkuji za poznatky a informace, člověk se pořád učí, ale kdo to mohl tušit, co se bude dít...Porost není špatný, obhlédnu a popřípadě dohnojíme. Ještě doplním dle doporučení, odhadu na stránkách bezorebne.cz....hnojivo se pravděpodobně dostalo(zatím) mimo dosah kořenů. Jak bylo poznamenáno výše, záleží na délce kořenů, zda dosáhnou do té vrstvy, kde se hnojivo nachází.

Těžko dělat závěry, když člověk nevidí porost a konkrétní pozemek, ale nemyslím si, že se to proplavilo nějak hluboko :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: hnojení a sníh

Příspěvekod Martis » 12 dub 2013 10:05

Teď konečně u nás slezl sníh a pšenka na tom je dost špatně. Prvně chytla -12 holomráz a teď když potřebuje přihnojit, tak tam nemůžu vjet kvůli neustálému dešti :roll: .
Samí vole, ale stádo nikde ...

Zpět na Hnojení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník