Pěstování vánočních stromků

Příspěvky: 28
Registrován: 28 črc 2011 20:28

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod zetorzhor » 03 úno 2012 11:16

To jsem taky napsal hned v druhé větě. Kde jsem se upsal není co řešit. A na pozemcích kde neberu ani korunu si prostě mohu pěstovat skoro co chci. Respektive na co mám odbyt. V lokalitě, kde když máte 4 t/ha v pšenici tak jste frajer, holt musí být člověk pružnej. A samozřejmě že vše se nejdřív snažím udělat tak, aby se koza nažrala a vlk zůstal celej, tak jak píše poulm. Ale jestli budem neustále ohýbat hřbet před každou blbinou, s tím že si to pak stejně vše uděláme po svém, tak ať se potom nedivíme až naše děti budou muset ty svoje do 72h po narození očipovat a podobný zhovadilosti. Samozřejmě v rámci všeobecné bezpečnosti a blaha. To jsem myslel :D . Tak to podle mě dopadá když si slušní lidé nechají uždibovat ze svých svobod. Přijdou o ni, na svobodu má nárok člověk co o ni neustále bojuje, bohužel, asi ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod farmářJH » 03 úno 2012 17:44

to už jsme od stromků asi daleko. Kdysi dávno někdo moudrý řekl : nevzdělancům se lépe vládne. V kombinaci : chléb a hry ze starověkého říma nám tak občas vládnou, viz význam sousloví vrtěti psem.
Otázkou jsou vždy priority a chápání osobních svobod v souladu se spokojeným životem. Když naučí ovčany vše vnímat přes peníze, bude omezení některých jiných věcí již snadnou záležitostí. Musí ovšem do té doby zmanipulovat všechny a represivně tak zvládnout situaci,aby neexistoval odpor.
A to se min. u nás s naší povahou ovce křížené s bejkem asi moc nepovede :) v tomhle ovšem tkví moc Bruselu. Aneb....pokud ne, přijdete o peníze, (ale o ty přijdete tak jako tak.)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 05 úno 2012 11:16

Otec měl kdysi dobré přísloví,dost často ho ještě slýchávám u sousedů za hranicemi v Polsku:

Od myši až po cisařa,každý chce žit z hospodařa
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 8
Registrován: 08 bře 2012 18:32

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod jibo » 08 bře 2012 18:38

Az jsem se musel zaregistrovat, kdyz si to tema procitam :) Chtel bych taky zacit s vanocnimi stromky, ale co ja se kdysi informoval, tak to bylo tak, ze vanocni stromky patrily pod rychle rostouci stromky a tudiz se nepestuji v lese, ale normalne na poli. Dokonce podle zakona se v lese vanocni stromky pestovat nemohou, protoze rostou min nez 70 let. Tak nejak to bylo, doufam, ze jsem to nepopletl a urcite budu rad za kazdou pripominku. Jinak jestli se jeste muzu zeptat, jake klima a puda vam se osvedcily pro pestovani?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 12 bře 2012 19:47

Zajdi si na vaše nebližší životní prostředí,kde určitě najdeš i někoho přes stromy a lesy a nech si od nich dát nějaké písemné vyjádření.Co úředník,to názor.Já jsem s těmi našimi v křížku,takže vymysleli i to,že čistá ornice vyklopená na kraj lesa je odpad,který se musí zlikvidovat pomalu jako toxický. :? :? :?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod farmářJH » 13 bře 2012 14:06

hele to není úplně pravda, že by nešly v lese dělat vánoční stromky,ovšemže jdou! jenže pouze jako prořezávka při znovuzalesnění :)
Podle zákona o lesích musíš po holinovce les zalesnit do 10 let, jestli se nepletu, souvislým porostem,že. A o to jde. Proto se to dělá na zemědělské půdě jako plantáž vánočních stromků.

A jedna malina : koupil jsem louku, kde je i 120 smrků :) podle kultury pozemku je to louka, tudíž těžbu povoluje starosta :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 15 bře 2012 09:24

Přesně tímto způsobem se dá s úřady vy.....
Když někde přijdu a řeknu,že chci založit několika hektarovou plantáž stromků,tak se z té administrativy doslova poseru,ale když budu po troše osazovat neužitečné pozemky,nebo plochy ostatní neplodné nebo nevyužité kousky luk,tak to nikoho nebolí a člověk si přijde na své.

Teď na jaře mám u známého odloženo 3000 sazenic smrčků a borovic,mám na ně nachystáno tolik místa,že mi jich ještě 5000 pochybí. :D Ono třeba kolem polí je hodně břehů a krajů,kde roste jenom plevel,tak proč by tam nemohly růst smrčky,že. :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod poulm » 30 kvě 2012 11:08

Tak jak vám rostou v tomhle jarním suchu smrčky popř. jiné mladé dřeviny?
Já už musel začít zalívat,ikdyž jsem sadil co nejdřív na jaře,tak čekám na déšť jak na boží smilování,vše vadne a žloutne.
Chtěl jsem teď zasadit nějaké další,ale asi už to vzdám a nechám to buď na podzim nebo příští jaro :cry:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 28
Registrován: 28 črc 2011 20:28

Re: Pěstování vánočních stromků

Příspěvekod zetorzhor » 01 čer 2012 16:44

Všechny na jaře nádherně narašily a před 14ti dny to zase "nádherně" pomrzlo. Takže teď to z dálky vypadá že už mají šišky jak ty letošní přírůstky zhnědly. :?

Předchozí

Zpět na Ostatní kolem rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník