Založení plantáže na vánoční stromky

Příspěvky: 2
Registrován: 06 pro 2011 13:26

Založení plantáže na vánoční stromky

Příspěvekod W.D.M. » 06 pro 2011 13:40

Dobrý den,
mám větší zahradu (políčko) a chtěl by si na ní vysadit pár jehličnanů, které mi budou sloužit v budoucnu jako vánoční stromky. Chtěl by poradit, v jaké vzdálenosti od sebe můžu jednotlivé druhy sadit, aby se vzájemně nezastiňovali.
Budu rád za každou radu. Jsem v tomto směru začátečník.

Děkuji

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Založení plantáže na vánoční stromky

Příspěvekod poulm » 12 pro 2011 08:59

Záleží,jak velké ty stromky chceš mít,než je budeš řezat.
Já jsem teď někdy na podzim sadil kolem plotu zahrady cca 100 smrkových stromků a dal jsem je od sebe cca 1-1,2m, ale jestli chceš mít stromky pěkné,tak je dej od sebe i víc,klidně i 1,5-2m,aspoň se ti budou líp obsekávat sekačkou.
Čím hustěji se dají k sobě,tím rychleji jdou do výšky.Na jaře budu sadit dál,protože mám hodně dlouhý plot a na jednom úseku chci mít živý plot ze smrčků kvůli žhavým očím sousedů,takže tam to budu sadit od sebe okolo 0,5m ve dvou nebo třech řadách,ať to vyjede co nejrychleji do výšky a nechám to jít až na 4m,prostě chci mít neprůhlednou stěnu 8)
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 2
Registrován: 06 pro 2011 13:26

Re: Založení plantáže na vánoční stromky

Příspěvekod W.D.M. » 13 pro 2011 11:42

Ahoj,
díky za odpověď, stromky by chtěl pěstovat do výšky maximálně dvou metrů, a druhy: smrk, borovice, jedle, douglaska ...
Dík
W.D.M.

Příspěvky: 1
Registrován: 06 lis 2015 11:44

Re: Založení plantáže na vánoční stromky

Příspěvekod coleopter274 » 08 lis 2015 02:43

Dobry den,
chci na jaře vysadit vánoční stromky na roky nepoužívaný zemědělsky pozemek do začátku chci zasadit cca 1000 stromků každý rok. Na pozemku jsem před čtyřmi lety zasadil černé borovice dnes z nich jsou skoro dvou metrové hezké stromky takže se jim tam asi daří, vysadil jsem jich tehdy jen několik. Proto chci vysadit hlavně celkem cca 800 borovic (lesních, černých), borovice mi přijdou že i při téměř žádné péči rostou dost symetricky což u ostatních jehličnanu asi bude problém s přílišným růstem na jih. Chci ještě zasadit nějaké smrky a jedličky ( menší množství spíše na zkoušku). Jedna se o pozemek blízko vody, hned u vodní elektrárny takže tam je spíše více mokro než sucho. zajímal by mě názor zkušenějších zda tak činím dobře co se tyče výběru druhu stromku atp. Dale přemýšlím jak zamezit aby tráva zbytečně nezarůstala stromky hlavně v prvních letech. Napadá mě postřiky jenže se v nich nevyznám a nevím jaky by byl vhodný? Dale mě napadla možnost dovést z lesa schrabané jehličí a ke každému stromku hodit lopatu jehličí což by zabránilo růstu trávy a stromku by to asi taky prospělo. Dale ještě krovinakem několikrát ročně ale to bych rad omezil na minimum. Další věc je postřik jaky vybrat abych zabránil zvěři v okusu a aby to za par let až je budu řezat někomu nezačalo smrdět v obyvaku?
Předem děkuji za každou radu, na shledanou Martin

Zpět na Ostatní kolem rostlin

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník